Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

posle velikog prolecnog servisa, potrosnja pala na

 

4.6 L kombinovano grad/autoput brzina 90-100kmh

nije lose za motorce iz '97 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

ZZR600 '93 za 67 predjenih milja odnosno 108km potrosio 7.6L shto mu dodje 7L/100km ali je voznja bila ostrija. Sve ovo je na lokalnim putevima nishta autoput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Suzuki TS 125 R 92 god

Na otvorenom 4L u gradu 5L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

BMW F650GS 2002

 

350km - 14litara = 4L/100km.

Po gradu je iluzorno meriti. Što reče jedan lik, "jel u gradu računaš potrošnju sa klimom ili bez"...:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

GPZ 500 - fiksiran na 5 lit.

 

ZX-6r '95. od 8 - 12 /max mu je bio 16, na autoputu, nas 4 terali do kraja skale. Doduse, to je bilo vreme tocenja na iskuvane plasticne flase i slicno.

 

ZX-6R '99. Prilicno ravnomernih 5 lit, solo, sa zenom... Tempo dosta sporiji od ovog gore navedenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Ajde da pitam iskusnije: na koliko najvishe potrosnje ste uspeli da naterate 600ccm R motor ??

Sad racunam voznju po selu i ispada da mi je potroshio 8.5L 100km... Ali voznja prva do crvene, druga do crvene treca pa kocnica, ulice kratke pa se ovo ponavlja puno puta... Meni se cini previshe ?? Mesovita voznja, malo otvoreno malo po NS-u i tu potrosi oko 7L i to mi se cini prihvatljivije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ali voznja prva do crvene, druga do crvene treca pa kocnica, ulice kratke pa se ovo ponavlja puno puta...

 

1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

Nemoj sine da terash 150 kroz selo, leba ti ... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Ali voznja prva do crvene, druga do crvene treca pa kocnica, ulice kratke pa se ovo ponavlja puno puta...

 

1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

Nemoj sine da terash 150 kroz selo, leba ti ... 0takoje.gif

 

120-130 nocu kad nema saobracaja... Ulice siroke asfalt nov prosto te vuce... Plus to lokalna policija nema radar za brzinu, strepimo jedino kad dodje policija iz Novog Sada da ce nas upecati...

 

Da se razumemo preko dana se tera manje vishe normalno 70-80 kmh :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd-Jagodina
  • Motocikl: Honda Cbr1000F (autobus)

Suzuki gsxr 1100w,sa fabrickim karbovima je trosio od 15-20 L-100 km, o voznji da vam ne pricam,konstantno pun gas!!!!! Zatim smo mu zamenjeni karbovi,stavili od Yamahe fzr 1000,i sada trosi oko 7 L. Malo se izgubilo na maksimalnoj brzini,koja sada iznosi oko 260km/h,a ranije je to bilo preko 3 glave,mada to sada nije toliko ni bitno,bitno je da mu je potrosnja upola manja!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Kume, mnogo je .... :D

Moj deda ZZr1100 ispod 7l kad se vozi do 4000 i 120km..preko toga, ide zurka, pa mi i nije toliko bitna potrosnja... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

BJB voznja Beograd - Tara - Beograd, prosecno 4.4 l/100 km, TA. 1992. godiste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

oko 13L na 240 i neki Km. međutim, sipam ti ja gorivo na pumpi u kraju, točim sam za 1000din. i natočim za 1001,5. udjem da platim, kad komšinica kaže, komšija uzmite jednu bonžitu!? a ja :stabre:, što jel nešto častite?, ma ne kaže, nemam da vam vratim kusur. dobro, kažem uzimam bonžitu i račun, i gledam u račun i tamo lepo piše; aparat broj 4, sipano za 971,5 din. već sam izašao, gledam u aparat broj 4, lepo piše 1001,5 din i tek tad mi se upali lampica, i setim se ponovo ove teme :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne bih da kukam, ali radim za 200e mesecno, a beznadezno sam zaljubljen u putovanja motorom i motore. Zbog toga radim i drugi posao(privatno kao elektricar) kako bih uspeo da izfinansiram svoja putovanja. Moram napomenuti da nemam kola, pa kao osnovno sredstvo za prevoz koristim Piaggio Free 50cc(treba da me vidite kada natovarim na njega alat, hilti i obicnu busilicu, plus materijal :hej: ) jer trosi 3l-3,5l, a opet sam na dva tocka i trudim se cak i na njemu da uzivam u voznji. Vozim ga tokom cele godine i mislim da je to znacajna usteda. Kada dodje lepo vreme tada isteram svoj BMW i gledam da odradim bar jednu za mene vecu turu godisnje oko 3000-4000km(2009.g Krf, 2010.g Rumunija, 2011.g videcemo Alpi ili Albanija) i par manjih po Srbiji 500-1500km. E sada. Ni to ne bi bilo izvodljivo da mi motor ne trosi 4,5l-5,5l i da mi servis(filter ulja 1200din, filter vazuha 600din ulje Mobil sae 20w50 4l 2400din itd...) i odrzavanje nisu jeftini. Vozim da bih uzivao, video nove predele i kampovao u prirodi, pa je po meni najlepsi vid voznje kada imas osecaj da se motor skladno krece po putu kao voda u mirnij reci. Ali ne treba svi da budemo isti, pa tako razumem i one koji vole brzinu...Sloboda izbora je blagoslov... Pozz... :zdravo:

 

Predlazem ti da pocnes da radis negde za 1000e sa skracenim radnim vremenom i bice ti lakse , pozdravvv :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

BJB voznja Beograd - Tara - Beograd, prosecno 3.1 l/100 km. Yamaha SR 250, 1983 godiste. Pri normali 2.8, sa punim gasom sve vreme (rucica do kraja, pa koliko moze) 3.4 l/100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Upravo se vratio sa ture. Voznja po planinama. Blizu 4000km.

Prosek 4.3L. Tdm 900 2003. Nisam uspeo da naguram preko 4.6L 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

R1 2005, put do Jagodine, magistralne deonice, bez divljanja oko 130 - 140 km/h - ispod 6l.

U Jagodini voznja na stazi (oko 60 km), povratak auto - putem, oko 180 - 190 km/h - ispod 7l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

meni Keeway Supershadow 250cc po gradu standardno oko 3,2-3,5/100km, na otvorenom je ravno 3 litra, a sa 100 oktana bezolovnim ista voznja izadje 2,8-2,9 litra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

:stabre:

 

Hm, moj moped (Aprilia Pegaso 650 Strada) se vozi u uskom radnom podruciju (od 4.000 do 6.000 o/min.) i na predjenih 30.000 km zakljucio sam da mi zapadnoevropskog goriva trosi oko 4,6-4,7 litara na predjenih 100 km, a ovog naseg oko 5,2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja