Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 2 sati, kosooki je napisao:

 

 

Cimajte ovog lika, ja sam skoro od njega kupio desnu konzolu sa prekidacima, i zadovoljan sam saradnjom.

https://www.polovniautomobili.com/moto-oprema/9557400/suzuki-xf-650-emfreewindem

Odlično,znam ga,uzimao sam neke delove za čopera...korektan je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I završih ja na kraju ipak sa 12V utičnicom. Uzeo sam onomad onu sa dva USB porta, ali je od vibracija stradalo nešto na ploči (verovatno može da se prelemi, al nemam volju ja za to), pa sam naručio sada najobičniju 12V utičnicu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ovakvog sam ga kupio,ne znam da li je Ivanovo...možda mu ugao ne valja...probaću bez nastavka,neka bije vetar pravo u kacigu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Kad pocne da sliva niz pantalone bice bara unutra :D

Moras sire pantalone, koje idu preko cizmi, ako hoces da ostanes suv.

Govorim iz iskustva, jer kod mene na DR-u je jos losija zastita od vode. Tj, nema je uopste :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Колико год да су дубоке, улази киша ако нису панталоне преко. А код овог магарета и кроз најмању бару да прођеш, до колена си ушљепан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 2 sati, Bojan_Jgd je napisao:

Колико год да су дубоке, улази киша ако нису панталоне преко. А код овог магарета и кроз најмању бару да прођеш, до колена си ушљепан.

Skoro kupio jaknu i pantalone Polo sa produženim nogavicama...znao sam za tu caku...baš idu preko čizama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Zanimljivo,vraćao se sa moto skupa,posle kiše u patikama,farmerke...do zgloba i malo više skroz mokro,gore sve suvo...e rekoh nećeš više..."ili će ti život biti cveće ili tebe više biti neće"...i kupih navedeno

Sad čekam kišu da probam...

PS al kenjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ima li tu pomoći...ili da turim kao gore Sashac...kao da je njegov malo višlji,mada ovaj moj lepo izgleda...ili kod Ivana na doradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kad sam kupio motor, vizir mi je bio montiran na neke nosace kako bi simulirao dakar vizir

 

05052011692.thumb.jpg.530c34ebac85996a33f68c1e17485f7f.jpg

 

I to je zaista sjajno izgledalo, ali je bilo pakao za voznju. Vec na 90 je motor bio neupotrebljiv.

 

Rasturim to sve i montiram vizir na fabricke srafove, gde je ostao do dana danasnjeg.

 

IMG_20170708_084751.thumb.jpg.02b1ef90065ef0fac78749d17dc024cf.jpg

 

Rezultat. Vrltlozenje vetra je drasticno smanjeno i pomereno na nekih 110+khm, a sa promenom kacige i dalje, uz odlicnu zastitu grudnog kosa.

 

Zakljucio sam da je uzrok vrtlozenja i kod tebe i kod mene ovo zakrivljenje vizira na vrhu, koje sabrano sa "idealnom" daljinom vizira od glave pravi to polje uskovitlanog vazduha koje trese glavu. Ako se malo dignes ili spustis, nema nicega. Ako stavis ruku ispred cela, opet mirna glava.

Mislim da je odlicno resenje ovo sto je sasac montirao. Em je ravan, tako da ne kovitla vazduh u meri kao zakrivljenje, em je podesivo, em ima dovoljno veliko rasrojanje izmedju glavnog i pomocnog vizira da se te 2 struje sudaraju i nadam se malo potiru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Pametno zboriš,sumnjao sam na to,taman napravi vrtlog i ja ulećem u njega i stalno sam u vrtlogu...juče u vožnji držao ruku,gore,dole,do vizira,tražeći izvor toga..planiram da nastavku menjam uglove pošto ima razmak od glavnog vizira...ili ću ga baciti...najgore što vozim sa flip-up-om,ona ionako svirkaa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 2 sati, kosooki je napisao:

Probaj prvo kompletno skines taj nastavak, cisto da vidis gde si sa zastitom i vrtlozenjem

Probaću...

Onako neobavezno,tražim neku fullface kacigu,ako naletiš na neku ( M )dobru u tvom kraju,javni...da ne bude izgledom agresivna,za enduro su bolje blaže ivice...nišanim Scorpion u Maxmomentu,svidja mi se oblik...ali 17 crvenih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Slabo sam na izvoru informacija sto se opreme tice. Ono sto ti od srca mogu preporuciti je dual kaciga, ako vozis off. Neuporedivo bolje provetrena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja