Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, king_julien je napisao:

Lucky po zakonu auto ~ motor ne sme da juri, ali zato motor ~ motor sme, kao sto i auto ~ auto...

Kada policajac pokuša da zaustavi nekog, a taj krene u bežaniju, policajac nema pojma da li on beži što nije registrovan ili što je pre par minuta izvržio pljačku ili razbojništvo ili nekog pregazio ili ubio.

Prošle godine moja snaja podigla pare sa bankomata i čim je krenula, prišao joj tip sa kacigom na glavi, oborio je i oteo tašnu i seo na skuter na kom ga je par metara dalje čekao "kolega" i onda odmaglili (sa oko 50.000 din).

Prema tome, ako neko strada jer je bežao od policije nije policija kriva za njegovo stradanje nego on sam.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А ја сам чуо да не треба да бежиш. Хм? Од чега бежиш? Није да он има доказ колико си возио. 

 

А ствари око одговарајуће опреме, дозволе, прве помоћи, регистрације мислим да смо већ апсолвирали? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
pre 52 minuta, drmilan_ je napisao:

I ja sam cuo da te nece juriti ako krenes da bezis

Nece samo ako je tablica prelepljena, to je dodatni uslov koji treba da ispunis! :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Kad smo kod ove teme, da li lepite stikere na tablice, sada vec imamo i previse kamera koje mogu da snime celu rutu kuda si se kretao i gde zivis bukvalno.. ko ima iskustva sa tim, koga su zaustavljali i kako je prosao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ajde za nas ne upucene,otkrite nam cemu sluze stikeri na tablici,zasto bi bezao i zasto se vozi neko ko nije regularan?

Mislim da debata po tom pitanju uopste nije za ovaj forum gde je velika vecina normalnih i regularnih bajkera.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Aj nećemo drva i kamenje na čoveka odmah, koliko naših sa foruma to rade. Ne opravdam, a ni osuđujem, da me pogrešno ne shvatiš. Ali i ja sam protivnik toga da se kazna plaća za prekoračenje od 2km više. Ograničenje 80,ti voziš 82 puf uslika te radar i dobiješ čestitku na kućnu adresu. Jes da mahom ko prekrije tablicu ne vozi za 2km više, već mnogo mnogo više ali ja sam dao samo jedan primer. Evo još jedan zona škole ograničenje 30, puf malo ode ruka ode motor na 37~8 i šta onda. Sad će neko da se napravi pametan da mi kaže pa ti vozi 20, jeste bolje bi bilo da se siđe sa motora i da se gura... A da ne pričam ko živi u većim gradovima pa vozi žutom trakom da izbegne gužvu...

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, king_julien je napisao:

Aj nećemo drva i kamenje na čoveka odmah, koliko naših sa foruma to rade. Ne opravdam, a ni osuđujem, da me pogrešno ne shvatiš. Ali i ja sam protivnik toga da se kazna plaća za prekoračenje od 2km više. Ograničenje 80,ti voziš 82 puf uslika te radar i dobiješ čestitku na kućnu adresu. Jes da mahom ko prekrije tablicu ne vozi za 2km više, već mnogo mnogo više ali ja sam dao samo jedan primer. Evo još jedan zona škole ograničenje 30, puf malo ode ruka ode motor na 37~8 i šta onda. Sad će neko da se napravi pametan da mi kaže pa ti vozi 20, jeste bolje bi bilo da se siđe sa motora i da se gura... A da ne pričam ko živi u većim gradovima pa vozi žutom trakom da izbegne gužvu...

 

A gde je po tebi ta crta dokle je nešto bezbedno i dokle bi trebalo da se toleriše, a odakle ne bi trebalo da se toleriše (i nije tu samo u pitanju prekoračenje brzine nego i mnoge druge stvari).

Nisam od onih koji se baš strogo drže zakona i propisa nego imam neki svoj ustaljeni stil vožnje, ali se ne bunim kada me sankcionišu kada me navataju u prekršaju. 

Crta između tolerancije i bezzakonja je veoma tanka i lako može da se pomera po potrebi, a onda sve pada u vodu i nema smisla. 

Znači vrlo rosto: Ili voziš po propisu i budeš spokojan po pitanju policije, ili voziš kako misliš da treba da voziš, ali pri tome budi spreman na sankcije ako te navataju.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
Pre 2 sati, zemunac72 je napisao:

Ajde za nas ne upucene,otkrite nam cemu sluze stikeri na tablici,zasto bi bezao i zasto se vozi neko ko nije regularan?

Mislim da debata po tom pitanju uopste nije za ovaj forum gde je velika vecina normalnih i regularnih bajkera.

U negativnom kontekstu sam postavio kometar.. zato sto u poslednje vreme vidjam dosta motocikala po gradu sa stikerima na tablicama, ja licno imam transpartntno istaknuti tablicu  :)

Promenio član Lošmi_WayOfLife
Dopuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 13 minuta, king_julien je napisao:

Što se tiče prekoračenja brzine do 3,preko toga nema tolerancije kao u evropskim zemljama što je. A ne kao kod nas na 51 da pišu kaznu...

Pojma nema kakva je situacija u "evropskim zemljama" a ja za ovih četrdeset (i kusur) godina aktivmne vožnje nikada nisam kažnjen za prekoračenje od 2-3 kilometara, nego je to bivalo poprilično više. Isto tako i ne poznajem lično nikog koji je sankcionisan za par kilometara prekoračenja (što ne znači da se to ne dešava), ali da zbog mogućnosti da prekoračim brzinu za par kilometara krijem ili maskiram tablicu, ili da bežim od policije, ne pada mi napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
A gde je po tebi ta crta dokle je nešto bezbedno i dokle bi trebalo da se toleriše, a odakle ne bi trebalo da se toleriše (i nije tu samo u pitanju prekoračenje brzine nego i mnoge druge stvari).
Nisam od onih koji se baš strogo drže zakona i propisa nego imam neki svoj ustaljeni stil vožnje, ali se ne bunim kada me sankcionišu kada me navataju u prekršaju. 
Crta između tolerancije i bezzakonja je veoma tanka i lako može da se pomera po potrebi, a onda sve pada u vodu i nema smisla. 
Znači vrlo rosto: Ili voziš po propisu i budeš spokojan po pitanju policije, ili voziš kako misliš da treba da voziš, ali pri tome budi spreman na sankcije ako te navataju.
 

Evo Ziko da se i ja jednom složim sa tobom. :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Savan je napisao:


Evo Ziko da se i ja jednom složim sa tobom. :D

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ma ti se u mnogo čemu slažeš sa mnom, samo to još ne shvataš.:lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Vozim vrlo često preko ograničenja..Kad god me zaustavljaju, stajem, čak par puta na otvorenom putu policajac samo što nije rekao pa što ne produži..Zaradio ga, registrovao, sve po ps-u i da bježim kao da sam ga ukrao..ma jok..

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima gomila ljudi koji su kažnjeni jer su vozili do 3 km/h brže od ograničenja.

To nije ništa novo ili treba da bude predmet debate.

Mnogi od njih su na forumu, znam jer sam svašta izvlačio na sudu.

Manite se tih priča o ograničenju brzine, jer tu nema kraja a malo ko kaže da vozi po propisu je iskren.

 

Presretači imaju neki svoj sistem rada i naređenja koja prate. Nije ništa u zakonu napisano to šta ljudi misle. Pogotovo na bežanje. Samo se promenila taktika i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja sam prvi koji ne postuje brzinu, pogotovo na motoru, ali da krijem tablicu ili bezim zbog toga... Pa ja sam taj koji je dodao gas i koji svesno krsi zakon. Pre par meseci sam platio kaznu za prekoracenje brzine na Zlataru. Istina je da sam se zapricao sa kolegom, ali je istina i da sam malo pre toga svesno vozio 60% preko ogranicenja. Stao kulturno, lepo se ispricasmo, dobio uplatnicu i teraj dalje. 

Da dodam, ja sam takodje jedan od onih koji, Bogu hvala, nisam platio prekoracenje za 2 ili 3 km vise, ali moj kolega jeste. Naplatna rampa Pecinci, upucao ga punto par km pre rampre, isao je 133km/h. Tom prilikom mu je rekao policajac da se ne tolerise ni 1 km preko ogranicenja. A svaki sat pokazuje vise od samog radara ili gps_a, tako da... Sami smo krivi za prekoracenja, crvena svetla, pune linije.. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Nikada nisam bezao niti imam nameru, ali se desavalo a i desavace se da ih nekako slucajno ne primetim i nastavim da vozim svojim tempom koji je ponekad vrlo raznolik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Kada nekim slucajem prekoracim brzinu odmah se javim u najblizu stanicu saobracajne policije i ljubazno ih zamolim da mi napisu kaznu.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nisam od vozača koji je sklon da krši propise ali prekoračujem najveću dozvoljenu brzinu, priznajem. Uglavnom vozim ustaljene relacije pa znam gde se štekuju sa radarom, eskiviram ih i teram dalje. 

Zimus se nađem sa čovekom na benziskoj pumpi na početku Pančevačkog puta. Kupio od njega rezervne oklope za Yamahu. Pao već mrak. U suprotnom pravcu, ka gradu, u mraku, čeka dobro sakrivena patrola sa radarom. Nebi ih nikada provalio nego su naspram nas pa ih vidimo, uvučeni na mračnom odmorištu. Treba da prođem pored njih. Krenem sa pumpe kolima, sve regularno vezan, napravim polukružno na prvoj raskrsnici i polako vozim ka njima. Tu je ograničenje 50 km/h.  Vozim 40-45 km/h, ne vidim ih uopšte ali znam gde su. Iz pravca Pančeva zuje oko mene i obilaze me sa svih strana. Iz mraka iskače policajac i zaustavlja jedino mene koji vozim polako. Traži dokumenta, radi mi alkotest, gleda papire i počinje da me kritikuje što presporo vozim i pravim kolonu!?! Ja mu kažem da se pridržavam propisa a on meni da mogu da vozim 60 km/h bez posledica! Nisam mogao da izdržim a da mu ne kažem da sam ih video inače bih išao stotku.  :)

Znači da ipak postoji neka usmeno dogovorena tolerancija.

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

.... nažalost evo ga slučaj o kome smo pričali ... jurila ga policija...

2228207_collage1_ff.jpg
WWW.KURIR.RS

Na licu mesta poginuo vozač koji se kretao iz pravca Kragujevca, a čiji je auto posle silovitog direktnog sudara odbačen u kanal pored puta

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ето, да су одмах убили говедо, не би он одузео живот невином човеку, угрозио још ко зна колико и направио велику материјалну штету. 

 

Нема бежања од полиције. Свако ко бежи, заслужује смрт или нешто горе (јер угрожава друге тиме). 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mene zaustavili proše godine, doduše kolima sam išao. Vozio sam 82 km/h, nisu mi pisali kaznu. Pregledali dokumenta i to je bilo to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
On 18.5.2020. at 19:42, BokyBoy je napisao:

super...ja isao 103 km/h...:grr:

Beli BMW serije 5 NI reg

Elem, izadjem na auto put kod auto komande, ka Mostaru,

vozim ''na vr' gasa'' u srednjoj, nemam pojma ni u kojoj sam brzini,

neka guzva, predjem u levu,

ne dodajuci gas i ne gledajuci u skalu, desnu ruku samo naslonim na rucicu gasa,

levom namestam torbicu...odjednom sirena pored mene, beli BMW 5,

otvara prozor i pokazuje mi da stanem desno...

Sta je rekoh sad u PM???

Stajem iza njih na iskljucenju ka Mostaru, izlazi lik u civilu i smeje se, rekoh,

sta je smesno jbt, kaze jbg, mi obicno ne diramo motoriste i gasimo kamere kada ih vidimo ali ti si ''upao u kadar'' i morao sam da te zaustavim...

isao si 103 km/h!!!:staa2:

E, to je ''problem'' kod ovog motora, dok ne pogledas sat, nisi ni svestan koliko ides...

Zove me do kola i pokazuje mi snimak...

E jes mi dobro izgleda motor na snimku a i ja na njemu!!!...:lol:

Dobijem uplatnicu, pozdravimo se i cao...:D

...5000din...

I, sta sam trebao da uradim, da zavrnem gas i nestanem...? ...mozda...:Joska:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja