Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

... једном до Новог Сада. Када сам ишао са другаром који вози 50 кубика. Просечна брзина: 32,4 на сат :)

 

Иначе ми је максимала била 8,4 литара, а просек у последње време 6 л. 

Солидно, с обзиром на то да је карбуратор и да има 230 кг сув. 

Плус ја овако лаган... Ихааа :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Honda NC750....1400 km magistralnog puta kroz Srbiju i Bosnu, nisam ga mazio. Brzina koliko put dozvoljava.
U Beogradu potrosnja izmedju 4 - 4.2l.2c217e9360ca0980b1547a50b5222fab.jpg

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Zena i ja na skuteru. Prosecno oko 90km/h magistralni put. Nis-Sokobanja. U povratku sam isao brze, i trosio vise

20200715_170316.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
20 hours ago, bbocko said:

Honda NC750....1400 km magistralnog puta kroz Srbiju i Bosnu, nisam ga mazio. Brzina koliko put dozvoljava.
U Beogradu potrosnja izmedju 4 - 4.2l.2c217e9360ca0980b1547a50b5222fab.jpg

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

Иста рута, исти темпо...ево колико троши 140+ коња:

 

Screenshot_2020-07-13-13-54-18-766_com.kajda.fuelio.thumb.png.3aa8b3122e0a22d1407e281664018101.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Gs 750, 7.2l, gs 1250 7.6l vozeni na maksimumu po alpima. Suzuki gsxs1000 prosek oko 6.7l ali je sa nim i dosta mirne voznje,  kad sednem na motor vozim jako ostro pa ove podatke primite sa rezervom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja navikao na ne-potrošnju (TDM 900):)... taj motor troši k'o upaljač! E, a sad jači, teži...medjutim zadovoljan sam, dovezao ga iz JA, bio je na trećoj crti, vozi, vozi, već skoro stigao u AR,tek tad spade na dve, od mogućih pet! Zovnem bivšeg vlasnika, rekoh mu:ja mislio ne radi merač, kaže uopšte ne troši mnogo, oko 5 litara... Samo sam jednom kao testirao potrošnju, na Kawi, dosuo oko 4 l... Dogodine ću na ovom, ajd, baš me zanima... opušten mod pa onda agresivniji... 

U suštini mi je najbitnije da je ispravan, funkcionalan, a potrošnja? Pa zavisi od načina vožnje... i gde ga voziš... testiranje se radi u idealnim uslovima, ravnica i td... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Meni se potrošnja na Fz-u kreće u rasponu od 4,5-4.8 l u mešovitoj vožnji. Uglavnom posle pređenih 350 km merač goriva se približi crvenom polju i počnem da gledam gde ću da dospem. Najčešće stane do 15l pa vidim da sam mogao da vozim još više od 100 km sa raspoloživom količinom goriva. Drago mi je da ne troši previše jer mi to pokazuje opšte stanje motora. Ne toliko zbog troškova za gorivo jer to da gledam vozio bih auto koji troši nešto manje. Sviđa mi se i to što je rezervoar oko 22l i pruža solidnu autonomiju na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Vfr 800 fi na turi po istočnoj Srbiji od 930 km, u proseku 5.5 lit, inače to mi je najmanji prosek koji sam do sada izmerio ( i to samo zato što se vozam sa babama, al šta ću kad su gotivni) Kad vozim sam pomalo i zavrnem pa to ispadne oko 7  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 11 sati, MirjanOil je napisao:

Intruder C1800R, 2008, do 5litara po Vojvodini.

Imao sam Jamahu Drag Star Classic 650, 2007, trošila je 6.5litara.

 

Imao si neispravnu Yamahu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Yamaha_13.thumb.jpg.00ca5c40b319d36cd8fa9917eadb1c5b.jpg6,5 litara taj motor da troši to mora nešto debelo da ne valja. 

Pet godina je ja vozio uvek nas dvoje na motoru i nikad nije prešla 5 litara. U retkim trenucima kad sam bio sam 4,1 - 4,5l. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Meni moj stromčič koliko sam ga mogao ove godine voziti između 3,8 i 4,2 nači tu negdje prosjek od 4 litara, za mane to je dovoljan znak, da je to super. 

U svakom slučaju troši puno manje od mene :gurman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
2 hours ago, Darko Floyd said:

6,5 litara taj motor da troši to mora nešto debelo da ne valja. 

Pet godina je ja vozio uvek nas dvoje na motoru i nikad nije prešla 5 litara. U retkim trenucima kad sam bio sam 4,1 - 4,5l. 

 

Ne mora da znaci da ne valja. Potrosnja najvise zavisi od nacina voznje, konfiguracije terena i koliko cesto si u stani kreni situaciji.

 

Primera radi moja Honda CBF500:

330 km 13.5l i to sa suvozacem i punim bisagama sve vreme ali magistrala i voznja 80-100km/h (4l/100km)

230 km 15.5 sve vreme vozio solo po Beogradu (7.5l/100km)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Intruder C1800
5 hours ago, DeusExMachina said:

Ne mora da znaci da ne valja. Potrosnja najvise zavisi od nacina voznje, konfiguracije terena i koliko cesto si u stani kreni situaciji.

 

Primera radi moja Honda CBF500:

330 km 13.5l i to sa suvozacem i punim bisagama sve vreme ali magistrala i voznja 80-100km/h (4l/100km)

230 km 15.5 sve vreme vozio solo po Beogradu (7.5l/100km)

 

Da. Tu Yamahu sam vizio na kratkim relacijama i po gradu. Valjda je zato i trošila 6.5.

Intruder je manje za grad, a više za otvoreni put, mada može bez problema da napravi polukružno na užem putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
13 hours ago, Darko Floyd said:

@DeusExMachina hvala na razjašnjenju. Uvek volim da čujem dobar savet iskusnih bajkera.

Nema na cemu.. Uvek sam tu da pomognem neiskusnima.. ;) 

 

Izvini ako sam povredio tvoja osecanja ali poenta nije bila da ti ja "iskusan" drzim lekcije o potrosnji vec sam te vise citirao i osvrnuo na tvoj post kao uvertiru u pricu o potrosnji mog motora. 

 

Ono sto jeste bila poenta je to da je o prosecnoj potrosnji suludo raspravljati jer ona varira drasticno cak i kada je isti motor/vozac u pitanju a ne dva motora i dva vozaca. Insistiras da covekov motor nije ispravan samo zato sto je tvoje iskustvo sa istim modelom bilo drugacije. Osim ako ne poznajes coveka, njegov stil i uslove u kojima vozi, mislim da je suludo da donosis takve zakljucke. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 11 sati, DeusExMachina je napisao:

Nema na cemu.. Uvek sam tu da pomognem neiskusnima.. ;) 

 

Izvini ako sam povredio tvoja osecanja ali poenta nije bila da ti ja "iskusan" drzim lekcije o potrosnji vec sam te vise citirao i osvrnuo na tvoj post kao uvertiru u pricu o potrosnji mog motora. 

 

Ono sto jeste bila poenta je to da je o prosecnoj potrosnji suludo raspravljati jer ona varira drasticno cak i kada je isti motor/vozac u pitanju a ne dva motora i dva vozaca. Insistiras da covekov motor nije ispravan samo zato sto je tvoje iskustvo sa istim modelom bilo drugacije. Osim ako ne poznajes coveka, njegov stil i uslove u kojima vozi, mislim da je suludo da donosis takve zakljucke. 

 

 

Najljubaznije bih te zamolio  da mi više ne držiš predavanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Po mom iskustvu, posle čišćenja karburatora, novih dizni, novih filtera za vazduh i benzin i po montaži svega podešenom smešom goriva i vazduha, i sinhronizacijom karburatora, došao sam do manje potrošnje i boljeg učinka, ali ono što mi je najviše pomoglo je bila zamena lamela i opruga kvačila.Preporučujem proveru istih svakom.Pre mi je bilo otprilike koliko hiljada obrtaja toliko i benzina na sto km.Sad sam na otprilike 75% od toga na ZX9R.Vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja