Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi , una storia importante

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Breva je od mog drugara, 2006.

Onako..... u dve reči.

Pitoma krmača :lol2:

 

Uživo izgleda van svog vremena. Sedište i kompletna ergonomija je vrhunska, možda ne deluje ali značajno je ''veća'' od Breve 750. Nju opet ima treći drugar (pravi smo Guzzisti ustvari 😁 ).

Kočenje top, ipak ima dva ogromna diska napred. Ovo je doduše verzija bez ABS-a.

Rezervoar ogroman. I vizualno i po kapacitetu 23l.

Guma zadnja 180.

Poteže jako lepo, onako linearno. I ono što mi sve sviđa kod oba motora je to što su niski u obrtajima. Ne ''vuče'' te.

Menjač je po meni savršen. Ima ono čuveno ''KLANK'' kad se šalta. 

Raspored prekidača za sirenu i žmigavce je................ treba se navići, sto puta stisnuo sirenu umesto da poništim žmigavce.

Eto ukratko, nisam je puno vozio, još uvek smo željni da se izvozamo malo više od par sati pa da se slegnu svi utisci.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Evo da se i ja zapljunem u ovoj temi,posle  gomile motora koje sam imao i onih koje sam uvezao, uzeo sam (uz uobicajeno jednu staru Shadow iz 1984) , Moto Guzzi California Special EVO 1100, 2001god.To mi je prvi Guci i privukao me je prvo izgled, zatim sto je vlasnik bio cica  1946god i sto nije vozen od prosle god.Vanvremenska lepota i dizajn (barem meni i lepsoj polovini), perla bela boja sa puno hroma i original Guzijeve kozne torbe Lafranconi jevi izduvi, Borani felne itd. Naravno sutra ide na radni sto za veliki servis.Malo sam se provozao, gasi se kad se oduzme gas, ali sve u svemu kao da su ga pravili za mene,eh zabari. Vec imam potencijalnog kupca, mog druga iz Banovaca koji voli samo ono sto niko nema, trenutno se bori sa Triumphom Rocket 3. Probacu da stavim neku sliku , pozz vlasnicima MotoGuzija.

Promenio član Lukac
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sećam se kad sam bio dete, seoska slava u mom selu. Reka ljudi, dece... Mirise roštilj, tresti muzika iz džuboksa,iz šatre, iz kafića... 

Ulica koja je sad stalno zatvorena i pretvorena u šetalište tada se zatvarala samo za slavu. Kafić sa baštom, stolovi napolju, a pored bašte parkirano 4-5 motora. Čoperi. Italijanske table. 

Pridjem, ne smem da pipnem. V mašine, sve se sija. More hroma i nikla. 

A na rezervoarima piše "MOTO GUZZI" 

To je prvi put da mi je nesto oduzelo dah! Još pamtim tu lepotu... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja