Jump to content

Moto Zajednica

CB400N

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Dosao i taj dan da se rastavljam od svog prvog, da kazem, ozbiljnijeg motora.

 

Dakle, u pitanju je CB400N, vodi se kao 1985. god. :S Slabija verzija je u pitanju (znaci 27konja).

Presla pitaj Boga koliko. Na satu pise 54000 i kusur, ali ne znam da li je 154000 ili 54000 :)

Ja sam presao te 4000km, mada sam bio ubedjen da je imala 60000 kad sam kupio (jedino ako sam vracao sat u mesecarenju :D ) :S Ne znam shto sam se istripovao, po starim slikama ispada da je bilo 50000...

 

Sad malo tehnikalija i iskustva.

Kao prvo, vecinu stvari o motoru, kakav je bio i sta sam sve uradio na njemu mozete videti u temi: Honda CB400N - renoviranje

Vozio sam ga uglavnom u lokalu, u krugu do 80-ak km od Beograda, i za svo vreme nije me ostavljao na putu (jednom je crkla svecica, ali sam se dovukao kuci bez guranaja).

Gume na njemu su dobre, ima josh da se vozaju (Pozadi Bridgestone BT45 120/90-18 | Napred Metzeler Marathon 100/90-19)

Akumulator 'nako... Punjenje je dobro (zamenjen regler kad sam ga uzeo), ali izgleda da akumulatori i nisu bash neshto. Vergla i pali dan za danom, eventualno dva, ali ako stoji 3 dana slabije vergla pa mora gurka :)

Estetski u ok stanju, sredjivao sam dosta stvari tako da fino to izgleda.

Lancanici i lanac su (po mom nekom kriterijumu) ok. Nisam neshto preterano obracao paznju na to, samo mazem na 300-500km i to je to.

Ukratko, shta je uradjeno od kada sam ga uzeo (od septembra 2008):

- motor otvoren komplet i prekontrolisan

- zamenjen frajlauf (poceo je malo da zeza pa je to odradjeno kad je vec otvoren)

- lezajevi radilice su u dobrom stanju, lanci unutra takodje, tako da to nisam menjao. Hteo sam lanac bregaste cisto kad je vec otvoren da zamenim, ali bih morao da ga cekam par nedelja pa mi se neshto nije dalo... a i mislim da nema potrebe joshuvek

- zamanjene karike (stavljene su karike od nekog fijata koje su u potpunosti odgovarale po dimenzijama, medjutim mislim da bi ipak trebalo staviti orginal... tada nisam bio bash pri kinti tako da je to bio kompromis, ali mi je sada zao shto nisam orginal stavio. Posledica ovoga (najverovatnije) je potosnja ulja koja nije bash u granicama tolerancije. Motor normalno ide i radi, medjutim pri prvom paljenju na hladno hoce da zadimi neko vreme dok se ne zagreje)

- Cilindri nisu na oko pokazivali neke tragove trosenja i posle svih ovih godina.

- zamanjene gumice ventila (nisu bile nove jer su mi hitno trebale dok je glava bila kod majstora, tako da sam od jednog majstora dobio komplet koji odgovara ali chini mi se da nisu bile nove). Ovo isto moze da ima za posledicu potrosnju ulja...

- Uradjeni ventili i secevi (klasika obrada glave).

- Zamenjen regler (poshto je prethodni vlasnik sakrio informaciju da su stavljene diode od golfa keca i neki monofazni regler shto je sve zajedno radilo taman samo da radi)

- stavljen vizir iz Louis-a

- stavljen kineski kofer sa autopijace (nosac sam sam pravio i moze se videti na slikama koje cu kasnije staviti) Napravio sam i plocu za kofer, posto ona kineska nije nesto sigurna, ali nikako da izbusim josh 4 rupe i da ga ofarbam :)

- Na motoru su KN filteri za vazduh (shto je po meni veliko sranje, bar na ovom motoru), te uz motor dajem orginal kuciste filtera vazduha. (ovo je takodje delo prethodnog vlasnika. uspeo sam da nabavim celo kuciste ali me mneshto mrzi da ga menjam)

- Zamenjena prednja viljuska i trougao

 

Eto, mozda sam nesto i propustio, ali i ako jesam, sve ima u gore navedenoj temi.

Trudim se da navedem sve kako stvarno jeste kako bi eventualni kupac znao tacno o cemu se radi. Mislim da je ovo ok varijanta za nekoga ko hoce ok motor za male pare a pritom se ne libi da zavrne rukave i zaroni u cari mehanike :)

Kao sto moze da se vidi iz oglasa ima tu i tamo da se cheprka oko motora, ali bitno je da napomenem da svaki dan idem na posao i vozikam se po gradu posle posla motorom bez ikakvih problema. Znaci u potpunosti je u voznom stanju, i sve na njemu radi (ahh da, fali prednji prekidac stop svetla), ima zadnji. Dakle postoje problemi koji posto ali se vozi normalno, bez ikakvih problema.

Ono sto bi trebalo odraditi:

- zameniti karike ILI dolivati ulje (ja sam do sada praktikovao drugu opciju)

- servis karburatora definitivno treba odraditi. Potrosnja je oko 6L po gradu a otvoreno kombinovano oko 5.5, shto sam siguran da moze da se sredi jednom kvalitetnim serviom karburatora, pa da bude 4.5-5L. Mada ovaj problem bi mozda resilo i vracanje orginalnog kucista filtera i filtera.

- zameniti akumulator (mada i ovo nije neshto urgnetno jer on radi samo malo popusti posle par dana stajanja) ( psole par dana stajanja vergla slabije, verovanto nema dovoljno snage da baci ok varnicu te nece da sastavi. prespajanjem na auto pali odmah :S...)

 

Mislim da bi to bilo to.

 

I na kraju cena :)

Aj da krenemo od 600evara. Nije fiksno, spreman sam da spustim cenu za ljubitelje ovih starih mashina, ali moram da napomenem da necu motor davati bud zashto.

Registrovan je do 19.05.2011.

Kontakt na PP (ne stavljam telefon jer mi je malo negodno na poslu da se javljam pa bolje ovako da se dogovorimo i cujemo u dogovoreno vreme).

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Slike stavlja mmalo starije jer novijih neshto nemam. Slikacu ovih dana pa cu postaviti, samo da uhvatim malo dana. U principu isto izgleda, samo ima vizir i kofer, i malo je u eksploataciji prljaviji :D

 

DSC00102a.jpg

 

DSC_0486.jpg

 

DSC_0498.jpg

 

DSC00312.jpg

 

DSC00348s.jpg

 

Jedan video sa Avale:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

haha pa tako mu dodje :) E da, zamenio sam i obrtomer, stari je lagao za oko 1500 obrtaja. Ovaj novi nema preko 11 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 679 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Mare, ode i tvoja masina na dobos... Kako smo krenuli, uskoro ce nas vise biti po sumama nego po putevima! :moto3: Srecno sa prodajom, cena je i vise nego korektna. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hvala brate. Jebiga, bacio oko na enduro i gotovo... A nashao sam i shta bih. Sad se ceka prodaja ili neki drugi priliv :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Srecno sa prodajom Mare !

Videh i cuh uzivo Plavog zverka pre nekih mesec dana, solidno motorce :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Druze, brate, prijatelju, ja imam isti motor a u tvom sam opisu procitao da si regler menjao, kazi mi molimte gde si ga kupio. ja sam nov akumulator sjebao zato sto nisam uklavirio da mi ne puni uopste. hvala u napred. i da samo da kazem da ko kupi ovaj motor nece se pokajati, mozda je malo retro design i picici se ne pale bas na takve masine ali brate ima da se navozas za sve novce i jos tri puta toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav.

na regler sam, igrom slucaja, naleteo na autopijaci Bubanj potok jedne subote. Lik prodaje sve zive vrste reglera, a izmedju ostalog je imao i ovaj za hodnu. Valjda ima neki otpad ili shta li je vec, pa poskidaju to sa svega i svachega. Nashao oznaku na netu (chini mi se da je SH232-12 ili tako neshto) i nashao taj isti u onoj gomili. Cena je bila neshto bam badava. A imash i na forumu ovde Joshku koji pravi reglere, i kazu da su dobri.

Zanimljivo je da me za ovaj motor stalno presrecu ljudi u gradu i zaustavljaju pa uletimo u neku pricu. Danas lik prelazi ulicu i pokazuje mi rukama neshto u fazonu: to je prava stvar :) Pa eto, pozdravljam ovom prilikom coveka, ako je ovde sa foruma.

Uglavnom stariji ljudi vole ovaj model, valjda ga se secaju kad su bili mladi pa budi uspomene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Da cestitam Sasi, novom vlasniku Honde. Nek je sa srecom, da uzivas u voznji i druzenju sa makinom i bajkerima.

 

Mene je lepo sluzila, lepo sam se navozao, naucio bitne stvari shto oko voznje shto oko mehanike, upoznao kolege bajkere, sa uzivanjem sam je sredjivao i vozao, pa se nadam da ces i ti tako.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdrav.

na regler sam, igrom slucaja, naleteo na autopijaci Bubanj potok jedne subote. Lik prodaje sve zive vrste reglera, a izmedju ostalog je imao i ovaj za hodnu. Valjda ima neki otpad ili shta li je vec, pa poskidaju to sa svega i svachega. Nashao oznaku na netu (chini mi se da je SH232-12 ili tako neshto) i nashao taj isti u onoj gomili. Cena je bila neshto bam badava. A imash i na forumu ovde Joshku koji pravi reglere, i kazu da su dobri.

Zanimljivo je da me za ovaj motor stalno presrecu ljudi u gradu i zaustavljaju pa uletimo u neku pricu. Danas lik prelazi ulicu i pokazuje mi rukama neshto u fazonu: to je prava stvar :) Pa eto, pozdravljam ovom prilikom coveka, ako je ovde sa foruma.

Uglavnom stariji ljudi vole ovaj model, valjda ga se secaju kad su bili mladi pa budi uspomene :)

 

Juce mi prilazi drugar (tako oko 30-tih), moto-mehanicar, smejulji se i kaze - gde ljudi vise iskopavaju ove raritete ?!? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja