Jump to content

Moto Zajednica

Registraciona nalepnica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Kako se skida prokleta nalepnica? Krenem da je odlepljujem ali se samo kidaju sitni parčići...

 

Pa pishe ti na slici iznad tvog posta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Hahah nema veze, smislio sam nešto drugo pa neću da je skidam.

Ali i dalje ne razumem kako mi je već istekla registracija, jel to neka pošalica? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

Problem je vrlo lako rešen, sve je stvar navike.

Od Vas zavisi da li će nalepnica biti unutrašnja ili spoljašnja.

 

U oba slučaja preporučujem da nalepnicu nalepite preko transprent folije, koju lepo opkrojiš i zalepiš gde treba (oko 50din dužni metar ima gde 'oćeš).

Razlog: nalepnica se vrlo teško skida, a transparent folija bez problema. Nije rešenje da se sledeće godine lepi nova preko stare. Skidanje sa vizira, upućuje na mogućnost da će upotreba fena, abrazivne tečnosti ili sitno grebanje, oštetiti vizir ili ga zamutiti. To isto može da se desi i sa plastičnim oklopom. Na metalnim površinama mož' se radi bilo šta...

:stabre:

KTIIY_medgallery1579432057875.jpg

Zalepljeno sa spoljne strane sivog oklopa, pa preko toga postavljen vizir

 

ovo izgleda ko da si je nalepio na kacigu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

 

Ali i dalje ne razumem kako mi je već istekla registracija, jel to neka pošalica? :)

 

Pa zeza te covek samo nije stavio upitnik na kraju recenice. Valjda u smislu da si registrovao na 3 meseca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki GPX500RR 16V RSTYL

E ybog toga meni one smetaju...kamere,radari itd....tablicu lako flip up-ujem i pajci ne vide kad prodjem pored njih,hahaha s ovim nzm sta da radim da pravim i za njega drzac XD :D

skijash koja ideja je tebi pala na pamet oko toga? msm ako neces ovde pusti mi pm :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kako se skida prokleta nalepnica? Krenem da je odlepljujem ali se samo kidaju sitni parčići...

 

Nalepi sledeću preko i tako redom dok ga ne prodaš, pa posle novi vlasnik neka skida kako god zna ;)

 

Šalim se, i mene čeka skidanje za koji dan, pa bi bilo dobro da nam neko kaže ako ima neka fora. Možda zagrevanje fenom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Meni rece drugar da je zalepio papir preko tablice, bem li ga ako sam skontao kakve koristi ima od papira?

Valjda uvek moze da ga skine. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kako se skida prokleta nalepnica? Krenem da je odlepljujem ali se samo kidaju sitni parčići...

 

Nalepi sledeću preko i tako redom dok ga ne prodaš, pa posle novi vlasnik neka skida kako god zna ;)

 

Šalim se, i mene čeka skidanje za koji dan, pa bi bilo dobro da nam neko kaže ako ima neka fora. Možda zagrevanje fenom?

Nalepnica mi je bila na spoljnoj strani vizira. Promenio vizir i trebalo je sada da skinem nalepnicu i prebacim je na novi vizir. E pa,kad ovo budete radili videcete da su pitanja tipa - a sta ako mi je neko skine namerno ili slucajno itd.- bez osnova. Grejao fenom i dzaba, sve se tesko skida i u fronclama. Skinuo sam gornji deo-foliju a nalepnica je ostala ali je narusena-malko-delom raslojena. Ne preporucujem lepljenje na vizir jer ce biti nevolja oko skidanja i moguce je ostecenje vizira. Planiram da kupim drzac za nalepnicu ili sam nesto smislim kao dodatak sto ce se negde kaciti na motoru...

Opet se ogradjujem, nalepnicu ja lepio nisam, mozda je zalepljena drugacije ili dvostruko, kako god...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Buduci da nisam video da ima da se kupi drzac za nalepnicu,ako neko ima ideju od cega je napraviti,nek napise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

drugar radi u jednoj nemackoj firmi,i tamo imaju opake svabse stvari,jedna od njih je neka nadrkancija za skidanje prljavstine i zakorelih stvari sa masina,lancanika,pere da takvo nesto nisam video,ali na samomj boci(spreju)je nacrtana neka registraciona nalepnica,i precrtano spricanje po njoj i slika je kao da se odlepljuje i achtung pored.

Sad,ne mozes drugacije shvatiti nego da ne prskas u blizini nalepnica ili po njima jer ce ih skinuti???

Ja cekam da mi istekne reg.pa cu vam javiti iskustva :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Neka moja ideja za tu futrolu za nalepnicu.... Ona folija kao za futrole za zdravstvene knjizice- providna, malo deblja... I, onda se ona lepo iskroji prema samoj nalepnici i ona se zalepi na vizir, samo sa 3 strane, tj. samo po ivicama sa strane i donjoj... A nalepnicu ubacujes/ vadis po potrebi... I to je to... :)

To je nesto na brzaka! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Neka moja ideja za tu futrolu za nalepnicu.... Ona folija kao za futrole za zdravstvene knjizice- providna, malo deblja... I, onda se ona lepo iskroji prema samoj nalepnici i ona se zalepi na vizir, samo sa 3 strane, tj. samo po ivicama sa strane i donjoj... A nalepnicu ubacujes/ vadis po potrevi... I to je to... :)

To je nesto na brzaka! :zdravo:

Za to sledi prijava...i nije se sa tim zajebavati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Sto prijava?

Je l` ti se vidi nalepnica- vidi.

Bitno da je ona na vidljivom mestu. A, ako te vec policajac smara za istu- reci mu da menjas vizir i da ti je to resenje do novog vizira...

Kad vec pricamo o mogucim resenjima koja NISU lepljenje nalepnice na sam vizir... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Nigde ne pise da se mora zalepiti na vizir,moze i na deo maske oko fara,ili na bilo koji deo u blizini glavnog svetla!

Jasno je meni,nemam ja nista protiv tebe,ali oni traze da bude zalepljena,ako je sve ostalo sem toga,ima pravo da ti napise prijavu,jbg-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ma meni ne pada na pamet da lepim nalepnicu.Blago meni ima da bleji sa dokumentima u novchaniku0cool.gif . Ionako ja nemam ravnu povrshinu kod fara tako da jedva chekam prvu raspravu fajt.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ja danas dobio tablicu, i teta na salteru pita da li na motoru imam vizir, reko imam, ali zatamnjen i ona da nalepnicu koja se lepi sa unutrasnje strane vizira. :stabre: Sad me strah da zalepim nalepnicu posto je vizir bas taman i bojim se da me ne zeza policija :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ja dobio nalepnicu, lepi se sa spoljasnje strane. Zalepio na oklop sa desne strane kod fara i to je to. Mislim da je ,,futrola,, za nalepnicu zabranjena jer onda moze da se menja nalepnica, a sustina je uprao da ne moze da se promeni bez cepanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: 2005 Yamaha TMAX 500

Nemam blage veze gde bih ja na mom skuteru našao mesto za nalepnicu, a da nije plastika.

Neću da je lepim na plastiku, jer je to samo jedan "čuk" udaljeno od nove tablice. Ne mogu kasnije ni da je skinem i tako ću samo upropastiti masku. Mogu li sa unutrašnje strane (kao na slici, u Paintu označeno) da je zalepim? To je onda okrenuto prema meni i policija ima (čini mi se) osnova za maltretiranje, jer je ne vide odmah...

nalepnica.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nista vizir,nista plastika,zalepicu je na vilu skroz dole pa neka se sagne ko hoce da je vidi,i brojevi sasije,motora,svi su dole :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja