Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS 50 vs Yamaha TZR 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova

Pozdrav,

Zanima me vase misljenje o ova dva 50cc motora. Najbolje ako je neko imao prilike da se susretne sa oba, pa da podeli svoje misljenje...ali voleo bih da i iskusniji clanovi foruma daju svoje misljenje. Koji je bolji ( brzi, kvalitetniji, dugotrajniji...) i zasto?

Hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Vozio sam RS 50 93god (imao sam susreta i sa novijim) lep motoric vecih gabarita za 50ccm max brzina 110 (bez blokada) normalna do 95 sve u svemu tzr nisam vozio, mislim da se skoro pojavio kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Hvala na odgovoru,

Samo sam zaboravio da pitam, jel zna mozda neko razliku izmedju aprilijinih modela...

Cuo sam negde da ovaj najnoviji nije kao generacija recimo srednja od 2000 - 2006 godiste...jel zna neko nesto o tome?

Poz :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Moj sin ima TZR50 i licno on je prezadovoljan sa makinom te je ne bi dao nizasta na svetu :P

Sto se tice Aprilije tu ti nemogu pomoci , no secam se da je u nasem odabiru oko ova dva modela najvise imao izgled motora , jer starije verzije Aprilije su nam bile ruzne ( manje - vise ) ... Ovaj novi model je po izgledu extra a po karakteristikama bem li ga , ali da j lep , lep je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Pa vidi...kad neko ima 15g , sta mislis jel moze sesti na motor od 600cc ???

E pa zato postoje motori za njih , a moj sin ne zeli cuti nizasta sem za R , i ajde sad ti budi pametan...znaci izbor ti je vrlo kratak tu ... on ga je vozio cele prosle sezone i ne da mu nije dosadio vec jedva ceka da ga opet zajasi...to je individualna stvar jbg , i on bi voleo da sedne na nesto jace ali , malo sutra :D

I naravno samo R i R i RRRrrrrrrr........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Naravno, takodje imam 15g :)

Brzina mi nije toliko bitna, ne volim da ludujem, jednostavno uzivam dok vozim :) Ali mislim da mi je zanimljivije da vozim neki od ova dva motora, nego skuter. Naravno kao i svako dete, bitno mi je da motor moze "lepo" da ide, a i video sam tzr 50 kitovan na 80cc 127km/h ( iako ne vozim nikad brze od 60km/h ). Tako da mi preovladjuje kvalitet i cena...Yamaha je svakako lepsa, brzina je priblizna, ako nije i ista...sad je pitanje sta uzimati u obzir! Negde sam cuo da je Yamaha kvalitentnija, a sad sta je tacno... :)

Hvala na odgovorima :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ovo lepsa, ruznija, stvar ukusa, to ti niko ne moze reci. Meni je TZR mozda jedan od najruznijih malih Rova ikad. Mislim da sam ga probao jednom, ali se ne secam detalja. Znam da je bio premekanog ogibljenja, na njemu se sedi nekako kao na biciklu, sve u svemu bas tanko :neznam:

 

RS50 sam vozio novu 2005., to je model pre akutelnog. Sve suprotno od gore napisanog vazi za ovaj model. Znatno povozniji i zanimljiviji koliko je to moguce, a cini mi se da je i za nijansu veci. Ako razmisljas o novoj RS50, ja bih je uzeo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Ma kupuj ono gde te srce vodi , dzaba ti sve ako ti u startu taj motor ne lezi na srcu ... sve ostalo je rekla kazala... nekom se svidja ovo , nekom ono , svako ima svoje razmiljanje a ti znas najbolje sta ti je najbolje , samo sedi i samo ce ti se kasti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ma kupuj ono gde te srce vodi , dzaba ti sve ako ti u startu taj motor ne lezi na srcu ... sve ostalo je rekla kazala... nekom se svidja ovo , nekom ono , svako ima svoje razmiljanje a ti znas najbolje sta ti je najbolje , samo sedi i samo ce ti se kasti :)

Upravo tako. Male su to razlike da bi se moglo za neki od ova 2 primerka reci da je bolji i da ga zato treba kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Znaci najnoviji RS je bolji od modela pre njega?

Naravno, uzimam sta mi se vise svidi, jednostavno sam zeleo da cujem iskustva... a i ne mogu da odlucim zaljubljen sam u oba motora :D

Malo mi se ne svidja zvuk najnovijeg RS, a yamaha mi je MNOGO lepa napred, ona dva fara... pravi R. Nego sam se uplasio negde sam slucajno procitao da je Yamaha mnogo kvalitetnija od aprilije i da ce duze da traje, dza bu...

Ja mislim da moze da mi traje toliko dugo koliko ja vodim racuna u njemu.

Sve u svemu cini mi se najveca dilema: Aprilia RS 50 do 2006. god ( ukoliko neko ima iskustva sa ovom i najnovijom, jel ima neke razlike uopste? ) i TZR 50.

Zanima me samo, da li se zvuk motora moze dosta ulepsati zamenom auspuha?

Hvala svima na komentarima i odgovorima! :)

 

EDIT: Cini mi se da se polako ali sigurno okrecem apriliji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ne znam dal i ti imas onu fobiju od nazovi starijih motra ali ako ti se ne dopada zaboljeno sediste na rs 50 pogledaj one modele do 99-00

Takodje mislim da ti je neisplativo uzimati te novije motre (bilo koje) od 50 ccm jer se teze prodaju (dosta gubis na ceni) a i prevazidjes ih za godinu dve (zavisno od uzrasta)

 

Bitnih razlika u godistu nema osim izgleda

A sa auspuhom mozes samo dobiti na ks zvuk ne mozes promeniti drasticno na 2T motoru

 

Evo ti jedna slika 98

post-8713-0-51119400-1301929254_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Luxee, mislim da izmedju '05 RS i '06 modela nema neke sustinske razlike sem izgleda, koji je ako se ja pitam na strani novog modela iako sam posedovao '05.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Prvo sam gledao ove matorije 98,97, ali odustao sam od njih, nisu toliko jeftiniji a lepsi su mi i noviji recimo 2003,2004...Hvala na savetu u svakom slucaju.

Zanima me samo da li je neko imao priliku da uzivo vidi i TZR i RS, pitanje je koji je veci i koji je startniji i brzi kao serijala?

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Evo ovako :D da se primaknem i ja ovoj temi,ja sam nexteenov sin.:) Imam tzr-a i mogu ti reci da sam video i RS i TZR...Ovako,TZR je meni prelep motor,a takodje i *novi* model Aprilije.Izgled je do ukusa,npr meni je TZR lepsi ali to zavisi od tebe.Sad jedna bitna stvar oko izgleda jeste da je TZR siri i veci od Aprilije...TZR ima oko 125 kg kada je napunjen do cepa...dok aprilija 100 ako ne i manje.E zato je Aprilija mozda malo brza i startnija.Ali ni to nemora da znaci,jer ja imam druga ciji TZR ide 115,dok ne znam Apriliju koja toliko ide,barem ja.Tako da eto ako te nesto jos zanima *u vezi TZR-a* pitaj :) i da jos nesto,bas volim kada vidim tako neku apriliju iza mene :) haha :) Salu na stranu,kupi sta ti je pri srcu oba motora su jako dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Oba motocikla imaju ISTI AGREGAT. Ostalo je dilema tezine, upravljivosti i kocenja. To je samo 50cc i oseca svaki kilogram, pa bih licno pikirao laksi, odnosno RS-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Pa vidi...kad neko ima 15g , sta mislis jel moze sesti na motor od 600cc ???

E pa zato postoje motori za njih , a moj sin ne zeli cuti nizasta sem za R , i ajde sad ti budi pametan...znaci izbor ti je vrlo kratak tu ... on ga je vozio cele prosle sezone i ne da mu nije dosadio vec jedva ceka da ga opet zajasi...to je individualna stvar jbg , i on bi voleo da sedne na nesto jace ali , malo sutra :D

I naravno samo R i R i RRRrrrrrrr........

Rodjace imam 15 i zajahao sam vise puta zx6r i par drugih 6-ica sasvim pouzdano tvrdim da mogu da ih obuzdam u sta se uverila i moja majka nego mi fali evropskih da ga pazarim ;) Trenutno na svoju veliku zalost vozim 125 cc i na svoju veliku radost Supermoto mislim da bi se lako razdvojili od R-a kad bi probali supermoto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Ma sve je to lepo ali nezakonito...ja mom sinu nikad ne bi dao da sedne na motor od toliko kubika ako zakon kaze NE !!!

Postujem ja to sto ti mislis da mozes savladati ali postoje dve stvari zbog kojih mu to nikad ne bi uzeo tako velik motor u 15-im...

 

1. je to sto mislite da sve sto leti to se i bere , pa nije bas tako jbg , fizicki mozete voziti ali ste isto tako podlozni kurcenju :) ..UPS :P

 

2. nemam ja para za placanje enormnih kazni ukoliko ga zaustavi murija ( da ne racunam ono nedaj boze :( )...

 

A koliko vidim i on je polako poceo da menja misljenje oko toga sta bi sve vozio , ali i dalje preferira R-a :(

Sto se mene tice ja to gledam ovako , za razliku od vecine matoraca ( koji zabranjuju ) kupovinu motora , ja sam njemu kupio motor i to vise nego dobar , ali ne dozvoljavam da se s glupira s istim a u to spada i voznja tudjih motora ( pogotovo zx6r itd. )

No bilo kako bilo svako ima pravo na svoje misljenje , ali dok je pod mojim krovom i dok ja finansiram sve + odgovaram za njega , bice kako ja kazem :P , svidelo se to njemu ili ne ..

Promenio član nexteen
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Tudjih motora ... Zar mislis da bi neko tudji dao decaku od 15 godina da vozi zx6r ;) . Zakon ...pa on je tu da bi se krsio kada bi vozio legalno to nebi bilo tako zabavno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Hvala... Samo na nesrecu otac mi je stradao :( ali sta je tuje , on mi je inace i prvi i drugi motor kupio i verovao je u moju zrelost a ja sam to uzvratio normalnim ponasanjem na motoru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja