Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Još uzmeš beli lak za nokte i zafarbaš šraf ili pop nitnu i postane skoro nevidljivo, a jeftino .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 9.6.2020. at 22:26, Dejan Nešković je napisao:

Neki dan me je zaustavio policajac na motoru u Vojvode Misica, iz pravca Sajma, ispod mosta na Adi. Jesam, kao i svi vozio preko ograničenja, ali sam generalno pratio saobraćaj, nisam preticao, samo išao brzinom ostalih vozila oko sebe. 

 

Bio sam u skroz levoj traci, a čovek se pojavio iza mene i uz rotaciju vrlo iscimao da se parkiram u skroz desnoj (stajalište busa). Presekli smo dve trake u sred saobraćaja, što sam smatrao kao kretenizam. 

 

Stao sam, uključio sva 4, isključio motor, spustio ćopavu, skinuo rukavice i kacigu. Iako tako parkiran, čovek mi je preprečio put kao da ću da bežim i ni reč mi nije rekao. Ni dobro veče, ni vaše isprave, niti bilo šta drugo. Uzeo je dokumenta koja sam samoinicijativno dao, pogledao, vratio i dao gas. 

 

I dalje mi nije jasno čemu sve to. Do sada ni jednom nisam imao neprijatno iskustvo sa patrolama, a mogu da potvrdim da su poslednjih meseci dosta aktivniji nego ranije. 

Xaxaxaxa, verovatno je taj isti i mene zaustavio. Stao ispred mene, pokazao prstom gde da parkiram, pokazao prstima da ugasim motor, pokazao prstom da skinem kacigu, a da nije progovorio i tražio dozvolu pomislio bih da je nem čovek, daleko bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa
Pre 1 sat, Atorn je napisao:

Xaxaxaxa, verovatno je taj isti i mene zaustavio. Stao ispred mene, pokazao prstom gde da parkiram, pokazao prstima da ugasim motor, pokazao prstom da skinem kacigu, a da nije progovorio i tražio dozvolu pomislio bih da je nem čovek, daleko bilo :)

U principu je takvo zaustavljanje nezakonito jer je nebezbedno... ali objasni ti to nekom... a ponasanje pandura je ultra nevaspitano i neprofesionalno... al i to objasni nekom... srbija to tokija

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Aj nećemo drva i kamenje na čoveka odmah, koliko naših sa foruma to rade. Ne opravdam, a ni osuđujem, da me pogrešno ne shvatiš. Ali i ja sam protivnik toga da se kazna plaća za prekoračenje od 2km više. Ograničenje 80,ti voziš 82 puf uslika te radar i dobiješ čestitku na kućnu adresu. Jes da mahom ko prekrije tablicu ne vozi za 2km više, već mnogo mnogo više ali ja sam dao samo jedan primer. Evo još jedan zona škole ograničenje 30, puf malo ode ruka ode motor na 37~8 i šta onda. Sad će neko da se napravi pametan da mi kaže pa ti vozi 20, jeste bolje bi bilo da se siđe sa motora i da se gura... A da ne pričam ko živi u većim gradovima pa vozi žutom trakom da izbegne gužvu...
 
 
I nedaj Bože dete pretrčava ulicu u zoni škole, Pera Kojot sa 37-39 vozi jer mu ruka malo tup i ...

Dete?!?!

Pa nisam ga video, pa istrčalo je, pa nisam imao vremena da odreaguje...

Ja ne bi čekao da sudija sudi.

Iskreno.
Kao otac dvoje dece, kao neko ko vozi Strom DL 1000, kao neko ko za 20+ godina ima preko 1Mil kilometara...

Ne bi čekao sudiju....

Mislim ...

Ma 99% ne bi čekao sudiju, definitivno...

Ne vezano za ovo...

Nisi registrovan, a na javnom si putu, i zaustave te... Oduzimanje vozila.
I da... Može da oduzme vozilo, jer je sredstvo sa kojim je učinjen prekršaj...

Dakle, čudo smo da se bunimo, busamo u grudi, da tražimo kosmičku pravdu, ali ne gledamo u svoje dvorište?


Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada si u prekršaju i ugrožavaš bezbednost drugih učesnika u saobraćaju (prekoračenje brzine), ili postoji opravdana sumnja da si u izvršenju krivičnog dela (sakrivena tablica), policajac treba da puca u gumu. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Nisi registrovan, a na javnom si putu, i zaustave te... Oduzimanje vozila.

I da... Može da oduzme vozilo, jer je sredstvo sa kojim je učinjen prekršaj...

 

Dakle, čudo smo da se bunimo, busamo u grudi, da tražimo kosmičku pravdu, ali ne gledamo u svoje dvorište?

 

 

 

Ne može da se oduzima imovina zbog prekršaja. To si nešto pomešao...

 

 Isto tako treba gledati u svoje dvorište na način da može neko i tebi da sudi kako mu dođe.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Kada si u prekršaju i ugrožavaš bezbednost drugih učesnika u saobraćaju (prekoračenje brzine), ili postoji opravdana sumnja da si u izvršenju krivičnog dela (sakrivena tablica), policajac treba da puca u gumu. 
Ako voziš dovoljno brzo ne može da vidi da je tablica sakrivena, mada je i to samo prekršaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Idi u USA da malo vežbaju na tebi. U Srbiji bi trebalo razoružati pozornike i saobraćajce. Samo neki delovi policije imaju potrebu za oružjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Tazz, ne mogu da citiram tekst jer preko TT pišem.
Ne znam šta hoćeš time da kažeš, ne daj bože da se tebi to desi ti ćeš to po kratkom postupku.
Dobro ajmo ovako, zona škole 30 motor prolazi deca idu trotoarom poguraju se, dete padne direktno na motor, vozač ne može da izbegne, padaju svi na dete, bude fatalno šta onda??
Primer2: idu trotoarom šutiraju loptu, vozač vozi 30 po propisu(sada je sve po propisu), lopta izlazi na kolovoz dete trči, vozač ne može da izbegne pada direktno sa motorom na dete, bude fatalno po dete ili dete prođe sa ogromnim trajnin posledicama.
Primer 3: vozi vozač motor zona škole 30, naleti na neku uljnu mrlju, levo ~desno izgubi kontrolu motor pada klizi udara dete, kosi i dete ostaje bez nogu....
Primer nije ni bitan broj više, kiša ne mora ulje po putu, rizla, pesak po asfaltu, šta onda, jel i tada uzimaš pravdu u svoje ruke
Sa tvojih 1milion km valjda znaš i naučio si da pored nas samih mora i Bog da nas čuva, ko veruje ko ne veruje veruje u nešto drugo da ga čuva....
Deda mi je rekao kada sam dobio dozvolu da je to samo da mogu da izađem na ulicu sa vozilom a vozača i oko njega čuva Bog...
Kao što reče "x8" kolega a šta ne daj bože da se tebi to nešto desi, i da nije bila brzina krivac za nesreću????
U moje selo se kaže ne daj bože nikom...
A to da ne može da se desi, pa ne bi moglo sa ponikom, motorom opet kažem ne daj bože nikom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@X8 Vračar

Izvini što ću te kolega razočarati...

Nisam pogrešio...

Imovina se privremeno oduzima ako je sredstvo izvršenja prekršaja.
Dakle telefoni, auta, svašta...

Naravno, uz potvrdu o privremeno oduzetim predmetima.


Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@king_julien

 

Svi volimo da napravimo teorije, napravimo situacije, umesto da spoznamo suštinu stvari.

 

Odakle kolega sada Vama ideja da se poštuje propis, vozi se u granicama dozvoljenog, i eto viša sila, udario grom, otelila se krava, oprasila se kokoška, osvinjila mačka i eto pokliznuo se pešak, sleteo Merkur retrogradno, okrznuo u proletanju Jupiter, i eto od tog kosmičkog stresa, iskrivila se žbica, i sa 30es na sat, došlo do low slike motora, i eto zamisli... Klizao motor 15 metara i pobio ljude...

 

Kolega....

Sa 30 na sat, motor kliza 5 metara.

Motor se zaustavlja u 3 metra.

Deca se igraju sa loptom pored puta, vozač ih video, nije prilagodio uslovima puta vožnju i brzinu...

Sa 30 na sat vaša konstatacija sa teorijom zavere protiv vozača i brzine 30 na sat, 50 na sat, 80...

 

Ne pije jednostavno vodu..

 

Stavite prst na čelo, i razmislite, koliko Vama treba da uočite fleku ulja na drumu vremena, i da odreagujete, šljunak te da ga bezbedno izbegnete, i sve ostalo što ste naveli, a ja Vam tvrdim da takve stvari koje ste naveli ne mogu da se dese pod uslovima koje vi navodite.

Ako se to i desi...

 

Po totalno ne razjašnjenim okolnostima, pod uticajem retrogradnih Merkura, Venere, Jupitera, Saturna.... Svih planeta i sazvežđa...

 

Pa onda je nesrećan slučaj sa primesama više sile?

 

Ne bih više mlatio praznu slamu, jer na svaku vašu a ovo, ja mogu odgovoriti sa ono i ovako i onako...

 

ZOBS je čudan i svašta piše u njemu.

Spominje neko kišicu i šta znam...

 

"...Prilagoditi vožnju i brzinu uslovima na putu i oko njega..."

 

"Deca na kolovozu i oko njega...

 

Sa posebnom pozornošću, usporenim saobraćajem, i obraćanjem pažnje proći pored..."

 

Tome uče u auto školi...

 

Ako to ste zaboravili, ne bi bilo loše da rešavate malo ONLINE testove... Valjalo bi...

Mislim zbog Vas samih...

 

A o pričama, da bi ja i to i tako...

 

Ne daj Bože!

Ja volim moju decu, i da su ona meni živa i zdrava, i daleko od vozača koji umesto da obraćaju pažnju na njih, izmišljaju moguće teorije slučaja, te kukaju zbog ograničenja u zonama škole ili usporenog saobraćaja...

 

Svako dobro, i da nikad, nikad, NIKAD ne prisustvujete obaranju pešaka, obaranju dece, itd, itsl...

Utiče na psihu. Trajno.

 

A kada sam ja dobio vozačku, "permis de conduire"... Roze papir...

 

Ćaća mi rekao onomad... Kada smo nazdravili, sada imaš dozvolu za ubistvo... Pazi šta radiš...

 

Pozdrav

Igor aka TAZZ

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
8 hours ago, X8 Vračar said:

Idi u USA da malo vežbaju na tebi. U Srbiji bi trebalo razoružati pozornike i saobraćajce. Samo neki delovi policije imaju potrebu za oružjem.

Ne slažem se. U Srbiji i građanstvo ima potrebu za oružjem, isto kao i u USA. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Dragi kolega Tazz, ne bih zeleo da dobijam opomen u od strane urednickog tima da se ne drzim teme, a i nemam vremena ni zelje iskreno da ulazim u dalju pricu...

Puno bezbednih km zelim pa da dodje do cifre od 2m

Veliki pozdrav!:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
12 hours ago, Jupiter said:

Kada si u prekršaju i ugrožavaš bezbednost drugih učesnika u saobraćaju (prekoračenje brzine), ili postoji opravdana sumnja da si u izvršenju krivičnog dela (sakrivena tablica), policajac treba da puca u gumu. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Koliko često vas zaustavljaju zbog provlačenja na semaforu? Tipa, stanem ispred, ili pored prvog automobila na semaforu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

još me nikad zbog toga nisu zaustavili,desilo mi se i par puta da stanem i ispred njih kad su prvi za semaforom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Čisto da znam šta mogu da očekujem, jer tek što sam ušao u bajkerske vode. Koje prekršaje uglavnom sankcionišu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Koliko često vas zaustavljaju zbog provlačenja na semaforu? Tipa, stanem ispred, ili pored prvog automobila na semaforu. 
 
Sve manje ima mesta za provlačenje, čak i za skuter. Sve češće automobili stanu na pola pešačkog pa nema mesta ispred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Izvini što ću te kolega razočarati...

 

Nisam pogrešio...

 

Imovina se privremeno oduzima ako je sredstvo izvršenja prekršaja.

Dakle telefoni, auta, svašta...

 

 

Nemoj da me razočaravaš, nego da vidimo gde piše šta se oduzima za izvršenje PREKRŠAJA ?

Npr. ako ne nosim kacigu, oduzeće mi glavu, ako ne vežem pojas, oduzeće mi sedište iz auta, ako nemam ličnu kartu, oduzeće mi novčanik...

 

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 11 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 

 

 

Nemoj da me razočaravaš, nego da vidimo gde piše šta se oduzima za izvršenje PREKRŠAJA ?

Npr. ako ne nosim kacigu, oduzeće mi glavu, ako ne vežem pojas, oduzeće mi sedište iz auta, ako nemam ličnu kartu, oduzeće mi novčanik...

 

 

 

Oduzima se predmet izvrsenja prekršaja, ako je neophodan za dokazivanje prekrsaja, ili moze predstavljati opasnost po bezbednost i zdravlje.

 

Clanom 92-94 Zakona o policiji je propisano kada se privremeno oduzima od strane policijskog sluzbenika, a clanom 54 Zakona o prekrsajima kada to mogu i drugi organi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Znam ja da je u Srbiji privilegija nemati ništa, pa da ne mogu ništa ni da ti otmu, ali nismo još došlo do toga da se preselim pod most.

 

Ovo ako pažljivo pročitaš, videćeš da se odnosi na krivična dela ILI prekršaje, a ne saobraćajne prekršaje o kojima je reč konkretno ovde. Naravno da ćeš oduzeti oružje, eksploziv i slično... da73217cd9f303047fec657ded00e198.jpg&key=f1cb94a65d1de3d79a7c021b0f04a4d2dd6b09a9b4bd664b48ba9a9905f40def

 

..............

efcd212aecc6efd943d5e30a831aaceb.jpg&key=996897e5c49be673077274928acccfa23bb944d55115d4cedf4a0e3163645663

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Znam ja da je u Srbiji privilegija nemati ništa, pa da ne mogu ništa ni da ti otmu, ali nismo još došlo do toga da se preselim pod most.
 
Ovo ako pažljivo pročitaš, videćeš da se odnosi na krivična dela ILI prekršaje, a ne saobraćajne prekršaje o kojima je reč konkretno ovde. Naravno da ćeš oduzeti oružje, eksploziv i slično... da73217cd9f303047fec657ded00e198.jpg&key=f1cb94a65d1de3d79a7c021b0f04a4d2dd6b09a9b4bd664b48ba9a9905f40def
 
..............
efcd212aecc6efd943d5e30a831aaceb.jpg&key=996897e5c49be673077274928acccfa23bb944d55115d4cedf4a0e3163645663
 
 
Nisam znao da je Prekršaj po ZOBS-u lizalica, a prekršaj iz Carinskog postupka Pašteta, a prekršaj po JRM Šunka...
Prekršaj je Prekršaj, po bilo kom zakonu
Svaki zakon, ima sankcionisanje, po prekršajnom i krivičnom postupku.

Onako uzgred, čisto da napomenemo...

Te prekoračenja brzina do 10km/h treba da bude veselih 50.000
10-20 km/h 100-150.000
20-30 km/h 250-500.000
Preko 30km/h trajno oduzimanje registracije tog vozila( zabrana po VIN broju), oduzimanje vozačke dozvole na 5 godina

I tako dalje...

Kada se udari po džepu, i imovini, samo se tako dovodi u red, nisu Nemci, Francuzi i ostali mnogo bolji od nas... Samo su im mnogo veće kazne, i lupetaju ih po ušima i džepovima, da sve zuji.

Kada hoćeš da ovce ili stoka sluša, pustiš opake ovčare... I rešio si problem.

Nudio mito... Korupciju...
Taj da pati od zatvoritisa...
Primalac mita i korupcije, da primi i otkaz ugovora o radu, sa zabranom rada u bilo kojoj državnoj/javnoj službi...

Izvinjavam se, nema mnogo veze neke stvari sa presretačima, ali izvedeno od kazni, završismo ovde...



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja