Jump to content

Moto Zajednica

Registraciona nalepnica

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Lik koji ih je smislio je zasce glup,jer te tjera da intinuitivno pravis gresku. Sprega drzavnih organa je takva da ni gospodin nacelnik nece da prizna da ustvari nema izgovora (osim ovog njegovog)zasto uputstvo nije vec odstampano. Ako su njega ubjedili da je to razlog...cestitam :takoje: Kao nije moglo da se pravi istovremeno kad i nalepnica ili sam ja glup :neznam:

Jao sto postavi video,samo se nerviram...

 

Kod nas su skroz jednostavne,providne i nije nikakav rebus kako se lijepi u autu.

Ove za motor se lijepe na tablicu. Jedino u distriktu Brcko,dobije se jos i naljepnica sa bar kodom koja se lijepi na ram motocikla. Cemu ona sluzi,nemam pojma ali posto sam zbog poreza motor registrovao tamo,moram i nju da smjestim na ram....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Zna li neko da napise ime ovog nacelnika i njegovu tacnu funkciju? Gledao sam emisiju kada je rekao da registarske tablice smeju da se buse pri postavljanju na vozilo, pa bih da se pozovem na njega ako me gospoda drugovi drkaju. Nazalost nisam se potrudio da mu upamtim ime, iako sam odgledao celu emisiju i cuo kada se covek predstavio. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Ljudi, nije bitno šta je ko rekao, bitno je šta piše u zakonu i u pravilnicima.

jel može malo informacija o tome gde to piše? ja sad pregledao zakon o saobraćaju ali nisam video ništa slično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

http://tehnickipregledi.rs/wp-content/uploads/2011/02/Pravilnik-o-registraciji-motornih-i-prikljucnih-vozila.pdf

 

http://www.paragraf.rs/propisi/t01_0014.htm

 

Član 17

Registraciona nalepnica se postavlja na moped i laki tricikl na ravni deo vozila kod uređaja za osvetljavanje, a na motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i teški četvorocikl spolja na vetrobransko staklo (ako ga ima) ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ma lepite tu negde, niko živi ne zna gde treba :moto3: Pitao sam i ja dva drugara saobraćajca, ne znaju gde se lepi kada motor nema vizir niti ravnu površinu pored fara :takoje:

 

Ako ni oni ne znaju, znači da nas neće zbog toga ni kazniti. Sve ovo je i za njih novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Ja nisam hteo da lepim na vizir jer ću ga posle oguliti da bih skinuo nalepnicu. Zato sam i stavio na plastike... blizu fara... na 15 cm...:zvizduk:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

to je "unutrasnja" nalepnica, znaci svi koji je zalepe na neprovidan deo motora su je zalepili naopacke ? ! ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

to je "unutrasnja" nalepnica, znaci svi koji je zalepe na neprovidan deo motora su je zalepili naopacke ? ! ?

 

Nalepnica za motor je spoljasnja tj. kontra od automobilskih nalepnica sa spoljasnje strane se lepi, tako da nema veze sto ti je taman vizir......

 

A sto se tice kamera pa jeste gledali filmic kod arene? Trebace im malo vremena da se uhodaju, pa kad pocnu da dolaze kazne neces moci da ih se otreses. Sad ko prodaje vozilo odmah prevod da uradi da (ne)mora da posle dokazuje nisam ja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

http://tehnickipregledi.rs/wp-content/uploads/2011/02/Pravilnik-o-registraciji-motornih-i-prikljucnih-vozila.pdf

 

http://www.paragraf.rs/propisi/t01_0014.htm

 

Član 17

Registraciona nalepnica se postavlja na moped i laki tricikl na ravni deo vozila kod uređaja za osvetljavanje, a na motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i teški četvorocikl spolja na vetrobransko staklo (ako ga ima) ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje.

hvala! mislio sam na to da se tablica ne sme bušiti ali i to piše u ovom pravilniku:

 

Регистарске таблице причвршћују се на моторно и прикључно возило тако да образују прави угао са

водоравном осом пута, а вертикално тако да нису савијене или на други начин деформисане. Морају

бити причвршћене на месту које је предвидео произвођач возила и то тако да су добро видљиве и

читљиве, да нису заклоњене, додатно пресвучене или прекривене било каквом материјом.

 

čini mi se da ću ipak da je bušnem na nekom delu gde nema slova i brojeva ::)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Kao što sam napisao, kada sam pre dva meseca preuzimao tablicu, nalepnicu i onu potvrdu koja "glumi" saobraćajnu (da imam, dok mučenici ne izrade "pravu" saobraćajnu) u SUP-u na šalteru za motocikle u Ljermontovoj su mi rekli da nalepnucu zalepim "na zadnji kraj motocikla". Pre neki dan sam otišao da mi daju "pravu" saobraćajnu i na šalteru me je dočekao zalepljen papir sa obaveštenjem da se nalepnica lepi na prednji deo motocikla, na vizir, na masku ili ukoliko ih motocikl nema na druge vidljive površine sa prednje strane, tako da pretpostavljam da je to valjda zvanično.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

posto sam zakleti legalista "instalirao" sam nalepnicu na prednjij a tablicu na zadnji kraj motora :takoje:

 

IMAG0210.jpg

 

IMAG0209.jpg

 

IMAG0212.jpg

 

IMAG0211.jpg

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

posto sam zakleti legalista "instalirao" sam nalepnicu na prednjij a tablicu na zadnji kraj motora :takoje:

 

IMAG0211.jpg

 

Da te pitam: dali si imao nekih neprijatnosti sa pandurima shto se tiche tablice poshto nije stavljena tako da "obrazuje pravi ugao sa vodoravnom osom puta" ? I moja tablica je stavljena otrpilike kao tvoja a kad sam pitao lokalne pandure dali je u redu shto sam stavio tako tablicu kazu da nije problem, samo nek sam registrovan... Neznam kako ce reagovati drugi panduri ? Chitam onu temu o raciji na Miseluku i vidim da se pominje da su zajebavali ove shto tablicu drze u rancu ili duboko ispod repa nebitno shto su bili registrovani ?

 

I za shta ti sluzi ona flasha sa leve strane ?? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

kada me zaustavljaju panduri ja ih malo prodjem pa uradim stoppie, onda me pitaju sto se glupiram a ja im kazem da sam im pokazao tablicu, jer je jedino tako mogu videti bez da legnu ispod motora :takoje:

 

flasa sa leve strane sluzi kao kompresorska boca za esspreso aparat koji je naknadno ugradjen na motor i jedna je od prednosti belgardine dorade yamahe tt :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

nisu me do sada zaustavljali pa ne znam kako ce reagovati, nemam na motoru nosac tablice a i da imam skinuo bi ga jer je motor ovako lepsi, neka gnjave one ne registrovane.

 

flasa je deo ohlins ogibljenja i na njoj se steluje tvrdoca zadnjeg amortizera :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja