Jump to content

Moto Zajednica

Razlike izmedju R i X?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Skroz mi se svidja ovaj motor ali mi nisu jasne razlike ova dva modela XT660R-a i XT660X-a osim sto X ima deblju gumu :stabre: Gledao sam i karakteristike, sve isto pise bukvalno... Moze li mi neko pomoci ko je vozio ova dva modela, koje su razlike u voznji na putu, na off-u itd...??? Hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Pa ne kontam jel ocekujesh da ti neko napishe e da stavio sam slick supermoto gume i vozio sam po shumi.. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ono sto mozes da uradis sa endurom po off-u sa SM mozes po gradu. sm ti je vise za zezanje nego za putovanja. SM bi trebao da ima malo tvrdje ogibljenje i dosta jace kocnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Uzimaj,nećeš se pokajati.Ja sam uzeo xtx za grad i krivine je extra :takoje:,normalno na pravcu je ni blizu R-ovima i dr. ali zna dosta da pruži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Uzimaj,nećeš se pokajati.Ja sam uzeo xtx za grad i krivine je extra :takoje:,normalno na pravcu je ni blizu R-ovima i dr. ali zna dosta da pruži.

Hvala druze ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

XTX po meni motor koji osvaja kako izgledom tako i kvalitetom,za grad dusu dao a i van grada nije los,lepo se sedi,lepo se vozi ,krivine i driftovanje prosto obozava ja sam kod mene sipao samo gusce ulje u vile da bi bio malo tvrdji presao 30000km za dve sezone bez kvara ali sam nazalost morao da ga prodam tako da je za svaku preporuku :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja sam imao XTR i mogu vam reći da nimalo nije udoban za dalja rastojanja. To verovatno važi i za druge SM i enduro jednocilindraše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Vidi ako imas 50+ god nije ti nista udobno sem gold winga a meni sa 20+ je i vise nego udoban :jee:

 

Transalp ili XT?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Sto se nekih detalja iz tablica ti ce:

 

Prednji hod - XTX 200mm XTR 225mm

Zadnji - XTX 200mm XTR 200mm

 

Kocnice - XTX 320mm XTR 298mm

Sama celjust je drugacija, posedujem XTR-a, vozio sam par puta XTX-a i osetno bolje koci, nije samo sminka.

 

Visina sedenja - XTX 875mm XTR 865mm

"Klirens" - XTX 205mm XTR 210mm

 

Zadnji disk na oba je isti 245mm

 

2007-me je redizajn odradjen i XTX od tada ima drugaciju/krucu zadnju viljusku, dok XTR tu nema promene, i jos po koje sitnice su menjane/dodate na oba, lambda sonda,...

 

Suva tezina je oko 175kg +/- koji kg

 

I da, najbitnija razlika gume

 

XTX 120/70 R17 i 160/60 R17

XTR 90/90 R21 i 130/80 R17

 

Od svega navedenog u voznji sam najvise osetio razliku u 17-ici napred, ne mogu da se porede po pitanju ulaska i prolaska (pogotovo) malih krivina, brzih promena pravca. Naravno i XTR sve to odradi, ali sve trajektorije su jednostavno duze, blaze,...jednostavno nije tako "ostar" i voljan za igranje po asfaltu i gradu. Tih 2.5cm iskreno nisam nesto osetio u prednjem vesanju, po meni trebalo bi malo tvrdje da bude (verovatno razlog sto vecina sipa gusce ulje, ili cak tura distancere da ga dodatno ukruti, ali onda semerinzi jako brzo stradaju) i prednja kocnica koja je bolja i to mi se svidelo, moracemo da smislimo neku konverziju na XTR-a :stabre:

 

To su neke razlike koje sam ja mogao da uocim, neko ko je duze posedovao oba navedena ce ti verovatno jos skrenuti paznju na po koju stvarcicu.

 

A za duza putovanja, uh, mozda sam ja "mekan" :hej: ali meni bulja utrne posle nekih 130-40 km, a ponekad i desna ruka od vibracija, ali napravi se pauza od 10min i pici dalje, nista strasno. Npr osetno manje vibrira od Dominatora (barem onog sto sam ja probao), ali zato sediste na hondi je kao pampers pelena, milina :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Sto se nekih detalja iz tablica ti ce:

 

Prednji hod - XTX 200mm XTR 225mm

Zadnji - XTX 200mm XTR 200mm

 

Kocnice - XTX 320mm XTR 298mm

Sama celjust je drugacija, posedujem XTR-a, vozio sam par puta XTX-a i osetno bolje koci, nije samo sminka.

 

Visina sedenja - XTX 875mm XTR 865mm

"Klirens" - XTX 205mm XTR 210mm

 

Zadnji disk na oba je isti 245mm

 

2007-me je redizajn odradjen i XTX od tada ima drugaciju/krucu zadnju viljusku, dok XTR tu nema promene, i jos po koje sitnice su menjane/dodate na oba, lambda sonda,...

 

Suva tezina je oko 175kg +/- koji kg

 

I da, najbitnija razlika gume

 

XTX 120/70 R17 i 160/60 R17

XTR 90/90 R21 i 130/80 R17

 

Od svega navedenog u voznji sam najvise osetio razliku u 17-ici napred, ne mogu da se porede po pitanju ulaska i prolaska (pogotovo) malih krivina, brzih promena pravca. Naravno i XTR sve to odradi, ali sve trajektorije su jednostavno duze, blaze,...jednostavno nije tako "ostar" i voljan za igranje po asfaltu i gradu. Tih 2.5cm iskreno nisam nesto osetio u prednjem vesanju, po meni trebalo bi malo tvrdje da bude (verovatno razlog sto vecina sipa gusce ulje, ili cak tura distancere da ga dodatno ukruti, ali onda semerinzi jako brzo stradaju) i prednja kocnica koja je bolja i to mi se svidelo, moracemo da smislimo neku konverziju na XTR-a :stabre:

 

To su neke razlike koje sam ja mogao da uocim, neko ko je duze posedovao oba navedena ce ti verovatno jos skrenuti paznju na po koju stvarcicu.

 

A za duza putovanja, uh, mozda sam ja "mekan" :hej: ali meni bulja utrne posle nekih 130-40 km, a ponekad i desna ruka od vibracija, ali napravi se pauza od 10min i pici dalje, nista strasno. Npr osetno manje vibrira od Dominatora (barem onog sto sam ja probao), ali zato sediste na hondi je kao pampers pelena, milina :jee:

E ovako nesto hocu da cujem :takoje: Hvala puno ;) Imas plus od mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Ajd jos 2 sitnice koje imaju uticaja na ponasenje u voznji:

 

Ugao vila, tj castor ugao je kod XTR-a je 27 stepeni a kod XTX-a je 26, samim tim je jos raspolozeniji da "upada" u krivine

 

Y4Ujn_71888.jpg

 

kao i "raising links" (nemam pojma kako se to zove na srpskom, neka me neko ispravi), medjuosno rastojanje istih je 90mm kod XTR-a, a 85mm kod XTX-a, lako se menja, cak i pravi, pa se moze experimentisati sa time, uglavnom ljudi stavljaju od XTX-a na XTR-a zbog podizanja, ili iskroje/naprave po zeljenoj dimenziji.

 

aDIxy_001ndl.jpg

 

Samim tim eto objasnjenja za razliku u visini sedenja.

 

To je ono sto ja znam, za ostatak iscedi nekog iskusnijeg :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Jel hoce neko da menja XTR-a za SV? :jee:

Hehe ... :)

 

--------------------------------

Vozio sam xtr skoro tri godine, fenomenalan motor, bez greske !!! Ako si normalne tezine i visne, bice ti extra udoban ;)

 

A ako si vise za gradsku varijantu onda SM ali veruj mi nema skoro razlika sem tockova i....

-Volan na xtx-u ti je "praviji"-supermoto volan.

-XTX ima 320mm prednji disk.

 

Brzine isto, prva dole a ..... :)

 

Veliki Plus Sharbo za xt ako razmisljas da uzimas, neces se pokajati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja