Jump to content

Moto Zajednica

Benzin u ulju za mjenjac

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Prnjavor,Republika Srpska...
  • Motocikl: -

Juce sidjoh dole do motora pa reko da provjerim ulje u mjenjacu imao sam sta i da vidim. :staa2: :'(

Odvrnem mjerac ono bistro nista se ne vidi,pomirisem CISTI BENZIN,ni U od ulja.Pricao sam sa kolegama kazu semering na radilici.. :neznam:,jel to skupo?.Prije je karburator prelijevao i to je sad sredjeno pa me interesuje vrijedi li ispustiti to sto je u mjenjacu i nasuti ulje i koje se ulje sipa,da ne mjenjam semering? >:(

 

Yamaha rd 125 ccm je u pitanju,85 gp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Jesi li siguran da karburator ne preliva? Odakle benz alo ne preliva? Nikako nemoj da vozis, istoci to ulje, prvo proveri karburator pa onda sipaj novo ulje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Prnjavor,Republika Srpska...
  • Motocikl: -

Jesi li siguran da karburator ne preliva? Odakle benz alo ne preliva? Nikako nemoj da vozis, istoci to ulje, prvo proveri karburator pa onda sipaj novo ulje...

 

Da prelivao je,i sredjen je karburator,poslije toga ga nisam ni vozio dotjerao od majstora i tako stoji.Pa benzin je vjerovatno tada i usao dok je karburator bio neispravan,a ja to nisam primjetio do sad,pa se pitam sta mi je ciniti,vrijedi li ispustiti (svakako moram) sto ima u njemu i nasuti ulje,bez da mijenjam semering?I kako ga ispustiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Prnjavor,Republika Srpska...
  • Motocikl: -

Koliko si vozio tako? Mozda nema posledica i dovoljno je da promenis ulje... Imas cep za ispustanje ulja odozdo.

 

100-tinjak metara,mjenjac radi dobro a nasao sam saraf ispod i ispustio sam sve,hvala kolega. :zdravo::care:

 

A koje ulje se sipa u njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2809 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To ulje u menjacu nebi trebalo da ima veze sa karburatorom nego sa semeringom na radilici.I mislim da ide redje ulje od sae 90.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Prnjavor,Republika Srpska...
  • Motocikl: -

Vratih se od majstora sto popravlja motore,i rekao mi je da uzmem ulje za 4T 10W-40 ful sintetic kaze neces pogrijesiti, otisao samnom u radnju i kupio sam pa sta Bog da.Nadam se da nisam pogrijesio.

 

Ne znam koliki je to posao da se promijeni semering,ako nije nesto komplikovano i to bi zamjenio da ne razmisljam hoce li opet pomijesati sa benzinom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Posao jeste veci, ali mislim da ti je to jedino resenje - mislim da nema nikakve veze sa karburatorom ( ko sto vec neko rece )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja sam sipao sae 90 ulje u moj motor suzuki ts 125, isto dvotaktni, i menjac je skroz lepo i meko radio, bez proklizavanja lamela ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Prnjavor,Republika Srpska...
  • Motocikl: -

Posao jeste veci, ali mislim da ti je to jedino resenje - mislim da nema nikakve veze sa karburatorom ( ko sto vec neko rece )

 

E bas si me usrecio.. :'( ,tako ce i biti,nemam izbora... ::) Hvala svima javljam sta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja