Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio

piaggio free pitanje !!  

34 članova je glasalo

  1. 1. Da li je piaggio free jedan od boljih skutera na nasem trzistu

    • DA
      30
    • NE
      4
    • NIKAKO
      0


Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

PIAGGIO FREE 49ccm 2Tsve ovom modelu

ulja i masti su preporuka proizvođača, može se koristiti bilo koje ulje sa identičnim viskozitetom!

  • Ulje za diferencijal Silkolene BOA 80W-90 ili AGIP GEAR SYNTH SAE 75W/90 količina oko 85 ccm
  • ulje za prednji amortizeri (po 0,1 lit.) Agip FORK SAE 7,5 W
  • ulje za prednju kočnicu: SAE J1703, NHTSA 116 Dot 4 Hydraulic Fluid, ISO 4925
  • ulje za filter SELENIA air filter oil
  • ulje za mešavinu SELENIA HI Scooter 2 Tech
  • mast za sajle kočnice i gasa NLG 1-2 Sistem TW 249 AREXONS
  • mast za kilometar sajlu NLG 3 JOTA 3 FS
  • sijalice za osvetljenje 12V/35W, pozicija 12V/10W, instrumenti 12V/1,2W, štop svetlo 12V/21W
  • pločice za prednju disk kočnicu FERODO FDB 697
  • Dimenzije gumice za kočiona klešta su 30x3,175x3,175.
  • pakne za zadnju kočnicu FERODO FSB 940 ili FERODO FSB 895 (ima dva tipa tj. dve veličine)
  • akumulator 12V 4Ah dimenzije: 121x71x93 mm. npr. Yuasa YB4L-B, Power Max CB4L-B ili Exide

kontrola akumulatora i struje punjenja akumulatora izmerite instrumentom na klemnama - napon kada je motor ugasen - 12 do 12,5 V - napon kada je motor upali - iznad 13 V - napon kada se doda gas - oko 13,8 V - način održavanja i čuvanja akumulatora

  • zupčasti pogonski kaiš 18,5 x 811
  • gume dimenzije 80/80 x R14" ili 80/90 x R14"
  • felne R14" x 1,85
  • lager prednjeg točka SKF-ITALY 6201
  • ležaju za kvačilo 638z (veličine D=28, d=8, B=9mm)
  • ležaj za radilicu original NTN Japan DX SC04A47CS29PXI...

najčešća zanema kod nas SKF BB1-3055 B france c.... (kvalitet označava broj tačkica, 3 ili kvalitetniji 4)

  • ležaj zadnjeg točka oznaka 6204 obavezno zatvoren
  • semering na radilici oznaka - 18-28-7/7.5 i sa druge strane 19-30-7
  • pritisak u gumama napred 2 bara, nazad 2,5 bara
  • kapacitet rezervoara za gorivo 4 litre, rezerva 0,850 l.
  • kapacitet rezervoara za ulje (mešavina) 1,2 litre rezerva 0,370 l.
  • težina originalnih rolnica 8,5 grama dimenzije 19x15,5

različite težine rolnica - ROLNICE 19x14 12g - ROLNICE 19x15.5 8.3g - ROLNICE 19x17 8g - ROLNICE 19x15.5 6.3g varijator

  • dimenzije klipa 40 x 39,3 mm

- prva specijala 40,6 mm - druga specijala 41,0 mm

  • zapremina cilindra 49,38 cm3
  • kompresija 10,9:1
  • model karburatora 12OM/PHVA 12
  • fabrička dizna 69, a kad se povade redukcije (lavirint i plastika sa 3 rupe) trebala bi 75-80
  • Svećice NGK tip: BR9ES ili BR9EIX(od iridijuma) BR9EVX(od platine) zazor 0,5mm ili CHAMPION N2C

- način održavanja, princip rada i izbor svećica

  • elektro instalacija - boja na žicama

- žmigavci desni: belo-plava, crna - žmigavci levi: roza, crna - prekidači žmigavaca: belo-plava 2 x, crno-plava, roza 2x - prednja svetla : masa - crna pozicija: žuto-crna oboreno: braon dugo: tamno roza - prekidač svetla oboreno dugo: braon, crvena, roza 2x - prekidač svetla: siva, žuto-crna 2x. crvena - zadnja svetla: masa crna, štop svetlo: belo-crna, pozicija: žuto-crna - prekidač štop svetla: belo-crna, žuto-zelena - sirena: belo, sivo-crna - alnaser: belo-crna 2x, zeleno-crna

  • dimenzije motora: dužina 1820mm, visina 1050mm, širina 640mm.
  • težina 91 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pitanje nije dobro odabrano, treba dodati na kraju "u svojoj kategoriji". Uopšteno gledano, ima mnogo boljih skutera, ali ne u kategoriji jeftini skuteri do 50cc.

 

Dobre strane su niska cena, dobra upravljivost, lako se održava i lako se radi tjuning. Za razliku od Vespi, ima veće točkove pa je malo stabilniji. Mane su mu što je veoma lagan i (po mom mišljenju) ružnjikav (opet, u odnosu na npr. Vespe).

 

Moram da pitam (bez uvrede) koja je poenta ove teme? Ako si hteo da pohvališ Fri, ima sekcija Vozili smo, možeš tamo da napišeš kratak review i malo izreklamiraš Fri. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

ma eto cisto bzv da ishvalim skuter :)))

Pitanje nije dobro odabrano, treba dodati na kraju "u svojoj kategoriji". Uopšteno gledano, ima mnogo boljih skutera, ali ne u kategoriji jeftini skuteri do 50cc.

 

Dobre strane su niska cena, dobra upravljivost, lako se održava i lako se radi tjuning. Za razliku od Vespi, ima veće točkove pa je malo stabilniji. Mane su mu što je veoma lagan i (po mom mišljenju) ružnjikav (opet, u odnosu na npr. Vespe).

 

Moram da pitam (bez uvrede) koja je poenta ove teme? Ako si hteo da pohvališ Fri, ima sekcija Vozili smo, možeš tamo da napišeš kratak review i malo izreklamiraš Fri. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

http://www.piaggio.co.rs/

 

Sajt koji vam moze mnogo pomoci oko Free-a i Liberty-a.

Pokrenut je kad su momci iz NS uvezli velike kolicine postaraca iz Italije...

Krenulo se sa pricom da li je bolje kupiti novog kineza ili Piaggio u sumljivom stanju i kako ga srediti...

Mnogi su naucili osnove o skuterima bas preko ovih foruma, ciji clanovi su postali skoro kao porodica.

Ej, bre!!! Kupiti i voziti Piaggio za manje od 500e je bila SF pre ovog uvoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Menjam sajlu za gas ...ista se racva, jedan deo ide u karb, a drugi nije povezan, a ja ne znam kako da ga uglavim....zna li ko?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Menjam sajlu za gas ...ista se racva, jedan deo ide u karb, a drugi nije povezan, a ja ne znam kako da ga uglavim....zna li ko?

 

 

 

Jedna sajla ide na karb, druga sajla ide na uljnu pumpu....

 

Uglavnom, ima na sredini ta racva, ona se rastavlja, i to je onda sacinjeno kao od 1/2 sajle do tog racvanja i od tog racvanja ide druga 1/2.

 

Ali ako vec ne koristis uljnu, izvadi tu visak sajlu sto nigde ne ide, ili napravi jednu duzu sajlu, koja ide samo na karb :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ne tebra , sam pravi mesavinu..tj. radi uljna pumpa. Namestio sam sajlu, al sam utripovao da treba da skinem dekl, pa sam skinuo zeger sa kiksa, i upadne mi osovina sa zupcanikom unutra 1 cm i naravno spadne kick starter....sad upalim Free-a ..a nozica za kick ostane u donjem polozaju.....:neznam:

Majstor sam da pokvarim nesto... :lol:

 

Popodne cu morati sve da resim ....... kod majstora :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja