Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI RF600/900

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

evo sad sam gledao oglase i ima negde desetak a mozda i vise komada RF600R na prodaju, a cene su oko 1000-1400eur ,secam se jednom neko rece da su to retki motori :lol:

sve u svemu za male pare moze se uzeti pristojna sport-turer masinka :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Pricao sam sa ljudima, uporedjujuci CBR RF i ZZR, misljenja su ovakva.

 

Naspram CBR F2 kazu da ide bolje...F3 bi trebalo da je malo jaci tako da pretpostavljam da im je snaga slicna

 

Naspram ZZR-a, rekao bih da je masina dugovecnija...na ZZR-u puca radilica kao nista i odlazi druga brzina.

 

Ima ih u dosta dobrom stanju na oglasima, ali ljudi su slabo culi za RF-a...nekima je lep a nekima ruzan.

 

Ali generalno slabo znaju koji je to motor.

 

A u sustini, dobar motor, za malo para :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nisam vozio sva tri motora pa nemogu da ih uporedjujem, ali citao sam neke tekstove gde se uporedjuje RF sa CBR i ZZR ,i uglavnom govore da je sto se tice performansi slabiji od CBR i ZZR, ali u pitanju su nijanse,

generalno kao najvecu manu RF-u navode cudan dizajn koji mnogima nije legao, bar ne na prvi pogled, sto mogu i da shvatim jer je RF u vreme kad se pojavio 1993 god. drasticno je odskocio od konkurencije sto se tice dizajna, pa ljudi nisu bili spremni za tako nesto,

ipak sama cinjenica da se RF 600R proizvodio 5 godina (1993-1997) govori da je prodaja bila i vise nego zadovoljavajuca,

veci brat RF 900R se proizvodio 6 godina (1994-1999),

a najmanji bratic RF 400R se najduze proizvodio - 7 godina (1994-2000)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pff slabiji...

 

Sve zavisi od vozaca... :P

 

mozes da imas i 150 konja, al kakve veze ima kad ne znas da ih iskoristis :D

pa da, te nijanse su totalno zanemarljive u odnosu na to koliko je vozac bitan faktor u celoj prici, lepo kaze dobra stara: "Ne bije boj oruzje nego srce u junaka" :moto3:

RF je trebao da bude odgovor na dominaciju CBR-a u klasi 600ccm, ali u tome nije uspeo pa se prebacio u klasu Sport Touring, tek je PRAVI odgovor Suzuki dao 1997 godine kad je izbacio prvi GSXR 600, e to je vec skroz druga prica.

Sto se tice GSXF-a ,pa kontam da je suzuki ubrzo skontao da je posle izbacivanja GSXR 600, imao u ponudi 3 motora u klasi 600ccm,

GSXF Sport turer, sa vecim naglaskom na turing

GSXR rasni sportak

i RF koji je negde izmedju, pa su skontali da ga izostave jer se GSXF i dalje dobro prodavao uprkos tome sto je u svakom pogledu zastareo naspram RF-a , ali mu je islo u prilog sto je bio dosta jeftiniji od RF-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Rf je definitivno vizuelno zanimljiv motoric,al je i teska vencanica,jer se jako tesko prodaje....ja da jurim neki motor u toj klasi tih godina bi bez razmisljanja uzeo cbr 600 f2 ili f3,jer je mnogo kvalitetniji i pouzdaniji motor,o zzr 600 ne bi ni razmisljao jer je les nad lesevima...

 

Inace sam misljenja da je bolje izeti neki motor vece kubikaze tih godista,jer se za iste pare ili koju stotku vise dobija mnogooooo vise.....Recimo gledao bih cbr 900,cbr 1000f,gsxr 1100,vfr 750....eventualno fzr 1000,ali je on ipak za nijansu losiji sto se tice kvaliteta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

i ja sam razmisljao o CBR F2, posto sam pre 4-5 godina imao CBR F1, i utisak je skroz ok motor, pa mi nekako prirodno bilo da pozelim F2, ali RF je za njih pojam sto se tice dizajna, lepsi u svakom pogledu, a sto se tice kvaliteta i pouzdanosti, JAPAN je to, tu nema brige, a performanse mi takodje nisu bitne, jer 100 konja je meni sasvim dovoljno, i sve preko toga je ono, moze a i ne mora, ali kad se tu umesa cena registracije, naravno da izbor pada na 600-750ccm, nikako preko toga.

A sto se tice vencanice, u Srbiji je sve vencanica, jer niko nema love , sve su to kombinacije, menjaze, doplate, ovo ono, pratim oglase, i vidjam mnoge motore da se vrte dosta dugo po oglasima iako ne spadaju u kategoriju "sa vencanicama" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Kazes vencanica....

U principu sad je bilo koji motor vencanica ako nije debelo ispod cene...

 

Cena opada veoma brzo, ti ulozio vise, pa niko nece da spusti cenu itd

 

Cena RF-a je zaista smesna nekad...al kontam da je kvalitetan motor, delova nema kao sto nema delova za Afrike, znaci kvalitetan je :D

 

Videcemo sledece sezone kako ce sluziti...al jedno je sigurno !

 

Pored RF-a jos neki motor za zezanje 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

delova za afrike nema jer afrika pre nego shto umre, kao slon ode na groblje afrika, negde gde je nikada neche nachi, stane, izbaci chopavu, nasloni se, chopava pukne i afrika umre.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kako nema delova, IMA delova, i ima RF-ova po Srbiji, voze se, al jbg, nije velika potraznja za delove jer se ne kvari :D

A Afrika, velicanstven motor, al pored RF-a je nebi ni pogledao, dobro, kenjam, pogledao bi je na par sekundi, i posle nastavio da balavim na RF :moto3: jos pogotovo ako je 900R :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Probao sam RF900 i mislim da je opravdano zovu mala hajabusa,odlican motor,meni licno bas lep za svoje godine,moj komsija gazi s njim 120000 and still counting.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Probao sam RF900 i mislim da je opravdano zovu mala hajabusa,odlican motor,meni licno bas lep za svoje godine,moj komsija gazi s njim 120000 and still counting.

ako ga bude prodavao, ni slucajno u oglasu da ne navodi kilometrazu, jer ce ljudi misliti da je motor doleteo sa marsa na zemlju, jer u ovoj nasoj zemlji postoji verovanje da motori za 20 godina prelaze maximalno

30-40.000 km , pa im nece biti jasno kako je neki motor presao 120.000km a da se nije dezintegrisao i raspao na cestice atome... :lol:

Kad sam bio klinac bAs ovakav RF900R sa ovom kolor shemom je dugo stajao na zidu u sobi, tada je to bilo senzacija videti na posteru a kamoli uzivo :aha:

129181594_rf900r.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd Vinca
  • Motocikl: BMW 650 cs

Trebalo bih ovih dana da odem da pogledam jedan RF600. Pa ako moze neki savet na sta treba posebno obratiti paznju. Naravno osim onih standardnih pregleda plocica,diskova,lanca.... Fala u napred 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko sam skontao nemaju RF-ovi neku posebnu boljku, uglavnom sve sto si nabrojao treba pretresti, i masinu poslusati, i naravno da ne bude motor zagrejan kad dodjes da ga pogledas, onda samo na levo krug i paljba.

Ako ce nesto znaciti, ja kad sam uzeo mog RF-a regler i zadnji amortizer su bili za zamenu, ostalo ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd Vinca
  • Motocikl: BMW 650 cs

Koliko sam skontao nemaju RF-ovi neku posebnu boljku, uglavnom sve sto si nabrojao treba pretresti, i masinu poslusati, i naravno da ne bude motor zagrejan kad dodjes da ga pogledas, onda samo na levo krug i paljba.

Ako ce nesto znaciti, ja kad sam uzeo mog RF-a regler i zadnji amortizer su bili za zamenu, ostalo ok

 

Hvala na odgovoru 0takoje.gif.Od onoga sto sam i ja o njemu citao tako sam i skontao da nema nekih posebnih mana.

Videcemo kakva je ova Suzana iz te davne :93 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Samo da se javim i kazem da pratim temu jer sam od danas vlasnik jedne RF600 iz '94. Motor sam kupio a da ga nisam probao. Upalio, oslusnuo kako radi, obisao 3 kruga oko njega i rekao kupljeno. :D

 

 

Fotke ce biti ovih dana kada ga doteram kuci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cestitamo na kupovini :takoje:

ima nekoliko lepih RF-ova u oglasima , iz dosade i zimske dokolice, pratim s vremena na vreme, pa ako se zalomi da opet postanem RF-dzija :moto3:

fotke fotke fotke :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Cestitamo na kupovini :takoje:

ima nekoliko lepih RF-ova u oglasima , iz dosade i zimske dokolice, pratim s vremena na vreme, pa ako se zalomi da opet postanem RF-dzija :moto3:

fotke fotke fotke :Mina:

 

Opaaa :) Ajde imas moju podrsku :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nadam se da ce ostati neki dobar primerak do avgusta/septembra, posto nisam jos 100% odlucio kad cu da menjam motor, ali pre toga necu, to jest dok se ne vratim s mora, tek onda Honda ide u oglase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja