Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, Gagiii je napisao:

 

 

Zar može u civilu ? Ja ne bih ostao miran da je vojska policajaca a ne 3-4

Kažeš prepao se , samo vidim izlaze iz auta .nemaju oni na sebi kamere , samo u autu , i udri jednog po jednog

( Njihov je posao da dokažu i ne treba im ga nikad olakšati , nikad. )

 

 

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Gagiii je napisao:

Pun kofer crvenih koverti , 16000 eura za napad na policajca  ( u BiH stari zakon 1 god. = 100 )

za uzimanje značke 700 KM jer se nije želio predstaviti .. Je li trebam nastaviti

Znači napraviš sranje (recimo prekoračiš brzinu dvostruko) i kad te zaustave ti kreneš da biješ jednog po jednog policajca? A ovi ostali gledaju i čekaju na red da dobiju svoju porciju?

Hajde mi pričaj nešto o tome (a možeš i da nastaviš).:lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
1 minute ago, zika56 said:

Znači napraviš sranje (recimo prekoračiš brzinu dvostruko) i kad te zaustave ti kreneš da biješ jednog po jednog policajca? A ovi ostali gledaju i čekaju na red da dobiju svoju porciju?

Hajde mi pričaj nešto o tome (a možeš i da nastaviš).:lol:

Stariji ste puno od mene  , neću da pišem preko interneta

Nisam trebao nikako pocinjati , samo kad cujem policajac ,sudac , odvjetnik  , nisam bas najsretniji 

Idem izbrisati profil , sve najbolje .

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, Gagiii je napisao:

Stariji ste puno od mene  , neću da pišem preko interneta

Nisam trebao nikako pocinjati , samo kad cujem policajac ,sudac , odvjetnik  , nisam bas najsretniji 

Idem izbrisati profil , sve najbolje .

 

Nisam ja rekao da ih volim, ali ipak neki od njih pošteno odrađuju svoj posao, a moj se komentar na takve odnosio.

A ti sa svojim profilom možeš da uradiš šta god hoćeš, nisam te uvredio pa ne osećam nikakvu grižu savesti zbog tvoje odluke.

Živ mi bio i još dugo opstao na dva točka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 14 minuta, Toreador je napisao:

Mora na suvozacevom mestu da bude policajac u uniformi a ovaj sto vozi je u civilu.Zbog zloupotrebe.

Da, da, tako je i bilo, zaboravih da napisem.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pre jedno 20, mozda i vise godina je policajac na motociklu pojurio bajkera i tamo negde, cini mi se  u Karadjordjevoj  je proklizao na sinama  i gadno  se izlomilo.  U to vreme je i zacela ta prica da policajci ne vijaju motocikliste u Srbiji.

Bajker je pobegao i mislim da ga nikada nisu priveli pravdi za to delo.

Koliko je opasno  bezati motorom od policajaca , tako je opasno i po njih da jurcaju nekoga.

Al kad uzavre krv na vrelom asfaltu, nema tog policajca motoriste, koji drzi do sebe, a da ne pojuri za nekim koji se oglusi o naredbu  zaustavljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

I ja to mislim, ali isto tako mislim da ne postoji kazna koja treba coveka da natera da krene da bezi?

Druze jesi li to uradio?? 

-Jesi

Sad lepo platis, odmoris vozacku malo i posle pamet u glavu pa kad pomislis isto to da uradis razmislio bi 2 puta.. 

Posebno sto su prekrsaji koje mi cinimo (ja pre svega).. provlacenje, zuta traka, voznja 20-30km/h preko ogranicenja.. ni za jedan od ovih prekrsaja nisam cuo da su streljali nekoga (mandatna kazna do 20.000rsd max) 

 

Alkohol nikako.. to je bas ozbiljna tema o kojoj ne bih ovde da otvaramo diskusiju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre sat vremena, Lošmi_WayOfLife je napisao:

I ja to mislim, ali isto tako mislim da ne postoji kazna koja treba coveka da natera da krene da bezi?

Druze jesi li to uradio?? 

-Jesi

Sad lepo platis, odmoris vozacku malo i posle pamet u glavu pa kad pomislis isto to da uradis razmislio bi 2 puta.. 

Posebno sto su prekrsaji koje mi cinimo (ja pre svega).. provlacenje, zuta traka, voznja 20-30km/h preko ogranicenja.. ni za jedan od ovih prekrsaja nisam cuo da su streljali nekoga (mandatna kazna do 20.000rsd max) 

 

Alkohol nikako.. to je bas ozbiljna tema o kojoj ne bih ovde da otvaramo diskusiju.

Upravo tako...bezanjem se najcesce upada u jos vece sr.nje

Sve sto moze da se plati ili kupi nije skupo...mislite o tome pre nego sto probate da pobegnete...ne isplati se bezati....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Kada smo kod bezanja od policije moram da vam ispicam moje iskustvo.

Bilo je to davno, negde u jesen 1997-me godine.

 

Ponosno sam vozio Tomos kaisar.Stariji znaju kakva je to mocna masina.

U to vreme sam ga slobodno vozio po keju, ne samo ja, bilo je dosta takvih bandita.To je tada bilo normalno i pozeljno.Morao si nekako privuci cice.Automatik, po neki apn.

Atx i bt su vec bile ozbiljne masine i to je valjalo terati po putu.

 

Jedno jutro sam se tako slobodno vozao po keju i negde na sredini, kod doma vojske vidim patrolu milicije.

Vide i oni mene.

Lezerno okrenem pogled ka tvrdjavi i nastavim da vozim.

 

Jedan od policajaca krene da duva u pistaljku i da mi mase.

Ne vidim ga, opcinjen sam lepotom tvrdjave.

 

Par stotina metara dalje put se odvaja od keja i skrece pod uglom od 90 stepeni.U tom momentu pomislim hahaha koji debili oni ce mene da zaustavljaju.

 

Nisam cestito ni zavrsio misao kada vidim policijski stojadin leti preko poljane i ide prema meni ( livada kod fakulteta gde je bio prvi exit).

 

Kako sam ih video smotam i ja pun desni  preko livade i gas.

Skripi nesretni kasis i remenica na motoru, purnja dim iz auspuha, ja odskacem na sedistu dok ljuta masina razvija celih 40 km/h po oranici.

 

Tu negde sam ih zajebao i utekao.Valjda napaceni stojadin ne moze preko njive 40.

 

Kao serif uletim u studentski grad koji pocinje na kraju te livadice i sav vazan krenem da likujem kako sam pobegao miliciji.

 

Projurim ja kroz fakultete i male ulicice i izbijem negde kod danasnje menze.

Nigde milicije jeeee.

Opet zavrnem gas da skrenem desno do parka gde sigurno nece oni kolima kad od jednom BRMMMMMMM.

 

jebena dizna se zapusila.

Crko konj kao upucan.

 

Nisam ni spustio noge na asfalt te evo mojih drugara sa sve rotacijom.

Preprece mi put ( kao da bih ja negde i pobegao).

 

Izlecu iz kola,  dolaze do mene i pitaju me zasto menjam pravac kada vidim patrolno vozilo.

Pokusao sam da im objasnim da nisam zbog toga menjao pravac nego bas volim da forsiram livadu.

 

Nisu mi poverovali.

Uzimaju mi vozacku i saobracajnu i kazu vozi za nama, tamo gde si video kontrolu.

 

Htedoh da im kazem da je dizna zapusena i da nece upaliti ali djubre od Tomosa upali na prvi okretaj pedale.

Kako ne znam, ni danas mi nije jasno.

 

Stigosmo mi svecano do apoteke na keju ( tamo su stojali pre potere).

Zvali centralu, proveravali moje podatke, pretresli mene i motor.

Imao sam srecu sto nisu imali i ove gumene rukavice koje su danas popularne.Verovatno bih dobio i besplatan pregled prostate.

 

Kada su videli  da sam cist opet su me pitali zasto sam bezao.

Pokusao sam da im objasnim da ih nisam video i da bih rado stao u suprotnom.

Nisu mi poverovali ali vratise mi dokumenta.

 

Epilog: bio sam u jednom trenutku lice na poternici, neprijatelj drzave broj jedan i zakasnio na prvi cas u skoli.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 5/20/2020 at 9:07 PM, king_julien said:

Što se tiče prekoračenja brzine do 3,preko toga nema tolerancije kao u evropskim zemljama što je. A ne kao kod nas na 51 da pišu kaznu...

Meni je instruktor vožnje u Ljubljani rekao da imaju toleranciju od 10%. Međutim njihov "ZOBS" to nigdje ne pominje ali nemam razloga da sumnjam u ono što je čovjek rekao, mislim ipak se bavi tim poslom. Dakle ako ta tolerancija i postoji, onda nije napisana nigdje i to vjerovatno zavisi samo od dobre volje saobraćajaca koji vas zaustave. Znači samo pristojno i ljubazno sa službenicima zakona ako malo pretjerate u Sloveniji (ali nikako ne pokušavajte da ih podmitite). ;)

 

Dole citiram šta slovenački ZOBS (odn. ZPrCP) kaže, a mislim da je prilično jasno šta kaže čak i onima sa rudimentarnim znanjem slovenačkog (kakvo je i moje). U suštini član 46. osim ograničenja navodi i kazne za prekoračenja u zoni ograničene brzine, smirenog saobraćaja i pješačkoj zoni (stav 4), u naselju (stav 5), van naselja (stav 6), te na autoputu i putu rezervisanom za saobraćaj motornih vozila, odn. brzom putu (stav 7).

 

I naravno, kao što možete pročitati sam zakon ne dozvoljava nikakvo prekoračenje jer piše da se i za minimalno prekoračenje do 5 na sat u naselju plaća kazna od 40 eura (van naselja je do 10 na sat za isti iznos). Tako da nije sve tako sjajno ni u Evropi, mada ne isključujem mogućnost da je samo Slovenija ovako rigorozna kad su prekoračenja brzine u pitanju (barem na papiru). Posebno u stavu 4 i 5 kazne su paprene.

 

Stav 1 = najveća dozvoljena brzina: u naselju, zoni ograničene brzine i zoni smirenog saobraćaja, odn. pješačkoj zoni

Stav 2 = na pojedinim cestama u naseljenim mjestima i njihovim dijelovima dozvoljena je brzina ne veća od 70 km/h, ako sigurnost saobraćaja i uslovi puta to dozvoljavaju i ako je to označeno saobraćajnim znakom

Stav 3 = najveća dozvoljena brzina na putevima van naselja: autoputu, brzom putu i svim ostalim putevima

Quote

(1) Najvišja dovoljena hitrost vozila je:
1. na cestah v naselju 50 km/h;
2. v območju omejene hitrosti 30 km/h;
3. v območju umirjenega prometa in v območju za pešce 10 km/h.


(2) Na posameznih cestah v naselju ali njihovih delih je največja dovoljena hitrost za vozila lahko največ 70 km/h, če varnost prometa in predpisani prometnotehnični elementi to omogočajo in je to določeno s predpisanim prometnim znakom.


(3) Na cesti zunaj naselij je najvišja dovoljena hitrost za vozila:
1. na avtocestah 130 km/h;
2. na hitrih cestah 110 km/h;
3. na vseh ostalih cestah 90 km/h.


(4) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom dovoljeno hitrost v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali v območju omejene hitrosti, se kaznuje:
1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 5 km/h;
2. z globo 80 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 5 do vključno 10 km/h;
3. z globo 300 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;
4. z globo 1.000 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 20 do vključno 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;
5. z globo 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.


(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje:
1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 5 km/h;
2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 5 do vključno 10 km/h;
3. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost za več kot 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;
4. z globo 500 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 20 do vključno 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.
5. z globo 1.000 eurov če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 30 do 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk.
6. z globo 1.200 eurov če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.


(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:
1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;
2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;
3. z globo 160 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h;
4. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost za več kot 30 do vključno 40 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke.
5. z globo 500 eurov, če prekorači hitrost za več kot 40 do vključno 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.
6. z globo 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.


(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:
1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;
2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 30km/h;
3. z globo 160 eurov, če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h;
4. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost nad 40 do vključno 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;
5. z globo 500 eurov, če prekorači hitrost nad 50 do vključno 60 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;
6. z globo 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 60 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Popovich kolega, ja ovo sto sam napisao mislio sam iskljucivo za radare na putu staticne, oni ne slikaju kada vozis za 3 km vise od dozvoljene brzine, takodje i sa onim mobilnim radarom sto drze u kolima ne zaustavljaju ako vozis za 3km vecu brzinu od dozvoljene. Sto se tice "traffic police" oni imaju da kazem neku vecu toleranciju  od tih 3km, ali oni i gledaju nesto drugo sto je interesantije za njih na tahografu~papirima od brzine voznje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
On 5/25/2020 at 9:24 AM, king_julien said:

Popovich kolega, ja ovo sto sam napisao mislio sam iskljucivo za radare na putu staticne, oni ne slikaju kada vozis za 3 km vise od dozvoljene brzine, takodje i sa onim mobilnim radarom sto drze u kolima ne zaustavljaju ako vozis za 3km vecu brzinu od dozvoljene. Sto se tice "traffic police" oni imaju da kazem neku vecu toleranciju  od tih 3km, ali oni i gledaju nesto drugo sto je interesantije za njih na tahografu~papirima od brzine voznje..

To je obicno tako, gledaju i oni da ulove ove sa većim prekoracenjima. 

Međutim ja sam jedan od izuzetaka, platio sam kaznu za prekoracenje od 2km, vozio sam u naselju 52km/h. Policajac koji mi je pisao kaznu mi je rekao da inače to ne rade ali su dobili naredbu da taj dan nema tolerancije. 

Prošao sam x puta pored radara sa malim prekoračenjima, ali jednom se omaklo. 

Nije to pravilo, ali šta ti to vredi ako si ti izuzetak 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ček ček lemy, ako pričamo da si kažnjen kod nas (srbija) onda te poptuno razumem, komšija 3 kuće od mene je platio u gradu radar na 51.
Sve ovo što sam gore napisao važi za EU zemlje, aj da napomenem opet da SL su malo zaguljeni, u smislu da žele da kazne al opet mislim da ne bi pravili probleme do 3 sigurno.
Mada ide ona stara "ako su rešili da te kazne" onda mora nešto da se napiše....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

To sa radarom i 51 na sat mi nikad nece biti jasno.Zar ne postoji tolerancija na gresku u cajgeru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Nema tu sta da bude jasno ili nejasno, sve sto vise mislis vise glava boli, samo se prepustis tome....

Kada budzet treba da se dopuni nema nikakve tolerancije ili prastanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Колега овде @Lug (надам се да не грешим) је успео да обори до 3 км на сат, мало својом сналажљивошћу, мало декларисаном грешком радара од +/-3 км/ч, а много помоћу колеге @Skyrunner@Skyrunner. 

Ко има живаца и воље, може да се заштити од тих ситних глупости. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

A mere li ove silne novoinstalirane kamere po Beogradu brzinu, i kako funkcionišu? Bulje u monitor u sobi i zrače se ili su automatizovane? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
47 minutes ago, Zuba87 said:

Колега овде @Lug (надам се да не грешим) је успео да обори до 3 км на сат, мало својом сналажљивошћу, мало декларисаном грешком радара од +/-3 км/ч, а много помоћу колеге @Skyrunner@Skyrunner. 

Ко има живаца и воље, може да се заштити од тих ситних глупости. 

Evo od treceg minuta sudija pojasnjava tu situaciju od par prekoracenih km, osim ako se nije sta mijenjalo od tada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, баш смо познати по поштеном и уједначеном  правосуђу :)

 

Тиме што је он рекао је угрозио претпоставку невиности. А мислим да је ипак то први постулат права. 

Боље 100 кривих пустити, него једног невиног осудити. 

 

Ако постоји и најмања шанса (а постоји) да неко није возио преко ограничења, не можеш га осудити. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 2 sati, Jupiter je napisao:

A mere li ove silne novoinstalirane kamere po Beogradu brzinu, i kako funkcionišu? Bulje u monitor u sobi i zrače se ili su automatizovane? 

Navodno ne mere...trenutno ih koristi samo UKP dok saobracajna policija jos uvek nije pocela da ih zloupotrebljava...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja