Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Zasto retko ko ne napise koji je motor u pitanju bec samo stavi potrosnju? Danas jedan sutra drugi motor u opisu clana i te informacije vise ne vrede. Nisam admin, ali zamoljavam drugarice i drugove clanove da napisu motor i podrosnju radi relevantnih informacija. Hvala :-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Vec sam jednom napisao da mi Honda CBR 1000f ('93 god) trosi ovo nase djubre na Balkanu 8,2 u touring voznju, 120-140km/h

E sada kada se dobije dobar benzin (primer Italija) skine se cak za mene na neverovatnih 7,5 ...... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sta ako je Italija malo vise ravnicarska naspram brdovitog Balkana? Treba uracunati i gde se vozi. Ne trose isto motori u Vojvodini i po Svici, Sloveniji i Alpima ;-) Meni je to mala razlika na toliku potrosnju. 2L bih vec priznao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
On 5.6.2018. at 23:36, Ferty_ je napisao:

Sta ako je Italija malo vise ravnicarska naspram brdovitog Balkana? Treba uracunati i gde se vozi. Ne trose isto motori u Vojvodini i po Svici, Sloveniji i Alpima ;-) Meni je to mala razlika na toliku potrosnju. 2L bih vec priznao

ovo sto sam napisao JE po slicnom terenu, zato sam i napisao brzinu 120-140. Put Nis-BG je skoro ist Potenza-Matera ili Rim Napoli. Znaci cruising speed, natovaren do jaja plus i saputnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Stigoh sa moto skupa u Trebinju,tri dana vozikanja,krivina na krivinu,potrošnja na 1060 km je 61 litar,što mu dođe 5.75 l/100 km,vfr 800 fi 2000 god

Promenio član alexvicent

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Da,da,video sam te i kod Platana,kad vozim sa babama,al sa druge strane i to ima svojih prednosti,u Mosku sedimo u kafani na jagnjetini,kad prolete 4-5 motora tako da se svi u kafani zalediše( verujem da su leteli 180-200),posle par minuda dolazi dečko i viče zovite hitnu,kasnije naiđemo na motor,slomio rezervoar,lupio u mercedesa koji je sišao sa puta,neznam šta je sa vozačem,isto kad smo se vraćali kod Šavnika,nemac na R-u uhvatio u krivini rizlu i lupio u zaštitnu ogradu,pao i onesvestio se,malo kad je podošao žali se na ključnu kost i nogu,i eto sranja se dešavaju,kažu tražili đavola ,al đavola tu bilo nije.... al sam opalio po offu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Honda CBR 600F 1994god, 4,9L

Kawasaki GT550 1989god 3,9L

Suzuki gsxr 1100 1991 god 4,9L

Honda vt250 (motor je od autoskole pa je razdrndan skroz) 1984 godiste 5,7L

 

Sve ovo su prosjecne potrosnje koje sam ostvario sa ovim motorima u zadnjih mjesec-dva. Sa svakim sam presao izmedju 200 i 400km, po relativno ravnijem terenu (po koje brdasce, ali nista tipa penjanje na Taru od Bajine Baste i sl :) ). Posto je voznja po regionalnim i magistralnim putevima, onda sam najcesce vozio u rezimu 50 - 80 km/h. Recimo, prosjecno oko 65 km/h, naravno u najvisem stepenu prenosa, ako je moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Isto na voznji do Trebinja i nazad,  do tamo preko CG i Durmitora a nazad preko Tjentista,  Foce, Sokolca,  Malog Zvornika, Sabca potrosnja na TDM850 (4tx) mi je bila do 5L sa otvorenim izduvima i nije presla. A bilo je lepe voznje i krivinarenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Moj Bandit 600S trosi izmedju 4 i 5, a lepo ga vozim. Mislim da je to zbog ocuvanosti agregata, jer znam ljude koji imaju isti motor ali je presao 3 puta visee nego moj, i njima trosi 6-7 litara

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Retko zalazis u obrtaje preko 7 000. Poteraj ga malo cesce na 8-9 000 rpm konstantne voznje, pa napisi koliko trosi onda. Meni trosi do 5l van auto-puta, cim izadjem na auto-put, ode preko 6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Retko zalazis u obrtaje preko 7 000. Poteraj ga malo cesce na 8-9 000 rpm konstantne voznje, pa napisi koliko trosi onda. Meni trosi do 5l van auto-puta, cim izadjem na auto-put, ode preko 6.
'бем му миша, па на 9к у 6. је дебело преко ограничења. Дебело :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па зато и кажем, а ти замераш човеку у посту изнад да ретко прелази 7к и да стога његова потрошња није меродавна.

Мислим, ко вози 2 главе потрошња је сигурно последња ставка о којој размишља...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Nije jos poceo da vozi motor kako treba, kada se jos malo bude opustio, trosice oko 5.5-6 l, koliko god ocuvan motor bio. To sam hteo da kazem, a svako treba da vozi onoliko brzo koliko je bezbedno po njega i druge. Neko je sa 2 glave bezbedan, a nekom je i 100 previse, sve je to individualno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Poenta je prosecna potrosnja u normalnoj upotrebi iliti "oko" ogranicenja, a ne koliko trosi dok je obrtomer u crvenom.

Sve bre neki trkaci :) Znaci oni koji imaju masine koje izvlace 300km/h sad treba da kazu ne vozis ti to lepo, nateraj na 300. 

Budimo realni i prizemni. Te krajnje granice ostavite za stazu, a tu se ne gleda potrosnja.

 

Pozdrav i samo polako

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja