Jump to content

Moto Zajednica

Osiguravanje motora na stranim tablicama kod nas

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Posto cu ove godine najverovatnije voziti motor na stranim tablicama (citaj nema se za carinu) isao sam da se raspitam koliko kosta osiguranje za isti kod nas. Tako nesto se moze zavrsiti samo u Dunav osiguranju gde Polisa osiguranja od autoodgovornosti kosta 6.500 din na 30 dana i 20.000 din na 90 dana.

 

Mozda ce nekome znaciti taj podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

po novom zakonu ne mozes da vozis motor na stranim tablicma tj. mozes dok ne naletis na nekog policajca koji ce da ti pise prijavu jedino resenje je da imas neku vizu u pasos ili da imas mesto prijave np. u Rumuniji gde moze jos da se sredi licna karta i tako mozes bez problema da vozis i automobile i motore na stranim tablicama dok kod njih ne izadje neki nov zakon a uz svaki registrovani motor preko dobijes i zelenu kartu i ne moras da vadis osiguranje kod nas

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: klr

Neznam jesu li ti iz dunava napomenuli, al potrebno je i da budes vlasnik tog vozila na stranim tablicama, tj samo vlasnik vozila moze da uzme osiguranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Neznam jesu li ti iz dunava napomenuli, al potrebno je i da budes vlasnik tog vozila na stranim tablicama, tj samo vlasnik vozila moze da uzme osiguranje.

ma nemas potrerbe da se izlazes tom trosku kada preko dobijes zelenu kartu koja vazi i kod nas sve dok ti je motor registrovan a sto se tice registracije preko ne mozes ga registrovati na tvoje ime ako nemas neku boravnu vizu i mesto prebivalista preko najbolja ti je ova varijanta vadis Rumunsjku licnu kartu i mozes da vozis motor na punomoc ne mora biti registrovan na tvoje ime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ma imam i Srpsko i Rumunsko drzavljanstvo, motor nema vazeci zeleni karton, samo tablicu i saobracajnu.

 

Zna li neko, Da li vlasnik moze ovde da mi napravi ovlascenje ili mora tamo? Vlasnik je Srbin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U ovlašćenju može da piše i da ti poklanja babu, znači verujem da može da te ovlasti i za motor. Ako imaš Rumunsko državljanstvo, nema nikakvih problema da voziš strane table, ali za prelazak granice će ti verovatno trebati ovlašćenje iz Rumunije (međunarodno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pazi, šta će misliti, recimo Mađari kada vide Srbina ili Rumuna na motoru sa francuskim tablama? A još ima srpsko ovlašćenje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

U ovlašćenju može da piše i da ti poklanja babu, znači verujem da može da te ovlasti i za motor. Ako imaš Rumunsko državljanstvo, nema nikakvih problema da voziš strane table, ali za prelazak granice će ti verovatno trebati ovlašćenje iz Rumunije (međunarodno).

 

Koliko ja znam nevezano koje jos drzavljanstvo imas, ako si drzavljanin Srbije, dok si na teritoriji Srbije, tretiras se iskljucivo kao drzavljanin Srbije, sa svim pravima, ali i obavezama. Ti mozes da imas dva drzavljanstva, ali smijes da imas samo jedno prebivaliste, i ono bi moralo da bude isto u oba pasosa.

Mislim da se kod tebe gleda gdje si prijavljen odnosno gdje ti je prebivaliste. Ako si prijavljen u Srbiji, NE SMIJES da upravljas vozilom na strane tablice.

 

U Sloveniji imaju odlicne krempite!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

drug ima dvojno, srpsko i swicu, ovde vozi strance i nasa dokumenta ne vadi, samo strana ali se auto vodi na njega, mada kako ti se zalomi. ako se vozas dalje onda uvezi i regis ne se zajebavaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja imam dvojno drzavljanstvo (Srbija i BiH), 2 kompleta dokumenata. Kada preuzimam jednu vozacku dozvolu drugu moram ostaviti u SUP-u. U svakoj licnoj karti mi stoji odgovarajuce prebivaliste. Sta trebam uciniti da bih potpuno legalno vozio svoj motor na bosanskim tablicama unutar Srbije (dakle motor u mom vlasnistvu i na mom imenu)? Da se odjavim sa srpske adrese? Sta time gubim?

 

Ima li neko ko je tacno upucen u problematiku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

@ Gile

 

znaci vozices motor nekih 8-9 meseci. Ukoliko mozes izvaditi ovlascenje ili sta god pa da vozis sa tom policom to ce te kostati za 9 meseci 60000din ili 600eur. Na to dodaj jos tu i tamo neku taksu napolju, koju taksu kod nas,.... i lako moze da se nakarika na blizu 1000eur.

 

Koliko je carina? Mozda ti je ipak jednostavnije da ga ocarinis?

 

Sa druge strane uvek postoji kneki kratkorocni kredit da sredis stvari pa vozi na miru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR

Ti rumunsko i srpsko drzavljanstvo sa razlicitim adresama, motor na francuske table i tudje ime! Pa ti ko da si terorista - ima da te uhapse zbog medjunarodnog kriminala! :lol: :lol:

Proveri da nisi na nekoj poternici! :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Onemogućena vožnja sa stranim tablicama

 

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će novim zakonskim propisima biti onemogućeno da naši građani upravljaju vozilima sa stranim tablicama.

 

To će se odnositi kako na vozila sa crnogorskim registarskim tablicama, tako i na vozila koja imaju tablice drugih država, a kojima upravljaju građani koji imaju boravak u našoj zemlji, rekao je Dačić na konferenciji za novinare, na kojoj je predstavio Predlog zakona o bezbednosti u saobraćaju.

 

Podsetivši da tako nešto nije dozvoljeno ni u jednoj zemlji, Dačić je kazao da taj problem neće biti rešen tim zakonom, već nekim drugim zakonskim rešenjima.

 

"Da li će takve tablice biti prebačene na srpske tablice ili će neko ko vozi ta vozila imati privremeni boravak u inostranstvu - urediće neki drugi propisi", dodao je Dačić.

 

Dačić je naglasio da će, takođe, biti sprečene zloupotrebe sa ekonomskim tablicama, "s obzirom na to da postoje pojedinci koji koriste takva vozila, a nemaju na to pravo".

 

Prema njegovim rečima, precizno će biti uređeno ko će ubuduće imati pravo da upravlja vozilima sa ekonomskim tablicama.

 

Zbog bezbednosnih razloga više neće moći naši građani da upravljaju vozilima stranih tablica i da policija ne zna ni ko su vlasnici niti ko korisnici tih vozila, zaključio je Dačić.

 

izvor: http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/54731/Preregistracija+automobila+sa+stranim+tablicama.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da odgovorim sam sebi:

 

Ko i kako u Srbiji moze da vozi "stranca"

Rešenje je relativno jednostavno. Kada naši građani koji trajno ili privremeno žive u inostranstvu (sa dvojnim državljanstvom ili na privremenom radu u inostranstvu), to jest,l ica koja imaju prijavljeno boravište u Srbiji i istovremeno imaju prijavljeno prebivalište (lična karta i slično) ili boravište u inostranstvu (radna dozvola i sl.) dolaze u Srbiju svojim autom sa stranim tablicama, moraju da imaju kod sebe neki od sledećih dokumenata:zdravstvenu knjižicu, radnu knjižicu, dokaz o adresi članova uže porodice (bračnog druga,dece…), potvrdu o zaposlenju u firmi čije je sedište ili ogranak u inostranstvu, dokaz o mestu školovanja dece i slično. Ukoliko građani sa prebivalištem u Republici Srbiji(vozač inostranog vozila)poseduje neke od navedenih dokaza,smatraće se da mu centar životnih i poslovnih aktivnosti nije u Republici Srbiji, što mu daje pravo da upravlja vozilom inostrane registracije. U policiji kažu i da će se “dokumentacija koju budu prezentovali vozači inostranih vozila smatrati kao skupina cinjenica kojom se sa sigurnošću može utvrditi da je tom licu centar životnih i poslovnih aktivnosti van Republike Srbije.” Tom prilikom vozači moraju da daju na uvidi overeni prevod nekog od navedenih dokumenata.

Preuzeto sa sajta www.registracija-vozila.rs

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=92〈=sr

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@snuppi (u vezi Dačićeve izjave)

 

Nonsense, imaš firmu u drugoj zemlji, automatski možeš da voziš auto u vlasništvu te firme na tablama te zemlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

ne znam nisam ja Dacic,to je njegova izjava... Da sam Dacic mnoge stvari bi bile drugacije,

a motociklisti bi bili zasticeni ko beli medvedi. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Koliko je meni poznato, starom gastosu, moj auto (strani) nije mogao niko da vozi u Srbiji ako ja nisam u kolima.

Nista ovlastenje, sitna zena i djeca, i to....

Moj prijatelj, sas holandski pasos, je morao da podmiti policiju jednom prilikom, vozeci holandski auto koji nije njegov, ali je imao ovlastenje.

Sve se to desavalo jos krajem 90-tih, pa mi nije jasno ovo Dacicevo "novo' pravilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja