Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

a1526c559079fd1696a0b985fbfce26b.jpg76f6b78920a0e2b47dc14b71fc71d15d.jpga9b6e97c049c8c84463d7efa8a2fba64.jpgb1f969bc1bb4aef63abf8c3bac64ca9d.jpg458e72a973ded8274d3837e3bc1a19bf.jpg

Kad krenes da zamenis sijalicu u faru pa te kosooki ubedi da MOOORASSS da rastavis far jer verovatno ne valja, poslusas ga i vidis da je bio u pravu. Sutra stize far sa poliranja a ostalo uradjeno sve kao sto je kosooki gore u temi pricao o sredjivanju fara, kome god je belo i zamagljeno MORA da uradi ovo sve ako zeli da mu sija kao novo, kupio nightbreaker i led poziciju pa cemo da vidimo kad se sve montira kako ce biti. Al verujem bolje nego pre...


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pametan covek uci na tudjim greskama :D:D.

Daj slike gde se vidi kako je socivo fara spalo sa svih zabica i cesalo o dno kucista, a to je izgleda hronicni problem za sve Freewindove, pa da ljudi imaju kratko uputstvo zasto se radi, kako se radi i kako se sanira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Pametan covek uci na tudjim greskama :D.
Daj slike gde se vidi kako je socivo fara spalo sa svih zabica i cesalo o dno kucista, a to je izgleda hronicni problem za sve Freewindove, pa da ljudi imaju kratko uputstvo zasto se radi, kako se radi i kako se sanira.


Toliko sam ti slika slao sa vec ne znam sta je sta uglavnom se na snimcima vidi kako se socivo pomera ali evo i koja slika, ovo sve sto stoji tako, tako ne treba da stoii vec treba da je fix uz socivo, sto znaci zalepljeno...
8232598e6b4f60a31b956f8a8b91a84c.jpg
dcf0f38b9744495801cfd45d96a2ec84.jpg
1c0309af8a60be69ce5233758702622c.jpg
4d8f22b30e94365aa8f188c65f117c6d.jpg

Ta bela zabica treba da je zalepljena uz socivo isto kao i ostale dve crne, samo sto se to sve klati jer je izlomljeno
01699cb21c441ab3b9acab3adcda4ea8.jpg
A pre svega termo pistoljem ugrejati da bi lepak popustio. Sutra montiram far nazad a odnecu ga kod majstora za soferke da ga nazad zalepi, ko nije tako u mogucnosti moze metodom kao kosooki



Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

2af518140bd199fdc6cb0ee55aa213a8.jpg37aa4ec5a6992f82c774e6e2ba2d425d.jpg8c0f1c1b6d2ae30c5e93f826094d614b.jpg

Gotovoo. Mislim da se razlika itekako vidi. Stavio sam nightbreaker i led poziciju, videcemo veceras kolika je razlika u osvetljenju puta.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Razlika, barem estetski, je vise nego evidentna.

I super za slike, nekome ce sigurno znaciti, jer je veca sansa da ce se desiti bag sa farom nego da nece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Motocikl: Himalajac

Ćao šmekeri. Treba mi iskreno mišljnje iskusnih vetraša. Za prvi motor da jurim Freewind ili ne. Iskustvo na dva točka nula, na četiri ga imam dosta. I Vaša ocena o vrednosti mašine na oglasu.

0ddca34410c6-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki XF 650 Freewind, 1999. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 74000 km, Kać. Cena 1.850 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja sam baš na tom Freewind-u sa ovog linka počeo. Isto sam bio sa nula iskustva na dva točka, potpuni novajlija u tom svetu. I to je bio odličan početak. :) Motor sasvim dovoljan za raznorazne vožnje, zabavan, nije neki koji će da te smori brzo itd, i jako zahvalan i za početnike. 

 

Elem, kod mene je on bio nešto manje od dve godine, a od prošle godine je kod Dejana. Dejan isto ima nalog ovde na forumu, i isto i ovde postoji taj oglas. Sve u svemu, prilično očuvan primerak je u pitanju, verovatno je tako i sada. Verujem da vredi pogledati. Jedino što eto postaje pomalo kao Afrika - cena mu raste sa godinama. :jee: Ali to je zapravo dobra stvar! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Vidim već da ima nekoliko interesenata za ovaj primerak. Šta drugo da kažem nego - ne razmišljajte previše. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Meni to nije prvi motor, ali je prvi veci motor.

Ni nakon 7 godina eksploatacije nisam nasao ni jedan dovoljno dobar razlog da ga moram menjati za nesto drugo, jer za bilo sta drugo da sam ga menjao, bilo bi vise putno ili vise offroad orijentisano, sto mi se nije radilo, iako sam ga u poslednje vreme ponajvise koristio za odlaske u prirodu.

Prezahvalan, voziv, lagan, brz i ultrakvalitetan svestrani motor, koji uz odgovarajuce gume se sasvim dovoljno dobro vozi i na nesto tezim terenima. Stavise, tip iz Banja Luke je stavio prednju viljusku od DR-a sa 21"tockom i dere ga svaki vikend po offu, ne moze da ga satre.

Nadam se da nece zameriti sto mu javno delim profil.

https://www.facebook.com/velibor.pancic/photos?lst=1249847908%3A100002977899271%3A1562047145

 

Ja sam prodao motor zbog privatnih obaveza, ali i dalje smatram da je to jedna genijalna sprava, kojoj godinama, sa punim pravom, raste cena, i licno sam zadovoljan sto je napokon stekao popularnost koju zasluzuje, jer tad kad sam ja kupovao su ga smatrali plastikanerom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da li je normalno a mislim da nije, kad ubacim iz mesta u prvu da cu da krenem jako lupi ono ubacivanje. Znam da se prva uvek cuje al nekako mi jako lupi kad ubacim u prvu, ima li neko iskustva slicna?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Normalno je, to su menjaci sa ravnim zubima, tzv sekvencijalni menjaci.

2 opcije imas. Ili da odsecnije i odlucnije usaltas u prvu (niposto lagano pa da krci) ili da gurnes motor malo napred, pa da onda uleti kad se zupcanici pogode.

Sve u svemu, ignorisi i teraj to :D

 

To jedino nisam video kod ortaka koji je iskopao negde winda sa bas malo kilometara, tipa 17 000. Kod njega nije bilo trzaja uopste. A, takodje od drugod drugara wind sa cirka 25-30kkm, ima manje udarca nego sto je npr moj motor imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Meni se to menja i u zavisnosti koje ulje sipam. Sad sam nasuo u njega ELF moto 4XT i u vecini slucajeva mi se ne cuje uopste kad ubacim u prvu. 

Mada, mozda samo tripujem da to ima veze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Pozdrav ljudi, primate li novog člana? Pazari i ja ovu mašinu, evo par slika. f8e84286e03dea2e0d1b945e255cf709.jpg52cab31000d4a95be56a1926c4f909d5.jpg9faba0684c66d6ecfece5bc55e7d4998.jpg4afb725e847e820bd2f2d6565a8ad8fc.jpg862c942aae947ad84a9ede9f69a6ba78.jpg

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Imam i jedno pitanje, pošto smo zbog transporta skidali prednji točak i kada smo ga vratili imalo je malo lufta između pinjona i štapa prednje viljuške pa smo stavili podlošku. Sad da li tu uopšte ide podloška ili ne i da li smo dobro namestili pinjon nemam pojma, al evo slika. 6626ddd1ca18445de83586799837aafc.jpgb30c93d70998ba49b782cc1a7394b971.jpg

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kao prvo, naravno da primamo (iako sam ja sad vec godinu dana bivsi clan :D), a kao drugo srecna kupovina, odlicnan motor. Ortak je bio vlasnik pre tog vlasnika od kog si kupio i mogu da kazem da si uzeo, mehanicki, najbolji primerak koji sam sreo, kome je zaista prava kilometraza.

Drugo, ovako kako si namontirao, samo ces slomiti pinjon i trajno izgubiti ocitavanje brzine :). Dva siva zuba na viljusci upadaju izmedju ova dva zuba na magnetu  (ne ovako da obuhvatis samo jedan) i treba da zadju sto dublje u magnet, kako ne bi oljustio plastiku magneta i nepovratno ga sjebao. I viljuska i magnet su fiksni, tako da nema razloga da pravis neki zazor izmedju njih ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja