Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
On 28.7.2018. at 19:51, vasa.93 je napisao:

Moj Freewind odlučio da promeni vlasnika. Srećom, ostaje na forumu. :) Želim puno veselih kilometara novom vlasniku @Dejan Bgd:jee1:

Šta je sad u planu...neki naked ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Kolege, posto mi se polako ali sigurno blizi zamena guma na Windu, hteo bih da vas pitam da li je neko mozda imao iskustva sa Mitas E07 gumama?

Svrljao sam po netu i nasao neke informacije ali me interesuje da li je neko mozda furao te gume na Windu ili nekom slicnom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

K60 ti je mozda proverenija opcija, ali vecinom ono sto si nalazio i za druge slicne motore, vazi i za Winda, uz obavezno nazadovanje po pitanju prednjeg tocka na offu, koju god gumu da uzmes.

Sta kazu ljudi, kakva su iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Uglavnom hvale E07, dugotrajna (mada je i K60 dugotrajna guma), bolja na offu od K60, povoljna cena, samo se treba paziti na mokrom asfaltu, kao i sa K60... Neki pisu da je na suvom sasvim dobra za 50-50 gumu, neki pisu da im je malo bezala. Sve u svemu vise sam procitao pozitivnih stvari nego negativnih. Vecina review-a je sa vecih enduro motora i tezih, tipa GS1200, KTM 1090, V Strom... nasao sam samo par review-a sa F650GS sto mi je nekako nedovoljno da prelomim sto se tice ove gume pa me interesovalo da li je neko vozio sa tim gumama i utisci iz prve ruke. A da, kazu potrebno im je 200-250 kilometara da "dodju na svoje" i posle toga je grip dobar i na suvom i na offu. Mozda i prelomim i pazarim E07, jos razmisljam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Cuj, ja sam vozio prednju K60 i zadnju TKC80 i veruj mi da nista nisam sporije terao po suvom asfaltu nego sa Conti TrialAttack, dok su offroad karakteristike potpuno drugi univerzum.

Po tome sto pricas, E07 je bolja guma od K60, koja je odlicna allround guma, onda nema sta da razmisljas, jer ako radi na teskim motorima, na laganom windu ce da rastura.

Jedino taj mokri asfalt, mada ja na mokrom ni jednoj gumi ne verujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ja samo prenosim sta sam procitao :DIskreno, ja bas nesto i ne verujem da je bolja od K60 kao allround guma. Bolja je od K60 Scout na offu jer nema onu punu liniju po sredini gume, lakse se cisti od blata i tako toga, u svemu ostalom nisam siguran da li je bolja, na suvom su verovatno iste i lepo se voze, mokar asfalt je ono sto me brine. K60 se bar ne ponasa kao da vozis po ledenoj dvorani, vec malo opreznije i to je to. Nasao sam i ovde na forumu neka iskustva sa Mitas gumama i ocigledno da E07 (i E08) bas, bas ne voli mokar asfalt a bas, bas ne voli bele linije ni zebre... Ni ja ne verujem ni jednoj gumi na mokrom ali Mitas E07 je izgleda kriticna na tom polju a to mi bas i ne odgovara jer otkud znam da li ce me uhvatiti kisa (a hoce kad-tad) i sta onda? :D Vozim kao po ledu i cimam se non stop. Po svemu sudeci ipak cu ja juriti neke proverenije i bezbednije gume (Heidenau, Michelin, Metzeler...). Privukla me je cena za set E07 ali sad vise nisam siguran da vrede ni toliko. Bolje dati vise kinte za nesto provereno da ne rizikujem ni sebe ni motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Imam na XT-u K60 set vec 5.500km, odlicne su! Nema problema ni po mokrom ni po suvom asvaltu, obaras je kao asvaltnu gumu, a na offu je sasvim ok(suvo, kame, livada...) dok ne dodjes do blata, tad malo zapne ali i to prolazi(zavisi do vozaca)... :D Isto sam se dvoumio izmedju E07 seta i K60 seta, ali mi je K60 naleteo pre. Oko 14-15.000 je bio E07 a K60 je oko 16.000-16.500.. Prezadovoljan sam! :D  Treba da razmislis koliko ces stvarno da vozis van asvalta i prema tome odluku doneses.. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ni od K60 ni od E07 se ne nadaj da ces se leba najesti u blatu, ali neku polurasusenu lokvu, neku baru sa iole tvrdom podlogom, vlazna trava... ce da preguraju nekako, ali ni blizu kao pravi cepovi.

Ni TKC koja je nesto konkretnija guma za off, u blatu okrene 2 kruga i postane lubenica

 

15 hours ago, Wolflord said:

a bas, bas ne voli bele linije ni zebre...

Na farbanim povrsinama ne drzi ni jedna guma, ne samo motociklisticka ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
14 hours ago, Šumi Zmajček said:

Imam na XT-u K60 set vec 5.500km, odlicne su! Nema problema ni po mokrom ni po suvom asvaltu, obaras je kao asvaltnu gumu, a na offu je sasvim ok(suvo, kame, livada...) dok ne dodjes do blata, tad malo zapne ali i to prolazi(zavisi do vozaca)... :D Isto sam se dvoumio izmedju E07 seta i K60 seta, ali mi je K60 naleteo pre. Oko 14-15.000 je bio E07 a K60 je oko 16.000-16.500.. Prezadovoljan sam! :D  Treba da razmislis koliko ces stvarno da vozis van asvalta i prema tome odluku doneses.. :D 

Znaci da je bolja od E07 cim se dobro vozi i po mokrom :) 16k za Heidenau?! :staa2: To nije skupo. Ja gde god da gledam cene guma... cene su prenaduvane do muda :D Zato sam i smekao Mitas jer su imale prihvatljivu cenu ali ako za te pare moze da se kupi K60, Mitas automatski ispada iz igre :)  Ako ti nije problem posalji mi gde si kupio gume :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
7 hours ago, kosooki said:

Ni od K60 ni od E07 se ne nadaj da ces se leba najesti u blatu, ali neku polurasusenu lokvu, neku baru sa iole tvrdom podlogom, vlazna trava... ce da preguraju nekako, ali ni blizu kao pravi cepovi.

Ni TKC koja je nesto konkretnija guma za off, u blatu okrene 2 kruga i postane lubenica

 

Na farbanim povrsinama ne drzi ni jedna guma, ne samo motociklisticka ;)

Nemam ja bas neke ambicije niti prevelike zelje da vozim po blatu :D To je bilo vise poredjenja radi :) Bitno mi je da predjem laganije i manje zahtevne terene bez klizanja i mucenja, mislim da je guma poput K60 odlicna za tako nesto.

 

Svestan sam da ne drze ali po svemu procitanom E07 je jeziva na belim linijama :D Naravno, cim prelazim ofarbane povrsine extra oprez, za svaki slucaj i sa ovim mojim lubenicama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 17 sati, kosooki je napisao:

Ni od K60 ni od E07 se ne nadaj da ces se leba najesti u blatu, ali neku polurasusenu lokvu, neku baru sa iole tvrdom podlogom, vlazna trava... ce da preguraju nekako, ali ni blizu kao pravi cepovi.

Ni TKC koja je nesto konkretnija guma za off, u blatu okrene 2 kruga i postane lubenica

 

Na farbanim povrsinama ne drzi ni jedna guma, ne samo motociklisticka ;)

Slazem se! Al od guma koje sam vozio nikad nisam bio ovoliko uspesno prolazad po blatu, osim cepova naravno! :D Cepovi su prica za sebe, imam ih na jednom motoru, nemaa kuda ne moze da prodje.. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ako sam razumeo, ovo pricas za K60 da si zadovoljan kako se voze u blatu?

 

16 hours ago, Wolflord said:

16k za Heidenau?! :staa2: To nije skupo. Ja gde god da gledam cene guma... cene su prenaduvane do muda :D 

Prednja guma je puno skuplja za nas nego za 21" tocak, zato se pojavljuje tolika razlika u ceni seta.

A naravno ima i do toga gde se poruce ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind
Ako sam razumeo, ovo pricas za K60 da si zadovoljan kako se voze u blatu?
 
Prednja guma je puno skuplja za nas nego za 21" tocak, zato se pojavljuje tolika razlika u ceni seta.
A naravno ima i do toga gde se poruce  
Da, u pravu si kolega, za 19" prednja je dosta skuplja.

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Skini bočne plastike i zamenićeš to lagano. Istina, ima malo više posla, ali ništa strašno. Je menjao oba, u dva navrata, i nije mi bilo teško. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Seliste
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650
56 minutes ago, vasa.93 said:

Skini bočne plastike i zamenićeš to lagano. Istina, ima malo više posla, ali ništa strašno. Je menjao oba, u dva navrata, i nije mi bilo teško. :)

 

Skinuo bih ali nisam siguran sta i kako. Odnosno sta sve treba odviti i da li moze posle lepo da se vrati plastika. Mozda ipak bolje da se ne petljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Skini opusteno bocne plastike, moze sve lepo da se vrati na mesto. Ja i drugar smo rasklapali ceo prednji deo kad smo sanirali far, snasli smo se :) Nije komplikovano samo je malo pipavo prvi put kad rasklapas i to je to :)

 

Na ovom videu lik skida plastike,  mozda ti pomogne malo :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Plastike su kvalitetne i lepo i prilicno logicno uklopljene, ali ipak nemoj nista na silu vuci da ne polomis jezicke, jer su ti oni presudni za ponovno uklapanje.

 

Kad vec skidas vizir, OBAVEZNO proveri i po potrebi promeni gornji sraf koji drzi instrument tablu. To je inbus koji ume da zardja u navoju i oblazne, licno mi se desilo. Napiciti tovatne masti da se zastiti navoj i preporucujem zameniti sa masinskim srafom (mislim da je M6 za kljuc 10) i mirna glava. Ako oblazne, umesto laganog skidanja table, sleduje rasklapanje celog prednjeg dela, kao na snimku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Seliste
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Hvala svima na pomoci, uspeo sam da promenim bez vecih problema. :) 

 

Ovaj klip sa jutjuba je takodje bio od koristi.  

 

@kosooki

Znam za taj sraf... Podmazao sam ga kad sam cistio one kontakte iza table zbog brzinomera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja