Jump to content

Moto Zajednica

Bokseri: Motorno ulje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2783 postova
On 3.1.2020. at 15:16, sasa ns 1 je napisao:

kolko je ulje isplativo finansijski za 1250 dinara  a i po kvalitetu motorex ne bi trebo da ima bilo kakve zamerke,kakva su iskustva.ima po istoj ceni i 5w-40 za ove nove vazdušnjake

WWW.MOTOREX.COM

BOXER 4T SAE 15W/50 MOTOR OIL from our Motorcycle collection. Discover more about the product information and...

vidim da ga preporučujee turatek i schnicer

https://www.motorex.com/fileadmin/_pim_product_sheets_/en/Boxer_4T_15W50_EN.pdf

ovde je tačka stinjavanja -40 i to na ulju 15w što je extremno dobro,više od extremno,motul 7100  15-50 ima tačku stinjavanja na -30.Talo  ispada da je ulje dobro za sve extremne uslove i hladno i toplo

moro sam sam sebe da citiram povodom pitanja u kontra smeru .Znači motorex boxer ulje sa jaso MA 2006 bi trebalo da može da ide u tzv obične 2 ili 4 cilindične motocikle japance ili italijane jer ima standard za mokro kvačilo.Tu ne bi trebalo da bude nekih problema  ali me zanima dali ovako specifično ulje za boxere može i u kojoj meri da naškodi motorima sa mokrim kvačilom.Često se spominju bregaste ,ležajevi  i neki drugidelovi i materijali od kog su napravljeni koji su  namenski projektovani i neidu potpuno kompatibilno sa nekim uljima.

Meni se neke karakteristike ovog ulja veoma dopadaju i čekam sledeću zamenu da ga sipam u versisa 2007 pa ako neko ima saznanja o ovoj vrsti ulja u primeni u ovakvim agregatima nek piše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ништа специфичније од осталих сем што онај текст на енглеском убеџује да је уље специфичније од свих других које носе исте спецификације. По мени ЧИСТ МАРКЕТИНГ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

koje specifičnosti u konstukciji agregata ima boxer u odnosu na redne koje bi mogle da utiču da ulje bude specijalno a  da tim ugrozi onu varijantu ulja za redne pa da tim ulje za boxer bude nepogodno manje ili više za redni motor.

Ovo je pitanje više za expendbla ali on izgleda više ne posećuje forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Паметно са његове стране, ово о уљу ко покварена плоча(грамофонска), за млаџе огребани CD.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Koga god poznajem da je koristio Motorex ulje ili koristi i dalje. Nikada nisam cuo negativnih reci vec samo reci hvale.
Ja sam planirao za prolece da narucim od rodjaka iz CH Motorex Boxer.... Mislim da je moto land kod nas generalni zastupnik Motorex programa.
Cinjenica je da su ulja i gume najteze teme.


Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Неколико постова према горе човек реко да му Моторекс био као вода и на крају завршио на Мотул. Дефинитивно Моторекс је уље које потпуно покрива Шваицарску климу и не одговара баш нашем вручим летњим данима. И моје искуство је, да баш треба изабрати Моторекс који одговара свом моторциклу а за неке баш не иде и тачка.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

nešto tu ne štima ,ako se u bmw-u vazdušnjaku i ktm -u za šumu ulje ne greje onda se ni na jednom modernom motoru tolko ne greje.A baš ti korisnici se kunu u motorex.Ako ga nije razbila temperatura onda se previše prešlo sa tim uljem.Sećam se tog posta ali ne i detalja o korištenju motorex -a u tom motoru,pa čak i da li je to bilo boxer ulje.

Nisam majstor pa da sam proturio mnogo ulja kroz prste a i kad ga menjam gledam da ga što manje pipam ali mi nikad neće biti jasan taj pojam da je ulje ko voda.

Neznam kako je to moguće odokativno oceniti jer svako ugrejano brzo curi iz kartera a metoda na pipanje mi nije uopšte jasna a kamoli pouzdana.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 15 sati, Krokodilo je napisao:

Неколико постова према горе човек реко да му Моторекс био као вода и на крају завршио на Мотул. Дефинитивно Моторекс је уље које потпуно покрива Шваицарску климу и не одговара баш нашем вручим летњим данима. И моје искуство је, да баш треба изабрати Моторекс који одговара свом моторциклу а за неке баш не иде и тачка.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ja sam cuo jedan negativan komentar za Motorex, ali je covek i sam prizao da mu je zapao fals... Nakon toga je dobio originalan Motorex iz CH i uporedio ulja kako vizuelno tako i pod prstima gde je zakljucio da ulje jedno sa drugim nema veze sa vezom. 

Ambalaza ista, a unutar nje skroz nesto drugo... Kasne je video da je i potrosnja ulja drugacija. 

Tako da po mom licnom misljenju ko radi do dva servisa u toku sezone, uvek može neko odozgo da mu donese ili posalje neko ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Осим да Моторекс не одговара нашој клими немам друге замерке. Није да не ради посао али рецимо машина је бучна, мењач се чује, теже погаџаш лер кад је агрегат вруч, ударац у прву и то. Чак и КТМ за кога је прављен "не воли" га баш. Старије ваздушаре, никако!!! Чак и оно 20 - 60 на KZ750, мењач одвратан на вручој машини. Рецимо на Модричу спава, па шта речи јбг то су моја искуства.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Ja u svoj rt1200 vec godinama sipam seleniu hpx 20w50. Tak je sipao i bivsi vlasnik.motor mi ima 130 tkm i nikakvih zvukova ili problema.vozim ga do 12 tisuca i mjenjam ga tada. Od 10 mi pocinje lagano trositi a do 10 nista.od 10 do 12 tis. mi potrosi oko 5 mm na prozorcicu sto je oko 3-4 dcl.tada ga ionako mjenjam.zadovoljan sam tim uljem a nije niti skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Твој моторцикал слободно може да тера ауто уље и кад би био мој, не би се замарао око овог питања ни 5 минута.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/123828-bmw-r1250-gsgsa/&do=findComment&comment=2604034

  

On 8.8.2021. at 14:22, Vampa je napisao:

@đunta da li je normalno da R1200 trosi 250ml ulja na 1500 km i zasto ga trosi?

 

Iako sam rešio da redukujem forumsko debatovanje, da pokušam da odgovorim na direktno pitanje.

 

Ne, nije, ali do 2-2,5 litara potrošenih na interval zamene od 10.000km, kolko je predviđen, nebih preduzimao ništa ekstremno. Zašto troši, uzrok  je možda  nešto od sledećeih zapažanja:

 

-Nov agregat ima povećanu potrošnju, sklopovi ležu čak oko 40.000km.

-Ako se ne razradi barem neku kilometražu kao nov, može doći do deformacije klipnih prstenova i tad će ceo radni vek trošti ulje iako motor ima punu voznu performansu i maksimalani pritisak zaptivanja cilindara.

-U masovnoj proizvonji, postoji statistička verovatnoća greške, loš klipni prsten, montiran naopako ili loše raspoređeni procepi karika.

-Nekad, usled udesa i nezgodnog udarca, može cilindar da napukne i menjaju ga ljudi  polovnim, bez novih karika, što isto uglavnom podiže potrošnju.

-Vazdušnjaci "kriju" ulje u hladnjaku i magistrali, ne vidi se nekad ni pun prozor, ljudi u strahu naliju skoro litru, što je višak koji agregat troši i izbacuje kroz odušak i tako u krug.

-BMW bokseri, uključujući i vodenjake, imaju nešto šire zazore i kad su hladni nemaju punu zaptivenost, ako se tad navrću u obrtaje, troše ulje.

-Vožnjom sa stalnim uterivanjem u crveno polje obrtaja, ulje mora da se troši povećano.

-Ako se drži motorcikl na bočnoj nožici, pri svakom paljenju izgori neka minorna količina ulja.

-Neredovnim zamenama i korišćenjem neadekvatnog ulja ono izgara i pravi cunder koji može dovesti da klipni prstenovi zapeku i nema punog zaptivanja i samim tim se dodatno povećava potrošnja.

-Ulje koje dobro razlaže naslage cundera i drži agregat čistim, uspe u par zamena da oslobodi kanale karika cundera  i dovede do smanjenja potrošnje.

-Na tržištu ima skoro svih ulja u falsifikatu, ali i originalnih sa umanjenim kvalitetom zbog trgovaca koji hoće jeftinije i za tržišta na kojima nije moguće uraditi ekspertizu kvaliteta, još manje povezati sa uzrokom eventualnog kvara, bio je jedan slučaj pre desetak godina ali ne znam epilog u pogledu obeštećenja.

-I vazdušni i vodom hlađeni bokseri imaju jako visoku radnu temperaturu, danas nema mnogo ulja koja mogu konstantno da rade u tom režimu, bez obzira što na  pakovanju može da stoji bilo šta, naravno da se troše uz sve navedene anomalije.

-Temperatura atmosfere je značajan faktor, cele ove sezone je na auto meračima iznad 40°C, tako da se "tanka" ulja pojačano troše.

-Specifičnost boksera je što klipovi rade kao u ogledalu, oba se razvlače ka spolja pa potom vraćaju sučelice i tako stalno menjaju unutrašnju zapreminu, što dovodi do stalnog miksovanja ulja i pojave penušanja, što povećava i izgaranje i isparljivost kroz odušak, naročito u kombinaciji sa višom radnom temperaturom.

 

-Često se iznose atributi bez neke argumentacije i kompetencije, recimo, priča se, reko mi čovek, čuo sam itd. Ljudska osobina je da se uvek brani i opravdava svoj odabir, retko ko hoće da kaže da se zeznuo ili pogrešio, a i tad se opravdanje traži u nečem ili nekom drugom, kupio ulje na sumnjivom mestu pa mu kriv taj što mu prodao, godinam se ulazu na Buvljak u Bubanj Potoku u Beogradu prodavao falsifikat od ulja.

-Sa druge strane, mehaničarske preporuke su ko što jednom napisa Majstor Bokilić, "najbolje ulje je na kome je najveći rabat".

-Majstori mogu vrlo dobro da procene kvalitet ulja za dati motor, kroz servis se sabere na milione kilometara zbirno, ali  sve više se suzdržavaju i sipaju šta im se donese ili piše u manualu, jer se mahom voze polovnjaci o kojima se ništa ne zna i neće da snose odgovornost. Prekjuče  meren nivo ulja, motor prešao nekih 6.000km, ulje vlasnik zamenio sam 10km nakon kupovine, doliven sad ceo litar, da nije tako, verovatno bi prebacio odgovornost a ne posumnjo u kvalitet ulja ili motora.  

 

 

 

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@đunta vrlo slikovito objasnjenje. Hvala sada mi je dosta jasnije. Radilo se o R1200GS 2008 sa 61000 na satu. Na pitanje da li trosi ulje dobio sam odgovor 1/4 litra na 1500km

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moj R1100GS (kupljen sa 40.000, sada ima 115.000km) od zamene do zamene (10.000) potroši manje od pola litra (Silkolene Comp 4, 15w-50).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 1 minut, zika56 je napisao:

(Silkolene Comp 4, 15w-50).

Sipao sam isto prosle god. kraj aprila  , znaci proslo leto i evo jos je isto u motoru iz razloga sto sam presao 5800km.Na prozorcetu 10-ak min posle voznje na centralnoj  pokazuje nekad  vise od pola (da kazem da se vidi 2-ga crta) , ali uglavnom na pola , dok ujutru kad je hladan  nesto ispod pola. Realno da popizdis , nikad nije bas isto :na_glavi:

Kupio sam opet  isto ulje  i razmisljam bas ovih dana da li da menjam il mu ne bi smetalo jos cirka 2Hkm plafon pa da menjam krajem oktobra.

Na km satu je 53Hkm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И кажеш зајебава те ово уље, нормално је друже да после вожње угрејано као и све друго добије вечи волумен. Ако је рад машине добар и мењач мекан, то што наводиш је најмањи проблем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 2 minuta, Krokodilo je napisao:

нормално је друже да после вожње угрејано као и све друго добије вечи волумен.

To se podrazumeva , nisam se dobro izrazio.

Npr. 5 dana vozim i svaki put gledam ulje i svaki put na istu semu i svaki put bude razlike. Nekada pokaze pola , nekada vise , zavisi dal je stajao koji min na copavoj pa centralni  i sl. , tako i kada je hladan , dal na pola ,  ispod pola  gore-dole nikada bas da je isto :jee3: , pogledam u poslednjih par voznji iz razloga sto razmisljam da menjam pa bas pratim.

 

pre 8 minuta, Krokodilo je napisao:

мењач мекан,

menjacko ulje je odvojeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Како и да је, Силколен је одлично уље. На овим просторима можда врх у односу квалитет/цена.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ubacio sam još stavki, 3,4 i 5.

 

Pre 22 sati, sixi je napisao:

Na prozorcetu 10-ak min posle voznje na centralnoj  pokazuje nekad  vise od pola (da kazem da se vidi 2-ga crta) , ali uglavnom na pola , dok ujutru kad je hladan  nesto ispod pola. Realno da popizdis , nikad nije bas isto 

 

Postoji tema o zameni ulja u agregatu, pa Sixi pročitaj i nemoj se nervirati.

 

Pre 21 sati, Krokodilo je napisao:

Силколен је одлично уље. На овим просторима можда врх у односу квалитет/цена.

 

Ovakave procene malo krive sliku, jer kad se nešto dobije džabe, to je tek najbolji odnos, iako to  može vrlo malo nešto da valja. Svako da je  Silkolene, u prevodu, "svileno ulje", poruka kako  podmazuje, vršno mazivo koje je drastično jeftinije u odnosu na druga ulja sa sličnim sastavom, to je zato što imaju svoju rafineriju baznog ulja, proizvode preko 10.000 raznoraznih petrohemijskih proizvoda među kojima ima i maziva za banalnu upotrebu i tu ubacuju reciklirana ulja, što je obavezno po zakonu, tako da ulja za agregate bivaju čistija ili potpuno čista, dok ima firmi čija su bazna ulja potpuno reciklirajućeg porekla jer ih nemaju gde da utroše,  a pri rafinisanju, nije moguće postići isti nivo čistoće kao novo proizvedeno. Fuchs, Titan, auto program i Silkolene, moto program, gotovo da nemaju nikakvu propagandu jer žive od prvougradnje, snabdevaju avio grane i ko zna gde i šta još, tako da u ceni nema jako visokog udela troška propagande i zato su za istu klasu jeftiniji.

 

Pre 23 sati, zika56 je napisao:

Moj R1100GS (kupljen sa 40.000, sada ima 115.000km) od zamene do zamene (10.000) potroši manje od pola litra (Silkolene Comp 4, 15w-50).

 

Neka prosečna potrošnja je između 0,6 i 0,8 litara, recimo litra na tih 10.000km, doduše, moj statistički uzorci sadrže jako puno gradske vožnje, znači, kratke relacije i često držanje na ćopavoj, dok je Bata Žikina vožnja sa ovog aspekta idelna. Ako ovako nastavi, stići će Henka koji je kolko sam pročitao skoro, prešao sa istim motorom sada 600.000 milja bez otvaranja, doduše na Mobil ulju kojeg nema uopšte u Evropi zbog ZDDP sastajaka koji su potpuno redukovani kod svih,  Silkolene ih ima, (barem bilo),  isto u visokom udelu iako je ubačen i estar u gotovo sva maziva, pomenuti Comp 4 ga ima i to ulje sadrži jako veliki procenat sintetike što je kuriozitet inače, zato i košta tek malo niže od pune sintetike Pro 4.

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

@đuntada li si upoznat sa razlikama između silikolene pro 4 i pro 4 plus ulja? Gledam da kupim neku sintetiku 10w50 za moj motor, u ovim vrućinama i u gradskoj vožnji, mislim da je bolji izbor od 10w40. Pro 4 10w50 ne mogu da nadjem nigde, samo pro 4 plus 10w50, koje je znatno skuplje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Radio sam distribuciju tih maziva nepunih deset godina,... Pro 4 Plus je najviša klasa ulja, ne samo u gami Fuchsa, praktično je trkaćeg ranga ali napravljenog za svakodnevnu upotrebu, zato je i skuplje. Pro 4 je isto sintetika kao i što je većina od ostalih proizvođača, cenovno je mala razlika u odnosu na polusintetiku Comp 4, što nikako ne znači da je loše, već da je Comp 4 izuzetno visokog kvaliteta i zato je najprodavanije moto ulje iz palete. 

 

Generalno je za naše podneblje pedesetica dobar izbor za mnoge motore, za boksere obavezan, uz dužno poštovanje fabričkoj preporuci koja se prevashodno odnosi za njihovu klimu. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ubacio sam još stavki, 3,4 i 5.
 
 
Neka prosečna potrošnja je između 0,6 i 0,8 litara, recimo litra na tih 10.000km, doduše, moj statistički uzorci sadrže jako puno gradske vožnje, znači, kratke relacije i često držanje na ćopavu, dok je Bata Žikina vožnja sa ovog aspekta idelna. Ako ovako nastavi, stići će Henka koji je kolko sam pročitao skoro, prešao sa istim motorom sada 600.000 milja bez otvaranja, doduše na Mobil ulju kojeg nema uopšte u Evropi zbog ZDDP sastajaka koji su potpuno redukovani kod svih,  Silkolene ih ima, (barem bilo),  isto u visokom udelu iako je ubačen i estar u gotovo sva maziva, pomenuti Comp 4 ga ima i to ulje sadrži jako veliki procenat sintetike što je kuriozitet inače, zato i košta tek malo niže od pune sintetike Pro 4.
Колега, одлично си ти проценио шта сам ја хтео речи. Управо то што си опсежно објаснио.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja