Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

• Drug član, 1626 postova
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Moram te demantovati. Prilicno sam agresivan vozac i nisam primetio nikakvu nejednakost u trosenju gume, samo to trosenje i dok motor stoji :D. 

A guma se dobro vozi i veoma je predvidiva i na klizanju gasom i na klizanju kocnicom, a na obaranju nisam imao nikakvih otklizavanja i nesigurnosti... Jedinu konkretnu manu, mimo potrosnje, na racun TKC mogu uputiti na slabo drzanja pravca na brzinama preko 130, koje je nekada prerastalo u vrlo nelagodno lelujanje zadnjeg kraja, koje nije imalo sanse uhvatiti osim pustanjem gasa, a sa porastom brzine je postajalo izrazenije i rizicinije. Pride, u odnosu na prethodne turing enduro gume, sa ovim setom (upirem prstom u TKC) motor je imao 15-20kmh nizu krajnju brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 869 postova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
Dokle god nije mokar asfalt, rade vise nego dobar posao.
Kao sto si i sam rekao, ni jednoj gumi ne treba verovati na makrom asfaltu. Ja se vodim s tim da 50-50 gumi treba verovati jos manje, oprez i sve ce biti ok :)

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Ja imam TKC na Transalpu i za sada su utisci fenomenalni osim onog trošenja koje se odvija na moje oči  .

Mada i to trosenje nije isto na obe gume. Posle jedno 2.000 km zadnja je na pola a prednja ko nova. Po mojoj proceni ici ce 2 zadnje i jedna prednja.

Mislim da je kombinacija nazad K60 a napred tkc jako dobra, mozda i probam.

Prethodne gume su mi bile K60 i u odnosu na tkc dosta su bucnije i imam utisak da malo teze idu u zavoj ali mozda je to samo utisak. Naravno i duze traju. meni su potrajale oko 8-10k . I posle toga bilo je krampona ali se zadnja deformisala a i slabije su drzale.

Ovo sve vazi za penzionersku voznju. Kod agresivnije verovatno bi gume krace trajale i kraponi se nejednako trošili
Probaj taj kombo sa K60 nazad TKC napred. Koliko sam citao po stranim forumima ljudi su prezadovoljni s tom kombinacijom. Takođe, veliki broj njih umesto K60 nazad stavljaju Mitas E07 sa TKC napred. Isto tako su prezadovoljni.

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Nisam nesto citao po forumima u vezi Anakee Wild, vise sam bio fokusiran na Heidi K60 jer mi je najvise zapala za oko a i za moje potrebe je  najoptimalnije resenje. Mislim da se i Metzeler Karoo 3 moze svrstati kao konkurencija. Ako budem dokon na poslu mozda cu da guglam pa da vidim neka poredjenja :D

20 minutes ago, Wolflord said:

vise sam bio fokusiran na Heidi K60 jer mi je najvise zapala za oko a i za moje potrebe je  najoptimalnije resenje

Ma naravno, sasvim dovoljna guma za univerzalnu namenu. Siguran sam da ce ti vremenom porasti apetiti ako se otisnes u prirodu i da ces pozeleti sposobniju gumu, ali se mora ipak ostati razuman i ne zrtvovati previse putne karakteristike i dugotrajnost gume.

• Podržavam 1

7 minutes ago, kosooki said:

Ma naravno, sasvim dovoljna guma za univerzalnu namenu. Siguran sam da ce ti vremenom porasti apetiti ako se otisnes u prirodu i da ces pozeleti sposobniju gumu, ali se mora ipak ostati razuman i ne zrtvovati previse putne karakteristike i dugotrajnost gume.

Ja isto mislim da ce mi porasti apetiti za off voznju... javlja mi se... :D

Jel imate mozda neku preporuku koje ulje sipati tj. kojeg proizvodjaca? Ipone, Motorex, Bardahl... Koje vam se pokazalo kao najbolje? Kakva su vam iskustva? :)   Sipao bih 10-50.

Jesam malo ali nista narocito. Silazio sam sa betona cisto da steknem neki osecaj off-a i to je to. Sledece sezone kad skinem ove moje dotrajale lubenice i montiram K60 to ce se promeniti :jee1:

• MZ Rider, 3974 postova
  • Motocikl: MZ ETZ 250 UE 01 - 625 ; MZ ETZ 150 ; Yamaha XT600k 3tb

K60 evo vec 7.500km odlicne su!  Zadnja sad zadnje vreme kad je hladno zna da baci malo dupe pod nagibom na pesackom prelazu na dodavanje gasa.. :) Prednja 70% zadnja 50%(istrosenosti), van asvalta su ok(manje vise), a na asvaltu drze skoro kao lubenice.. :D

Ps. Agresivna voznja 70% slucajeva, i jako kocenje ponekad, prednja nikad pustila! I ne trosi se tako nepravilno kao neke.. :)

13 hours ago, kosooki said:

Pretpostavio sam. Ali nisi svestan dokle se i sa lubenicama moze stici, evo ti muljaz-ov snimak kao potvrda

Verujem da moze (iz prilozenog muljazovog videa) ali isto tako verujem da cu biti malo samouvereniji sa K60 :)

4 hours ago, Šumi Zmajček said:

K60 evo vec 7.500km odlicne su!  Zadnja sad zadnje vreme kad je hladno zna da baci malo dupe pod nagibom na pesackom prelazu na dodavanje gasa.. :) Prednja 70% zadnja 50%(istrosenosti), van asvalta su ok(manje vise), a na asvaltu drze skoro kao lubenice.. :D

Ps. Agresivna voznja 70% slucajeva, i jako kocenje ponekad, prednja nikad pustila! I ne trosi se tako nepravilno kao neke.. :)

Danas sam narucio K60, stizu sledece nedelje :jee3:Odlicno! Ja i nisam nesto agresivan vozac pa me raduje da drze lepo i kod agresivnijih vozaca od mene :) Sto znaci... nema sta da brinem :D

Ma opusti se :D, bices prezadovoljan sigurno. Samo budi malo oprezniji kada naidjes na neko blato i gas. Samo ce ti se javiti dokle guma dobro drzi.

Drugar se pri jednoj voznji na nekom dooobro zajebanom sljunkovitom nasutom usponu podcenio sa gasom, pa da se ne bi ugasio, presaltao nizu i gas, te zaslajfovao i stao u mestu. Ja strcim da mu pomognem kako ne bi krenuo unazad i pao, a i da ga poguram ako bude trebalo. Samo sam ga pridrzao da ne krene nazad, guma je odlicno zahvatila podlogu i opusteno je krenuo. Posle i nizbrdo nikakvih problema nije imao sa kocenjem. 

Ponavljam, jedino mozes imati problem na kaljavom, i to ponajvise sa bocnim drzanjem. Sve ostalo je kick ass dual sport guma.

• U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: Suzuki FreeWind 650

Pamet u glavu  svaka guma  je dobra  ako si svestan njenih mogucnosti - odnosno opruzaj se koliko ti guber dugacak i sve ok. Na mom windu je  anake 2  prednja potrosena 100 posto a  zadnje  ima mozda 10- 20 pa roka i po offu i na  asfaltu  - i ja ljubimca  obuvam na prolece -a do tad:givemebeer:

On 11/16/2018 at 9:03 AM, kosooki said:

Ma opusti se :D, bices prezadovoljan sigurno. Samo budi malo oprezniji kada naidjes na neko blato i gas. Samo ce ti se javiti dokle guma dobro drzi.

Drugar se pri jednoj voznji na nekom dooobro zajebanom sljunkovitom nasutom usponu podcenio sa gasom, pa da se ne bi ugasio, presaltao nizu i gas, te zaslajfovao i stao u mestu. Ja strcim da mu pomognem kako ne bi krenuo unazad i pao, a i da ga poguram ako bude trebalo. Samo sam ga pridrzao da ne krene nazad, guma je odlicno zahvatila podlogu i opusteno je krenuo. Posle i nizbrdo nikakvih problema nije imao sa kocenjem. 

Ponavljam, jedino mozes imati problem na kaljavom, i to ponajvise sa bocnim drzanjem. Sve ostalo je kick ass dual sport guma.

Blato je uvek malo pipavo, osim sa kramponima tako da cu ako naletim na neke kaljuge biti oprezniji :) Gledam tako na YT neke offroad voznje, tehnike... i sad ne mogu da docekam da i ortak pazari enduro pa da imam s kim da se vozikam po offu :D 

18 hours ago, Amoss said:

Pamet u glavu  svaka guma  je dobra  ako si svestan njenih mogucnosti - odnosno opruzaj se koliko ti guber dugacak i sve ok. Na mom windu je  anake 2  prednja potrosena 100 posto a  zadnje  ima mozda 10- 20 pa roka i po offu i na  asfaltu  - i ja ljubimca  obuvam na prolece -a do tad:givemebeer:

Kad obujem Winda u nove gume naravno u startu nema testiranja limita... :D Polako cu da se upoznajem sa gumama jer sam svestan da su totalno drugacije od ovih koje su trenutno na Windu. Taman kad obujes E07 da cujemo i iskustva za tu gumu :)

• Skuteras, 3061 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovo dok sam isprobavao kameru kad mi je stigla. Po makadamu lubenice i mogu da se teraju

ali vec po vlaznom, blatavom sumskom putu vrlo zajebano. Moze, ali je problem sto prednjeg kraja nigde nema. 

Ali zato skorpionka na asfaltu drzi ko pasce. Ne moze Africa da me stigne :D

1 hour ago, kosooki said:

Ti nestrpljiv i ushicen kao da je 22. mart, a ne 22. novembar   :lol3::sampion:

Istinu zboris kolega :D Doci ce i to prolece, docekacu i taj dan :)

• Zainteresovan, 581 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Jel treba nekome komad cevi koji spaja granu sa loncem? Milsim da je fi na strani gde ulazi u top 51mm, bio je prvo kod mene na Freewindu, pa onda kod Dula (Kosooki). Samo ga premestam, da bacam ako nikome ne treba

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja