Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha ttr , tte , tt , belgarda

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Da smo đe u Africi ili Aziji dobro de može i Albanija bila bi mi jasna ova prerada. Pitaj pametnije i iskusnije od mene što ođe nije da valja. poz i živio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

koja je razlika izmedju svih ovih modela iz naslova (ttr, tte, tt, belgrada)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

koja je razlika izmedju svih ovih modela iz naslova (ttr, tte, tt, belgrada)?

Pa vidis.... Dakle ovako:

-Ti vozis XT.Je l tako?!

A TT,TTR,TTE,je ono sto tebi treba :D:D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Pa TTE je sa anlaserom (electric starter) pa zato TT-E (skraceno od electric), a TTR mislim da je R kao Racing, nisam siguran, a Belgarda je model koji je pravljen u Italiji i ima malo drugacije ogibljenje i kocnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

TT se radio 80 godina i tad je već postao legenda. TTS od 90-93 , 0vaj iz 93 je imao usd i ohlins pozadi .Belgarda je fabrika u Italiji gdje se radio TTE 94-97 el start usd viljuška, TTR ohlins pozadi kurbla 98-2001, TTRE elekricni start 02-04.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Aha... znaci razlika je u ogibljenju i alnaseru...a agregat isti...

 

Koji se model vodi kao "najbolji", koja je tezina motora i koliko staje litara u rezervoar?

 

Izvinite ako smaram sa pitanjima, znam da postoji google, ali mi nekako lepse da diskutujem ovde :takoje:

 

 

Pa vidis.... Dakle ovako:

-Ti vozis XT.Je l tako?!

A TT,TTR,TTE,je ono sto tebi treba :D:D :D

 

:) :) nije iskljuceno :) svidjaju mi se one viljuske ali kapiram da nije bas udoban za neku duzu turu takodje i zbog sedista, ali ako kupim turing motor kako planiram, onda neki hard enduro mora da zameni XT ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Iz ličnog iskustava imao sam xt 97 god i ttre 03 . Vrlo slično,a opet različitooo :lud: ttr malo agresivniji i ljepši i tvrđi . Rezervoar 10l na svima , vrlo malo. Motori su svima slični i male su razlike (par ks zbog karburatora i ventila , znači 40-43 ks i na ttr su skratili 1 brzinu jer je na tte bila preduga) . SA el startom oko 165kg sa kurblom 135kg. Mislim da Lenji ima ovog 93 sa usd i ohlinsom i po meni je on 1. potom ttr, pa ttre pa tte. Recimo da se ovdje radi o mojoj subjektivnosti. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

uuh 165kg, paa to i nije bas nesto lakse od XTa, doduse, ima bar duplo jace ogibljenje :staa2:

inace sam razmazen sa alnaserom, pa nisam siguran da bih vozio model sa kurblom ali je on osetno laksi... maa da nabudzim ogibljenje od TTSa na XT i kraj :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ako je motor ispravan pali na pola kurble , u terenu malo veći ler gas i nemaš problema. Težine su sa uljem i benzinom ful.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

imacu u vidu ove modele, posto sve vise vozim offroad prijalo bi manje kilaze izmedju nogu, a i jace ogibljenje.

ovaj agregat je dokazan, nije zahtevan za odrzavanje, ne trosi preterano tako da je dobar izbor... hvala za informacije :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Iz ličnog iskustava imao sam xt 97 god i ttre 03 . Vrlo slično,a opet različitooo :lud: ttr malo agresivniji i ljepši i tvrđi . Rezervoar 10l na svima , vrlo malo. Motori su svima slični i male su razlike (par ks zbog karburatora i ventila , znači 40-43 ks i na ttr su skratili 1 brzinu jer je na tte bila preduga) . SA el startom oko 165kg sa kurblom 135kg. Mislim da Lenji ima ovog 93 sa usd i ohlinsom i po meni je on 1. potom ttr, pa ttre pa tte. Recimo da se ovdje radi o mojoj subjektivnosti. poz

te informacije bas i nisu najtacnije. Gresku je napravio taj ko je napisao te specifikacije. Ja sam ima TT600E belgardu. Imala je sve fabricke acrebis plastike i u orginalnoj specifikaciji je pisalo da ima 136kg. Vozio sam skoro sve tt600 i nema sanse da je tt600e tezi 30 kg od ttr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Prodao sam TT600E 2001. i kupio XT600E 2000. BU principu razlika je samo u ogibljenju mada na terenu koje ja vozim ta razlika i nije tako bitna. Za neki tezi teren TT600E je meni pretezak i tu se TTR bolje ponasa. Poslednja verzija TTR600E je sa alnaserom tako da je to mozda neka prava kombinacija za tebe. Bitna razlika je u tome sto je tesko naci polovan TTS,TTE,TTR ili TTRE koji nije usao u teren a XT moze da se nadje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: KTM EXC 450

Niche mislim da se iz prilozenog moze zakljucit da je sigurno na ttr-a svaka greska ispravljena malo ljepseg dizajna(posebno rep),i da je idealan za kombinaciju turing i off tj. za svaku je namjenu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja