Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 250

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

SYM GTS 250

 

20090429153135.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

1. 2007.

2. jedna sezona i jos uvek ga vozim.

3. Odlicna upravljivost, udobnost, kocnice koje ispravljaju pocetnicke greske.

4. Podesivost farova, da bi ih podesio po visini ili zamenio sijalicu potrebno je da se ukloni cela maska sa unutrasnje strane.

5. Skuter koji krstari istom brzinom i uzbrdo i nizbrdo, da ima vece tockove, recimo parking kocnicu i malo vecu maksimalnu brzinu ( zbog brzeg preticanja ) bio bi to ozbiljan putni skuter. Extra skutercic za svojih 250 ccm.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

CBB988F4-6004-5243-8F4B-0D424CEE58D8_thumb.jpg

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2006. verzija sa karburatorom, kupio ga u Teletrejdu 2008.

 

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

15 meseci ili 19 500 km

 

 

3. Šta mi se dopada:

 

Lak za vožnju i po gradu i na duže ture, upravljiv, udoban, kvalitetno urađen, pouzdan, dobre kočnice, mesta pod sedištem gomila, patent za otvaranje rezervoara sa kontakt brave, maglenke (jedini maxi skuter sa fabričkim maglenkama)...

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Fabrički vetrobran je skoro neupotrebljiv, nosač kofera je 90 eura :stabre: - ostalo je sve OK

 

 

5. Moj utisak:

 

Odličan, kvalitetno urađen skuter koji ne zaostaje ni malo za Japanskom i Italijanskom braćom. Agregat je od Honde Foresight, potrošnja goriva je sasvim u klasi. Nijednom mi nije ni zaštucao a pravio sam ture i od 1500 km za tri dana. Za moju visinu (191 cm), malo mesta za noge. Željno čekam da vidim model Maxym 600. Svaka preporuka sa moje strane. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mala ispravka za Admine: Model na slici u uvodnom postu je SYM GTS 300 a ne GTS 250. Razlika je u prednjo masci: modeli GTS 125, 250 i 250i imaju ovalni far a model 300i EVO ima dva fara po uzoru na gomilu drugih maxija.

 

Evo prednje maske kod modela GTS 250

 

321D3C9B-D77C-9144-94EF-D23252D6A069_thumb.jpg

 

Kolega Vstorm je pomenuo da se mora skidati maska da bi se štelovala visina fara. Ispravka: Ne mora, zavuče se ruka pod masku - ispod fara (iznad blatobrana) i šteluje se visina. Na moje oči je to rađeno u servisu. Za zamenu sijalice ne znam. Eto toliko. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]

 

2006

[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]

 

jos je u mom posedu, oko 12000km

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

 

u sustini nema nista sto bih promenio!!! trosi 4,5 maximalno kada nas je 2, ima ogroman gepek ispod sedista (staje kaciga normalna, i ranac za teretanu;majica,sorc, papuce, patike, peskir, sampon....)kada se podigne sediste ne mora da se pridrzava rukom (kao kod skupih fancy skutera), kada se podigne sediste ima i lampica unutra (neam napipavanja po mraku), promena ulja 2200dinara, fenomenalna upravljivost, sediste jako udobno i prostrano.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

 

uvek moze bolje 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif, konkretno na ovom jos uvek ne znam sta ....

[b]5. Moj utisak:[/b]to mi jedini motorcic do sada, u servisu su hteli da se menjaju za Beverly koji presao 400km....ako se dvoumite, ovo je fenomenalan skuter!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Alexanto imas li sliku tvog Sime s'preda sa povisenim vizirom ? Inace imao sam GTS 125, deset cm sam nizi od tebe, ne znam, ja sam zadovoljan vizirom, mozda ne znam za bolje... :)

 

Inace moj 125 je otisao culle-tu a ja sam kupio merkat-ov... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo jedne:

 

6C11A5FE-188C-564D-B71C-8D73FB5A7EE5_thumb.jpg

 

Tebi obzirom na visinu ne treba zamena vizira, možda da ti Ivan napravi samo mali nastavak od par cm i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Video sam ovu sliku, mislim, u tvojim slikama ali ne vidim dobro da li je ovaj novi "nakacen" na stari ili je stari skinut...

 

Ja bi eventualno skratio stari a kad' bi nasao nosace slicnim naprimer onima na Gileri Nexus ili Kymco Xciting-u, tako nesto pa malo da ga povisim... Ne znam, videcu, proslo leto mi nije nesto smetao ovaj standardni, ove godine planiram vise daljih voznji, verujem da su ovi bolji za lose vreme ali mi opet preveliki pa jos sa stitnicima za ruke stoje k'o piletu sise... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Stari vizir je skinut naravno i "ubudžena" su dva nosača vizira (piaggio free) koji su šrafljeni tamo gde se kače retrovizori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ne verujem da cu cackati vizir... Verujem da je veci bolji ali mi nesrazmera bode oci...

 

Sto se tice nosaca kofera... Posle malo guglanja i pitanja za cenu, napravio sam ga sam, imam mali kofer od 30 l ali izdrzace bez problema i 40 + litara, kostao me manje od 1000 dinara...

 

Tvrdnja da je motor izveden iz Hondinog, cini mi se da nije tacna, mozda je u proslosti Sym krenuo sa Honda motorima ali preccnik i hod cilindra motora od 250 ccm je 71 x 63 mm i ne podudara se ni sa jednim motorom, Honda, Yamaha, Kymco... Cini mi se da je to sopstveni proizvod... I ima cetiri ventila po jednom (jedinom) cilindru, da ima cetiri cilindra, bio bi 16V !! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Predlažem da svu diskusiju vezano za SYM GTS prebacimo u temu o ovom modelu u podforum o maxiskuterima da ne off-ujemo ovu temu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

1. Godište skutera koji ste vozili

2006.

2. Vreme provedeno na skuteru:

nepuna 1 godina, 5000km...

3. Šta mi se dopada:

ne znam odakle da pocnem....lep je, jedinstven izgled, dobro osvetljenje(ubacio sam xenon i fibrinu stopaljku),ima fabricka svetla za maglu,mnogo mesta pod sedistem,osvetljenje pod sedistom,zastita brave,otvaranje rezervoara na bravi,lako upravljiv, odlican za gradske guzve, mali potosac,odlicno povlaci....

4. Šta je moglo biti bolje:

slaba zastita od vetra za osobe vise od 180cm...dakle obavezno ugraditi veci vizir..i retrovizori su za sire i vise ljude nepregledni,......

5. Moj utisak:

ovo je idealan skuter za grad i za krace ture.....lak za upravljanje, dovoljno uzak za provlacenje,sjajno povlaci, vozio sam ga jednom prilikom 138km/h....odnos cene i kvaliteta kod polovnjaka je odlican, jer u klasi sa beverlijem i kymkom je dosta jeftiniji.....ko ga vozi zna o cemu govorim, topla preporuka!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Predlažem da svu diskusiju vezano za SYM GTS prebacimo u temu o ovom modelu u podforum o maxiskuterima da ne off-ujemo ovu temu. :takoje:

 

Evo ti odgovora. Imaš u MAXI podforumu temu o ovom modelu pa tamo pitaj sve što te zanima :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja