Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Popustis inbus sa donje strane stapa, dotegnes osovinu koja ujedno gura pinjon i ceo tocak i drzi ga na mestu. Posle samo dotegnes inbus, tu ima lufta ali pinjon ne bi tebalo da moze da mrda jer ga osovina drzi (ima prosirenje ne njoj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Hvala na odgovorima, imam još jedno pitanje. U trećem stepenu prenosa čuje se neko ujanje, dal iz menjača ili odnekle drugo ne mogu da utvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Treca brzina konkretno se hronicno pojavljivala kao problem na izdvojenim slucajevima. Kod mene i na jos nekoliko motora koje znam, nije se culo, ali eto na tom se cuje.

Ne bi trebalo da pravi problem, ali svakako pri svakoj zameni ulja proveravaj nivo opiljaka u karteru (kupi magnetni sraf), da ti ukazu eventualno na prevremeno trosenje zupcanika. Poslednje sto ti terba je da ti se razleti zupcanik :). Ali ja bih, iz paranoje, to mozda i zamenio. Ima sada windova po otpadima, cenim da se moze kupiti izdvojeno par zupcanika trece brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Isti je tu menjac kao na DR-u. Ima mnogo slucajeva gde se ljudima cuje treca brzina, i svi teraju tako bez problema. Ima neznatan broj slucajeva gde se ljudima razletela treca brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

:grr: izgleda da nije ipak tako . Pogresno sam ti rekao, bio sam ubedjen da ovi alu zubi sa viljuske taman upadaju izmedju ovih plasticnih. Ipak mora plasticni izmedju alu, pa da obuhvate samo jedan. I preveliki ti je zbog toga zazor izmedju viljuske i punjona. Moras ponovo da rasturis, da ne zeznes pinjon.

Izvini molim te za pogresan savet, bas odavno nisam skidao tocak, pa sam zaboravio kako je tacno islo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Posto je moja greska, a daleko si mi da ti ja namontiram tocak :),  evo ti snimak kompletne montaze, nadam se da ces dovoljno videti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Skini manual, tamo imas nacrtano kako treba da stoji.

Ja sam nasao neku skeniranu verziju manuala, pa se ne vidi najbolje, evo slike:

 

freewind.thumb.png.fc13149bda42e31e83fe7d1c4e081414.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
On 7/29/2019 at 10:23 AM, kosooki said:

Treca brzina konkretno se hronicno pojavljivala kao problem na izdvojenim slucajevima. Kod mene i na jos nekoliko motora koje znam, nije se culo, ali eto na tom se cuje.

Ne bi trebalo da pravi problem, ali svakako pri svakoj zameni ulja proveravaj nivo opiljaka u karteru (kupi magnetni sraf), da ti ukazu eventualno na prevremeno trosenje zupcanika. Poslednje sto ti terba je da ti se razleti zupcanik :). Ali ja bih, iz paranoje, to mozda i zamenio. Ima sada windova po otpadima, cenim da se moze kupiti izdvojeno par zupcanika trece brzine.

Ne može da se tek tako stavi zupčanik iz starog vinda , zato sto i taj verovatno ima istu manu . Koliko sam čitao postoji varijanta da se naruči deo od novog DR650 na kojem je bolje urađena cementacija, ali mislim da je to nepotrebno i steta je otvarati tako dobar motor zbog toga.  Za ovih 4/5 godina koliko je bio kod mene nije bilo nikakvih opiljaka u ulju proveravano sa jakim magnetom. Tako da samo pun gas i bez brige :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Moram da te ispravim i da kazem da itekako moze da se promeni samo jedan par zupcanika sa drugim polovnim parom i verovatno bi izgubio pistanje, jer to nije mana na svakom primerku, vec samo na odredjenom postotku (od dosta windova koje sam video, taj je jedini koji ima taj problem, a vec sam sa interneta znao da taj problem postoji). 

Ali posto je jedino u voznji moguce utvrditi da li treca ima manu , ipak je kupovina zupcanika sa rasturenog menjaca svojevrsna lutrija. 

A sama treca se prilicno malo koristi, tako da se slazem da to tako verovatno moze bez problema dugo da se vozi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Momci jel neko merio od 0-100 na njemu mozda :) ? Bio je kod mene jedan freewind u selu, crveni u odlicnom stanju,. mozda jos uvek ima ali ne znam ni gde je taj covek vise u Srbiji ili Nemackoj. Imao je i zzr600 isto uz njega bukvalno mu stoje u garazi, kao novi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
On 7/3/2019 at 2:54 AM, drmilan_ said:

Da li je normalno a mislim da nije, kad ubacim iz mesta u prvu da cu da krenem jako lupi ono ubacivanje. Znam da se prva uvek cuje al nekako mi jako lupi kad ubacim u prvu, ima li neko iskustva slicna?


Sent from my iPad using Tapatalk

Normalno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
On 6/15/2019 at 2:43 PM, drmilan_ said:

2af518140bd199fdc6cb0ee55aa213a8.jpg37aa4ec5a6992f82c774e6e2ba2d425d.jpg8c0f1c1b6d2ae30c5e93f826094d614b.jpg

Gotovoo. Mislim da se razlika itekako vidi. Stavio sam nightbreaker i led poziciju, videcemo veceras kolika je razlika u osvetljenju puta.


Sent from my iPad using Tapatalk

I koja je razlika jesi se provozao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja