Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Gde onda voziti na zadnjem ??? I dalje ostajem pri svojoj teoriji da bi staza bila mnogo isplativije i bolje resenje u krajnjem slucaju mogu da naplacuju ulaz ... A ako ih vec nece juriti zasto onda gsxr k10 i neki jeftiniji slabiji motor bi mogao da vrsi posao sa istim ili vecim uspehom ... A ako je ukrao motor sta ga sprecava da ukrade jos jedan nebi mu bio prvi put .... A sto se tice kvarova pa na primer kada je voznja na zadnjem u pitanju u glavnom se ne koristi kvacilo a zupcanici za promeniti nemaju ni malo pristupacnu cenu cak oko 400e pa pokidane ventile od divljacke voznje na previsokim obrtajima pa semernzi pa gluposti kolko hoces ... Da slazem se da motori treba na neki naacin da se popularizuju, jer kada udjem u grad prodjem 3 ulice a vec 6 vozaca u cetvorotackasima je za dlaku izbeglo da me obori jer ih nije briga !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Bas me zanima da vidim onoga ko ce da vozi motor pored Siva na Novom Beogradu 50km/h...

 

Bas bih voleo da upoznam takvog motoristu (ne racunam vozace skutera) :care:

 

Realno svako od nas bez divljanja i tockarenja ce voziti 70-80 km/h na toj deonici, a ako mislite da vam nece stici kazna kad vas snimi SPECIAL SUZUKI FORCE COP onda vi ljudi zivite u Diznilendu...

 

samo da vas podsetim na kazne...

Prekoracenje brzine za 21 do 50km/h – 4 boda, 6000-20000din i najmanje 30 dana zabrane upravljanja

Prekoracenje brzine za 51 do 70 km/h – 7 bodova, 15000-30000din i najmanje 4 meseca zabrane upravljanja

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Bas me zanima da vidim onoga ko ce da vozi motor pored Siva na Novom Beogradu 50km/h...

 

Bas bih voleo da upoznam takvog motoristu (ne racunam vozace skutera) :care:

 

Realno svako od nas bez divljanja i tockarenja ce voziti 70-80 km/h na toj deonici, a ako mislite da vam nece stici kazna kad vas snimi SPECIAL SUZUKI FORCE COP onda vi ljudi zivite u Diznilendu...

 

samo da vas podsetim na kazne...

Prekoracenje brzine za 21 do 50km/h – 4 boda, 6000-20000din i najmanje 30 dana zabrane upravljanja

Prekoracenje brzine za 51 do 70 km/h – 7 bodova, 15000-30000din i najmanje 4 meseca zabrane upravljanja

 

Proci ce i ovo. Ko nema u novcaniku morace da imadne u glavi pa ce da "saceka da prodje oluja". Dok se ne se stisa vetar, Tv ce imati o cemu da sere, novine ce pljuvati naizmenicno malo na njih malo na nas, pa ce biti neki izbori i zaboravice na nas ali do tada ce skuter popuacija u Beogradu da se duplira. Meni u sustini ni iz dzepa ni u dzep da li neko voli motore ili pozorisne predstave, ali duplo vise motora povecava znacajno "strah" koji ce automobilisti osecati. Ne verujem da je i njima svejedno da li ce nekog kad krenu na posao da ubiju ili ne. Kad prodje oluja opet ce biti sve da se vrati na staro ali cemo imati "opstenarodno" prihvacenu cinjenicu, tj. iluziju, da su se motoristi toboze promenili, da vise nisu divljaci, tj. da su sklonjeni sa ulice oni koji tamo ne pripadaju, da je motor jedno pre svega racionalno resenje za gradsku guzvu i motociklizam ce moci da se siri kao virus kroz Beograd i Srbiju...A da ce ljudi, dok god je ljudi i motora, pored siv-a prolaziti i brze od 70kmh, hoce...Da ce biti tockiranja, tangeiranja i ostalih nekima stranih vidova uzivanja u motoru, bice...I treba da bude...pa bilo bi dosadno da je sve isto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Slazem se sa predlogom za stazu, ali realno, i da izgrade stazu naplacivali bi ulaz.. I koliko bi nas bilo spremno da plati 10-20e za recimo sat vremena divljanja po stazi??

 

Koliko sam obavesten moze da se iznajmi staza "NAVAK" u Kupinovu i sat vremena je 700e (ako sam dobro obavesten) pa nisam primetio da se grupa bajkera vozika po njihovoj stazi??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Па ко ће паметан да се шврћка по стази на ту будаласту цену од 700 € за сат времена. У Србији то скоро неће моћи већи број мотораша.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U Srbiji jedino ako bi neko platio po 50€, dao besplatno gorivo, pivo i po pljeskavicu, pa da neko ode na stazu :lol: Pa kako tamo da se dokazuje kada ga niko ne gleda? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

U Srbiji jedino ako bi neko platio po 50€, dao besplatno gorivo, pivo i po pljeskavicu, pa da neko ode na stazu :lol: Pa kako tamo da se dokazuje kada ga niko ne gleda? :jee:

 

 

Sve si rekao! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Slazem se sa predlogom za stazu, ali realno, i da izgrade stazu naplacivali bi ulaz.. I koliko bi nas bilo spremno da plati 10-20e za recimo sat vremena divljanja po stazi??

 

Koliko sam obavesten moze da se iznajmi staza "NAVAK" u Kupinovu i sat vremena je 700e (ako sam dobro obavesten) pa nisam primetio da se grupa bajkera vozika po njihovoj stazi??

Kako motocross trke okupise publiku tako ce vrlo lako i stunteri okupiti publiku kao i supermoto vozaci i R i svi drugi u to sam siguran . Sto se tice ulaza realna cena bi bila do 1000 din ceo dan + za redovne posetioce povlastica ili neka jeftina sezonska ili ti mesecna karta sve bi to moglo da se regulise vrlo jednostavno . Siguran sam da bi mi supermoto i R vozaci kao i stunteri u saradnji sa ams mogli da organizujemo i neka takmicenja,sampionat , trke , stunt nadmetanja i da bi tako drasticno doprineli popularizaciji motocikala u Srbiji . Evo jos jednog primera nemara vlasti o predstavniku Srbije na nekom svetskom takmicenju u ovom slucaju Gaboru Sagmaiseru koji je isao na Dakar zavrsio kao 64 zbog kazne ali da neduzimo o otme, njima nije palo na pamet da pomognu coveku nego je on jedva prikrpio pare traze ci na sve strane sponzore,a za gsxr imaju , ipak sa vise novca i boljim uslovima siguran sam da bi i on postigao bolji rezultat zar i to nebi doprinelo popularizaciji kada bi se sa Dakara vratio nas covek koji je osovoji neko od recimo prvih 10 ili 20 mesta ? Pricam o tome kako je tih ko zna koliko hiljada evropskih moglo i mnogo bolje da se potrosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Koliko sam čuo, ta NAVAK-ova staza u stvari nije kompletna, već valjda ima samo neki pravac. Daleko je to još uvek od nečega ozbiljnog, inače bi se tamo održavale trke. U Kovinu ima takođe neki pravac, valjda od aerodroma, gde može da se stisne, ali nisam bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Brate Supermint pricas kao da imas 13-14 godina, 1000 dinara ulaz? pa to moze samo kad se staza bavi necim drugim pa ti uletis u slobodan termin

 

Imas li uopste predstavu koliko kosta neka normalna staza od jedno 3 kilometra da se napravi, u masti veoma lako a u stvarnosti gde ekonomska isplativost odredjuje gde ce novac da se ulozi, niko nece da ulaze stotine hiljada evra a da mu se to u najboljem slucaju vrati posle desetak petnaest godina

Tema su presretaci, a oni postoje i u zemljama koje imaju gomilu staza i gle cuda ljudi vole svuda da voze malo brze(negde je kaznjavanje za prekoracenje od par kilometara na sat bitan izvor prihoda policije) a presretaci su tu za one koji bas ne umeju da nadju meru i voze duplo brze od ogranicenja na auto putu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Staza ne samo što košta, nego ako imaju posetioce, oni moraju da imaju i dežurnu lekarsku ekipu, vatrogasce i ko zna šta još, što dodatno poskupljuje stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Dok god se u Srbistanu gleda na motor kao na produzetak ku*ca nista se nece promeniti... Dokle god ne izumru generacije selaca (praviti razliku izmedju selca i seljaka ((seljak ustane ujutru, ide u štalu, obidje imanje, radi njive)) a selac sve to proda i dodje u grad i krene da mudRuje) i polako se svest izmeni u vidu spoznaje da je motor (enduro, skuter, bsm,R) prevozno sredstvo kojim se moze stici od tacke A do tacke B za manje vremena, napraviti manju guzvu, zauzeti manje parking mesta i manje zagadjivati sredinu dotle su sva ova nasa naklapanja samo blaga oscilacija u moru drugih stvari koje nam se desavaju da kao takve imaju minimalni uticaj, sa akcentom na MINIMALNI... a na nama je da koliko toliko probamo da svojim postupcima taj minimalni uticaj povecamo

Podrzavam kupovinu i pustanje u rad presretaca, jer neka isti svojim postojanjem i radom spasu i jedan,JEDAN zivot njihova kupovina ce se isplatiti

i samo jos jedno, za koj se moj qrcimo i bunimo, ako je zakon obavezujuci za svakog onda je obavezujuci i za nasi ne vidim zasto se moramo nervirati ako nam neko dostavi prijavu jer smo vozili 30km brze od dozvoljenog, jer smo svesno to i uradili

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Bas me zanima da vidim onoga ko ce da vozi motor pored Siva na Novom Beogradu 50km/h...

 

Bas bih voleo da upoznam takvog motoristu (ne racunam vozace skutera) :care:

 

Realno svako od nas bez divljanja i tockarenja ce voziti 70-80 km/h na toj deonici, a ako mislite da vam nece stici kazna kad vas snimi SPECIAL SUZUKI FORCE COP onda vi ljudi zivite u Diznilendu...

 

Upravo tako. Prodjem 50km/h samo kod Usca gde snima kamera i cim prodjem raskrsnicu jos nekih 100m i vec idem 70-80km/h i to je lagana i opustajuca voznja. Brzina od 50km/h je nerealna na novom beogradu na ogromnim bulevarima. Mozda na Dorcolu ili na Vracaru gde su uske ulice pa ionako ides polako, ali da ides 50km/h u Jurija Gagarina. NEMOGUCE i nerealno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

E sit se ismeja sa vama - staza, ufur, pljeskavica, pivo, publika, zamisli još ringišpil i šečerna vuna za devojke, majce sa slikom Brus Lija na zadnjem točku na tezgama - vrh!!!

 

I onda meni prebacuju da sam pušio smešne cigarete... :):):)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

E sit se ismeja sa vama - staza, ufur, pljeskavica, pivo, publika, zamisli još ringišpil i šečerna vuna za devojke, majce sa slikom Brus Lija na zadnjem točku na tezgama - vrh!!!

 

I onda meni prebacuju da sam pušio smešne cigarete... :):):)

 

Pa onda u sred sezone cecin i colin `cert da se "dopuni" budzet :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Mene zanima jedna stvar.. sta tacno kamere na presretacima treba da snime u gradu?

Ako snimaju motor koji vozi preko ogranicenja, i presretaci moraju da voze preko ogranicenja da bi se uzela njihova brzina kao referentna i eventualno iskalkulisala razlika. Ako oni voze bulevarom 50km/h, svojoj u traci, cisto sumnjam da je kamera takva da moze zabeleziti R-a koji prosisa 150km/h zutom trakom. Ili i policajac treba da vozi zutom trakom kako bi uhvatio kadar. Ne verujem bas da su kamere motorizovane i da imaju sistem automatskog "target lock-ovanja" kakav vidjamo na vojnim avionima.

Opet, da bi snimili provlacenje izmedju vozila, moraju i sami da budu izmedju vozila. Jednostavno, ne vidim nacin da naprave valjane snimke za dokaz prekrsaja a da ga i sami na naprave. Kamere iznad kolovoza mi deluju daleko efikasnije. Cak se moze izkalkulisati brzina vozila na osnovu vremena prepoznavanja broja tablice izmedju 2 susedne kamere.

Ovo sa presretacima mi deluje kao da treba samo da ima psiholoski efekat... ono, da ljudi znaju da je medju nama mozda neki presretac koji vreba inkognito i snima svaki nas pokret. Ako je to, onda mi je to u redu. Verovatno ce ljudi obazrivije voziti ali realne vajde od snimaka mislim da nece nesto biti... tu i tamo, ako neki prekrsaj bas upadne u kadar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Ako kamera ima GPS i mali laser moze u hodu da izracuna prvo svoju, pa onda i brzinu vozila ispred sebe...laganica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ako kamera ima GPS i mali laser moze u hodu da izracuna prvo svoju, pa onda i brzinu vozila ispred sebe...laganica...

Nije problem izracnavanje brzine vec pozicija presretaca u odnosu na motor koji se snima. Procitaj sta sam napisao u vezi voznje zutom trakom i provlacenju.

Ne verujem da policajac progonitelj pored voznje rucno upravlja pozicijom lasera/kamere. To bi bilo suvise nebezbedno, a ako ne upravlja time, mora da upravlja motorom, pa samim tim i on mora da pravi prekrsaj (provlacenje izmedju vozila, zuta traka...)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Pa sta ako on pravi prekrsaj? Koliko sam video bilo gde u svetu gde se koriste presretaci, jednostavno ti se nabije u bulju i jos te pali da dodas gas a onda cestitka! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Drugo su presretaci na autoputovima, gde je presretanje daleko bezbednije negou gradu.

To je isto kao i upotreba oruzja... policija nece tek tako da poseze za oruzjem na javnim mestima gde postoji sansa da nastrada slucajni prolaznik, pa isto tako ne verujem, i pored dobre obucenosti voznje motora, da ce ovi da se provlace i voze kojekuda kako bi uhvatili nekoga ili mu snimili tablicu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Čitam postove ove teme i uočih da je vrlo malo njih u vezi postavljenog pitanja "da li ste imali iskustva sa presretačima". Sve van toga je off. Postoji tema presretači pa mislim da se rasprava o njihovoj ulozi, mogućnostima i slično, može tamo voditi. Opet kažem "Da li je imao ko i kakva iskustva sa presretačima". :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ja već jednom rekoh - više neću preticati GSXRove i problem rešen :D od presretača na autoputu sam video BMW M3 niške table sa zatamljenim staklima, koji uopšte nije reagovao na malo prekoračenje 130-140 ali čim je proleteo neki džip sa nekih 180-200 pravac za njim i za par kilometara sam ih video pored puta kako razmenjuju podatke :D od motora sam video apriliju shiver na pravcu između gazele i starog železničkog (kod sava centra) kako pravi krugove... verovatno su imali stacionarni radar a on je izlazio sa pola parkinga i zaustavljao kola... u svakom slučaju mislim da će se povećanim brojem "marsovaca" popraviti sigurnosna situacija za motocikliste, pre svega zato što veliku većinu prekršaja u saobraćaju prave vozači automobila...

 

što se tiče motorista, ubeđen sam da nas znaju u "kacigu" koji smo (pošto nas nema toliko mnogo) i da smo relativno neinteresantni za progon i maltretiranje... inače ne znam odakle vam ideja da policija ne zna da vozi... barem što se motora tiče, mislim da su vrhunski vozači. U svakom slučaju videćemo kako će to da ispadne, al opet mislim da ćemo više dobiti nego izgubiti jel već sada se širi fama među vozačima automobila o policijskim motorima bez oznaka, tako da će i oni početi da paze na nas (ne zato što nas vole, nego što se brinu da nismo policija :D )

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

popsy: hehe nije m3 to bi bilo previše i za našu policiju :) :) imaju bmw 330 xi i 530 xi. To je od bmwova, pored toga imaju passata, jettu, volvo s60, peugeot 607. Priča se da su opremili i koju golf 6icu ali to nije potvrđeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja