Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kawasaki Z300, fabrika kaze 4L/100km, meni nikad nije presao 3,9. Obicno je bilo oko 3,5-3,7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

KLX 650, kada sam ga uzeo hteo sam da se slogiram, 6.5L/100km sve asfalt, onda promenio pumpu i sad je 4.5L/100km isto asfalt, ako se gazi dosta prva, druga po brdu i terenu, onda 5.5-6L/100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Yamaha XJ 600 1994.

 

4l na otvorenom pri ~ 80-90 na sat. 

5l na otvorenom pri ~ 110-120 na sat

6l po gradu

 

Honda VFR 800 FI

Tačno 6l na otvorenom pri oko 130 na sat. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Kawasaki ZZR500 1993.

4 - litara na 100km na otvorenom pri brzini do 120,130.
5 - litara na 100km po gradu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 54 minuta, milosmc je napisao:

5.5  kila gorivo po gradu sa laksom rukom. Sa jacim zavrtanjem 6.
Otvoren put 5

"Kila" ili litra?

Razlika je poprilična.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Versys 650, 2017. godište

3L/100km na otvorenom, oko 4,5L/100km po gradu. Može i do 5.5L ako baš zatežem gas na svakom ćošku mada to izbjegavam jer sam u principu prilično štedljiva osoba. Dakle miješano negdje oko 3,5-4L i za mene savršeno.

Sa rezervoarom od 21L mogu štedljivom vožnjom da pređem oko 550km. Sve sam mjerio fizički: odradio 480km od punog, pa crijevom izvukao ostatak goriva iz rezervoara i bilo još oko 3,5L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
4 hours ago, popovich said:

Versys 650, 2017. godište

3L/100km na otvorenom, oko 4,5L/100km po gradu. Može i do 5.5L ako baš zatežem gas na svakom ćošku mada to izbjegavam jer sam u principu prilično štedljiva osoba. Dakle miješano negdje oko 3,5-4L i za mene savršeno.

Sa rezervoarom od 21L mogu štedljivom vožnjom da pređem oko 550km. Sve sam mjerio fizički: odradio 480km od punog, pa crijevom izvukao ostatak goriva iz rezervoara i bilo još oko 3,5L.

 

Ma vazi :) Vozio sam tu masinu 30 000km(2018. godiste) i  nema sanse, najnize sto moze da se dobije je 3.8 i to sestom brzinom da ides 50 na sat ali je prakticno ne upotrebljiv tada za voznju moras da budes Brus Li sa kvacilom svake sekunde. Realno je sa punim rezervoarom neke sarene voznje(bez auto puta) 400km

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
3 minutes ago, filipfg said:

 

Ma vazi :) Vozio sam tu masinu 30 000km(2018. godiste) i  nema sanse, najnize sto moze da se dobije je 3.8 i to sestom brzinom da ides 50 na sat ali je prakticno ne upotrebljiv tada za voznju moras da budes Brus Li sa kvacilom svake sekunde. Realno je sa punim rezervoarom neke sarene voznje(bez auto puta) 400km

Naravno da važi. Nisam ti ja kriv što ne znaš štedljivo da voziš. ;)

I kao što mogu da primjetim, očigledno ne poznaješ na koji način se ekonomično vozi jer ako ideš 50 u šestoj onda zapravo više trošiš nego da ideš 80 jer opterećuješ mašinu koja zbog toga em dodatno troši em ne prelazi dodatnih 30 kilometara za "iste pare". Ima tu još nekoliko trikova kojima se dodatno smanjuje potrošnja ali neću sad tu puno da raspredam.

I nije moje da te učim kako da voziš pošto te očigledno minimalna potrošnja ne interesuje jer bi u suprotnom za toliko pređenih kilometara već i sâm došao do nekih saznanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Kawasaki fabrika za taj model nije rekla da sa punim rezervoarom moze da predje 550 km ali si ti Tesla uspeo. Svakako da vidimo koliki si smeker ja javno kazem da ako snimis sebe kako sa punim rezervoarom bez stajanja predjes 550 km od mene imas 100evra, uplacujem ti odmah na racun u kojoj god hoces valuti i plus ja cu napisati da sam ispao glup isto ovde. Ajde smekeru prihvati opkladu da te vidimo, ako izgubis ne moras ti meni 100evra tako da je win win za tebe:)

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@filipfg

Ja mu verujem za potrosnju ali ako na duze staze vozi sa 3L/100km nije dobro, to moze prijati samo novcaniku ali ne i agregatu ili ti davljenje istog, "ulenjenost" u nasem narodu zvano.

Milim da bi izgubio opkladu ako dodje do nje :)

 

NC je ubedljivo najmanji potrosac od svih motocikla u toj kategoriji, najmanja zabelezena potrosnja je 2.9L/100km dok je najveca 4L/100km, prosek je skoro uvek zakucan na 3.4L/100km i tako vec 53.500km umerene voznje uz rezervoar od samo 14L.... eeee da je 21L.

 

@popovich

Jedan drugar imao je Versys 650, drugi ima Nindzu sa istim agregatom, imamo dosta zajednickih predjenih kilometara.... njihove potrosnje su za 0.3-05L vece u odnosu na moju potrosnju, sto znaci da je realnih kako si napisao do 4L.

Nemoj misliti da ti ne verujem da ti motor trosi 3L al zato verujem da to nije dobro po agregat jer svaki trazi gas da se da, kako bi radio punim plucima.

 

Na kraju krajeva, jebes voznju ako cu gledati koliko mi trosi i da ga cinculiram tu sad stalno nesto... to nije voznja. Slusaj agregat i drzi ga na onim obrtajima koji mu najvise prijaju, kolko trosi nek trosi.

Dal je automobil ili motocikl, voznja na vr gasa nije dobra, pogotovo nije dobra po dizelase.

 

Da ne ostanem nedorecen, zasto ne valja voziti na vr gasa..... generalno.

Benzinci su manji zagadjivaci od dizelasa, oboje imaju sagorevanja s'tim sto je kod benzinaca garez manjeg inteziteta.

Zbog ekologije, deo izduvnih gasova vraca se ponovo na usis, sto u prevodu znaci cadj i mastnoca dolazi tamo gde treba biti cist vazduh.

Na to jos kad se doda klapna gasa koja je tek malo otvorena (noga na vr gasa) sva ona cadj i mastnoca pocne da se lepi po unutrasnjim zidovima usisne grane tj sve one komponente koje imaju veze sa vazduhom..... neverovatnu zacepljenost pravi.

Isto tako, kad je na cinculiranju i izduv trpi tj pre dolazi do zacepljenja katalizatora i dpf filtera, sondi i tad je vozilo gotovo ne upotrebljivo.

 

Mnogi se zajebu kad krenu na more, put od 1.500-2.000km odmah racunaju kako ce voziti manjom brzinom ne bi li ustedeli na gorivu. Zapravo nisu svesni koliko vecu stetu prave za malu razliku u potrosnji. Ondak kad im se upali EFI lampica tam negde daleko, jer su zacepili agregat na oba polja, nece da ide, nece da vuce il vuce do 3Krpm....odma krece joj sta mu je, sta da radim, odrace me ovde sa popravkom.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 minute ago, filipfg said:

Kawasaki fabrika za taj model nije rekla da sa punim rezervoarom moze da predje 550 km ali si ti Tesla uspeo. Svakako da vidimo koliki si smeker ja javno kazem da ako snimis sebe kako sa punim rezervoarom bez stajanja predjes 550 km od mene imas 100evra, uplacujem ti odmah na racun u kojoj god hoces valuti i plus ja cu napisati da sam ispao glup isto ovde. Ajde smekeru prihvati opkladu da te vidimo, ako izgubis ne moras ti meni 100evra tako da je win win za tebe :)

Naravno da prihvatam izazov. :) Ali nemam on-board kameru pa mogu samo da snimam telefonom kad napunim rezervoar i odometar da pokaže kilometražu (a mogu i GPS-om da pratim jer i ako odometar laže, laže za max 10-15 kilometara). Da li ti to odgovara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Secem..... uuuu bice krke kako god okrenes :Bokilic: :jee:za 100eur ce se potepamo od klope i ce bidne za pevaljku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

@Satelis

Pa ne znam šta bih ti rekao drugar, motor je fabričke konfiguracije i ništa na njemu nije dirano (čak sam i auspuh ostavio fabrički jer ne volim glasne mašine i sviđa mi se ovako). A ako si rekao da mu je realna potrošnja oko 4L, onda 21L podijeljeno na 4 ispada 5,25 (x100km).

Jel tako ili nije? :) A mogu da razvučem još koji kilometar bez problema. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam ja nista vise.... ja sam samo sekao opkladu a Vas Dvoje vid'te sta cete raditi/ meriti/ premeravati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Da ne ispadne da kritikujem ljude koji gledaju u svaku kap goriva, ja takav nisam ali nemam nista protiv da neko tako bazira svoju voznju.

 

Cisto iz znatizelje jedno vreme sam pratio koliko taj motor trosi, znaci razlicit stepen prenosa, razliciti RPM, razlicite brzine.

 

I board pokazuje da najmanje trosi kada si u sestoj i vozis 50-60 na sat, nisam nigde tvrdio da je to ispravno za agregat ili je to nesto matematicki najbolji odnos, nego jednostavno manje je pokazivao board da trosi kad ides sestom 50 nego sestom 70 ili 80.

 

Modeli pre 2015  trose manje jer su imali manje ks-a.

 

@popovich Kolega ako mozes pozajmi kameru i da uhvati board i rezervoar, to je moj jedini uslov, sve ostalo kako ti je volja. do tih 550km. :takoje:

 

A sto kaze Dare, evo bio ja u pravu ili ne, idemo na klopu i na pevaljku. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Razlika u potrosnji kod voznje u dvomilionskom Beogradu i 0.2 milionskoj Banja Luci je najmanje litar na 100 km iskljucivo gradske voznje. 

A licno znam Filipa i znam da ne divlja ni malo :)

Prema tome, ovako "na nevidjeno" obojica ste u pravu a Darko i ja narucujemo punjenu :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
6 minutes ago, filipfg said:

 

@popovich Kolega ako mozes pozajmi kameru i da uhvati board i rezervoar, to je moj jedini uslov, sve ostalo kako ti je volja. do tih 550km. :takoje:

 

A sto kaze Dare, evo bio ja u pravu ili ne, idemo na klopu i na pevaljku. :)

Nemam od koga da posudim jer ne poznajem nikoga ko ima takvu kameru. Ja sam više solo jahač nego društveni, jebiga takav sam od malena silom prilika. Eto npr. nisam ni u jedan moto klub učlanjen iako imam 3 u neposrednoj blizini, ako ti to nešto govori. Niti mi je palo na pamet da odem (znam, na krivo sam nasađen :wacko:). Mislio sam sebi nabaviti u neko dogledno vrijeme jednu kamericu kao "dashcam" (u slučaju da me neko udari da imam dokaz) ali trenutno za to nemam novca jer imam jedan zdravstveni prioritet koji moram pod hitno da riješim prije nego što se zaputim u Sloveniju da radim.

 

Našao sam jednu na FC-Moto shopu (Braun Champion 4K III Action Camera) i košta 57e sa poštarinom ali trenutno ne dolazi u obzir jer imam samo nekih 200e u šteku koji su mi jako potrebni pošto sam već nekoliko mjeseci bez posla ovdje i samo čekam papire da nagulim odavde. Mogu naravno da posudim ali ne za zaje*anciju, što bi rekao naš narod. Ionako već dugujem par hiljada eura koje sam posudio da bih sredio sve što mi treba za SLO. Kao što sam već pomenuo, štedljiva sam osoba kako u pogledu goriva tako i u pogledu novca i načina na koji taj novac raspoređujem. I ovaj izazov je tehnički gledano zaje*ancija ali stojim iza svojih riječi i djela i ne povlačim se apsolutno nikad kad znam da sam u pravu. To ti mogu reći svi koji me poznaju, kad znam onda znam i tad sam kao pitbull - zagrizem i ne puštam. :rat1:

 

Ono što mogu uraditi, na način koji ću ti opisati u PM-u da ne smaram ljude ovdje, je osigurati uz pomoć trećeg lica da je test potpuno siguran od prevare i transparentan uz upotrebu svojevrsne "plombe" na poklopcu rezervoara. Sve će biti snimljeno sa 2 odvojena telefona od samog postavljanja te plombe pa do njenog skidanja (2 telefona zbog navedenog trećeg lica) i upload-ovano ovdje i na YouTube po mom dolasku kući.

Ako to ne odgovara, jednostavno ćemo odgoditi izazov nekoliko mjeseci dok ne budem mogao da priuštim kameru pa ćemo da završimo ovo tada. Eto, toliko od mene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
7 hours ago, popovich said:

Versys 650, 2017. godište

3L/100km na otvorenom, oko 4,5L/100km po gradu. Može i do 5.5L ako baš zatežem gas na svakom ćošku mada to izbjegavam jer sam u principu prilično štedljiva osoba. Dakle miješano negdje oko 3,5-4L i za mene savršeno.

Sa rezervoarom od 21L mogu štedljivom vožnjom da pređem oko 550km. Sve sam mjerio fizički: odradio 480km od punog, pa crijevom izvukao ostatak goriva iz rezervoara i bilo još oko 3,5L.

E sad 3l na 100...nije ybr 125, pa i da je mucis na 3000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja