Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi hajde nemojte da se prozivate ko vozi kakav motor.

 

Ja vozim/vozio sam i supermoto i supersport i ima razlike i svaki ima svoje čari, ali podstaknut pričanjem jednog kolege(koji je nažalost te godine naleteo da rizlu kod kamenoloma negde na putu Lajkovac-Valjevo i tu izgubio život) uradio sam istraživanje i naišao na pomalo iznenađujuće rezultate.

 

Supersportski motori nisu oni koji najbolje koče, bar prvi koji je na listi nije super-sport. Tako da ne budite ubeđeni u svoju nepobedivost!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Ljudi hajde nemojte da se prozivate ko vozi kakav motor.

 

Ja vozim/vozio sam i supermoto i supersport i ima razlike i svaki ima svoje čari, ali podstaknut pričanjem jednog kolege(koji je nažalost te godine naleteo da rizlu kod kamenoloma negde na putu Lajkovac-Valjevo i tu izgubio život) uradio sam istraživanje i naišao na pomalo iznenađujuće rezultate.

 

Supersportski motori nisu oni koji najbolje koče, bar prvi koji je na listi nije super-sport. Tako da ne budite ubeđeni u svoju nepobedivost!

 

 

Ne prozivamo se za motore, poenta je da ako ideš 150 i neko ti izleti na 20 m, možeš da voziš šta god hoćeš i da imaš zlatne kočnice, ne može da ti pomogne ni Bog da staneš. I slažem se da svi po malo prekoračujemo brzinu, ali treba imati granice. Ja kad hoću da vozim 200, izađem na auto put ka Šimanovcima, izjurim se par minuta u povratku svratim do staze kod Ikarbusa, obrnem kros 2-3 kruga i miran sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

kocenje na motoru je relativno i mnogo zavisi od vozaca. uglavnom kada vozis motor i kad ti izleti neko vise gledas da ga izbegnes nego da ukocis do nule, bas zato sto vozis motor i mozes da `nisanis` gde ces da prodjes. u svakom slucaju, ono sto hocu da kazem je sledece.

ok kupio sam R-a i vozim ga u saobracaju a ne na stazi. ne smem da ulazim brzo u krivine, ne zato sto `nemam muda` ili znanje i osecaj, nego zato sto ima rizle, ulja i ko zna cega sve u toj krivini, dakle ulazis normalno, cak sta vise i polako s obzirom kolike su mogucnosti tog motora. davanje gasa gde ima sporednih ulica je debilno i pogubno. jedino ostaje neko razvlacenje na pravcu kad je prazno i nema sporednih ulica gde ne mogu da ti izlete, mostovi su idealno mesto za to, a pogotovu novi most, jer tu nikad nema saobracaja. ja licno ispod dve glave na novom mostu ne prolazim, jer nikad nema nikog. 3 trake, prazno ispred,zasto ne bi dao gas? zasto se to osudjuje ovde na forumu? cekaj, pa zasto sam kupio R-a onda?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

@gixxersixxer

 

...a ja sam veoma neprijatno iznenađen tvojom "ultimativnom percepcijom " ovog foruma koja se zasniva na dugogodišnjem iskustvu, pregledu svih tema, akcija a naročito zato što imaš ogromno iskustvo u vožnji motora, tehnici, motoelektrici, tvoji postovi prosto "zrače" znanjem i iskustvom...

 

Iskreno, velika većina dosadašnjih tvojih postova mi liče na klinačko prepucavane na velikom odmoru, dobro se sećam psovanja, pljuvanja po tuđim motorima a naročito podsmevanja našem Kursu bezbedne vožnje koji je mnoge motoriste naučio pravilnoj tehnici vožnje i upoznao ih sa većinom grešaka koji se prave u vožnji.

 

Mlad si, usijana glava i nadam se da ćeš shvatiti da ovaj Forum nije mesto za mladalačko dokazivanje i prepucavanje već mesto za razmenu iskustava uz, na prvom mestu, poštovanje ostalih forumaša.

 

 

Cika Rajka za ministra zdravlja.Moj ucitelj u svakom pogledu.

Ja taman pomislio da dobro vozim,kad cika Rajko"Kad pomislis da si savrsen,tada ces pasti",zato ja kazem danas nakon divne ture,Zaricu,nemas pojma,vozi ko p....

Poenata je biti umeren.Dodjoh kuci i izgrlih moju divnu porodicu.

Pregazih macku i to po drugi put u zivotu.Uzasan osecaj,ali sa 50 km ostao bi ziv da sam pao.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Druže, ja ti pričam samo o tehničkim mogućnostima motora. To da je individualna stvar-jeste.

Ali naprosto jedan vozač sa savršenim osećajem i pravilnim doziranjem neće imati isti zaustavni put na dva motora zar ne? E pa onaj na kome će pre stati nije Super sport i gotovo(ako razmisliš zašto, ima veze sa težištem motora prilikom kočenja)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

kocenje na motoru je relativno i mnogo zavisi od vozaca. uglavnom kada vozis motor i kad ti izleti neko vise gledas da ga izbegnes nego da ukocis do nule, bas zato sto vozis motor i mozes da `nisanis` gde ces da prodjes. u svakom slucaju, ono sto hocu da kazem je sledece.

ok kupio sam R-a i vozim ga u saobracaju a ne na stazi. ne smem da ulazim brzo u krivine, ne zato sto `nemam muda` ili znanje i osecaj, nego zato sto ima rizle, ulja i ko zna cega sve u toj krivini, dakle ulazis normalno, cak sta vise i polako s obzirom kolike su mogucnosti tog motora. davanje gasa gde ima sporednih ulica je debilno i pogubno. jedino ostaje neko razvlacenje na pravcu kad je prazno i nema sporednih ulica gde ne mogu da ti izlete, mostovi su idealno mesto za to, a pogotovu novi most, jer tu nikad nema saobracaja. ja licno ispod dve glave na novom mostu ne prolazim, jer nikad nema nikog. 3 trake, prazno ispred,zasto ne bi dao gas? zasto se to osudjuje ovde na forumu? cekaj, pa zasto sam kupio R-a onda?

 

 

Druže moj, nisi ti ni prvi, ni poslednji koji je kupio R makinu! I ja sam vozio RR-a, kao i mnogi ovde! Probaj samo da razumeš koliko te opasnosti čeka dok voziš dve glave po gradu! Nema veze koji je most ili pravac u pitanju! Možeš da voziš bolje od Rosija, ali pri tim brzinama imaš samo jednu grešku koja se na žalost uvek završava fatalno, a meni je više pun ku... da čitam po novinama kako je neko oduzeo prednost, ili kako je motociklista iz neutvrdjenih razloga pao pri velikoj brzini...

 

Elem, ovde su ljudi koji misle da je vožnja igra u kojoj cilj nije biti brži, već voziti što duže! Znaš li priču o kornjači i zecu...

 

Meni je životni cilj da te nateram da razmišlajš!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Normalno je da te jaka masina tera da je gazis, ja sam to resio izlazenjem na autoput, neko kaze da je autoput za pi*ke, ali nazalost i tamo je zajebano da vozis koliko ti izlecu (jos kad naletis na napaljenog klinca koji pokusa da te izgura na bankinu...) na ostalim putevima mi je uzivanje (ako poznajem put) da obaram motor po krivinama, grad... tu ga ni ne vozim :D

 

Kako god, veca brzina i debili koji ne gledaju, nova tema u crnoj hronici :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: CBR 600RR

Narode mislim da ste otisli u OFF :zvizduk:

Za pucanje adrenalina,tj obaranje po krivinama,ispucavanje na pravcu i extremna kocenja idealno mesto NAVAK,a nema gradske guzve,ulja,nafte,sljunka i ostalih derivata,nego idealan asfalt sa mnogo krivina,i uz sve to odlicno drustvo,jer tamo su svi iz istog razloga,dati svoj maximum i upoznati granice svojih sposobnosti i uzivati u extremnoj,ali pre svega sigurnoj voznji.....ima tema pa ko voli neka se upise.......:moto3::zdravo:

a ovo je bila tema o iskustvima sa presretacima.......

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Narode mislim da ste otisli u OFF :zvizduk:

Za pucanje adrenalina,tj obaranje po krivinama,ispucavanje na pravcu i extremna kocenja idealno mesto NAVAK,a nema gradske guzve,ulja,nafte,sljunka i ostalih derivata,nego idealan asfalt sa mnogo krivina,i uz sve to odlicno drustvo,jer tamo su svi iz istog razloga,dati svoj maximum i upoznati granice svojih sposobnosti i uzivati u extremnoj,ali pre svega sigurnoj voznji.....ima tema pa ko voli neka se upise.......:moto3::zdravo:

a ovo je bila tema o iskustvima sa presretacima.......

 

Imaš pravo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Upravo to pokušavam da objasnim kolegi! Po gradu nema toga, ali na stazi... Najmanje što može da mu se dogodi je da ga sustigne presretač! Lepo na stazu, pa da vidimo kakav si zaista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

ne postoji nista na svetu *(legalno za javne puteve) sto ima 2 ili 4 tocka a ubrzava bolje od novijih R-ova, dakle, zanimljivo je. krivine su jos zanimljivije naravno, samo sto smo u gradu veoma ograniceni na par dobrih puteva bez bojazni od rizle i ulja. evo ja npr ne vidim svrhu tvog motora ako postujes zakon. ja bi to vise vozio na zadnjem nego na oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Pa čemu onda R ako ćeš ga većinom navrtati na bulevarima i autoputu? Mislim čemu bilo kakav motor zbog toga? Ok razumem ja tipičan stereotip o vozaču u japankama i cvikerima koji tako nešto radi ali valjda smo ovde napredovali više od toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

ne postoji nista na svetu *(legalno za javne puteve) sto ima 2 ili 4 tocka a ubrzava bolje od novijih R-ova, dakle, zanimljivo je. krivine su jos zanimljivije naravno, samo sto smo u gradu veoma ograniceni na par dobrih puteva bez bojazni od rizle i ulja. evo ja npr ne vidim svrhu tvog motora ako postujes zakon. ja bi to vise vozio na zadnjem nego na oba.

 

 

Većina koja je tako razmišljala i govorila je prešla u forum ispod ovog (Crna hronika), mi samo želimo da te zadržimo ovde!!!

 

'Ajde ovako, R znači racing (trka, trkački), a RR racing replica (replika trkačkog motora), dakle, radi se o isključivo mašinama koje su namenjene za trku! Ulice, autoputevi i ostale saobraćajnice nisu trkačke staze i sve dok ih tako gledaš, u velikoj si opasnosti! Na trkačkim stazama nemaš pešake koji pretrčavaju, taksiste koji rade polukružno, vozače početnike, bicikliste i da ne nabrajam... Na kraju se pojavi i policija koja nije mogla da te stigne, jer ti voziš R-a koji ubrzava bolje nego bilo šta drugo, ali se oni pojave baš na samom kraju priče... Da naprave uvidjaj!

 

Što se tiče ubrzanja, tu si se malo prevario! Stani na crtu prosečnom krosu, cvaji od 250 ccm, koji ne može da ide brže od 100, ali da vidiš kako se stiže do tih 100... Ti sa tvoja četiri cilindra, protiv jednog! Ti sa tvojih 150 konja, protiv 40... Iznenadićeš se! Da ne pričamo o ozbiljnijim, ili ful krosevima...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Drugari, pojavilo se novo vozilo u službi policije koje radi kao presretač! Radi se o sasvim neupadljivom autu, Mercedes 190 iz osamdesetih godina, tamno siva metalik boja, a na zadnjoj šoferšajbni ima ogroman znak Merces-a! Za jedan dan sam ga tri puta video u akciji po novom Beogradu! Na žalost, nisam uspeo da ga snimim, ili uslikam, kao ni da zapamtim broj tablica... Budite oprezni, jer sam video kako zaustavlja skuteraše!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: CBR 600RR

Juce me zaustavi Marsovac na Apriliji(cini mi se)u centru Sida,dolazim na semafor na crveno,a on meni sa leve strane iz ulice koja ima zeleno,i cim me video odmah kod mene,e reko` do 00,ja kod sebe ama bas nista od dokumenata :zvizduk:,kaze on: "Sto juris?", reko` nisam isao vise od 40(dobro mozda 50) ,pa mi zatrazi vozacku i saobr.,reko jbg nemam nista kod sebe,idem sa treninga ako hoce da podje sa mnom do kuce da mu pokazem,i naglasim mu da je i motor registrovan (nalepnica) i da je na mom imenu,samo me jos pitao jel imam A,i kad sam mu potvrdno odg,kaze ajde vozi,ali polako,mogao je da me olaksa za par hiljada ali ispao skroz korektan :takoje:,i danas ga opet vidim stoji na semaforu,a ja kolima i nebi mi tesko,parkiram i odem do njega i pokazujem mu vozacku i saobr,ali nije hteo ni da gleda,samo se nasmejao,kaze da je on meni poverovao odmah kad sam mu juce rekao da imam sve uredno,inace ne bi to ni bilo toliko interesantno,da ti Marsovci nisu na toliko zlu glasu ovde u Sidu,jer dolaze iz Srem. Mitrovice,znaci samo banu niotkud(s Marsa :lol:) i naprave maskr,ne prastaju :jok:.....dzabe striceva,kumova,ujaka i ostale mnogobrojne rodbine,ali gle cuda,meni progledao kroz prste....hvalaaaaa!!!!!!!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Juce sam presao nekoliko dijagonala preko grada kombijem i video vise od 10 puta marsovce, tako da kao i nama i njima sezona jos traje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja