Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x9 čeker "Service"???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Imam skuter Piaggio x9, 200cc. Danas kad sam ga upalio primetio sam da mu signalizira čeker "Service". Pored tog chekera taj model ima i cheker kaiša i ulja ali oni ne svetle. Shta podrazumeva taj čeker i dal je obavezno potrebno odvesti ga u servis i tamo resetovati ili postoji neka "prečica" ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Indikatori "service", "oil" i "belt" su informativnog tipa, pale se pošto skuter pređe određenu kilometražu (ili prođe određeni vremenski period - šta pre bude) od poslednjeg resetovanja. "Oil" i "belt" označavaju da treba promeniti ulje odnosno kaiš, a "service" je samo potsetnik za opšti "check" - da treba proveriti nivo ulja, gume...

 

Kada su aktivirani, blinkaju neko vreme pošto staviš ključ na kontakt, a onda se ugase.

 

Resetovanje je malo nezgodno, prekidač se nalazi ispod prednje plastike. Da bi došao do njega, moraš da skineš retrovizore, vetrobran i onda prednju plastiku. Resetuješ tako što ga pritiskaš dok ne dođe do indikatora pre onoga koji hoćeš da isključiš, i onda pritisneš i držiš prekidač (mislim) tri sekunde.

 

Dobar mod je izvući prekidač (povezan je slobodnim kablom sa digitalnom tablom), probiti plastiku npr. u pregradi ispod brave kontakt ključa, i tu ga montirati. Ovo štedi dosta vremena ubuduće.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

:lol: :lol: :lol: X9 služba, saveti i utehe 24 sata dnevno! :jee:

 

Pogledaj lampice u stop svetlu, jedna (ili više) je neispravna. :takoje:

 

Izuzetak je ako se upozorenje pali na kratko, npr. kada prelaziš preko neravnina, onda je kontak džek stop svetla u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ Nole, mala ispravka. Ne treba da se skidaju vizir i retrovizori... Odvrne se 5 srafova, da u otvoru maske, jedan ispod i dva neposredno ispod retrovizora. Jako jednostavno, ne treba se nista busiti, prepravljati.

post-23316-0-26758400-1341649284_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Svašta od mene, znači skidao sam retrovizore i vizir bez razloga? Fala za ispravku!

 

Što se premeštanja dugmeta tiče, naravno da nije neophodno (ja to nisam uradio) ali je smisleno, ovo je glupo mesto za nešto što se redovno koristi (svake 3.000km ili češće), na maxijima drugih proizvođača reset je uvek dostupniji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja