Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Sutra probam 'vako: sa unutrašnje strane,dobio je ugao,videćemo...

Videćemo kako se ponaša na 200 km..

...al' se smeju R-ovci ako čitaju...

IMG_20170829_191434.jpg

IMG_20170829_191800.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da li si siguran da ce klirit izdrzati tih 200 kmh  :lol3: vezan samo na 2 srafa?

Ali probaj, sto da ne, verujem da ce bolje se ponasati nego onako kako je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ej društvo...vreme je da menjam ulje...u njemu je Motul 5100 15w50...da li isto ili na preporuku fabrike 10w40, a?Koji filter ulja-Hiflo 137? Ja bih probao 10w40 da čujem samo menjač...lepo on radi,oće kad žustrije krenem ono krk u drugu i nekad u treću,zato me zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Onda malo dosteluj sajlu od kvacila. Rekao bih da ti je na granici. Ja sam u moj sipao Motorex 15w 50 i bilo mi ok. Menjao ga dva puta na po 5000km na kilometrazi od 50.000-60.000km i nisam dolivao nikad. Menjac radio lepo osim zimi kad su temperature bile 0 i manje. Tad mu je trebalo malo vise rada u mestu da bi se lepo saltao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Meni menjac malo negoduje iz prve u drugu na 10 40, tako da preporucujem 15 50.

 

shoyyka druze, sad bi se upuco u koleno, 'leba mi. Juce sam sa drustvom isao u voznju i otisli smo do Topole, pa na Kragujevac, a meni ni u malom mozgu da si ti tu na daljini kamena s'ramena i da smo se mogli videti  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

U Sredu sam bio i ja na maloj vožnji,do Avale,BG-a pa "Yamaha barel"-kupio Shark-a...u Četvrtak sam bio "zaludan",odmarao...da si se javio...drugio put nemoj zaboraviti,a i ja ako idem na tu stranu...

IMG_20170906_143445.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja moje sokoćalo planiram da teram uskoro do Egejskog, a možda i (posle ovog prvog) do Jonskog mora. Napokon došlo vreme za odmor... :care::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
On 9/8/2017 at 10:38 AM, shoyyka said:

U Sredu sam bio i ja na maloj vožnji,do Avale,BG-a pa "Yamaha barel"-kupio Shark-a...u Četvrtak sam bio "zaludan",odmarao...da si se javio...drugio put nemoj zaboraviti,a i ja ako idem na tu stranu...

 

U sustini smo i bili malo uz zurbi, jer nas je u najavi hvatao mrak, a izbegavamo vozenje nocu, tako da i nije bilo nekog vremena posebno za vidjanje u toj varijanti. Ali posto je i Arandjelovac bio jedna od opcija, nemam neko posebno opravdanje sem zaboravnosti :).

 

Lepu si kacigu pazario, i odlicna je akcija u barelu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Zamenio ulje i filter,sipao 10w40...nego,nešto malo stalo...sipao oko 2L i oko 350 gr....puno knap,ne vidi se na prozorčetu,malo radio,ugasim,sačekam...ne vidi se...ispustim na filteru jednom,drugi put...na kraju na štopli...sad je na gornjoj granici  malo preko...jedino što mi se učinilo da je u ambalaži  preko litra,što nije logično...inače ulje je iz Mass-a...

Motor vozio,sačekao malo pa posle ispustio ulje,plus muljao motor,naginjao levo-desno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Društvo, da li je imao neko možda problem sa zadnjim amortizerom? Primetio sam kada sam se vratio iz Grčke da mi se ispod parkiranog motora pojavila crna fleka, oko 1,5cm, kao od ulja. Pregledao sam tada motor lepo, mada se nije videlo odakle bi to moglo da bude, oprao sam ga zatim, pa opet pregledao koliko se vidi spolja, i nije se ništa ni videlo, niti je curilo više. Pomislio sam da je to od ulja sa lanca, pošto sam malo preterao prilikom poslednjeg podmazivanja (usvinjio sam i felnu prvi put :D). Sada sam išao na vožnju sa bratancem, i kako smo zastali tako je počelo da kaplje nešto crno. Pregledao sam opet dobro, i video da to najverovatnije dolazi iz zadnjeg amortizera. Sama opruga je bila umrljana, a i sve oko nje. Pored toga, kad smo nastavili, zadnji amortizer je bio neobično mek, samo smo poskakivali na svakoj rupi, i trebalo mu je neko vreme (15-20s) da se primiri. Maltene kao da više nema ulja u hidrauličnom cilindru, pa samo opruga vrši ulogu amortizacije.

 

Dakle, da li sam na pravom tragu sa zaključcima, i kako bi se rešavao taj problem?

 

Hvala unapred. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Procureo...vidi sa majstorima da li ga menjati ili može da se repaira, dopuni... kako je sa vetropirom do Grčke, žuljanje guzice i sl... na koliko si pravio pauze?   Ja planiram dogodine ( Bože zdravlje) do Crne gore... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da, moraću do majstora da odem, ipak tu ima posla, a sad nemam baš mnogo slobodnog vremena...

 

Ej, odlično je. Ja se navikao, i što se tiče guzice, mogu da teram 500km maletene bez pauze. :D U putu do Grčke sam čak i jako malo pauzirao. Tek na Grčkoj granici duže od 5-10 min. Žurilo mi se da stignem do mora i da se brčnem... :) Suzuki se muški držao sve vreme, i baš sam bio zadovoljan i zahvalan. Malo je bila jača potrošnja nego obično, ali sam ga i terao fino, nisam ga štedeo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Odlicna ti je dijangoza, na zalost. Meni se isto desilo pre skoro 2 godine. Otisao u garazu, kad ispod motora bara. Prvo se uplasih da nije motor, ali sam brzo shvatio da je amort. Naravno, isti simptom kao kod tebe, trambolina bez ikakvog otpora.

Drugar mi je poslao kod nekog kod tebe u Nis, kod nekog prijatelja bajkera, koji se bavi reparacijom. Amort mi je on odradio, ali kad je stigao u Cacak, holender na bombici ispod sedista je popustio, te je iscurelo nesto ulja. Holender sam dotegao, i bombicu samo doduvao na propisan pritisak i amort radi, mada ipak moram dosuti potrebnu kolicinu ulja, malo mi je nemiran ipak zadnji tocak.

 

Tako da, juri reparaciju i nadaj se da ce uspeti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja prošle godine za 1600€ uzeo Freewind-a iste godine proizvodnje koji je praktično bio u boljem stanju (a i sada je, samo mu treba pranje :D). Jedino je imao 20k veću kilometražu, ali to ne pravi neku veliku razliku, pogotovo ne ovoliku u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja