Jump to content

Moto Zajednica

J. Costa varijatori za maxi skutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Drage kolege maxi skuteraši i svi koji se tako osećate a imate nešto da napišete na ovu temu - izvol'te...

 

Dakle lična iskustva po pitanju učinkovitosti istih, servisa koji ih ugrađuju i onih koji ih prodaju. Isto tako

utisci iz vožnje pre ugradnje i posle. Molio bih da se uzdržimo od komentara tipa: "čuo sam" i "kažu"...

 

Dakle - budimo konstruktivni... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Pa ajde da krenemo:

stavio sam ga jos u periodu razrade motora u KDM-u (dok je jos Bog pomagao)

tako da sada ne mogu da preporucim iste, ali sto se iakustva sa njim tice

primetna je razlika u snazi i u povecanoj max. brzini za otprilike 15-ak %,

a najveca dobit je u startnosti i mirnom radu motora. U exploataciji nije

bilo nikakvih problema,(vec cetvrta godina)tako da ga preporucujem iz licnog

iskustva.

:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja sam naručio J. Costa varijator i čekam svaki dan da stigne. Redovna cena za Atlantic 500 je 250 eura (na dva mesta)

ali sam dobio neku promotivnu cenu od 220 eura. Ali za preporuku prodavca ipak da sačekam da stigne...

 

Utiske delim čim se ugradi na Atlantic-a... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

a koje su cene otprilike?

 

Pitao sam konkretno za Burgman 400 za čika zubu. Redovna cena je 280 eura a bio je isto neki promo

pa se mogao dobiti za 250 eura. Njegov Burgman je 2008. (ne znam da li ide isti ili zavisi od godišta)

 

Opet napominjem: Da stigne moj J. Costa pa ću naširoko da preporučujem dilera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

hvala drugari! :care: za slucaj da zadrzim burgmana moze lako da se desi da investiram u variator, sobzirom da ovaj prilicno treska pri malim brzinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

hvala drugari! :care: za slucaj da zadrzim burgmana moze lako da se desi da investiram u variator, sobzirom da ovaj prilicno treska pri malim brzinama

 

Neces pogresiti sigurno, a razliku ces odmah osetiti jer se pogotovo kod Burgmana javlja problem prilikom kretanja u vidu "proklizavanja" i neprijatnog struganja i skripanja, sto ima za posledicu veoma cesto otvaranje i "produvavanje" varijatora. Sve to ces izbeci a dobices i vise snage, a pri samom startu mozes kretati "punim"gasom jer lakse i brze"siri" rolnice tako da dobijas i startnost (mozda bas neces moci da "palis" zadnju), ali osetices laksi i sigurniji prenos.

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Ja sam J. Costu stavio na preporuku iz KDM-a. Naime, pošto su na oko 20K km rolnice bile spremne za zamenu, prihvatio sam predlog da za nešto više para zamenim čitav varijator. To je bilo 2008. god i čini mi se da ga nisam platio više od 150-160 Eur. (za XC 250). Od tada sam bez ikakvih problema prešao skoro 25K km i još nije došlo vreme za zamenu. Znači, varijator je izdržljiviji nego original, omogućava bolje iskorišćenje snage i nešto veću krajnju brzinu. Meni se najviše sviđa što više nema onog "kloparanja" kada motor radi u leru. Preporuka!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

A predpostavljam i da se ti ˝prstici˝ trose...? Da li se zna koliko su postojaniji od rolnica?

 

bas to htedoh i ja da pitam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ako ro9lnica ima 6kom a ovih negde 14kom,onda kontam da i traju toliko duze! a trose se po duzini a ne po preseku,tako da verujem da je vrh stvar! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

po svemu sudeci, ove rolnice , tj nesto, se ne trose uopste ili zanemarivo malo. Dok se klasicne rolnice trljaju od nosac rolnica i klizaju tj trljaju od plocu, ovi prsti samo guraju plocu i nigde nema trljanja, tj trenja sa istom. Jedino trljanje i trosenje tih prstica je kada idu kroz svoj kanal. Znaci trose se samo bocno,u svom lezistu, a nikako, ili stravicno sporo na vrhu koje gura plocu. U klasicnom varijatoru osnovni problem je neravnomerno trosenje rolnica. I te rolnice se okrecu i trpe veliko trenje.Desava se da jedna rolnica ide po svom vec ispljostenom delu po ploci,znaci otvara manje ploce varijatora, a neka druga se malo okrenula i ide po nosacu svojim neistrosenim delom i tezi da otvori svojim vecim precnikom vise varijator nego sto ga otvaraju rolnice koje putuju svojim vec istrosenim delom.

Motor radi mnogo mirnije jer nema disbalansa i tezini rolnica koje se neravnomerno trose, ne moze da se desi da jedan prst gura plocu manje , neki vishe , i sve se to odrazava na mirniji rad radilice, duze trajanje radilice i njenih lezajeva.

J Costa - odlicno resenje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Naručujem u roku od 2 nedelje pošto mi ovaj fabricki otisao od loše postavljenih rolnica :) Našao sam na ebay.de za 130e. Gde ste vi ostali kupili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo svežih utisaka po pitanju J Costa varijatora. Danas sam preuzeo svoj "primerak" i odmah je ugrađen na Atlantica.

Prvi utisci su kao da vozim drugi motor - startniji i mnogo snažniji. Motor kreće vidno bolje a najjači utisak na mene

su ostavila međuubrzanja: sad Atlantic "čupa armaturu iz temelja" :jee: :jee: :jee: Jednostavno drugi motor!

 

Što se tiče krajnje brzine probao sam jednom da ga razvučem i preterao nekih nepunih 10-tak km više nego prethodnih dana.

To mi najmanje treba tako da su moji utisci vrlo pozitivni i svakom bih preporučio da obraduje svoj skuter ovim proizvodom! :takoje:

 

Evo i par sličica...

 

49D863DE-D8C0-E04C-8D73-483274BE8CB3_thumb.jpg

 

E1853322-E9E2-A54F-A4BD-871A3C723ECB_thumb.jpg

 

F49F5A45-80D6-9641-8ECF-0DAE09CB4D3E_thumb.jpg

 

FCAFC84F-370F-124A-B4F8-C3333659863D_thumb.jpg

 

Jedna fotka za vreme ugradnje...

 

02FDA594-BDD3-0243-90F9-DCE672E91318_thumb.jpg

 

I još jedna informacija. Ja sam varijator naručio u Delta D iz Novog Sada i ispoštovano je sve što smo dogovorili,

tako da ih toplo preporučujem! :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Nesto mi ipak nije jasno kod tog JC... Kod klasicnog varijatora zvono ima zupce koji odgovaraju zubima na radilici sto je cini fiksiranom za radilicu sto kod JC nije slucaj. Zatim, taj isti deo je klizacima (3 komada) fiksiran za nosac rolnica koji ne dozvoljavaju da se rotira nosac u odnosu na zvono vec samo da se odmice i primice. Sudeci po svim slikama kod JC to nije slucaj. Zvono nema te slajdere i nezavisan je od nosaca ovih prstica. Sta onda zarotira nosac prstica i nagoni centrifugalnom silom prstice da izlaze iz kucista i odvajaju se od zvona kad je na klasicnom varijatoru druga(spoljna) remenica pritegnuta za klizni prsten na kome klizi nosac rolnica? Da li nosac prstica rotira u odnosu na taj deo i trosi prstice klizajuci po unutrasnjoj povrsini zvona? Ali sta ga goni ako nije fiksiran za zvono koje tera radilica? Po svemu sudeci ako se spoljna remenica srafom stegne za klicac, a ovaj pricvrsti zvono za kraj radilice, nosac prstica u JC moze pokrenuti samo trenje kaisa i trenje prstica po zvonu koje pocinje da se okrece a koje pritiska kais i svom najmanjem obimu koji je ukljesten izmedju dve remenice, tj spoljna remenica kada pocne da se okrece pokrece i kais , a ovaj pokrece nosac prstica i ovaj tako dobija centrifugalnu silu kojom prstici teraju nosac...proucavam onaj video...

 

Sve ovo pisanije zbog jednog pitanja , a to je , sta za razliku od klasicnog varijatora pokrece nosac prstica kod JC?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dakle drugari evo utisaka posle nešto pređenih km sa J. Costa varijatorom...

 

Utisak prvi - start je snažniji i međuubrzanja su bolja, krajnja brzina je nešto veća.

Utisak drugi ali vrlo bitan - potrošnja je skočila za nešto više od 1 lit. na 100 km i to bez nekog drapanja...

E sad bukvalno u isto vreme sa J. Costa varijatorom sam ugradio i auspuh od Beverly 500 koji je Euro 3 dakle

ima katalizator... Da li možda on doprinosi većoj potrošnji ?

 

Interesuju me iskustva kolega koja su ugradila J. Costa varijatore - da li imaju promenu u potrošnji goriva ...?

 

Utisak treći - javljaju se male vibracije u međuubrzanjima. Da li je to normalno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja