Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

Evo i ja, da kucnem u drvo, sa policijom na dva tocka uvek pozitivna iskustva, i sad vec pocinjem da mislim da ako si skroz legalan i u full opremi(i ako nisi smarac), da ti nece napisati kaznu ni u kom slucaju. Isao letos do Uzica i nazad ninjom(full oprema), a Ibarska puna shivera(il mana jbm li ga), ja uvek u prekrsaju(brzina), samo mahnem ili blicnem, oni ili mahnu ili ikuliraju i to je to..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Haha, citam sad ovo sve, pa mi pada na pamet: "Jurim 200 kroz krivinu preko Brankovog mosta, negde na pola ukljucuje se traktor sa sporednog puta, izbegnem ga, a macka trcala niz reku, pa pravac pod tocak!" :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Da stvarno jel zna neko kada im se zavrsava sezona? I ja ih retko vidjam sad...

Kod nas tu do 15.10 taman kad nam počinje šumska sezona pa... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Da stvarno jel zna neko kada im se zavrsava sezona? I ja ih retko vidjam sad...

Kod nas tu do 15.10 taman kad nam počinje šumska sezona pa... :moto3:

 

Sto vam tek tad pocinje sumska sezona, da vam nije vruce leti? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s

Kolege, zelim davas obavestim da je pojacan rad "dragih" nam presretaca u proteklih par dana po Beogradu. Video sam ih na vise lokacija a nazalost par prijatelja je imalo i iskustvo da budu kaznjeni. Znajuci da je zbog vanrednog stanja "otezano" registrovanje i imajuci u vidu kolio motora jos uvek nije produzilo registraciju kolege u plavom su krenule sa ozbiljnim radom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
1 minute ago, X8 Vračar said:

Gde presreću i zbog čega? Kamere su svuda, gužva već nego ikada...

Po celom gradu, rekoh vec da je puno motora kojima je istekla registracija, na lice mesta pozovu saobracajca koji promtno pise kaznu od 5 do 15 hiljada i nema sanse da se dogovorite :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa koliko njih treba da bi se kaznio jedan motocikl? Ne sećam se uopšte da sam ove godine viđao policijske motore. Oni to mogu i sami da rade. Ne znam čemu presretačem. Na stranu što je besmisleno dok registracija ne profunkcioniše normalno. Bolje na to da se fokusiraju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Pre dva dana u Ruzveltovoj ispred Zire, policijski motocikl i jedan R voze paralelno u traci, iste fluo žute kacige.  Nekako sam ubeđen da su kolege.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Mene je pre neki dan zaustavio pandur na motoru na skretanju iz Bulevara Nikole Tesle u Tresnjinog cveta (smer ka Zemunu). Pre mene je vec dvojcu zaustavio - Beverly i neki R. Delovalo je da ga interesuje samo da li imam odgovarajucu kategoriju jer nista nije trazio sem vozacke. Na stranu sto je mesto za zaustavljanje krajnje nebezbedno, na prostoru posle semafora, a pre Bulevara (u samoj krivini).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Svakodnevno gomila motorista jure autoputem kroz Beograd mnogi od njih iznad svakog limita. Posebno naglasavam deonicu kroz Novi Beograd u oba smera gazele u ovom slucaju. Kod studentskog grada. Ceka vas iza zbuna organ reda na motociklu (zbog zelenog rastinja tesko da ga mozete videti). Vrlo iskusan vozac, i vrlo lako stize motocikle do 1000 kubika. Tu je ogranicenje 80, tolerise se do 100 max, pazite. Prevashodno zbog vase i tudje bezbednosti, a onda kazni. 

 

 

 

 

20200518_180323.jpg

20200518_174805.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 hour ago, sargeras said:

To mi izgleda kao vrlo nebezbedno mesto za zaustavljanje. 

Slazem se. Al vrlo lako ispuca na autoput pod punim gasom. Bas mu ga daje batica, al vidi se da tom BMW masinom upravlja vrlo dobro sa iskustvom. 

 

Da se razumemo, nekog profesionalca na Hayabusi nece stici nikad, al vecina momaka sta god vozili ne mogu (a i ne treba ni u ludilu) da beze od ovakvih, ne zbog kazne ili njih konkretno. Nego zbog sopstvenog zivota. Ne vredi...

 

Zaustavlja i automobile takodje, al za njih me bas briga, zato nisam hteo ni da ih pominjem ovde...Sto se mene tice (a vozac sam istog) nek im naplati kaznu slobodno...

 

Al nek se pripaze dvotockasi. Dupla korist - sopstvena bezbednost + nema izvlacenja para iz dzepa i drugih sankcija. 

 

Toliko od mene za ovaj put. Javljam ako dobijem pouzdane informacije za jos nekog presretaca. Al sve u cilju manje brzine po gradu i naseljenom mestu, to ne treba nikome. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


naglasavam deonicu kroz Novi Beograd u oba smera gazele u ovom slucaju. Kod studentskog grada. Ceka vas iza zbuna organ reda na motociklu


Znači da kamere na Gazeli i dalje ne rade, kao što nikada nisu ni radile. Mora to skrivanje iza žbuna i presretanje da prestane što pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Ne razumem ljude sto imaju problem sa policijom na motociklima, nece niko da te smara zbog 80 km/h na Brankovom mostu.. ali nije mi bas realno da se po NBG bulevarima momci vozikaju 100+km/h, tockiranje itd.. takodje mi je normalno da mi je motocikl registrovan, da imam odgovarajucu kategoriju i minimum kacigu.. 

Ja licno sa njima imam pozitivna iskustva, uvek se lepo ispricamo, kada zavrse onaj oficijalni deo "vasa dokumenta molim" :jee:

A evo i iskustvo od prosle godine, ukljucenje kod sajma, lik ca crvenim puntom mi ulazi u traku, ja svirnem i blicnem, on iskulira i ide na mene, ja ukocim da me ne obori sa motora, nastavljam da vozim iza njega i vidim BMW i zelenu kacigu, prolazi pored mene, zaustavlja baticu ispred mene i mene kao svedoka.. tada se ispricasmo lepo, a imao sam iskutva i sa crnim gsxr-ovima u paru idu isto sve rutinski kategorija i da li je registrovan motocikl.. 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

@:

super...ja isao 103 km/h...:grr:

Beli BMW serije 5 NI reg

 
Taj bmw serije5 mene klepio jesenas u Pancevu, ali vozio sam auto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Par puta, dok se vozim motorom po Ibarskoj, se zalepi iza mene BMW, jednom Audi... ništa pravim se lud, vozim kako vozim, ne cepam ga tj. ne mnogo preko ograničenja... kad uvide da se ne "primam" na jurnjavu samo gas i odoše... nekad i svirnu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 13 sati, Pingvin37 je napisao:

Da se razumemo, nekog profesionalca na Hayabusi nece stici nikad, al vecina momaka sta god vozili ne mogu (a i ne treba ni u ludilu) da beze od ovakvih, ne zbog kazne ili njih konkretno. Nego zbog sopstvenog zivota. Ne vredi...

Nikako ne treba bežati ... jednom ćeš pobeći ali te uskoro negde sačekati...i platićeš duplo ;)

Ja imam informaciju da policajac NE SME da te juri (pogotovo ako voziš motor) jer time direktno ugrožava tvoj život  (neproverena informacija)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre sat vremena, stikis je napisao:

Zato u UK imaju prava da se obore sa motora ako bezis.

Stariji vozači (kao ja) pamte da je 80-tih I kod nas to bilo dozvoljeno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Tih godina 80-ih su jurili klince i tako su ubili dvojicu. Imali smo tad dvojicu degenerika kojima je to bila uža specijalnost-iz.rkavanje na motoristima...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja