Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha ttr , tte , tt , belgarda

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

post-30465-0-19525300-1379530997_thumb.jpg Pozdrav momci, da se uključim.

Vozim TTR cirka 6 meseci. Jako visoka (ja sam 190/95 kg), nije lako naročito na dzombavom terenu, najvišlji motor koji sam probao do sada. Razmišljao da je spustim, međutim kako vreme ide, prednosti se pokazuju. Grubo magare, dosta pouzdana i laka za održavanje, prava borbena mašina, nije za asvalt. Sve što slomim lako zamenim i vikend ne propuštam. 1. brzina joj je inače skraćena, ali opet sam zamenio zadnji lančanik sa 43 na 51. Obrtni momenat je nemilosrdan.

Ima li ko ideju kako da se na nju najpametnije stavi nosač za zadnje bisage?

 

Moj prijatelj ima Hepco-Beker,plaćen kao da je od zlata,a ništa bolje ne izgleda od ovih uradi sam varijanti.

Ima ovde dobrih ideja...

https://www.google.rs/search?q=ttr+600+luggage+rack&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=qTOFUvvJD4SctAbLnICwBA&ved=0CCsQsAQ&biw=1366&bih=597

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Hvala, mislim da ću ipak da to prepustim stručnijem, tj lokalnom majstoru/servisu. Imate kakvih preporuka za teritoriju Beograda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Takođe sam u par noćnih of -road vožnji primetio da su svetla na TTR-u skoro bezkorisna. Predpostavljam da je neko već imao ovih problema, pa me interesuje kako najbolje popraviti situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Izvini nista licno,ali zasto bi vozio nocu off road ?

 

svetla su takva kakva su,pokusaj mozda bolju sijalicu ili tako nesto...mozes kao i one male maglenke da ubudzis,postoji dosta opcija...

 

Ali mislim da nema svrhe da vozis off nocu :)

 

Ja imam problem na KLX-u iako je malo veci far,kad vozim nocu u krivini ne vidim 2m ispred sebe,ali takvi su motori,sta da im radimo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Čovek se zanese, pa ponekad neplanirano i omrkne iz raznih razloga. Inače mi of nije omiljena disciplina. Bez obzira što se sad smrkava u 16 h, ne smatram da je sezona gotova, pa je mudro razmišljati kako da sebi u tim situacijama učiniš ugođaj podnošljivijim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Hvala, mislim da ću ipak da to prepustim stručnijem, tj lokalnom majstoru/servisu. Imate kakvih preporuka za teritoriju Beograda?

 

To sam i mislio,link je bio samo da ti pomogne oko ideje i skice.

Ne poznajem čoveka,ali vidim da većina Beograđana radi kod njega.

Seba 063 838 09 81

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Takođe sam u par noćnih of -road vožnji primetio da su svetla na TTR-u skoro bezkorisna. Predpostavljam da je neko već imao ovih problema, pa me interesuje kako najbolje popraviti situaciju.

 

Xenon dosta pomaze a nije skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

El ima neko ideju kako da spustim fuzastere na mom motoru?! Dal sam ja mnogo visok ili sta je, ne znam, cim se uspravim da vozim motor, em sam nestabilan em licim na NLO. Inace imam distancere na guvernali 35mm, ne bih da dizem to u nebesa, a i nemam toliko duge zice i buzire. Kapiram da bih dobio nesto ako spustim fuzastere, nize teziste i stabilnost... 0zbunjen.gif Ili kako da resim to? Kad ustanem sediste mi na kolenima...

 

http://p1.bikepics.com/2011/11/02/bikepics-2296183-full.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

kada sam imao ttr to je i meni smetalo. Kad vozim stojeci kao soliter a kad sjednem noge preevise savijene u koljenima. Ja sam problem rijesio prodajom motora :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Pa i meni palo na pamet da kao prodam, ali mi zao, motor ceo, lep, agregat super, sve na svom mestu... A da kupim nesto drugo, sve je to lutrija... Nista, nastavljam da se patim onda ovako. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Jel se desavalo nekome da mu glavi plovak u karburatoru na TT-u.

Posle duze voznje po terenu motor je odjednom poceo da gubi gas i puca na izduv...radio je u leru ali cim mu dodam gas pocinje da trokira i puca.

Bio sam ubedjen da je do struje ali tu se zadesio jedan mehanicar koji je zakljucio da je plovak u pitanju. Skinuo je crevo koje ide sa slavine i dunuo u njega i malo cuknuo karburator....motor je proradio mada mi se ista stvar desila kasnije tog dana i opet je problem resen na isti nacin.

Posle voznje motor sam parkirao u garazu i sutredan imam sta i da vidim skoro sav benzin iz rezervoara mi je iscureo verovatno preko karburatora!

 

Da li moram da rasturim karburator da bih ovo resio ili postoji drugi nacin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Mislim da ti je najbolja varijanta da skines karburator i lepo ga operes i snimis zasto glavi plovak, ako si vec siguran da je to problem. Ne znam da li mozes da skines samo lonce na licu mesta, nisam rasturao... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Pa taj mehanicar rece da je plovak u pitanju,motor mi se inace odlicno ponasa ne bih dzabe rasturao karburator ako ne mora.

 

Zanima me takodje gde bih mogao da uzmem semeringe prednje viljuske i ulje....skroz su procureli posle poslednjih par voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Pa i meni palo na pamet da kao prodam, ali mi zao, motor ceo, lep, agregat super, sve na svom mestu... A da kupim nesto drugo, sve je to lutrija... Nista, nastavljam da se patim onda ovako. 1neznam.gif

Od kako sam stavio 35mm distancere, uglavnom sam rešio problem pa mi više ne smeta toliko jer nisam mogao da se skroz ispravim. Visina mi ne smeta, čak naprotiv. Samo pazi da ne spuštaš nogu na pogrešnu stranu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

I ja sam pre za varijantu podizanja volana, nego spustanja nozica naravno. Ali mi je malo 35mm, te imam, jedino da probam jos sa 50mm, preko toga ne bih jer, po meni, nece liciti ni na sta, a i nije toliko bezbedno 1neznam.gif. Mozda bih probao neki drugi volan, vislji, u kombinaciji sa 35-50mm distancerima... Ne znam sta da izvedem jos... 0zbunjen.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Korman je:

 

Renthal 613-01 Dakar High Handlebar

 

Aluminijumski debelozidni

 

Sirina 830mm

 

Visina 13cm

 

 

Rukohvat je pokrivljen malo ka tebi i na gore. Odlican upor i drzanje i bez podizaca!!

Moje licno misljenje je da podizaci nisu potrebni jer bi u sedecem polozaju ruke bile previsoko,

a to nepovoljno utice na upravljanje.

Da rucke nisu zakrivljene na gore, onda bi mozda mogao da dodas i podizace od 20mm. Ovako nema potrebe. ;)

 

 

Narucis kod Sagmajstera, stize za par dana na kucnu adresu. Cena oko 70e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja sam isto to napravio na mom Transalpu. Jednostavno rešenje, koje može da ti uradi svaki metalostrugar. Podigao sam korman za 25mm...

Evo kako to izgleda van motora...

 

DSCN38981280x768_zpsd1af8be5.jpg

 

 

A kako na motoru...

 

DSCN39031280x768_zpsdbc235f9.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam danas dobio korman Lucas MCL 110SC , 3291,00 din, motobike shop . Korman je visine 12 cm, sirine 83 cm i rucke su blago prema gore a i malo prema nazad. nema poprecnu sipku....kupuje se posebno. !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja