Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti od ovoga?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speed Fight 2

Kako ide ovaj sajam resio sam da kupim neki motor od 125cm3,pa da pitam iskusnije vozace sta da kupim od ovih modela.Kao sto sam naveo na predstavljanju vozim speedfight 2 vec 7 god,pa zelim da predjem na 125cm3.

 

Predlozi:

 

1) Yamaha YZF-R 125 2011

 

2) Aprilia RS 125 SBK

 

3) Cagiva Mito SP 525 2011

 

4) Kawasaki Ninja 250R 2011 - znam da nije od 125cm3 ali je cena jako priblizna ovima od 125.

 

 

 

Znaci zanima me,kvalitet,servis,delovi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

posto vozis skuter vec 7 godina, predpostavljam da imas bar 20 godina ili vise, i mislim da bi ti najbolje bilo uzeti ninju 250R , 4-taktna masina, 30 i nesto konja, solidno ide, malo trosi, manji su troskovi odrzavanja nego kod 2T jer nemoras stalno sipati skupi dvotaktol, sto se kvaliteta tice, Kawasaki je sasvim na mestu, ovaj 250ccm agregat se koristio vec skoro 20 godina na modelu ZZR 250 i dokazao se kao veoma izdrzljiv i zahvalan, a sada je za novi model Ninju detaljno je preradjen i poboljsan i dobio je EFI (elektronsko ubrizgavanje goriva) , sto se tice delova tu nebi trebalo biti problema, mada delovi ti i nece trebati Kawa je to :) samo potrosni materijal, ulje, filteri, pakne..a to mozes skoro u svakoj bolje snabdevenijoj radnji naci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Moj glas ide za Kawasaki ;) Idealan je za pocetnike a i ima vise kubika od ostatka ''ekipe'' ;) U svakom slucaju potpuno je drugaciji od ostalih sa liste. Na osnovu cega si pravio spisak? 'Si razmisljao o megelli 125 r ? Na sajmu ce biti promotivna cena oko 2900 evra.. ;)http://megelli.com/d...li-125r-wht.jpg

megelli-125r-wht.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

I moj glas ide za Nindzu, samo zato sto ima vise kubika od ostalih ponudjenih.... ;)

Imas ti vec dovoljno iskustva na skuteru, i mislim da bi tebe vrlo brzo 125 kubika zadovoljilo.... To ti je neko moje misljenje.... 250 kubika- pruza ti vise mogucnosti... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Yamaha je Yamaha, ali u ovoj konstelaciji, glasam za Ninju, naravno :hej:

 

Bio je jedan u oglasima ovde na forumu, ali je prodat, koliko vidim. Aprilia i Cagiva (dvotaktni) po snazi mogu da se mere sa Ninjom, a Yamaha je slabija (četvorotaktna). Obzirom da je Ninja 250R takođe četvorotaktna mašina, verujem da troši daleko manje od navedenih italijanskih modela, ali to nije jedina prednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speed Fight 2

Ja da sam na tvom mestu,posto vec imas kes,preskocio te polumotore i uzeo 600cc odma.

 

Hvala svima na odgovorima,sto se tice 600cc mislim da mi je to malo mnogo da sa 50cc odmah predjem na 600cc.

 

Tako da verovatno cu uzeti

 

4) Kawasaki Ninja 250R 2011

 

Ali mi se jako svidja :

 

1) Yamaha YZF-R 125 2011 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

yamaha je definitivno najlepsa! honda najlepsi zvuk ima ali mi se ne svidja tanka guma. A megelli, zasto sam ja mislio da je to englez? :/

 

inace mozda bi mogao da uzmes bandita400 ili gs500, za manje pare i manje ces da izgubis na njima i sledece sezone uzmes neki od 600ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

'Si razmisljao o megelli 125 r ? Na sajmu ce biti promotivna cena oko 2900 evra.. ;)http://megelli.com/downloads/megelli-125r-wht.jpg

:ooo::ooo::ooo: izgled savrsen .... ali kina je kina ne znam koliko je pametno iskesirati takav bajk

Koliko ja znam to je britanac ;)

Ima i verzija od 250 kubika, ali nisam siguran da li ce biti na sajmu ..

@CR7

Yamaha YZF-R 125 2011 lepo izgleda ali je četvorotaktna, smorices se brzo..

Ja da sam na tvom mestu kupio bi novog ninju 250 r ili bi trazio npr. polovnu hondu cbr 600 f. Te cvaje sto si nabrajao su zeznute za ucenje, a smorice te posle jedne sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Mani taj Medjeli, ili kako vec.

 

 

... Po meni je bezvezno uzimati motor iz te klase-125-250ccm. Ali ako ti osecas da ti je prejak bajk, tipa GS500, pazari ono sto tebi lezi... Glas za Nindzu. Deifnitivno best buy u ovoj kategoriji. Pogledaj i Hyusong-a GT od 250ccm. Cuo sam dosta pozitivnih komentara na njegov racun. Sve sem konacne obrade tj. ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

'Si razmisljao o megelli 125 r ? Na sajmu ce biti promotivna cena oko 2900 evra.. ;)http://megelli.com/downloads/megelli-125r-wht.jpg

:ooo::ooo::ooo: izgled savrsen .... ali kina je kina ne znam koliko je pametno iskesirati takav bajk

Koliko ja znam to je britanac ;)

Ima i verzija od 250 kubika, ali nisam siguran da li ce biti na sajmu ..

@CR7

Yamaha YZF-R 125 2011 lepo izgleda ali je četvorotaktna, smorices se brzo..

Ja da sam na tvom mestu kupio bi novog ninju 250 r ili bi trazio npr. polovnu hondu cbr 600 f. Te cvaje sto si nabrajao su zeznute za ucenje, a smorice te posle jedne sezone.

Evropa dizajnirala :Bandolero: , a Kina sastavlja :moto2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4

Ja da sam na tvom mestu,posto vec imas kes,preskocio te polumotore i uzeo 600cc odma.

 

Hvala svima na odgovorima,sto se tice 600cc mislim da mi je to malo mnogo da sa 50cc odmah predjem na 600cc.

 

Tako da verovatno cu uzeti

 

4) Kawasaki Ninja 250R 2011

 

Ali mi se jako svidja :

 

1) Yamaha YZF-R 125 2011 :)

 

Veruj mi da ti nije mnogo.... Moj prvi pocetnicki motor je bio od 600cc..... Nemoj da imas predrasuda oko toga....

Pa nisi klinac da vozis te Apn-ove u oklopima..... Za 4 soma evra imas sirok asortiman dobrih motora.... Ali kako god!!! Sto se tice samog tvog pitanja.... Ninja definitivno

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Cetvorotaktni sportski motor od 125 kubika je za nekog ko ima izmedju 16 i 18 godina, ali ako hoces da bacis par hiljada evra ti kupi to

Sto se ovih 2T tice tu ces brzo ici na skidanje blokade, ali za tolike pare ja se ne bih razmisljao i kupio bi nesto sto bi moglo da me vozi bar dve godine i na cemu necu za to vreme izgubiti vise od pola para koje sam dao za motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Posle 7 godina na skuteru ja bih pazario nešto iz kategorije do 500 ccm (cb/gpz/...)

 

Malo su skuplji od 250 i ne previše jaki da bi ih se plašio. Lako se prodaju posle godinu - dve i ne gube puno na ceni. Jeftini su i jednostavni za održavanje sa lako dostupnim rezervnim delovima.

 

Po meni to ti je idealna kupovina za ulazak u svet ozbiljnih motora :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speed Fight 2

hmm citam ovo, i razmisljam.I polako odustajem od 125.Neko rece da mu je prvi pocetnicki ozbiljniji motor bio od 600cc i da nije tako strasno ,pa se onda razmisljam da uzmem:

 

Yamaha YZF-R6 2011

 

ili je ovo prejak model za pocetnika posle 7 godina staza na skuteru od 50cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Ti iz krajnosti u krajnost! :)

Sve je to do mozga,tj nacina razmisljanja... Mada je velika razlika izmedju recimo gpz500 i R od 600 kubika,to je vec ozbijan motor,povucice te da je gazis i ode mast u propast :)! ja i dalje glasam za kawu 250r,mislim da je najbolji kompromis !

Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

r6 je ja mislim najzustriji od svih R-ova od 600ccm, dok za hondu cbr600rr oko 2004. godista mnogi kazu da je kao bicikla(ja ne znam, nisam vozio ni jedan R i nemam jos u planu). Mozda bi mogao da razmislis o nekom naked-u, kao sto je yamaha xj6 koji je prelep, ili pak za xj6 diversion. Mislim da bi ti on bio odlican prelaz, ako vec imas novca za nov.

 

I sacekaj jos neki predlog od kolega sa foruma, pa razmisli sta i kako....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja