Jump to content

Moto Zajednica

Da li je ispravan regler ili šta je onda...?

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Situacija je sledeća:

Napunio sam akumulator i par dana je stojao, pre samog montiranja na motor, napon koji je pokazivao pre same montaže je 12,65V. Kupljen aprila 2010 Landport 8Ah.(mislim da je YTX 8BS). E sad kada sam upalio motor (prvi put ove godine) napon koji sam dobio u leru je od 12,8 do 13V u leru, a kada je preko 3000-4000 obrtaja skače i do 16,5V. Isti taj napon od 16,5V pada na 14V čim upalim svetla, ali onda u leru i ispod 3000 obrtaja jedva da ima 12,5 - 12,7V.

Šta tu ne valja, rekao bih da alternator daje struju jer u opisanim situacijama ona ide i preko 16V, da li je regler? On s druge strane ako vozim sa svetlima dokle god su obrtaji iznad 3000 daje sasvim korektan napon od 13,9 - 14,3. :neznam:

Ko zna o čemu se radi i da li je ovo normalna situacija, molim za odgovor i pomoć? :zbunjen:

Unapred hvala svima :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Normalan je napon za originalni Hondin regler 0namigivanje.gif, ne brini ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Normalan je napon za originalni Hondin regler 0namigivanje.gif, ne brini ništa.

Čitao sam na forumu i znam da si prilično upućen u tematiku, pa ne želim da te uvredim, ali jel si siguran 100%, naročito sam se zabrinuo zbog onog visokog napona od preko 16V u vožnji bez svetala to bi mi urnisalo akumulator od prepunjavanja.

I mnogo ti hvala na odgovoru u svakom slučaju mi je sada malo lakše :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tih 16V je stvarno gornja granica napona ali pritisni kočnicu i videćeš na instrumentu da napon opadne ispod 15V 0namigivanje.gif

 

Uostalom, moraš da voziš pod svetlima, zar ne? 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Tih 16V je stvarno gornja granica napona ali pritisni kočnicu i videćeš na instrumentu da napon opadne ispod 15V 0namigivanje.gif

 

Uostalom, moraš da voziš pod svetlima, zar ne? 1oda.gif

U pravu si, uostalom tih 16V se pojavljuju samo kada ga turiram a svetla i svi drugi potrošači su isključeni.

Šta misliš da li je pametno da ugradim mali instrument volt metar ( http://www.akumulator-shop.rs/prodavnica-344.html )

Pošto ga već imam, a planirao sam da ga vežem negde na kontakt bravu, ako to neće praviti nikakve smetnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Neće, naravno, samo računaj da ćeš imati i do 1V niži napon na indikatoru nego na samom akumulatoru zbog pada napona u raznim konektorima i kablovima 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

jel kada bi se povezala direktno na akumulator, ova spravica bi sve vreme izvlačila struju iz akumulatora..? razmišljao sam da nateram druga da mi napravi nešto ovako, u stvari ono malo čudo što je joška napravio ali sada vidim da toga ima u prodaji i to za sitne pare..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

jel kada bi se povezala direktno na akumulator, ova spravica bi sve vreme izvlačila struju iz akumulatora..? razmišljao sam da nateram druga da mi napravi nešto ovako, u stvari ono malo čudo što je joška napravio ali sada vidim da toga ima u prodaji i to za sitne pare..

Trošila bi struju stalno, ali ga možeš vezati preko nekog prekidača ili kontakt brave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja