Jump to content

Moto Zajednica

Registraciona nalepnica

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Novu nalepnicu zalepih kao sto rekoh, na desnoj vili u gornjem delu, blizu je svetlosnim uredjajima. Staru nalepnicu koja je bila na viziru, skinuo sam prvo rucno, ostalo mekom pamucnom krpom i medicinskim benzinom. Ocistio benzin kao od sale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR1000RR

Uloga nalepnice je da policajac brzo ustanovi da li si registrovan ili nisi. Mene su juče dva puta zaustavljali (jednom kod Donjeg Milanovca, a drugi put u Golupcu) i nisu insistirali na saobraćajnoj pošto sam im rekao da pogledaju nalepnicu kako ne bih morao da tražim potvrdu u koferu. Pristali su :takoje:

 

Nalepnica jos sluzi i za proveru parkiranih vozila na nekim valjda javnim povrsinama ili tako nesto jer neregistrovana vozila nece moci da se parkiraju na tim povrsinama (to su mi rekli na tehnickom).

 

Ja sam moju nalepnicu prvo par puta zalepio i odlepio na majicu kako bi pokupila one cupice pa sam je onda zalepio izmedju rezervoara i maske na onaj plasticni usis za vazduh sa desne strane. Lepo se vidi cim se pridje motoru, a lepse je nego na viziru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ma da ne bih nagrdio motor sa tim djubretom!!! Samo nas taguju, cipuju, snimaju... m'rs!

To sine...garant lupiš i šamar panduru kad te priupita za nalepnicu :hej:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Čekajte,

Koliko sam skapirao pri oštećenju ili gubitku nalepnice, menja se i saobraćajna i tablice?!!!

 

Pa to je par ekselans glupost. Onda je stvarno pametnije uopšte je i ne lepiti. Kolika je kazna ako nalepnica nije na vidljivom mestu?

 

Ne nisi dobro shvatio. Formulacija iz zakona je pravno-tehnički uobličena tako da se odnosi i na slučaj gubitak nalepnice i na slučaj saobraćajne, pošto realno, teško da možeš izgubiti i jedno i drugo...ili ne?

 

Dakle, ako se izgubi ili ošteti nalepnica, podnosiš zahtev za izdavanje nove sa obrazloženje zašto - oštećenje, ukradena i slično. Moraju se platiti troškovi izdavanja nove nalepnice.

 

Ako se izgubi ili ošteti tablica, podnosiš zahtev uz isto obrazloženje, ali moraš platiti i kaznu za "gubitak", čak i u slučaju krađe tablice. Ovo rešenje je par exelance gluopst, što je potvrdio čak i svima nama dobro poznati gospodin Damir Okanović. Plaća se kazna i troškovi nove tablice.

 

Ako se izgubi saobraćajna, podnosiš zahtev za izdavanje duplikata saobraćajne dozvole. Plaćaju se troškovi izrade saobraćajne dozvole, a ne cela registracija.

 

Ako sam pomogao, drago mi je. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

posto sam zakleti legalista "instalirao" sam nalepnicu na prednjij a tablicu na zadnji kraj motora :takoje:

 

IMAG0211.jpg

 

Da te pitam: dali si imao nekih neprijatnosti sa pandurima shto se tiche tablice poshto nije stavljena tako da "obrazuje pravi ugao sa vodoravnom osom puta" ? I moja tablica je stavljena otrpilike kao tvoja a kad sam pitao lokalne pandure dali je u redu shto sam stavio tako tablicu kazu da nije problem, samo nek sam registrovan... Neznam kako ce reagovati drugi panduri ? Chitam onu temu o raciji na Miseluku i vidim da se pominje da su zajebavali ove shto tablicu drze u rancu ili duboko ispod repa nebitno shto su bili registrovani ?

 

Imam pouzdanu informaciju da su za ovako postavljane tablice, panduri svojim Aprilijama jurili i zaustavljali motocikliste i pisali prijave za nepravilno postavljene tablice po BG-u. Ima ceo post na forumu kako se moraju postaviti tablice na motociklima, a ukoliko imate ovakav rep na motociklu, trebalo bi da imate držač kako bi tablica stajala pod pravim uglom u odnosu na osu puta.

 

Mada da se razumemo, niko neće meriti ugao pod kojim je tablica, bitno je da je jasno uočljiva sa zadnje strane, što je negde između 100 i 80 stepeni u odnosu na osu puta.

 

Pored toga, tablica sa slike je i prljava :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: trenutno bez motora

Da li milicija pravi problem ako se registraciona nalepnica nalepi na prednju viljusku? Nalepio bih je negde skroz gore...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja stao kod dve patrole jedna saobraćajna policija u kolima a drugi put bio motorista i pitam ih gde da lepim nalepnicu kad ne postoji vizir a imam i 2 fara a oni mi rekoše drži uz saobraćajnu i pokaži ako te zaustave.E sad kad me prvi put zaustave javiću kako sam prošao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

Da li milicija pravi problem ako se registraciona nalepnica nalepi na prednju viljusku? Nalepio bih je negde skroz gore...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

jesto pametnica ko i ja i setim se da treba da menjam semeninge na viljušci i naravno maolo je sjebem :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

i ja sam zalepio nalepnicu na stap prednje vile skroz kod gornjeg trougla...a nije mi palo na pamet da ce se ostetiti ako budem menjao semeringe :grr:

ostaje mi da se nadam da do toga nece doci u narednih godinu dana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

prosle godine dobio nalepnicu sto se lepi spolja i zalepio na vizir, ove godine nalepnicu sto se lepi iznutra... ostavio sam staru na viziru a novu nosim u novcaniku... valda me nece drndati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

posto sam zakleti legalista "instalirao" sam nalepnicu na prednjij a tablicu na zadnji kraj motora :takoje:

 

IMAG0211.jpg

 

Da te pitam: dali si imao nekih neprijatnosti sa pandurima shto se tiche tablice poshto nije stavljena tako da "obrazuje pravi ugao sa vodoravnom osom puta" ? I moja tablica je stavljena otrpilike kao tvoja a kad sam pitao lokalne pandure dali je u redu shto sam stavio tako tablicu kazu da nije problem, samo nek sam registrovan... Neznam kako ce reagovati drugi panduri ? Chitam onu temu o raciji na Miseluku i vidim da se pominje da su zajebavali ove shto tablicu drze u rancu ili duboko ispod repa nebitno shto su bili registrovani ?

 

Imam pouzdanu informaciju da su za ovako postavljane tablice, panduri svojim Aprilijama jurili i zaustavljali motocikliste i pisali prijave za nepravilno postavljene tablice po BG-u. Ima ceo post na forumu kako se moraju postaviti tablice na motociklima, a ukoliko imate ovakav rep na motociklu, trebalo bi da imate držač kako bi tablica stajala pod pravim uglom u odnosu na osu puta.

 

Mada da se razumemo, niko neće meriti ugao pod kojim je tablica, bitno je da je jasno uočljiva sa zadnje strane, što je negde između 100 i 80 stepeni u odnosu na osu puta.

 

Pored toga, tablica sa slike je i prljava :lol:

 

i ja imam pouzdanu informaciju da policijske aprilije niz stepenice jos i mogu da sidju ali uz stepenice ne idu nikako, za razliku od mog motora kome je sve ravno, malo me zeza autonomija od 180 km sa punim rezervoarom ali jbg ne moze ni sve da bude savrseno ;)

 

 

P.S

 

malo kasnim sa odgovorom ali .......

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

sinoc me posle dugo vremena zaustavi policija, akcija skupljanja para budzetu akonto homologovanih kaciga, ja imao devojka nije. posto je bio i nacelnik saobracajne tamo od dogovora nije bilo nista, samo sam pitao sto gnjavite za suvozaca a on meni ZLOBS pod nos. rekao sam mu da ga slobodno skloni jer ga znam bolje od njega. i tako poce on da pise prijavu, mandatna kazna 5000 din, malo sam bio nadrndan a onda pogledam ka motoru i vidim pandura kako kleci i proverava tablicu pod repom kao da ga interesuje da li je motor bata ili seka :D. poceo sam da se smejem a pisar me pita sta je smesno, ma nista samo pisi ovo vredi te pare, malo se zbunio i nastavio svoj posao.

 

jbg, ode 5000 mada je moglo mnogo vise obzirom da tablica nije na mestu, nalepnica nije na mestu, nemam sve zmigavce, prvu pomoc, celave gume, devojka nije imala dokumenta kod sebe, auspuh probija sve zakonske granice u decibelima, i boja motora se ne slaze sa saobracajnom u potpunosti. jedino sto je cudno da sam polako vozio kad sam naisao na njih sto mi bas i nije obicaj :)

 

pitao sam za voznju na zadnjem, da li je usla u kategoriju nasilnicke vozne, kazu da jos nisu imali takav slucaj ali da se on pita sve bi nas pozatvarali zbog toga. idite na aerodrom pa tamo divljajte, jbg na aerodrom nas ne pustaju pa moramo da se snalazimo, samo se namrstio :D

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Mene zaustavio "kolega" kod Glave pošte u Takovskoj, gde je proširenje za autobusku stanicu. Mahao mi da prođem kroz debelo crveno ida mu "priđem". Elem, čim sam stao upitah ga kako mogu da mu pomognem, na šta se on poprilično smorio i rekao da ne mogu nikako. Uglavnom, nije me drkeljisao za homologaciju kaciga, mada i saputnica i ja imamo "ispravne". Dajem mu dokumenta (ovlašćenje i nalepnicu).....i tu nastaje problemčić....zašto nalepnica nije na "mestu"....ja pitam gde, koje mesto, a odgovor je "tamo gde zakon nalaže, na vidnom mestu"..... :stabre: .....u tom ja lepo uzimam krpicu i lagano počinjem da brišem jelnskom kožicom plastiku ispod cajgera....ovaj "izgoreo" :lol: , tražio mi samo da mu dam vozačku na uvid, pa me oterao sa lica mesta.... :nanana:

Tako da nisam učestvovao u punjenju državne prasice-kasice !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni su dali spoljasnju ove godine umesto unutrasnje <_< Nista, zalepio sam je na vizir sa spoljne strane i pici. Inace staru sam laganica skinuo, skinuo preostao lepak benzinom za par sekundi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Mene zaustavio "kolega" kod Glave pošte u Takovskoj, gde je proširenje za autobusku stanicu. Mahao mi da prođem kroz debelo crveno ida mu "priđem". Elem, čim sam stao upitah ga kako mogu da mu pomognem, na šta se on poprilično smorio i rekao da ne mogu nikako. Uglavnom, nije me drkeljisao za homologaciju kaciga, mada i saputnica i ja imamo "ispravne". Dajem mu dokumenta (ovlašćenje i nalepnicu).....i tu nastaje problemčić....zašto nalepnica nije na "mestu"....ja pitam gde, koje mesto, a odgovor je "tamo gde zakon nalaže, na vidnom mestu"..... :stabre: .....u tom ja lepo uzimam krpicu i lagano počinjem da brišem jelnskom kožicom plastiku ispod cajgera....ovaj "izgoreo" :lol: , tražio mi samo da mu dam vozačku na uvid, pa me oterao sa lica mesta.... :nanana:

Tako da nisam učestvovao u punjenju državne prasice-kasice !

Nisam razumeo to sa krpicom, jel imaš nalepnicu i šta si brisao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Koliko vidim, skidajuci i odlepljujuci nalepnice su napravljene tako da se lepe na staklo, ne na lakirani lim auta, plasticni vizir motora ili na neku drugu plastiku koja je vidni deo motocikla,.. e sad ako je vidno mesto ipak samo vizir ili platicni oklop motora da li je istu i kojim trikovima moguce skinuti a da se ne osteti motocikl ili o tome kao i u drugim primerima predlagaci Zakona nisu stigli da razmisljaju ili ih za taj problem zabole?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja nemam zalepljenu nalepnicu, nosim je u novcaniku zajedno sa ostalim dokumentima. Pre neki dan me je zaustavila republicka i nisu me maltretirali zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I ja moju nalepnicu (evo već drugu) nosim u novčaniku. Kad me pitaju što nije na vidnom mestu, kažem da sam odneo fering na krpljenje i farbanje.

 

Al' uopšte mi se ne sviđa ideja da to lepim po motoru pa ću jednom da napravim kao britanci, onu providnu kutijicu pa negde na šraf.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja