Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 11 sati, TAZZ je napisao:

... na žalost nemam vremena za ljubavnice...

Istu grešku pravim. Da je imam  ne bi se ovde natezao.  

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
pre 18 minuta, štampar je napisao:

Можда боље што немаш :neznam:

(Замисли ситуацију да пожуриш код ње па те улови радар,камера,пресретач...одузму ти мотоцикл,клепну ти казну,стрпају те у ''ђорђевачу'' да туцаш камен или истовараш цемент...:D)

Đorđevača  je sada stovarište i prodavnica .   Prevaspitavanje :tras2: se vrši u Bogosavcu, davno premešteno.    Tolike bolnice , škole...   a zatvori ostali mali !    

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ovakvih tema je već bilo i ranije po forumima, a ja to već pisao više puta . Svi se bre prave pametni zato što niko njihov hvala bogu nije povredjen ili ne daj bože stradao nečijim tuđom krivicom . A da se to desilo predlagali bi da tog nekog nataknu na kolac , a ne samo da mu uzmu auto ili sl. Šta bre ser... te kako  nemaju pravo da mu oduzmu vozilo ili slično. Pa to vozilo je za neke likove kao oružije sa kojim potencijano mogu da izvrše zločin svakog momenta svog učešća u saobraćaju. A šta vas briga kolika je kazna ako prekršaj ne pravite. Da se razumemo , nisam cvećka i pravio sam ih sigurno ,ali bar nisam toliki mamlaz da kažem da su velike ili da ne bi trebale da budu veće. Dok god ih neko čini ,znači da kazne nisu dovoljno velike. Dok god nekom ko prodje na crveno i to pod uticajem alkohola i  oduzme bilo kome život , javno ne uzmu auto, kuću  ili slično i nabiju ga jedan solidan broj godina na robiju , mi se nećemo promeniti. Pa nisu se stranci vaspitali sami od sebe ,već što im je kaznena politika takva da im ne pada na pamet da se zezaju. Istine radi i kod njih je mnogo manje selektivna nego kod nas , ali to onda već ode u politiku 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 23 sati, TAZZ je napisao:

Kada se udari po džepu, i imovini, samo se tako dovodi u red, nisu Nemci, Francuzi i ostali mnogo bolji od nas... Samo su im mnogo veće kazne, i lupetaju ih po ušima i džepovima, da sve zuji.

Kada te Nemac ili Francuz zaustavi zbog prekoracenja od 6-7km/h ne pise ti kaznu od 500e vec dobijes kulturnu usmenu opomenu... 

Nije sve u klepanju po usima i prisilnom vaspitavanju naroda!

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
pre 6 minuta, ser je napisao:

Kada te Nemac ili Francuz zaustavi zbog prekoracenja od 6-7km/h ne pise ti kaznu od 500e vec dobijes kulturnu usmenu opomenu... 

Nije sve u klepanju po usima i prisilnom vaspitavanju naroda!

Kako da ne, još te izljubi i da ti kitu cveća. Pre svega tamo se zbog toga i ne zaustavlja, a i moje pisanje se odnosi na iole ozbiljnije stvari, mada je tu svaka situacija ozbiljna

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Hoces da kazes da ako vozis po autoputu 200km/h i zaustavi te presretac treba da ti trajno oduzmu vozilo, kazne sa milion dinara i posalju u zatvor. Posto nemas kako da platis milion dinara jer si u zatvoru, izvrsitelji ti zaplene kucu (ili stan) i prodaju je. A i onako ti i ne treba, posto si u zatvoru na jedno 5 do 10 godina...

U evropi nisu kazne visoke vec srazmerne njihovom standardu. A za ozbiljne prekrsaje vam ne oduzimaju kuce, vec pored prekrsajne kazne imate par ozbiljnih razgovora sa psiholozima!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

200 km/h na AP...
Spada pod bahati vožnju.
Bahat i bezobziran...

Oduzimanje vozila u svrhu dokazivanja dela.
Blokada registracije po VIN broju 10 godina
Oduzimanje dozvole na 5 godina
Ponovna obuka
Obavezna poseta kod psihologa i psihijatra
Sa tim papirom, može ponovno polaganje
1 Mil rsd kazna

Pa razmisliti 10 puta da li će se divljati po putevima.
Hoće neko da se ubije, omča oko vrata i rešiti problem, a ne 70-80km/h prekoračenje brzine.

Od jutros 5 mrtvih!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
pre 20 minuta, ser je napisao:

Hoces da kazes da ako vozis po autoputu 200km/h i zaustavi te presretac treba da ti trajno oduzmu vozilo, kazne sa milion dinara i posalju u zatvor. Posto nemas kako da platis milion dinara jer si u zatvoru, izvrsitelji ti zaplene kucu (ili stan) i prodaju je. A i onako ti i ne treba, posto si u zatvoru na jedno 5 do 10 godina...

U evropi nisu kazne visoke vec srazmerne njihovom standardu. A za ozbiljne prekrsaje vam ne oduzimaju kuce, vec pored prekrsajne kazne imate par ozbiljnih razgovora sa psiholozima!

Ovde sve filozofi, a ono od jutros 

 

pre 3 minuta, TAZZ je napisao:

Od jutros 5 mrtvih!

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Pre sat vremena, Milance 067 je napisao:

Svi se bre prave pametni zato što niko njihov hvala bogu nije povredjen ili ne daj bože stradao nečijim tuđom krivicom . A da se to desilo predlagali bi da tog nekog nataknu na kolac , a ne samo da mu uzmu auto ili sl.

Jel ste pročitali ovaj deo. Šta niste razumeli od ovoga

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Hoces da kazes da ako vozis po autoputu 200km/h i zaustavi te presretac treba da ti trajno oduzmu vozilo, kazne sa milion dinara i posalju u zatvor. Posto nemas kako da platis milion dinara jer si u zatvoru, izvrsitelji ti zaplene kucu (ili stan) i prodaju je. A i onako ti i ne treba, posto si u zatvoru na jedno 5 do 10 godina...
U evropi nisu kazne visoke vec srazmerne njihovom standardu. A za ozbiljne prekrsaje vam ne oduzimaju kuce, vec pored prekrsajne kazne imate par ozbiljnih razgovora sa psiholozima!

Nisu bas ni jeftine kazne a pogotovu ne one malo ‘ozbiljnije’. A kad dodjes da moraš do psihologa i plus još na neki kurs, to sam placas. I kurs i psihologa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Tu gdje sam trenutno ni 300 kmh po autoputu nije problem a kazne za minorna prekoračenja su doslovce smiješne.
U banana državama je obrnuto,malom lopovu skidaju glavu a velikom - kapu.
Nitko razuman ne zagovara divljanje i obijesnu vožnju a onaj primjer s klincima ne treba ni komentirati;vozim i 10 na sat pa i stanem ako treba jer mali su jedni od rijetkih u prometu koji su ugroženi kao mi s tim da imamo iskustva,škole i znanja a oni ne.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Kada te Nemac ili Francuz zaustavi zbog prekoracenja od 6-7km/h ne pise ti kaznu od 500e vec dobijes kulturnu usmenu opomenu... 
Nije sve u klepanju po usima i prisilnom vaspitavanju naroda!

Presretač kad te zaustavi ovde takodje retko kad ti oproste. Sa druge strane izaberu one sa većom brzinom pa onda prvo njih zaustavljaju a tek onda ove bezazlenije.
Meni se dešavalo da dođje pandur sa motorom pored mene (u autu) i pokazuje mi da li imam viska para jer nisam vezao pojas. I jednom pandur u autu mi pokazao rukom da smanjim brzinu i smirim doživljaj. Tad sam bio na motoru.

A dobijao sam i te male kazne, kamera ne zna da progleda kroz prste. Sve preko unapred definisane tolerancije dobijaš kaznu pa makar to bio i 1kmh preko.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
pre 11 minuta, croarcher je napisao:

U banana državama je obrnuto,malom lopovu skidaju glavu a velikom - kapu.

Jel ti kažem da odosmo u politiku:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, croarcher je napisao:


Nitko razuman ne zagovara divljanje i obijesnu vožnju a onaj primjer s klincima ne treba ni komentirati;vozim i 10 na sat pa i stanem ako treba jer mali su jedni od rijetkih u prometu koji su ugroženi kao mi s tim da imamo iskustva,škole i znanja a oni ne.

  A i ti mali znaju da ugrožavaju nas.  Ja sam davno naučio tu školu kad su šutnuli loptu, a ona završila pod mojim prednjim točkom. Momentalno sam se izvrnuo i ja i motor ( salto preko prednjeg točka ), a vozio poni expres, nisam išao ni 20 na sat. Od tad kad vidim decu, još ako imaju loptu - koči, stani pa lagano . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
12 hours ago, Jašim said:

Istu grešku pravim. Da je imam  ne bi se ovde natezao.  

A ona kad te pozove pa kaže "Jašimeeee!" :lol3::lol3::lol3:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
WWW.BLIC.RS

Presretači na motorima Uprave saobraćajne policije obuku su prošli na poznatim evropskim trkačkim stazama Formule i Moto GP šampionata, zbog čega...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja