Jump to content

Moto Zajednica

Registraciona nalepnica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Kao sto je neko vec rekao.. uzmete providnu foliju za stakla i na nju nalepite nalepnicu... tu foliju pak zalepite GDE GOD zelite na motoru i .... posle god dana je odlepite odatle bez ikakvih problema (sto sa tom budjavom nalepnicom nije slucaj).

 

Ja sam kupio tu providnu foliju u radnji sa zavesama, imaju tamo te mutne folije za stakla sto se lepe na vrata od izloga, wc itd... na nju sam zalepio nalepnicu i to sve na vizir! Svake god to tako zamenim i nema cimanja oko ciscenja... sve je perfeto picikato ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Meni na Hondi CB stoji na plasticnom braniku ispod tablice pozadi, taman toliko mesta ima... Nemam vizir, na viljusku necu ni na rezervoar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

danas sam bio da vadim duplikat nalepnice jer je nekom bilo dosadno pa mi skinuo nalepnicu, i to zadovoljstvo me je kostalo 2900 din >:(

Da ti nisu vadili i krv za te pare ili si kucno jednu nulu viska. Mnogo bre.,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

danas sam bio da vadim duplikat nalepnice jer je nekom bilo dosadno pa mi skinuo nalepnicu, i to zadovoljstvo me je kostalo 2900 din >:(

ja nalepnicu lepim na viljusku, to jest na levi stap gore, i kad smotam volan i zakljucam ga, nalepnicu zakloni plastika sa rezervoara i nemoze joj se prici, nema sanse da je iko skine, mogu dusmani da mi poduvaju :nanana:

A kad dodje vreme registracije napelnicu skidam industrijskim fenom i razredjivacem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kupio ovo na buvljaku pošpto sam slično u "home made" varijanti video kod ortaka baš predvidjeno za nalepnici ili sl. mada razmišljam znaš kakvi ovi naši odioti da me ne zajebavaju kao nije fiksno na vozilu . Mada ortak nije imao problema ali ga nisu ni nešto zaustavljali možda jedanput u zadnjih par godina

 

DSC_0793.jpg

 

 

http://s30.postimg.o...8h/DSC_0793.jpg :zbunjen::stabre: :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

BTW, da li je neophodna plasticna vozacka?

 

Pre par nedelja su me zaustavili, alko test i tako to. Verovao mi je na rec kada sam rekao da imam A kat, nalepnicu je video, rekoh imam sve, cak i prvu pomoc. Nakon toga me je pitao da li imam novu vozacku. Rekoh, da da imam sve :D Tako je to proslo. Jel to obavezno ili mogu da furam ovu do 2018. dokle mi vazi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Bila je frka-panika početkom godine, izjavili "moraju svi do juna da promene"...............ja bio među prvima da izbegnem gužvu,.....................

 

Koliko sam čuo do 2016e će važiti stara, ali bolje proveri info..................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Da ne otvaram novu temu, izvadih ovu sličnu iz naftalina.

Ja nalepio nalepnicu sa leve strane, ispod sedišta, jer  na nekoj sličici koja dolazi sa njom stoji nacrtana i ta pozicija (evo na slici). Nisam hteo na rezervoar, viljušku, vizir (koji nemam), branik, jer je ružno

 

Sinoć me na Zvezdi zaustavi patrola (kao i obično sve su zaustavljali), drugi put za redom padnem alko-test (rezultat bio nikakav - 0), saobraćajna, vozačka, sve ok, kaciga, jakna i rukavice, i ladno me pita pandur:

"Gde ti je nalepnica?!"

"Pa evo sa strane ispod sedišta."

"Ko vam je rekao da je tu zalepite?", malo je bio razočaran mojim rexultatom testa i svom dokumentacijom i opremom.

"Niko mi nije rekao, tako stoji na uputstvu."

"Nalepnica mora da bude na viziru!!"

Ja ga samo pogledah belo i pokažem rukama napred, u smislu zar ne vidiš da nemam nikakav vizir.

Vratio dokumenta i kaže prijatno.

 

20170619_190405.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Dobro da ja nisam to rekao, beše baš nadrkan. 

 

U svakom slučaju, nemam pojma da li je ok što sam je stavio gde jesam, al mi mnogi kažu kako bi i oni tako da su znali da može (sad im krivo, što je potpuno razumljivo - ono da nakačiš napred je fuj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ja je nisam ni lepio. Stoji u kaseti. Saobracajac ispred Ljermontove mi rekao da moze da se zalepi bilo gde samo da se vidi. Nije pravio frku. Reče '' Zalepi to'' i doviđenja

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Policijska Aprilia u Valjevu ima nalepnicu na rezervoaru sa leve strane na mestu gde kolenom ili butinom dodirujes rezervoar.Kroz neku pricu sa policajcem pitam ga za to,kaze nema veze gde stoji vazno je da je ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi je se desilo nekom da prilikom montaze nalepnice istu sjebe? Ako jeste, koliko kosta vadjenje nove? Motor registrovan pre par dana, danas podjoh da je stavim i napravim sranje. Generalno nije ostecena, vidi se jasno ali ne mogu nikako da je zalepim, ne pitajte zasto i kako.. Ili da vadim drugu ili da ovu nosim u novcaniku sa sobom, a radije bih izvadio novu ako nece da me osure sada kao bika, sto generalno koliko sam ispao glup i jesam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
5 hours ago, WoodyRider said:

Selotejpom je oblepi oko vile. Nova je 3 soma! 

Ne znam odakle ti ta informacija, ali površnom pretragom po internetu ja sam došao do ovog podatka:

 

Registraciona nalepnica za putnička vozila, teretna vozila i motorcikle:

Uplata od 236,00 RSD na račun 980-333-07 Zavoda za izradu novčanica i kovanog novca  poziv na broj: 081 218

Uplata od 200,00 RSD na račun 840-742221843-57 Republička administrativna taksa

 

Takođe, ovo kaže na sajtu MUP-a Srbije:

 

 

Promena registracione nalepnice

Za izdavanje registracione nalepnice umesto nestale, vlasnik ili evidentirani korisnik vozila treba da priloži:

  1. registracioni list;
  2. izjavu o razlozima i okolnostima nestanka registracione nalepnice;
  3. dokaz o identitetu vlasnika (važeću ličnu kartu ili ličnu kartu za stranca; putnu ispravu ako zahtev podnosi stranac; dokaz o upisu u registar kod nadležnog organa – za pravna lica);
  4. dokaz o uplati propisanih troškova:
  • o plaćenoj naknadi za izradu registracione nalepnice (Word, PDF);
  • o plaćenoj republičkoj administrativnoj taksi (vidi tabelu) –tarifni broj 41 (taksa za zahtev za izdavanje nove saobraćajne dozvole , potvrde o privremenoj registraciji ili registracione nalepnice (duplikat) + taksa za izdavanje duplikatanove saobraćajne dozvole, potvrde o privremenoj registraciji ili registracione nalepnice).

Ako se produži na zadate linkove dolazi se do poklapanja cifara, tj. naknada za izradu naljepnice za spoljnu upotrebu 236,00 din (stavka 6. u datom dokumentu) i republička administrativna taksa 200,00 din (tarifni broj 41, stavka 8. u tabeli).

 

 

@SkoMy

Idi ti fino po PS-u, uplati 436,00 din i nemoj da se bakćeš sa raznoraznim "rješenjima". Za taj mali novac nije vrijedno zajebancije.

Još samo fali da te nekad zaustave i slučajno vide da je čačkano oko naljepnice pa da ti odrape i kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja