Jump to content

Moto Zajednica

Bokseri: Motorno ulje

Recommended Posts

  • Drug član, 4387 postova

Колега Џунта, дали си пробао "Bel raY" и ако си пробао какво мишљење имаш о њему. Мислим да је и ово уље "драгуљ" који је у сени на овим просторима.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, nije u seni, već je izgubilo reputaciju. Probao jesam menjačka, imam još jednu litru u šteku, a agregatna su bila zastupljena u takmičarskoj ekipi svojevremeno. Međutim, nakon promene vlasnika brenda, ulje je poskupelo i nije bilo više isto, tadašnji uvoznik ga je zagasio, jedan novi se pojavio, međutim, nije bio u stanju da isporuči čak ni ceo karton jednog ulja, to je meni bilo dovoljno da ga eliminišem. Danas u mom okruženju niko više ga ne spominje. Pošto pričamo o bokseru, nije mi poznato kako bi se uklopio u zahteve koje ovaj tip agregata izuskuje. 

 

Što se tiče Fuch Silkolena, Gosn Steva Expendable mi je upro prstom pre desetak godina, probo i to je bilo otkrovenje, baš kako je on i predpostavio. Tokom višegodišnje distribucije, sve su bila pozitivna povratna iskustva sa raznoraznim markama motora, lična na BMW bokseru kao i kroz servis su jednako dobra, tako da nemam razloga za bilo čim drugim. Dok sam aktivno radio distribuciju, upravo je taj drugi "uvoznik"  preko foruma intervenisao što iznosim mišljenje, pa nisam mnogo učestvovao, al sad me baš briga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

И ја примечујем да исто уље из Бугарске је потпуно различно од оног из Грчке, наравно причам за Б.Р. За Силколена немам ништа друго речи осим да ми је фаворит.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, problem izvornog kvaliteta postoji, ne samo kod ulja, nego uopšte. Recimo, zbog oscilovanja kvaliteta, Castrol  nakon mnogo decenija nije više zvanično BMW ulje. Falsifikata inače ima, tako da je siguram izvor prevashodan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

За Силколен имамо генералног дистрибутера али Бел Реј купујем искључиво из Грчке јер је тамо сасвим ОК за разлику од Бугарског. Добили смо и увозника Бардала па ево по други пут се обрачам за мишљење око уља за моторцикле овог бренда(ко има неко искуство). Иначе за ауто уља овог бренда ми је све јасно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

drugar sa foruma mi je tražio motorex boxer 15-50 za gs 1200 .Motor je trošio ipon i motul adekvatno za boxere kupljeno u nemačkoj oko 2-3 deci na 1000 km.Menjano na 10000 km.

Peomenom ulja na motorex boxer je potrošnja ostala na nuli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svaki agregat, bilo koji, ima neku potrošnju, makar malu. BMW bokser iz već navedenog, mora da troši, kao sve uljare, ili ti vazdušnjare, kroz ruke su mi prošli bokseri sa ko zna sve kojim uljima, uključujući i pomenuta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3492 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 14 sati, sasa ns 1 je napisao:

drugar sa foruma mi je tražio motorex boxer 15-50 za gs 1200 .Motor je trošio ipon i motul adekvatno za boxere kupljeno u nemačkoj oko 2-3 deci na 1000 km.Menjano na 10000 km.

Peomenom ulja na motorex boxer je potrošnja ostala na nuli.

Uz dužno poštovanje, ali nulta potrošnja jednostavno nije moguća. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Preko potrošnje ulja, čisti i se jedan deo produkta sagorevanja goriva, naravno, radi se umereno malim količinama potrošenosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10.8.2021. at 9:52, Overpressure je napisao:

@đuntaGledam da kupim neku sintetiku 10w50 za moj motor, u ovim vrućinama i u gradskoj vožnji, mislim da je bolji izbor od 10w40. Pro 4 10w50 ne mogu da nadjem nigde, samo pro 4 plus 10w50, koje je znatno skuplje. 

 

Došlo je do kolizije neke i sad je izvršena korekcija, Pro 4 10-50 košta 1.190 Din, pozovi AutoMiku, razgovarah danas, ili Pegaz Markonea. Plus serije  verovatno neće biti na tržištu i zato je proširen viskozitet u "običnom" Pro 4, ima ga i u 5-40 po istoj ceni predpostavljam.

 

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ево једне "приче из живота", купио сам нови папаки 50ку и одмах после истовара растурио и монтирао 110ку. Али, глава од кита је имала проблем са гумицом на усисном вентилу, то значи дискретна потрошња уља и на прво паљење после дужег стајања мало плавог дима из ауспуха. Пошто сам био преко главе од посла терао сам га тако око месец дана и веровали или не крајна брзина је била 115 на GPSу. Кад сам променио PRO-Xове гумице нема дима и потрошње али папаки нече више од 105. Ето.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

"Širok" motor, pojam za povećane zazore, ukljućujući i procep klipnih prsteneova, takav agregat zaptiva preko ulja, deblji je uljni film i samim tim manji otpor trenja, zato bolje ide, cena je uvećana potrošnja maziva, to se opisuje kao "vožnja pred smrt", nikad pre nije mogla da se postigne tolika msksimalna brzina ni na nizbrdici, ali   svako brdo ofirava da agregat vuče na ulje, ne znači da je baš tako bilo u iznetoj dogodovštini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Проблем је био на усисни вентил на ком се гумица слободно окретала на самој воџици. Уље је практично улазило измеџу гумице и воџице до стубљину вентила а онда у комресивни простор. Кит је био нов али та гумица је била промашај.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW R1100RT

Treba mi misljenje iskosnog vozaca bmw r1100rt-a da li da sipam Marly 20w-50 mineralno ulje ili Silikolone 15w-50 polusintetiku?I kako je moguce da ima ulja a da se ne vidi na prozorcetu?i zasto je potrebno zagrevanje da bi video nivo ulja?jer ako treba da se zagreje ulje da bi video nivo ulja to znaci da ladan motor radi bez dovoljno ulja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam znao ljude koji su se bavili Marly uljima, hteo sam svojevremeno da ga koristim, ali je mi je Gosn Expendable objasnio da je precenjeno a ništa specijalno. U viskozitetu 20-50 postoji mineralni Silkolene VTwin, isto i polusint sa estrom Comp 4 20-50, i zbog vreline ove godine, biće to ulje prevashodno u upotrebi.

 

Imaš na 14 strani link ka temi o zameni ulja u agregatu. Opseg nivoa na prozoru je oko 0,7l, raspom min-maks je 0,5, to jednostavno ostane pod vakumom u uljnoj magistrali i hladnjaku,  a većina ulja je u karteru, kod tvog motora preko 3,2 otprilike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

za 3-4 godine u Boxeru sam koristio:

- Motul 7100 20w 50

- Comp 4 15w 50

- Comp 4 20w 50

- Shell 15w 50

Od svih navedenih ulja po mom licnom iskustvu zasnovanom na GS 1150 iz 2001god. I na GSA 1150 iz 2004 god.

Ovogodisnji Castrol Power 1 20w 50 donesen uz Austrije je najbolje ulje koje sam sipao. Lep rad motora i najmanja potrosnja u svim rezimima voznje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Koju gradaciji bi preporučili za GS 2014 godinu? Prema papirima sa prethodnog servisa trenutno je unutra motul 10w40.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Potrošnja ulja nije pokazatelj, dobro ulje se troši kroz isparenja i tako čisti unutrašnjost, što je odlika kvaliteta, naravno, ne ako je litar na 1.000km. 

 

Šta znači lep rad, čuju se neki prizvuci, i to je normalno, previše prigušeno je znak da je ulje možda pregusto i samim tim ima manju protočnost, što je  slabija podmazanost u suštini. Velika razlika između rada na hladno i vrelo ne valja, drastična razlika sa istim uljem starim i novim, znači, nakon zamene, je znak da to ulje nije dugog kvaliteta i ne može da izdrži ceo interval, kod boksr BMW-a 10.000km, ja sam zagovornik punog intervala, ili ne kraćeg od 3/4 u redovnoj eksploataciji, pošto postoji i vremenski interval a ne samo po pređenoj kilometraži.

 

Da bi ulje ostvarilo pun efekat, potrebno je dve i tri zamene, da se neki sastojci vežu za podlogu. 

 

Kvalititavni zaključak se može doneti nakon recimo upotrebe 100.000km i to na više uzoraka, izjave kojih ima ko zna kolko u opštoj temi o ulju, "sipo sam i nisam imao problema",ili "sipaću pa javljam utiske", ne znače ništa do lično ubeđenje.

 

Pomenuti Castrol, iz inostranstva, nešto se manje troši kod agregata koji imaju povećano trošenje inače.

 

Za LC je veoma prihvataljv Silkolene Pro 4 10-50.

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Hvala na savjetu. Za iduću zamjenu ću kupiti predloženo. Provjerio sam i imam ga dostupnog unutar par dana, ovdje se prodaje kao Fuchs siliolene pro 4 XP 10w50.

Može još savjet, jutarnje temperature su mi već oko 8-12 stupnjeva. Planiram voziti do snjega, ili do minus temperatura sto nadam da neće biti prije kraja Oktobra.

Može li 10w ulje ili radi niskih temperatura bi bilo poželjno ići na 5w?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Solkolene Pro 4 ima i u 5-40, što je inače fabrički preporučen viskozitet, za tolko niske temperature, možda bolji izbor nego 10-50. I što je jako bitno Fuch ulja su originalna svuda, imaju stndard ISO 9001, što podrazumeva laku proveru na osnovu serijskog broja na kartuši.

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja