Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI RF600/900

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

klasika 10w40 bilo kojeg renomiranog proizvodjaca, masina fino izgleda, i jos si dobio nosac kofera+kofer i aftermarket izduv, extra trgovina :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kofer i ploca nisu dosli uz motor ali ja imam potpuno isti kofer i malo noviju i lepsu plocu za njega. Dodatna oprema koju sam dobio uz motor je trioval karbonski izduv, nosac kofera, 4 x led migavce, mat crni vizir, aluminijumske rucice i lepse retrovizore.

 

Od ulaganja ima da se razrade prednje kocnice koje blokiraju jer se motor nije vozio u poslednje vreme, gume jer su matore i zamena ulja i filtera.

Kakvi su agregati, jel vole da potrose ulje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

@Zeljkamp

 

1nanana.gif

 

Ja cu sipati motorex 10w-40...Sa njim imam najbolja iskustva...

Ostaje mi jos prednja guma, svecice, ulje, filter i stelovanje karburatora.

 

i naravno registracija 1hmm.gif

 

10986_10204738927385791_7084260026210789129_n.jpg?oh=5c05511e61ff4e676d78ca24996084fe&oe=55526D85&__gda__=1432097549_62a3b87265ac647b5d10bb0290a340b3

 

 

1604585_10204733767656801_319974137039699281_n.jpg?oh=c9bb51db72c1237b775ba856137903d7&oe=5559B2C0&__gda__=1432927101_d7919e5f8419d5b59c0599f7006e92a2

 

 

10947217_10204738926865778_112227337636532820_n.jpg?oh=b5e8c07b9efc828cd93a9ff8c125c95c&oe=5556E371

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Suzuki RF600R

16298530_10208495039637729_852297829511516266162_10208523962880792_8311689876414

Evo i moje masine, uzeo pre 10ak dana... Stajao motor dugo , pa treba da se odrade karburatori i servis ulje filteri... 26000 pise na satu, a stoje na njemu fabricki lanac lancanici, pa kontam da je to to... Motor lepo radi, agregat na mestu. Jedino zbog karburatora malo svecice zezaju. Sve u svemu jos ga nisam provozao a zaljubio sam se u njega :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Lepotan, najlepsi mi je u toj crvenoj boji  :takoje:  :care: 
I molim te nemoj da lepis registracionu nalepnicu na vizir (kao sto je prethodni vlasnik to uradio) jer je ruzno do bola, ja ih lepim sa gornje unutrasnje strane, manje se vidi a tu je, i nikad mi panduri nisu kenjali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja moju lepim na ram i do sada nisam imao problema. Desi se povremeno da me panduri pitaju zasto bas tu od celog motora, odgovor je jednostavan: na ovom tipu motora sve osim rama i agregata je "potrosna roba", jednom overis i sa plastikama obicno mozes da se pozdravis, zato ide na ram. Ako zvekne ram onda ti je nalepnica najmanji problem :jee:

 

Ako nekome treba bilo kakav savet za RF-ove ili ima neku nedoumicu/pitanje go ahead, stojim na raspolaganju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

16298530_10208495039637729_852297829511516266162_10208523962880792_8311689876414

Evo i moje masine, uzeo pre 10ak dana... Stajao motor dugo , pa treba da se odrade karburatori i servis ulje filteri... 26000 pise na satu, a stoje na njemu fabricki lanac lancanici, pa kontam da je to to... Motor lepo radi, agregat na mestu. Jedino zbog karburatora malo svecice zezaju. Sve u svemu jos ga nisam provozao a zaljubio sam se u njega :D

 

Jel to onaj iz Mladenovca? 900e? ili je ipak spustio jos nesto

I izvini imam jedno glupo pitanje, ne mislim nista lose, kako znas da su fabricki lanac i lancanici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Jeste to je taj, za 840e sam ga pazario... Jbg tako covek kaze, da l jesu ili nisu, nisam se opterecivao... Lancanici nisu istroseni, i nema lufta... Bitno je da su dobri :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ako mozes da isceprkas normalan primerak RF 900 na Balkanu moja topla preporuka, daje mnogo vise po principu ulozeno-dobijeno od RF 600 i prilicno su izdrzljive masine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
1 hour ago, Thaedass said:

Ako mozes da isceprkas normalan primerak RF 900 na Balkanu moja topla preporuka, daje mnogo vise po principu ulozeno-dobijeno od RF 600 i prilicno su izdrzljive masine. 

Ima trenutno jedan na PA, deluje ok, ali je cena malo jaka, rekao bih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moj brat je imao vrhunski primerak RF900 RS2, videćeš ga a i možda si ga video u Smederevu. Prodat bez jednog jedinog centa ulaganja, sa gumama novim koje su montirane i nisu vožene. Ako ga kupiš na vreme dok ga nisu upropastili a to mu sledi brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
34 minutes ago, Alekre said:

Moj brat je imao vrhunski primerak RF900 RS2, videćeš ga a i možda si ga video u Smederevu. Prodat bez jednog jedinog centa ulaganja, sa gumama novim koje su montirane i nisu vožene. Ako ga kupiš na vreme dok ga nisu upropastili a to mu sledi brzo.

Pokušaću...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

RS2 je tek tesko ubosti, jos ako je u dobrom stanju se nepropusta. RF6 i 9 znaju da pate sa ispadanjem druge brzine, obavezno proveriti. Ako je menjac i radjen bilo kakvom obradom bez zamene delova mozes ocekivati da ce tebe sacekati 500e investicije. Zadnji amortizer zna da popusti posle toliko godina, srecom pase od novijih GSXR-ova. Karburatori su vrlo specificni i nisu za "sluh mehanicare", obavezno proveriti rad motora dok je hladan i na radnoj temperaturi. I punjenje struje, druga generacija ima malo drugaciji prenos sa bendiksa na alternator koji zna da propadne. To su najcesce boljke kod ovih modela koje mogu da se pojave, a za sve ostalo ono univerzalno "u kom je stanju"

 

Inace oznaka za RS2 mozda deluje specijalno, ali zaista nije. Suzuki oznacava modele slovnim oznakama za godinu proizvodnje. RF 900 kad je izasao je imao par bubica koje su druge polovine '95. resene blagom izmenom odredjenih delova. Radi lakseg raspoznavanja ljudi ih cesto nazivaju prva i druga generacija iako je u osnovi isti motor bez nekih znacajnijih promena. Pa u tom duhu da objasnim RS2 oznaku. 1995. je po Suzukijevoj slovnoj oznaci S i prva generacija koja je radjena prve polovine te godine je nosila internu oznaku RF900R (S). Druge polovine te godine je izasao blago izmenjen model pa je radi lakseg raspoznavanja dobio oznaku RF900R (S2). Svi primerci od druge polovine 1995. do kraja proizvodnje su osim kolorne seme isti tj RS2 nije nista specijalno :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
1 hour ago, Thaedass said:

RS2 je tek tesko ubosti, jos ako je u dobrom stanju se nepropusta. RF6 i 9 znaju da pate sa ispadanjem druge brzine, obavezno proveriti. Ako je menjac i radjen bilo kakvom obradom bez zamene delova mozes ocekivati da ce tebe sacekati 500e investicije. Zadnji amortizer zna da popusti posle toliko godina, srecom pase od novijih GSXR-ova. Karburatori su vrlo specificni i nisu za "sluh mehanicare", obavezno proveriti rad motora dok je hladan i na radnoj temperaturi. I punjenje struje, druga generacija ima malo drugaciji prenos sa bendiksa na alternator koji zna da propadne. To su najcesce boljke kod ovih modela koje mogu da se pojave, a za sve ostalo ono univerzalno "u kom je stanju"

 

Inace oznaka za RS2 mozda deluje specijalno, ali zaista nije. Suzuki oznacava modele slovnim oznakama za godinu proizvodnje. RF 900 kad je izasao je imao par bubica koje su druge polovine '95. resene blagom izmenom odredjenih delova. Radi lakseg raspoznavanja ljudi ih cesto nazivaju prva i druga generacija iako je u osnovi isti motor bez nekih znacajnijih promena. Pa u tom duhu da objasnim RS2 oznaku. 1995. je po Suzukijevoj slovnoj oznaci S i prva generacija koja je radjena prve polovine te godine je nosila internu oznaku RF900R (S). Druge polovine te godine je izasao blago izmenjen model pa je radi lakseg raspoznavanja dobio oznaku RF900R (S2). Svi primerci od druge polovine 1995. do kraja proizvodnje su osim kolorne seme isti tj RS2 nije nista specijalno :) 

Hvala na detaljnom objašnjenju...gledam, nema ih nešto puno na oglasima,a i čini mi se da drže cenu:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Ima moj drugar RF900, god '98. u extra stanju, na prodaju. Uvežen je iz CH i ima oko 45000km. Alo je ko zainteresovan mogu mu proslediti br mobilnog pa nek se dogovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
7 hours ago, Biker-Boy said:

Ima jos nas zainteresovanih za RF 600-900 , duga je zima, pa do proleca da iskopamo nesto :)

Samo ti razgledaj pa ce na kraju opet zavrsiti kod mene :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Kad si prodao CB-a i pre nego sto si uzeo CBR-a, koji motor te je zanimao? I kod koga je zavrsio? hint hint ;) Tako da, samo ti razgledaj, ja mesta za jos jednog RF-a uvek imam :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zanimali su me mnnogi, a da nisi kupio crveni RF600 od Bishke-ta?

Ali i dalje te ne kapiram, prodajes ga ili sta?  kazes  "ja mesta za jos jednog RF-a uvek imam"
kupujes jos jedan RF?? :zbunjen::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja