Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

CBR1000RR 2004

 

Na 140 trosi 6L, to je na 4900obrtaja,

Na 220 konstantne voznje trosi 8L, preko toga nisam drzao konstantno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

ajde odgovorite mi...znam da nije za ovu temu ali neznam gde da pitam??!!

mozda je najbolje ovde :)

Idi na ovaj link:

http://forum.bjbikers.com/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=new_post&f=88

 

Tu postavi temu i sve sto te zanima, posto je ovo definitivno pogresno mesto.

Tema ce da se nalazi na adresi BJBikers forum/GARAZA/SUZUKI/TVOJA TEMA

 

Poz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: arandjelovac
  • Motocikl: Yamaha FZ6R

znaci moja honda 954 trosi po gradu 7,6 lit danas pricam liku on mi neveruje zato sto njegov skuter od 50c trosi 4 litre po gradu i kladili smo se po pun rezervar goriva da nece da mi predje 7,6 litre

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Da, skuter od 50cc 2T troši najmanje 4 litra, uz umerenu vožnju, ako se malo više zavrće+suvozač(ica) komotno dobacuje do 5, a onda se smoriš pa ubaciš kit od 80 ccm i onda....sky is the limit.....1hmm.gif

 

Jedinu prednost koju uviđam u skuteru od 49ccm jeste da se može voziti sa PSP ili kategorijom.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Apsolutno nista cudno da motor od 49cc, 2t, trosi 4 litre. Zavisi ciji je, i u kakvom je stanju. Moj aerox trosi izmedju 2,5-3 litre pri voznji oko 65km/h na otvorenom. Znaci grad na 100km, ladno bi premasio 3 litre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Sad napisah i u jednoj drugoj temi... Kawasaki ZX9R '03... isao sam na svadbu za vikend u dvorac "Fantast" (Dundjerski) kod Beceja pa me zanimalo koliko ce da popije... u Beogradu malo guzva kao i uvek, na ns autoputu 160-170km/h sa povremenim izletima na 200, od autoputa preko Temerina do Beceja i dvorca oko 120 s tim sto ima i par semafora i bila mala guzva tu i tamo... sveukupno 300km...

... prosecna potrosnja 5,7 l/100km... ja zadovoljan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

PoJenta skutera od 49 ccm je BILA ta što se registrovalo jednom i nikada više, bez tehničkog i cimanja po supovima i osiguravajućim agencijama, a obavezno osiguranje, ako platiš,a ne moraš. Dalje, gorivo NIJE bilo toliko skupo,pa se i nije obraćala toliko pažnja. U mom slučaju, kada sam 2008. pazario Piaggio NRG, nov, morao sam podobrano da vozim na rezervi da biK mogao da natankam za svih 500 din (oko 5,5-6 litara je bio rezervoar).

Sledeća stvar, nije potrebna A kategorija, i poprilično je manevarbilan po gradu, skoro pa kao bajs, težina teško da prebaci 100 kg.

Od svega navedenog, ostade samo A. Poenta koju sada vidim jeste da se detetu od 15-16 god da tako nešto. Kompletna oprema, pod obavezno, pa ako će da se lomi i izigrava Valentina, Kejsija, Denija i drugare, nek se izlomi sa 50-60, bolje nego sa 150-160 i nauči kako se poštuje brzina i motor......

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Pa poenta je u tome sto skuteri su uglavno manji po dimenzijama od ostalih motora, a nacin sedenja "kao na klonji" obezbedjuje vozacu pogled tako da moze gledati iznad krovova automobila ispred sebe i moze lakse ispratiti sta se dogadja ispred sebe.

 

Inace skuter ima vrednost od 0.3 PAJ (putnicka automobil jedinica) sto znaci da kroz neku raskrsnicu prodju tri skuter dok bi tu prosao jedan putnicki auto, to podrazumeva da se guzva u saobracaju znatno smanjuje. Verovatno ste primetili da kad pored auta na semaforu ima jedan skuter, da skuter je vec presao raskrsnicu dok se pokrene auto iz mesta.

Jos jedna prednost je da 5 skutera zauzimaju povrsinu jednog parking mesta, sto znatno olaksava problem parkinga u velikim gradovima.

A prica da "pa u auto se voze petoro, a na skuter samo jedan" ne pije vodu zato sto je prosecna iskoriscenost broja sedista u kolima na kratkim relacijama ispod 2 iskoriscena mesta po vozilu

 

 

Inace ima Kymco Zing 125cc, "99god trosi 3-3.5l/100km

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Iskljucivo grad:

1000rr 2005 - do 8,4l brze voznje, 8l mirne voznje

600f4 1999 - do 6,4 brze voznje, 6l mirne voznje

 

Otvoren put plus nesto grada:

1000rr 2005 - 6,7 do 7,4l brze voznje, 6,67l mirne voznje

600f4 1999 - 6,4l brze voznje, 5,5l mirne voznje

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Imam FuelLog na telefonu i svaki put kad sipam upisem kilometrazu i koliko sam sipao, cenu i prosecna potrosnja prema njegovom proracunu je 5.2L. Motor je Honda NSR :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha R6 2006

A ja ne volim da putujem a? Ne kazem kazem da treba krsiti propise ali ovo je moto sport, na otvorenom putu naravno da se malo vise stiska po gasu. E sad svi mi imamo drugaciji oblik satisfakcije kada su motori u pitanju, naravno nacin voznje srazmeran je i trenutnom raspolozenju u toku voznje. Kada si smoren vozices polako i obr.

 

Malo mi krivo kad to neko kaze: *a ne da bi istu krivinu presli 10 puta videci kolko mozemo da oborimo vise sledeci put*

 

Kada malo bolje porazmislimo to niko ne radi kao prvo i prvo, vec se to odnosi na neku deonicu od A do B.

Druga stvar je to sto je dosadno preci istu krivinu 10 puta. 1hmm.gif

 

Ostra voznja i vladanje motorom je umetnost, kada to pricam ne mislim na divljanje vec korektno presecanje ulazak-izlazak iz krivine sa odredjenom dozom kocenja i gasa. Pritom ne mislim samo na sportske motore, isao sam ST-om na voznju sa mnogo dobrim vozacima i prokleo sam dan kada sam stavio kramponku, nisam mogao da ulegam po krivinama i tesko sam ih pratio.

 

Predivno penjanje i spustanje krivudanim planinskim vencem sa odredjenom dozom adrenalina i straha..

 

Ima li lepseg :D

 

 

 

Ja mislim da mi to ne treba u zivotu. Iako volim sportski motor adrenalin i strah je poslednje sto mi treba. 50% sansi su ti da ces u krivini prilikom obaranja motora pasti i povrediti se na kraju krajeva polomiti motor. To ne znaci da je tvoja umetnost skupa vec da ti je glava jeftina.

 

 

Toliko o tome inace moj motor pije 6L na 100km ja i zenski saputnik. :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Racunica je jednostavna za svaku masinu:

 

ide = trosi

 

ne ide = ne trosi

 

Slazem se sa Lencugom u potpunosti!

 

Sta podrazumevas pod tim "IDE", "NE IDE", malo preciznije napisi, kolika to brzina treba da bude da bi "IS'O"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

Racunica je jednostavna za svaku masinu:

 

ide = trosi

 

ne ide = ne trosi

 

Slazem se sa Lencugom u potpunosti!

 

Sta podrazumevas pod tim "IDE", "NE IDE", malo preciznije napisi, kolika to brzina treba da bude da bi "IS'O"

to "iso" znaci kad mu odvrnes gas da kida kako povlaci..

moj prosli kinez je trosio 2 l na 100 km ali zato gde si tu si :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ja vozim Kymco Quannon 125ccm. Ima 15 konja, 4-taktna masina, vazdusno hladjenje, prosecna potrosnja je 2l na otovrenom putu. Po gradu ide od 3,3-3.5litra. Svaka cast svim motorima ali po potrosnji mislim a ih je kymco sve pojeo za dorucak. Ja sam iz Bg-a do Nisa presao 300km i jedva sam ga napunio sa 5.95L sto ce reci potrosnja je bila 2 litra pri brzini od 80km/h. Tog vikenda sam ubio 1000km ukupno vozeci iz Nisa do Bg-a i N.Sada i nazad sa ukupno 19,8litra goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Racunica je jednostavna za svaku masinu:

 

ide = trosi

 

ne ide = ne trosi

 

Slazem se sa Lencugom u potpunosti!

 

Sta podrazumevas pod tim "IDE", "NE IDE", malo preciznije napisi, kolika to brzina treba da bude da bi "IS'O"

to "iso" znaci kad mu odvrnes gas da kida kako povlaci..

moj prosli kinez je trosio 2 l na 100 km ali zato gde si tu si :D

 

hehe ovo je bas diskutabilno, mozemo mnogo daleko a odemo sa ovom temom. Ja to gledam ovako: GDE CES TI DA STIGNES SA 1000 KUBIKA A JA NECU SA 125? Uzmimo u obzir moj motor Kymco Quanon 125ccm koji me za leto vozi i po 15 000km bez kvarova. Prelazi u jednom mahu koliko hocu, vozio sam ga i po 350km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

ja to gledam ovako dok sam vozio kineza bilo me sramota malo...

bez bar 600 ccm nema price dalje :moto3: a ti motori idu a kad ide mora da trosi i to je to!!!

nema ljutnje,nadam se da me razumes?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Motor je svima nama zadovljstvo , hobi , duševna hrana ...

 

Sad koliko koji troši za mene je više pitanje tehnike , stila vožnje itd nego neko filozofsko i šparadžijsko nadmudrivanje .

 

Meni je filing da ga vozim i parkiram svuda po gradu pa nek ide sve dođavola :)

 

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

da pojasnim samo da se ne naljutis...ja iskreno vise volim keewaya od dr-a sadasnjeg motora

i po potrosnji,odrzavanju i po svemu samo ne po "idenju" i po pojavi.

recimo mene je uvek malo bio blam kada su neki skupovi a ja se pojavim na malom motorcetu

ne bitno sto je kinez...

mali motor=mala potrosnja ALI MALI MOTOR!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Voleo bi i ja 600ccm, ali sam na 250, starih, jos malo, 30 leta. Prosle nedelje, povratak kuci 248km sa 6.7 litara, prosek 2.7. Isao 80-90kmh, brze samo u preticanju. Bilo hladno. Eto tolko o maloj kubikazi, istina staroj, gvozdenoj. Taljiga i dalje, trosi kao na prvim testovima kad se pojavila (1982)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Motor je svima nama zadovljstvo , hobi , duševna hrana ...

A nekima i produzetak polnog organa. 1lol.gif1lol.gif

(Ne mislim ni na koga sa ove teme, nego uopsteno na motoriste)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja