Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Promena se prilicno oseti,preciznije se vozi,bolji je odziv na upravljacu,a nema vise buke koje se cula recimo na valovitom asfaltu,tipa kocenje pred semaforom.Ulja je malo falilo,slinili su semerinzi,i bilo je prilicno mutno,smrdelo je na paljevinu.Sipao sam Motul w15,semerinzi su Ariete.Sve u svemu,zadovoljan sam:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

pozdrav svima,

trebao bih pomoć od Vas cijenjenih windaša, pročitao sam cijelu temu i sve što sam mogao naći o ovom motoru i vrlo blizu sam kupnje jednog primjerka koji nije baš u estetski savršenom stanju ali mene to osobno baš i ne dira bitnije mi je da je mehanika ispravna. e sada ako bi dali koji komentar ili savjet za

suzuki-xf650-644-cm3-slika-125294988.jpg
WWW.NJUSKALO.HR

Suzuki XF650 644 cm3, rabljeni motor, Godište: 1998, Prijeđeni kilometri: 64186 km

ovaj oglas bio bih jako zahvalan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

650 nalepnice bdeluje da su originalne, samim time i te dve sive bocne plastike, koje su dofarbavane ovom ljubicastom, ali je resto motora u nefabrickim bojama. Istrazi da li je motor nesto ozbiljnije havarisan pa farban ili je cisto estetski zahvat.

Sve u svemu, po slikama, motor deluje kompletno i uredno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sta vam je sa tockovima. Takva ima je boja. Nisu rdjavi. Posebno sto mislim da je obruc aluminijumski, zice celicne - pocinkovane. Na suncu izgleda tako pa se cini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Hvala svima na javljanju stvarno svaka čast, gledao sam motor u živo i nisu felge hrđave nego tako izgleda na slikama, plastike dobro i čvrsto stoje ali opet znam da nisam objektivan zato i tražim savjete i na što obratiti pažnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Provozaj ili nađi nekog bivšeg ili sadašnjeg vlasnika Freewinda da ti pomogne. U vožnji može najviše da se otkrije. I pogledaj bar 2-3 Freewinda pre nego odaberes jedan. Kada ih uporedis obicno ti se sve samo kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Pozdrav svima, razmisljam o kupovini freewind-a, to bi mi bio prvi veci motor. Interesuje me jel imate neki savet kada budem gledao neke primerke na sta da opratim paznju, sta su mu slabe tacke i sl. Takodje ako neko sa foruma ima freewind-a na prodaju ili zna nekog ko ima, ne bi bilo lose da mi se javi pa se mozda dogovorimo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Bravo za izbor, FW je odličan motor. Kada sam ga razmatrao za kupovinu nisam čuo ni jednu lošu reč od ljudi koji su ga vozili ili pročitao lošu recenziju.  Po kvalitetu izrade i same mašine  motor je ispred ostalih jednocilindričnih endura u svojoj klasi , koji su ovde popularniji i skuplji. Ukratko, za taj novac dobijaš dosta kvaliteta i zabave.

 

Na žalost, oko kupovine ti ne mogu pomoći, vidim da su sada na oglasima 2 nova,  kada sam ja gledao, pre 3 meseca,  bilo ih je više, jedno 5-6 komada.  Jedini razlog zašto ga nisam uzeo je njegova neopisiva ružnoća, sa kojom nisam mogao da se izborim. 

Javi šta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Pogledaj pored winda i KLE500. Mene je on nekako odbijao zbog svojih ruznih kombinacija boja a opet mi ni wind nije nista lepsi. Da opet biram prvi motor uzeo bih KLE. Al wind je super pocetnicki motor samo sto je reg skupa jer je 650. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Evo ga moj i meni je baš lep :).Uzeo sam ga prošlog leta i nije bilo nekog izbora. Jeste registracija skuplja, jedan klip ali i jedan problem:) Neće niske obrtaje, traži stalno šaltanje, povozan je  i mali potrošač (moj malo preko 4), meni je OK.

IMG-20191016-164825.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Razmisljao sam i od KLE 500, ali sam nekako vise za jedan cilindar i vazdusno hladjenje zbog jednostavnijeg odrzavanja. A ta razlika u registraciji mi ne predstavlja neki problem.

@zor@n Bas lep primerak, nadam se da cemo uskoro biti kolege :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
24 minutes ago, DzoniV said:

Razmisljao sam i od KLE 500, ali sam nekako vise za jedan cilindar i vazdusno hladjenje zbog jednostavnijeg odrzavanja. A ta razlika u registraciji mi ne predstavlja neki problem.

@zor@n Bas lep primerak, nadam se da cemo uskoro biti kolege :)

Lik sto je uzeo od mene motor do sad je presao mozda 100km sa njim, ako hoce da ga proda mozda javim ti se. Imas gore u temi slike tog winda

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

I ja sam nekada gledao KLE i mislim da je za početnika bolji. Dva cilindra, mirniji rad, širi raspon obrtaja i mekanije vešanje. FW ima slično snage, ali više obrtnog momenta i dramatičniji istovar istog. Jeste zabavniji, ali pitanje je koliko je početnik na oprezu. Tvrđe je vešanje kod FW pa može korektno i da se tera po asfaltu, tvrđa prednja viljuška na kočenju i slično. Što se održavanja tiče, nemam iskustva sa KLE, a FW je baš robustan i zahvalan. Praktično je izveden od DR650 koji je i dan danas uz minimalne izmene u prodaji. Ne znam da li se ikada neki model toliko dugo prodavao na Zapadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Svidja mi se ovaj motor..Pa da priupitam Vas da li neko mozda slucajno zna u kakvom je stanju(mozda je bivsi vlasnik i sl)Inace se ne razumem u stanje motora a cimati majstora da ide 150km da ga pogleda mi je nekako nezgodno

 

U pitanju je ovaj motor :

 

 

6e04c62f2dc1-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki XF 650 Freewind, 1999. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 81000 km, Ada. Cena 1.700 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Ne znam nista o bas ovom primerku, ali ovako sa slika meni deluje odlicno stanje. Naisao sam na njega na oglasima i pre nego sto si postavio pitanje, i bas se iznenadio stanjem motora. Vidim da si iz bg, ako se ranije nisi susretao sa freewind-om stojim ti na raspolaganju da dodjes da pogledas moj, mozda ti bude lakse ako budes isao da gledas ovaj motor sa oglasa, pa da uporedis. :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja sam vozio ovog Freewind-a 2017. ijednim delom 2018. 

godine, a onda ga prosledio Dejanu. @Dejan88 može da potvrdi. Ja sam mu stavio ovu 12V utičnicu i nosač telefona, znam da je Dejan sredio štitnik lanca (bio je naprsao kod rupa od vibracija, pa ga ja skinuo) i da je mislim presvukao sedište, a od tada su naknadno ugrađene maglenke i ovaj produžetak vizira (možda je i to Dejan uradio, a možda i ovaj novi vlasnik). Vlasnik pre mene ga je uvezao iz Švajcarske mislim 2010. godine.

 

Još kada sam ga ja uzimao bio je u zaista izvanrednom stanju, izuzetno dobro očuvan primerak, a takav je i otišao od mene. Ja sam sa njim išao do Grčke, i osim problema sa procurelim zadnjim amortizerom i jednim pucanjem sajle kvačila ja nisam imao nikakvih većih problema. Pisao sam o svemu tome ovde u temi, pa daj sebi malo vremena i prelistaj temu od početka... :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125

@DzoniV Nikad nisam ni uzivo videla kako motor izgleda a hvala na ponudi i prihvatam je(zanima me polozaj nogu posto imam problem sa desnim kolenom a i visina sedenja)visoka sam 170cm.Cujemo se ovih dana da pijemo kaficu i navatam muza da me odvede do tebe:)ili druga opcija ako se vozikas po Bg pa navratis ti kod nas u Mirijevu..svejedno..

@vasa.93 hvala na ovim info.procitacu temu samo da se vratim s posla.Motorcic mi se bas bas svidja(ako ga u medjuvremenu ne "mazne"neko_:(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Da, to je moj bivsi motor, kupljen od @vasa93. I u odlicnom je stanju bio I kod njega I kod mene. Ja sam ga prodao coveku u Adu I takodje mislim da ga je I on odrzavao kako treba.
Dok je bio kod mene, ja sam mu presvukao sediste, ugradio maglenke, I zamenio plocice prednje I zadnje. Naravno servise na 5000km radio redovno.
Sa motorom nisam imao nikakvih problema, jednom recju odrzavan I pazen je bio I kod Milana I mene.
Ako se odlucis, neces se pokajati sigurno.
Ako tr bilo sta jos zanima slobodno pitaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Drugari, ako nekom nesto zatreba od delova imam kompletan DR650 SE na prodaju u delovima. Masina je ista kao na Freewindu, tako da od nje odgovara sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja