Jump to content

Moto Zajednica

Registraciona nalepnica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 10 sati, popovich je napisao:

Ne znam odakle ti ta informacija, ali površnom pretragom po internetu ja sam došao do ovog podatka:

 

Registraciona nalepnica za putnička vozila, teretna vozila i motorcikle:

Uplata od 236,00 RSD na račun 980-333-07 Zavoda za izradu novčanica i kovanog novca  poziv na broj: 081 218

Uplata od 200,00 RSD na račun 840-742221843-57 Republička administrativna taksa

 

Takođe, ovo kaže na sajtu MUP-a Srbije:

 

 

Promena registracione nalepnice

Za izdavanje registracione nalepnice umesto nestale, vlasnik ili evidentirani korisnik vozila treba da priloži:

  1. registracioni list;
  2. izjavu o razlozima i okolnostima nestanka registracione nalepnice;
  3. dokaz o identitetu vlasnika (važeću ličnu kartu ili ličnu kartu za stranca; putnu ispravu ako zahtev podnosi stranac; dokaz o upisu u registar kod nadležnog organa – za pravna lica);
  4. dokaz o uplati propisanih troškova:
  • o plaćenoj naknadi za izradu registracione nalepnice (Word, PDF);
  • o plaćenoj republičkoj administrativnoj taksi (vidi tabelu) –tarifni broj 41 (taksa za zahtev za izdavanje nove saobraćajne dozvole , potvrde o privremenoj registraciji ili registracione nalepnice (duplikat) + taksa za izdavanje duplikatanove saobraćajne dozvole, potvrde o privremenoj registraciji ili registracione nalepnice).

Ako se produži na zadate linkove dolazi se do poklapanja cifara, tj. naknada za izradu naljepnice za spoljnu upotrebu 236,00 din (stavka 6. u datom dokumentu) i republička administrativna taksa 200,00 din (tarifni broj 41, stavka 8. u tabeli).

 

 

@SkoMy

Idi ti fino po PS-u, uplati 436,00 din i nemoj da se bakćeš sa raznoraznim "rješenjima". Za taj mali novac nije vrijedno zajebancije.

Još samo fali da te nekad zaustave i slučajno vide da je čačkano oko naljepnice pa da ti odrape i kaznu.

Izvinjavam se što nisam "površno pretraživao po internetu" nego pričao iz vlastitog iskustva. 

 

Dakle, KOPIJA REGISTRACIONE NALEPNICE, košta tačno 2.480 dinara, plus par nekih taksi, ne sećam se tačno u dinar! 

 

Kraj debate. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Slazem se sa @WoodyRider. To sto pise na netu mozes okaciti macku o rep. Toliko kosta koliko je woody rekao. Bio u supu pre mesec dana bas zbog problema registracione. Isto gledao na netu, ma reko full dzaba je. Kad odes tamo druga prica. Na kraju sam isekao stari vizir i tako je zalepio na blatobran sa sve vizirom dok ne budem isao opet na reg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@SkoMy lepi kako znas tu tvoju, selotepom providnim, silikonom za dihtunge (lako se posle oguli)... kopija je 2800.

Moj primer je, stranki odstampaju tekucu godinu, trazili 2800 za novu, svadja, prepiranje, klanje... izdaju novu ali naplate 450 din. za njihovu ociglednu gresku. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Oko 3000din nova da se izda-odstampa.

 

Mora da se pise neka molba, jos neki stoo quraca, da se objavi u sluzbenom glasniku i jos neznam sta sve. 

 

Pre mesec dana prodam coveku auto, tek registrovan sa uredno zalepljenom nalepnicom. Uz auto mu dam i stare polise i stare nalepnice(imam taj neki cudan trip da kad skinem staru sacuvam je na papiru od nove). Njegom calu bilo dosadno, kao sredjivao nesto auto, prao lickao i nadje jednu staru nalepnicu u kaseti, ostruze novu najstrasnije, i zalepači staru. Sin kad je video poludeo i zove da vidi kako da resimo. Ja se raspitam i dodjem do info od 3K dindzi... 

I kazem mu da mu je jeftinije da odmah uradimo i prevod jer ce jedini naknadni trosak imati nove tablice i saobracajnu, sto ga ceka u svakom slucaju sledece godine. Tako da smo resili 2 muve jednim udarcem. On dobio novu nalepnicu, a ja nisam vise morao da razmisljam o autu koji sam prodao a vodi se i dalje na mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@SkoMy zalepi selotejpom ili super lepkom i preko toga zalepi providnu samolepljivu foliju da je dodatno osiguras da ne spadne i resen problem...nemoj da te deru za novu nalepnicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi, hvala svima na odgovorima!

Citao sam sve vase komentare zadnja dva dana. Definitivno ste me vrlo brzo ubedili da nisam lud da dam lopovima 3 soma dinara za parcence papira i malo lepljive folije..

Problem je uspesno resen (bar se nadam, vreme ce da pokaze). Odsekao sam pedantno i precizno onaj sivi deo nalepnice i preko njega nalepio samolepljivu providnu foliju. Ja prezadovoljan kako je ispalo, bukvalno neko ko ne zna, sanse nema da provali da nije fabrika. Lepak mi na foliji deluje dosta jak ali za svaki slucaj proveravacu ga u pocetku povremeno da vidim kako se drzi.. Mislio sam ako je tu oko 1000dindzi da odem, platim svoju glupost i uzmem novu nalepnicu, ali jbg zivimo u banana zemlji gde si prinudjen da i ovakve banalne stvari improvizujes.. 

Jos jednom hvala svima na odgovorima. Zivi bili, pozdrav! :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Pa ako je tako onda se ja stvarno pitam šta se to dešava tamo kod vas i ko koga pravi ludim. Pa kod nas je zamjena tablice jeftinija nego kod vas zamjena obične naljepnice. Van pameti...

U tom slučaju potpuno se slažem da treba improvizovati, ta cijena je čisti lopovluk.

 

A ako tako blatantno pogrešno piše na zvaničnom sajtu MUP-a Srbije onda se takođe pitam kakvi ga to diletanti održavaju.

 

Samo još da dodam da sam pogrešno protumačio uputstva te da je potrebno platiti i taksu za izdavanje duplikata naljepnice od 480,00 din, što kad se sabere opet nije ni hiljadu a kamoli tri hiljade. Svašta...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Svasta se desava kod nas. I na autobusu pise lasta pa ne leti, tako i sa sajtom mupa. I ja sam se vodio time da kosta 460 dindzi pa sam otisao, kad mi je rekla posto je, ja se izvrnuo. Reko neka, ne treba mi, kaze pa kako cete voziti sa ostecenom, lepo kao i do sad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja sam u subotu produžio registraciju u Suncu (na Ledinama), dok sam otvarao nalepnicu da vidim da li su je dobro odštapali (da može spolja da se nalepi) radnica mi je prokomentarisala: "Pažljivo sa nalepnicom, izdavanje nove je oko 4.000 rsd".

Zašto?!? Nemam pojma, koga ne mrzi neka okrene i proveri.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Dobih saobraćajnu danas.

 

Takve su cene kakve su. Monopol i ko neće ne mora, taj novac se koristi za gde treba. Bar bi trebalo.  Ja uvek imam prijatna i pozitivna iskustva sa policijom, bilo civilno ili uniformisana.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Može model nosača? 

 

Drug me pitao šta bi da mi odštampa za rođendan. Kvačilo i ovo...mada zalepih na vile.

Posle udesa obavezan je tehnički? 

Ili samo da ga opravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Ok pošalji šta imaš kad stigneš. 

 

Prijavljen je udes. Žrtva nažalost. Pored leve strane motora. Salaški ker mi utrčao u prednji točak.... mene je oprema spasla, i dobri ljudi što me pregazili nisu.

IMG_20200804_141544_861.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Žarko....

 

Ime mi to.... tx za model.

Hvala. Nedelju dve. Lud ker niko glavu tamo stavljo ne bi, a zanimljivo lik što mi stao i dao vode kaže i njemu se desilo pre desetak godina, sumnjam da bi me time tešio....

Ti si ga kod lanca stavio? Držač?

Link radi? Na vivaldi na note9 sam sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Pre dve godine, u Ljermontovoj,  dobijem nalepnicu koja je, skoro, istog momenta spala.

Od tada nalepnicu montiram uz pomoć parčeta obostrano lepljive trake (u odgovarajućoj dimenziji).

 

Ista situacija, prošle godine na drugom motociklu, sticajem okolnosti opet Ljermontova (baš čudno, kao da su predviđene da se lako skidaju ili  gube).

 

Ultra jaka obostrano lepljiva traka, pa nalepnica.

Vidljivo mesto, desna čizma prednje viljuške. 

Za, zlonamerno, skidanje iste treba se potruditi.

Do tada, vickasti, "skidač"  i sam može biti skinut. :oda2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja