Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF 650///Honda NSC50R 2016

Postovane kolege. Crko mi je regler. Jel imao neko iskustva sa ovim problemom, pa da preporuci da li raditi reparaciju ili kupiti novi/polovan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Joska i Zika sa foruma rade reglere i dobra su zamena za fabricki, po dosta nizoj ceni. Ja sam uzimao od obojice i zadovoljan sam. Kod Joske dobijes komplet sve novo, Zika spakuje u kuciste od tvog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF 650///Honda NSC50R 2016

Pitam jer sam bio do majstora koji je zamenio za polovan koji sada ne puni. Kaze da je stari vec otvaran pa dal se ispalati opet otici na opciju reparacije :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ta reparacija je stavljanje novih komponenti u staro kuciste koje ima ulogu hladnjaka i ostaje isti raspored srafova kada ga vracas, u sustini je nov.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF 650///Honda NSC50R 2016

Ovaj regler sam dobio na koriscenje, cena bi mu bila 50e. Da li je isplativije javiti se Ziki?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

50 su ovi i mislim da  nema greske. Testirani su u uslovima kakve na motoru nikad nece imati i pedantno odradjeni. Nema mesta za brigu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Bravo care :), lepi su krajevi ovde za pentranje motorom. Trebao si i kKablar posetiti. Zalim sto sad nemam motor, rado bih se pridruzio voznji.

 

A kad si vec iz Valjeva, predlazem i da sa divcibara predjes ka ravnoj gori, ako vec nisi isao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Mislim da je cena dihtunga oko 30-tak eura, ostalo zavisi koliko ti majstor naplati njegov rad.

 

@Amoss Kak'e prelepe terene imate, svaka cast :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Sve zavisi od majstora do majstora koliko naplacuju. Mada mislim da ne bi trebalo da te izadje sve ukupno vise od 60 eura.

 

Kolege, da vas pitam nesto... Jel stavljao mozda neko vecu dimenziju prednje gume na Winda? Umesto 100/90/19 da je stavio 110/90/19? I sta bi se dobilo s vecom dimenzijom a sta izgubilo?

 

Pitam jer me nervira kada mi prednji tocak udje u neke "riseve" na asfaltu, kao da je neko plugom slucajno zaorao beton (nailazio sam par puta na takve stvari)... pa mi prednji tocak postane na momenat neposlusan, prati putanju tog "risa" pa moram da se vadim odatle. Interesuje me da li bi se to moglo izbeci sa 110 dimenzijom prednje gume ili da li bi se to bar malo smanjilo? Nije kriticno ali ako ne primetim te "riseve" na vreme zna da bude malo neprijatno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki FreeWind 650
Pre 4 sati, Wolflord je napisao:

Sve zavisi od majstora do majstora koliko naplacuju. Mada mislim da ne bi trebalo da te izadje sve ukupno vise od 60 eura.

 

Kolege, da vas pitam nesto... Jel stavljao mozda neko vecu dimenziju prednje gume na Winda? Umesto 100/90/19 da je stavio 110/90/19? I sta bi se dobilo s vecom dimenzijom a sta izgubilo?

 

Pitam jer me nervira kada mi prednji tocak udje u neke "riseve" na asfaltu, kao da je neko plugom slucajno zaorao beton (nailazio sam par puta na takve stvari)... pa mi prednji tocak postane na momenat neposlusan, prati putanju tog "risa" pa moram da se vadim odatle. Interesuje me da li bi se to moglo izbeci sa 110 dimenzijom prednje gume ili da li bi se to bar malo smanjilo? Nije kriticno ali ako ne primetim te "riseve" na vreme zna da bude malo neprijatno :D

Nista posebno neces dobiti  osim  sto mozes da  napravis gore - ja  sam na prethodnom  motoru KLE  imao  sire gume  za po 10 nego sto je fabricki propisano - kad  sam vratio na  fabricke  kao da  vozim drugi  motor - sa sirim gumama mi je  pravio otpor  pri obaranju motora - zato ti savetujem  ostavi fabricke   a  malo vise otvori oci  svima  se to desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Nadao sam se da bi to mozda malo popravilo stvari sa tim risevima, nema veze, pazaricu fabricku dimenziju za sledecu sezonu. Ipak mi je bitnije da mi se motor ponasa lepo i kako se od njega ocekuje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
4 hours ago, Djole99 said:

Da li neko zna gde bih mogao da nabavim delove tj zaptivace?:)

Nisam siguran na kakve zaptivace mislis? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sira guma nece bolje peglati te gorizontalne riseve, a u uvalama ce vise cimati volan u stranu, jer ce guma vise hvatati pokovima nego ostrijom gaznom povrsinom. Takodje, ionako siroku gumu za off bi dodatno prosirio, cime bi se jos dodatno izgubilo na preciznosti upravljanja, jer se sira guma teze useca u podlogu.

Pride, guma znacajno smanjuje agilnost motora pri brzim promenama pravca, jer mora cela guma da se prekotrlja bocno da bi se oborio motor na kontra stranu.

 

On 11/4/2018 at 10:32 PM, Wolflord said:

@Amoss Kak'e prelepe terene imate, svaka cast :)

ImamO, jer ove lepote kuda su se vozili dele sa nasom opstinom :). Obozavam te planine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja