Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

od motora sam video apriliju shiver na pravcu između gazele i starog železničkog (kod sava centra) kako pravi krugove... verovatno su imali stacionarni radar a on je izlazio sa pola parkinga i zaustavljao kola

 

Par dana pre i za vreme beogradskog maratona vidjao sam nekoliko Shivera sa komplet dodatnom opremom(koferi, vizir itd...) ali sa urednim policijskim oznakama i belo-plavoj boji. Joj kako sam im zavideo... :ooo:

 

... inače ne znam odakle vam ideja da policija ne zna da vozi... barem što se motora tiče, mislim da su vrhunski vozači.

 

Ne bih nikoga da uvredim, ali krajnje je apsurdno tvrditi da su u pitanju losi vozaci. Postoji sigurno dobar razlog zbog cega ljudi koji celu smenu provedu na motoru u gradskom ludilu izvlace zivu glavu godinama unazad, a to sigurno nije zbog toga sto je policajac. Laiku koji jurca je u brzini veoma tesko, da ne kazem nemoguce, da utvrdi da li je u pitanju pandurski BMW ili neki drugi beli motor npr VFR, a buduci da su na motorima "nevidljivi" su u saobracaju kao i svi mi ostali. Setite se samo u koliko rizicnih situacija svakodnevno upadate samo na putu posao-kuca gde vecina vozi normalno bez zurbe, pa nakon toga zamislite da vam se to desava 8h svakodnevno ali sa manje vremena da reagujete jer i vi zurite da se javite na neku lokaciju. Ili bi postali vrhunski vozaci ili vise uveliko ne bi vozili motor - cista prirodna selekcija.

Iskreno ne volim ih(generalno, ne marsovce, oni jos ispadaju i najkorektniji), i iako ima ljudi koji savesno rade svoj posao mislim da ima i previse onih drugih, lesinara koji se okoriste na tudjoj nesreci, ali da su marsovci dobri vozaci - jesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Neznam o cemu pricate. Naravno da su dobri vozaci.

Ko provede svaki dan od 8 do 16h na motoru itekako ce nauciti da vozi. I majmuna da stavis svaki dan da vozi naucice.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo šta je jedan drugar pre neki dan napisao na sajtu Udruženja Veterana 63. Padobranske - forum Moto sekcija:

 

Dok sam u petak dovozio motor iz Novog Sada, bez tablica, ušao mi je u rep jedan od onih novih presretača i uključio skrivene rotacije.

Mislio sam da će me kazniti zbog tablica koje su me čekale u Beogradu međutim čovek je samo poravnao sa mnom, podigao vizir, salutirao i nastavio dalje...

Inače je drugar na leđima imao "boje" moto sekcije Udruženja Veterana 63. Padobranske, pa predpostavlja da je to razlog ovakvog postupka policajca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
boki.64

Postavljeno Danas, 14:57 PM

Mislim da sam ga video ili sam video nekoga ko takodje nosi taj znak-te boje. Sta vozi drugar?

Baki je skoro promenio motor i znam da je u pitanju neki kruzer. Imam fotografije i motora i "boja" ali ne umem da da ih postavim. A verovatno si sreo njega jer mislim da je jedino on "prišio" boje udruženja pošto smo ih tek skoro osmislili i uradili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
boki.64

Postavljeno Danas, 14:57 PM

Mislim da sam ga video ili sam video nekoga ko takodje nosi taj znak-te boje. Sta vozi drugar?

Baki je skoro promenio motor i znam da je u pitanju neki kruzer. Imam fotografije i motora i "boja" ali ne umem da da ih postavim. A verovatno si sreo njega jer mislim da je jedino on "prišio" boje udruženja pošto smo ih tek skoro osmislili i uradili.

 

Verovatno je to on, vozio sam iza njega preko Gazele, bio je na nekom belom kruzeru. Sto se tice oznake na ledjima, veoma me zaintrigirala jer ima one padobrane, kao sa one vojne prisivke sa rukava, ali nisam uspeo da mu dovoljno pridjem da procitam sta pise, jer taman kada sam uspeo da mu pridjem (na Gazeli su radovi i velike guzve), on je sisao kod Sava Centra, a ja sam produzio prema Genexu.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Аpropos пресретача...

 

Чуо сам да се "доп" између Београда и Зрењанина преноси на моторима, па се питам 'оће л' они да се занимају пресретањем тих криминалаца или ко већ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Pazite se samo iznenađenja, svi znamo kako izgledaju i zato smo samuvereni kada su presretači u pitanju.

 

Tako sam i ja znao sve automobile presretače i često se susretao sa njima na autoputu, jednom sam im pobegao kad je naišla krivina i posle opet usporio pa me zaustaviše al nisu imali snimak(zbog krivine i kamiona koji naiđe) pa su me pustili. I tako jednom se vraćam iz inostranstva lagano i držim 160 i kod zmaj pumpe obilazim kolonu i neko mi se nabije u branik i u istom trenutku mi padne na pamet da nije presretač i usporim i skrenem desno međutim bilo je kasno. 159 na ograničenju 80 i ode dozvola minimum 3 meseca i 6 poena(15 do 30k din da ne pominjem). Doduše moglo je gore da sam išao 2 km brže dobio bih 8 meseci i 14 poena i 15 dana zatvora.

 

 

Koji auto si vozio?

 

Ja sam cuo da kamere koje snimaju u EU ne salju kazne u Srbiju... Na nasim putevima se pazim, ako vidim neki sumljivi auto, odmah se sklanjam, a posebno usporim u BG gde je ogranicenje 80...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Narode, a da se opustite malo, vozite normalno i gledate na ove idiote, a zaboravite presretače? Kao što vidimo, dok se mi normalno ponašamo, ponašaju se i oni. Nisu ni ti ljudi pali sa Marsa, pa da ne shvataju da se moraš prilagoditi uslovima saobraćaja da bi mogao da opstaneš. I oni su cijeli dan na motoru, čak i više od nas. Ne branim nikoga - ni nas, a naročito ne njih. Samo smatram da se sa našom normalnom vožnjom (ako se svi u saobraćaju kreću 70 km/h, a krećemo se i mi toliko) neće praviti problem. Čak ni za žutu traku. Ali da jeste problem prednjačenje/zadnjačenje i jurnjave kroz saobraćaj sumanutim brzinama (čitaj, >90 km/h u gradu) - jeste.

 

Da, o nama ne vode računa oni u automobilima i na to trebamo obratiti veću pažnju nego na ovo. Ko se do sada vozio normalno, taj će se i sada voziti normalno. I taj nema čega da se plaši. Ko se do sad nije vozio normalno - taj će morati da "smiri hormone" ili da ima podebeo novčanik i nekoliko dozvola u džepu. Naravno, postoje i oni kojima ni registracija, ni poštovanje saobraćajnih propisa, niti normalno ponašanje u saobraćaju ne predstavlja nikakav problem, ali takvih je malo, a i njima će se do'akati. Šta, vi kao ne znate da "oni" znaju gdje se okupljamo? Po meni je samo pitanje vremena kada će da se načičkaju na ulazu na Ušće i da krenu da zaustavljaju SVE koji izlaze sa Ušća motorom... Mislite da nije realno? Nemojte se nadati. Poenta je napuniti bure bez dna...

 

Što se mene tiče, ja o tome ne vodim računa. Imam kategorije, imam opremu i registrovan i ispravan motor. Prvu pomoć nemam, jer ne znam ni da je koristim - a da je u takvom neznanju koristim mislim da bi ubio nekoga. A, iskreno, ne ide mi se u zatvor, ni zbog sebe samoga. Za sve ostalo - kud svi Turci, tud' i mali Mujica...

 

Pozdrav.

 

Djole

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

kypck: vw golf. Sto se tice kamera u inostranstvu pricao mi je neki lik da nisu hteli da ga puste u Grcku dok nije uplatio neku kaznu sto ga je snimila kamera. Kolko je istina ne znam ali ne bih se bas bahatio namerno iako sam ove godine celu austriju i sloveniju isprelazio 10ak puta sa 160 bez posledica(sem to u bg).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Аpropos пресретача...

 

Чуо сам да се "доп" између Београда и Зрењанина преноси на моторима, па се питам 'оће л' они да се занимају пресретањем тих криминалаца или ко већ?

Naravno, krenuće sa detaljnom pretragom motorista čim zaduže gumene rukavice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Narode, a da se opustite malo, vozite normalno i gledate na ove idiote, a zaboravite presretače? Kao što vidimo, dok se mi normalno ponašamo, ponašaju se i oni. Nisu ni ti ljudi pali sa Marsa, pa da ne shvataju da se moraš prilagoditi uslovima saobraćaja da bi mogao da opstaneš. I oni su cijeli dan na motoru, čak i više od nas. Ne branim nikoga - ni nas, a naročito ne njih. Samo smatram da se sa našom normalnom vožnjom (ako se svi u saobraćaju kreću 70 km/h, a krećemo se i mi toliko) neće praviti problem. Čak ni za žutu traku. Ali da jeste problem prednjačenje/zadnjačenje i jurnjave kroz saobraćaj sumanutim brzinama (čitaj, >90 km/h u gradu) - jeste.

 

Da, o nama ne vode računa oni u automobilima i na to trebamo obratiti veću pažnju nego na ovo. Ko se do sada vozio normalno, taj će se i sada voziti normalno. I taj nema čega da se plaši. Ko se do sad nije vozio normalno - taj će morati da "smiri hormone" ili da ima podebeo novčanik i nekoliko dozvola u džepu. Naravno, postoje i oni kojima ni registracija, ni poštovanje saobraćajnih propisa, niti normalno ponašanje u saobraćaju ne predstavlja nikakav problem, ali takvih je malo, a i njima će se do'akati. Šta, vi kao ne znate da "oni" znaju gdje se okupljamo? Po meni je samo pitanje vremena kada će da se načičkaju na ulazu na Ušće i da krenu da zaustavljaju SVE koji izlaze sa Ušća motorom... Mislite da nije realno? Nemojte se nadati. Poenta je napuniti bure bez dna...

 

Što se mene tiče, ja o tome ne vodim računa. Imam kategorije, imam opremu i registrovan i ispravan motor. Prvu pomoć nemam, jer ne znam ni da je koristim - a da je u takvom neznanju koristim mislim da bi ubio nekoga. A, iskreno, ne ide mi se u zatvor, ni zbog sebe samoga. Za sve ostalo - kud svi Turci, tud' i mali Mujica...

 

Pozdrav.

 

Djole

 

Respect

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

kypck: vw golf. Sto se tice kamera u inostranstvu pricao mi je neki lik da nisu hteli da ga puste u Grcku dok nije uplatio neku kaznu sto ga je snimila kamera. Kolko je istina ne znam ali ne bih se bas bahatio namerno iako sam ove godine celu austriju i sloveniju isprelazio 10ak puta sa 160 bez posledica(sem to u bg).

 

Sa normalnim kolima je to ok brzina. Kroz HR ne bi trebali da cimaju do 150, a kada mi je kolega iz SLO rekao kolike su kazne u Austriji za prekoracenje...nije mi bilo dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Narode, a da se opustite malo, vozite normalno i gledate na ove idiote, a zaboravite presretače? Kao što vidimo, dok se mi normalno ponašamo, ponašaju se i oni. Nisu ni ti ljudi pali sa Marsa, pa da ne shvataju da se moraš prilagoditi uslovima saobraćaja da bi mogao da opstaneš. I oni su cijeli dan na motoru, čak i više od nas. Ne branim nikoga - ni nas, a naročito ne njih. Samo smatram da se sa našom normalnom vožnjom (ako se svi u saobraćaju kreću 70 km/h, a krećemo se i mi toliko) neće praviti problem. Čak ni za žutu traku. Ali da jeste problem prednjačenje/zadnjačenje i jurnjave kroz saobraćaj sumanutim brzinama (čitaj, >90 km/h u gradu) - jeste.

 

Da, o nama ne vode računa oni u automobilima i na to trebamo obratiti veću pažnju nego na ovo. Ko se do sada vozio normalno, taj će se i sada voziti normalno. I taj nema čega da se plaši. Ko se do sad nije vozio normalno - taj će morati da "smiri hormone" ili da ima podebeo novčanik i nekoliko dozvola u džepu. Naravno, postoje i oni kojima ni registracija, ni poštovanje saobraćajnih propisa, niti normalno ponašanje u saobraćaju ne predstavlja nikakav problem, ali takvih je malo, a i njima će se do'akati. Šta, vi kao ne znate da "oni" znaju gdje se okupljamo? Po meni je samo pitanje vremena kada će da se načičkaju na ulazu na Ušće i da krenu da zaustavljaju SVE koji izlaze sa Ušća motorom... Mislite da nije realno? Nemojte se nadati. Poenta je napuniti bure bez dna...

 

Što se mene tiče, ja o tome ne vodim računa. Imam kategorije, imam opremu i registrovan i ispravan motor. Prvu pomoć nemam, jer ne znam ni da je koristim - a da je u takvom neznanju koristim mislim da bi ubio nekoga. A, iskreno, ne ide mi se u zatvor, ni zbog sebe samoga. Za sve ostalo - kud svi Turci, tud' i mali Mujica...

 

Pozdrav.

 

Djole

 

Djole je potpuno u pravu... ja na policiju gledam kao na servis ciji je zadatak da stiti bezbednost gradjana i ucesnika u saobracaju, a koje pritom ja placam kao poreski obveznik! I tako se prema njima i postavljam, postujuci svu tezinu i surovost njihovog posla.

 

Inace, gotovo mi nikada nisu "pisali" kaznu, zato sto sam im uvek davao za pravo, priznavao krivicu i ohrabrivao ih da rade svoj posao - da kaznjavaju prekrsioce.. i sa takvim pristupom me gotovo uvek puste!!!

Prosle godine sam do avgusta vozio motor bez dozvole i presao oko 5.000 km.... nikada me nisu zaustavili, svaki put kada sam nailazio na patrolu ja ih pozdravim, a policajcima na motoru obavezno svirnem i klimnem glavom. Mnogo puta su me sustizali da bi se raspitivali o motoru i drugim obicnim stvarima.

Sto rece Djole, puna paznja na idiote u saobracaju, a policija neka radi svoj posao..... i ne preterujte mnogo sa divljanjem, samo malo, to se tolerise:)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

Pazite se samo iznenađenja, svi znamo kako izgledaju i zato smo samuvereni kada su presretači u pitanju.

 

Tako sam i ja znao sve automobile presretače i često se susretao sa njima na autoputu, jednom sam im pobegao kad je naišla krivina i posle opet usporio pa me zaustaviše al nisu imali snimak(zbog krivine i kamiona koji naiđe) pa su me pustili. I tako jednom se vraćam iz inostranstva lagano i držim 160 i kod zmaj pumpe obilazim kolonu i neko mi se nabije u branik i u istom trenutku mi padne na pamet da nije presretač i usporim i skrenem desno međutim bilo je kasno. 159 na ograničenju 80 i ode dozvola minimum 3 meseca i 6 poena(15 do 30k din da ne pominjem). Doduše moglo je gore da sam išao 2 km brže dobio bih 8 meseci i 14 poena i 15 dana zatvora.

 

 

Koji auto si vozio?

 

Ja sam cuo da kamere koje snimaju u EU ne salju kazne u Srbiju... Na nasim putevima se pazim, ako vidim neki sumljivi auto, odmah se sklanjam, a posebno usporim u BG gde je ogranicenje 80...

Stizu iz EU moj drugar dobio i ja nisam verovao ali sam video svojim ocima,dve fotografije i 80evra da uplati u roku 15dana,e sad ako ne uplati verovatno ce ga zezati kad izadje opet u EU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Bas me zanima da vidim onoga ko ce da vozi motor pored Siva na Novom Beogradu 50km/h...

 

Bas bih voleo da upoznam takvog motoristu (ne racunam vozace skutera) :care:

 

Realno svako od nas bez divljanja i tockarenja ce voziti 70-80 km/h na toj deonici, a ako mislite da vam nece stici kazna kad vas snimi SPECIAL SUZUKI FORCE COP onda vi ljudi zivite u Diznilendu...

 

samo da vas podsetim na kazne...

Prekoracenje brzine za 21 do 50km/h – 4 boda, 6000-20000din i najmanje 30 dana zabrane upravljanja

Prekoracenje brzine za 51 do 70 km/h – 7 bodova, 15000-30000din i najmanje 4 meseca zabrane upravljanja

 

Proci ce i ovo. Ko nema u novcaniku morace da imadne u glavi pa ce da "saceka da prodje oluja". Dok se ne se stisa vetar, Tv ce imati o cemu da sere, novine ce pljuvati naizmenicno malo na njih malo na nas, pa ce biti neki izbori i zaboravice na nas ali do tada ce skuter popuacija u Beogradu da se duplira. Meni u sustini ni iz dzepa ni u dzep da li neko voli motore ili pozorisne predstave, ali duplo vise motora povecava znacajno "strah" koji ce automobilisti osecati. Ne verujem da je i njima svejedno da li ce nekog kad krenu na posao da ubiju ili ne. Kad prodje oluja opet ce biti sve da se vrati na staro ali cemo imati "opstenarodno" prihvacenu cinjenicu, tj. iluziju, da su se motoristi toboze promenili, da vise nisu divljaci, tj. da su sklonjeni sa ulice oni koji tamo ne pripadaju, da je motor jedno pre svega racionalno resenje za gradsku guzvu i motociklizam ce moci da se siri kao virus kroz Beograd i Srbiju...A da ce ljudi, dok god je ljudi i motora, pored siv-a prolaziti i brze od 70kmh, hoce...Da ce biti tockiranja, tangeiranja i ostalih nekima stranih vidova uzivanja u motoru, bice...I treba da bude...pa bilo bi dosadno da je sve isto...

Ma da,normalno u pravu si sto posto .Bas bi bilo glupo da svi voze normalno i da nema poginulih usled ne prilagodjene brzine. Pa bre zbog nekih su i ljudi u cirkusu izgubili posao,zid smrti je svakodnevna pojava na nasim putevima. Motori i jesu resenje za gradsku guzvu i istina je da sluze kao prevozno sredstvo zato su i napravljeni, ima do duse i onih za trke ali se oni ne voze po gradu nego na pisti.Jeste li videli nekad formulu u saobracaju(osim na filmu). Ocigledno je da motor ne sluzi za pokazivanje i dokazivanje nego za prevoz od tacke A do tacke B, nekad zbog potrebe a nekad iz cistog zadovoljstva.

Ne razumem ono o" iluziji da motoristi nisu vise divljaci"Molim za prevod :neznam: znaci:ako je u pitanju iluzija onda su motoristi i dalje divljaci :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Policajaca sa motorima je bilo da ulicama i putevima 40-ak goina unazad, počev od onih TRIUMFA (ko se od starijih seća) pa do danas. Na sebi (mislim motorima) imali su kojekakve uređaje u korak sa razvojem tehnologija. Stim što su zadatci onih u Beogradu i većim gradiovima sasvim drugačiji od zadataka onih na putevima van grada. U saobračaju ima i onako mnogo stvari na koje mora čovek da obrati pažnju kako bi sačuvao glavu i sad još mnogo obračati na njih bi bila još jedna stavka na tom spisku.

Obzirom na sve što se dešava na ulicama i putevima, voziti svoju vožnju neugrožavajući pre sebe, a ni ostale učesnike u saobračaju i mislim da neće biti problema sa njima. I to su živi ljudi i glava im je na dva točka kao i nama i pre ćemo naći zajednički jezik, nego sa drugim policajcima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Vidik- svaka cast, najzad prava rec.Samo bi se nadovezao na tvoje reci da onaj ko vozi tako da ne ugrozava svoju i tudju bezbednost postujuci pravila namora uopste da obraca paznju na policijske motore, njemu oni nista ne smetaju.Takav bajker nece ni znati da oni postoje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Jeste, samo što takvih bajkera (bar u BG) ima toliko tek da se napuni jedna kafana srednje veličine :( Nije nacionalna, al' je manjina... Vidiš, možda na tu kartu treba igrati :) Ugrožene manjine, trt mrt :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Ja jos nisam upoznao motoristu koji umereno vozi. A znam pouzdano da i oni naumereniji medju nama nisu imuni na saobracajne prekrsaje drugih ucesnika u beogradskoj guzvi. To sto cu ja da vozim umereno uopste ne garantuje a nece neka budala da me isece. Poenta je sto nas se oni ne plase. Mislim, oni ni ne treba nas da se plase. Treba da se plase svoje savesti. Velika populacija "divljaka" na ulicama grada vrlo efikasno utice na demonizovanje motorista i time sa uspeva da marginalizuje cinjenicu da smo i mi ljudi. Demonizovanje motorista ima jos jednu negativnu ulogu. A to je depopularizacija motora kao prevoznog sredstva medju "obicnim" ljudima, sto je nama, i umerenima i divljacima, vise nego potrebo. Da bi stvorili kriticnu masu na ulicama Beograda, kriticnu masu koja moze da bude "sila" za postovanje, mora nas biti na sve strane. Ako je to tacno, to znaci da nam treba sto vise skuterasa, devojcica na vespicama i svih ostalih "manje popularnih", tj. manje muskih vidova konzumiranja motociklizma. Da bismo popularizovali masovni motocilizam, treba nam depopularizacija motociklizma kao macho, buntovnickog sporta za one koji ne mare mnogo za svoju bezbednost...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Popularizacija .... hm ..... hajde da vidimo na sta ce to da izadje k10 razlupane na aukciji ili popularizaciju .... ja se kladim na prvu opciju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Brate Supermint pricas kao da imas 13-14 godina, 1000 dinara ulaz? pa to moze samo kad se staza bavi necim drugim pa ti uletis u slobodan termin

 

Imas li uopste predstavu koliko kosta neka normalna staza od jedno 3 kilometra da se napravi, u masti veoma lako a u stvarnosti gde ekonomska isplativost odredjuje gde ce novac da se ulozi, niko nece da ulaze stotine hiljada evra a da mu se to u najboljem slucaju vrati posle desetak petnaest godina

Tema su presretaci, a oni postoje i u zemljama koje imaju gomilu staza i gle cuda ljudi vole svuda da voze malo brze(negde je kaznjavanje za prekoracenje od par kilometara na sat bitan izvor prihoda policije) a presretaci su tu za one koji bas ne umeju da nadju meru i voze duplo brze od ogranicenja na auto putu

Izracunaj koliko kosta 100 GSX-r K10 odrzavanje popravke i sipanje goriva (uzmi u obzir da malo vise trose u gradu ) pa onda koliko kosta oprema za motocikliste , obuka (treninzi), gume , i da dodam siguran sam da ce te specijalne jedinice imati vecu platu i takodje oni koji ce morati da se bakcu sa njihovim snimcima i da ne zaboravim kamere i sistem za snimanje ucesnika u saobracaju . Ali dobro kako god vi kazete . ;) Ako ce samo da snimaju onda moze i sad yamahom xt 125 a ne sa gsxr k10 !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja