Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ja imam takvu gumu i zadovoljan sam, a i ta cena je dobra.

 

E sad, posebna je priča da li to odgovara tvojim potrebama i stilu vožnje. Da opet sada kupujem, zadržao bih takvu prednju, a nazad bih stavio nešto oblije kao Contiescape ili Metzeler Tourance...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ili možda ipak Heidenau K76? Vidim da je kod Baneta cena slična kao K60, a više bi mi odgovarala za ono što ja vozim. :)

 

On 6/28/2017 at 8:48 PM, Bojan_Jgd said:

Узех Хeиденау К76. Преко Банета са форума.

I prednju? Ja ne nađoh da i prednja ima u odgovarajućim dimenzijama za Freewind-a. Ili se pak varam?

 

Ovo mi je za sada ušlo u uži izbor. Videću da nađem i prednju, a ako ne, uzeću najverovatnije samo ovu zadnju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Koju gumu zelis na motoru ces znati tek kada budes znao kako motor zelis da koristis, a za to je jos uvek prerano. 

Za sada si u fazonu asfalta i putovanja, a ne znas da li ce ti kvrcnuti da nekada na tom nekom putovanju sidjes sa istog. Ako ti kvrcne, ostajes sakat sa putnom gumom. Ali opet to ne mozes znati da li ti se dopada dok se ne odvazis i krenes u pustolovinu, tako da je to uzrocno posledicna veza. Ne vozis jer nemas gume, a nemas gume jer ne vozis.

K76 je siguran sam bolja turing guma, koja se sigurno udobnije i tise vozi, uz sigurno tecnije obaranje i bolje drzanje u svim uslovima na asfaltu. Ali, kao i sve "lubenice" na tvrdom suvom offu radi posao, u mekom i na mokrom ostaje zakopana u mestu.

K60 sa druge strane je sasvim korektna na asfaltu, ima sasvim dobar zivotni vek, posebno na ovako lakom motoru, a pruza ti daleko vise mogucnosti ako ikada se desis u mekom. Mane pokazuje u vidu zujanja i nesto osetnih vibracija zbog krampona, i sigurno losijeg prijanjanja na mokrom, zbog znatno manje gazece povrsine. Ni na offu nije za poredjenje sa TKC80 ili nekim jos ozbiljnijim off gumama, ali u odnosu na K76 rastura, i pravolinijskim i bocnim gripom.

 

Ne zelim sugestivno da uticem na tebe, jos jednom, tvoj je motor i tvoje vozenje, ali sam licno misljenja da je glupo gumama ogranicavati motor kome je fabrika dala sirok dijapazon primene i nikada ne bih namontirao nista ispod K60 koncepta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ vasa.93

Имаш димензију и за предњу гуму. Кажем ти, ако се одлучиш за хеиденау(било 60 било 76) обрати се Банету са форума. 

Са филозофијом косооког се слажем...сем да је К76 као било која лубеница ван пута. Ипак је мало "потентнија" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kako bre ne vozim? :D Juče ~200km, totalno neplanirano, još malo pa 6000km ukupno, a tek nepuna četiri meseca imam dozvolu. :D

 

Nego, juče kada sam stigao sa vožnje i pogledao zadnju, opet sam se zaprepastio. Ma totalni slik. Plastični. Bio sam sa suvozačem, pa se vozilo laganije i nije klizalo. Ali svaki put kad je vidim dobijem strah da vozim takvu gumu. :ups:

 

Inače, javio sam se Banetu. Zajedno smo zaključili da sam gledao pogrešne dimenzije za prednju gumu. U manualu sam pročitao da su 100-90-18, ali je u pitanju ipak 100-90-19.

 

Capture.PNG.138411389b2329c8f4b6fdd0265e3c97.PNG

 

Zato i nisam našao adekvatnu K76. No, kako god, Bane trenutno ima još samo jednu zadnju K76, i, budući da mi se čini kao pravi izbor (i cenovno i funkcionalno), ona će uskoro da postane moja. :) Za prednju ću da vidim šta ću, ali kao što rekoh, ova sada može da drži još malo (dok Bane ne dobije i prednju ili je nađem negde drugde).

 

Ono što me sada interesuje je da li su mi potrebne i unutrašnje gume? Videh da je Bojan pomenuo da je uzeo i unutrašnje, ali sam baš skoro čitao neku temu vezanu za čepovanje, i zapitao sam se da li su mi gume tubeless ili nisu. Našao sam info da su tubeless. Koliko znam, to zavisi od felne, pa se pitam sada - ako je info da su mi (nam) felne tubeless, šta će mi unutrašnja guma? :) Ili ipak nisu tubeless?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Стављате ли филтер за бензин,ја на чопер стављао,један карб...на ветропиру два...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Danas blagi off po Levačkom kraju(sa naglaskom na "blagi"), loš asfalt koji ispada veći off od pravog off-a, ukupno oko 100 km, potrošnja okruglo 4L :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 7/21/2017 at 17:28, shoyyka je napisao:

Стављате ли филтер за бензин,ја на чопер стављао,један карб...на ветропиру два...?

Ako fabrika nije stavila, onda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ljudi, stigla je zadnja K76. Sutra ću da obiđem vulkanizera da mi montira to. Nego, ovu staru sam danas i zvanično 'završio'. 600km u 24h, solidan offroad - do vidikovca na Uvcu, otprilike 30ak km makadama, sa sve suvozačem i punim bočnim torbama, koferom i šatorom preko svega toga. Plus smo malo lutali sa 'glavnog' (makadamskog) puta, pa smo išli i nekim mnogo zajebanim stazama... Guma je totalni slik sada, šara se ni ne naslućuje. Pa sam je opet bez mnogo problema terao onamo. :D Jednom smo i zalegli na bok, u mestu. Jbg, hteo sam da ga popnem maltene do samog vidikovca, a ono tamo pred kraj neke kozje staze, i bi šta bi. Samo sam rekao bratancu da skače, a ja ga lagano položio. Mada to nema veze sa gumom. :)

 

Sve u svemu, magare ide kao ludo. Ma ne pita za teret i teren. A ne pije mnogo. Ovako natovareno i prosek je bio nešto manje od 5l. Baš sam srećan sa njim. :) Još nova guma kad se metneee... :):)

 

IMAG0860.thumb.jpg.72c0f85b0b9e8ecf0aa089df3ebbdf43.jpg

 

Ovde iza naviše smo pokušali da idemo, ali nije išlo pa smo se uparkirali tu. Vidikovac na Uvcu je odmah tu iza, nekih 5min hoda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ја синоћ био у Лајковцу на скупу,вратио се после кише,патике мокре скроз...морам неке чизме купити,немогуће да толико прска од предњег точка...или могуће?

20170722_194414.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
12 hours ago, vasa.93 said:

Ljudi, stigla je zadnja K76. Sutra ću da obiđem vulkanizera da mi montira to. Nego, ovu staru sam danas i zvanično 'završio'. 600km u 24h, solidan offroad - do vidikovca na Uvcu, otprilike 30ak km makadama, sa sve suvozačem i punim bočnim torbama, koferom i šatorom preko svega toga. Plus smo malo lutali sa 'glavnog' (makadamskog) puta, pa smo išli i nekim mnogo zajebanim stazama... Guma je totalni slik sada, šara se ni ne naslućuje. Pa sam je opet bez mnogo problema terao onamo. :D Jednom smo i zalegli na bok, u mestu. Jbg, hteo sam da ga popnem maltene do samog vidikovca, a ono tamo pred kraj neke kozje staze, i bi šta bi. Samo sam rekao bratancu da skače, a ja ga lagano položio. Mada to nema veze sa gumom. :)

 

Sve u svemu, magare ide kao ludo. Ma ne pita za teret i teren. A ne pije mnogo. Ovako natovareno i prosek je bio nešto manje od 5l. Baš sam srećan sa njim. :) Još nova guma kad se metneee... :):)

 

IMAG0860.thumb.jpg.72c0f85b0b9e8ecf0aa089df3ebbdf43.jpg

 

Ovde iza naviše smo pokušali da idemo, ali nije išlo pa smo se uparkirali tu. Vidikovac na Uvcu je odmah tu iza, nekih 5min hoda.

 

Taj tu uspon je ipak za solo izlazak, pozeljno sa nekim kramponcicem.

A sam odlazak na uvac i nije neki poduhvat za gume, i ja sam sa gospojom isao tim putevima na lubenicama i nikakvih problema nigde nisam imao, a islo se i po 50-60 na makadamu.

https://www.facebook.com/dusko.nikolic/media_set?set=a.10204377763064728.1073741827.1249847908&type=3

Sto rece ortak, makadam po autoput ;)

 

A sto se gume tice, na suvom i utabanom ce sve da ide, problem je kad se naidje na baricu, malo peska, malo kamenja po putu ili se zgazi nesto iole vlazne trave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

10 hours ago, shoyyka said:

немогуће да толико прска од предњег точка...или могуће?

Moguce ;):takoje::D

Uzasna je zastita nogu od vode sa puta, i to je jedna od najvecih zamerki koje upucujem ovom motoru. Ja licno veoma cesto nosim stitnike za obucu, jer se desavalo da odem na posao u patikama po suvom, a vratim se mokrih nogu jer je padala kisa pre odlaska kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ili da kupim kisne stitnike za obucu i vozim ih stalno u koferu  :P

 

I lako je tebi tudjim qrcem gloginje mlatiti kad vozis tu slotiju sa susplehom od buldozera, mozes i po pljusku da vozis u mokasinama :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
11 hours ago, kosooki said:

A sto se gume tice, na suvom i utabanom ce sve da ide...

Men' si više od ovog što sam juče prošao i ne treba. :D

 

A za zaštitu od vode...mene samo jednom uhvatila kiša. Jakna (bez kišne postave) nije propustila, pantalone isto, ali sam u čizmama šljapkao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Imaju da se, za popularne modele, kupe fender extenderi, koji znacajno produze blatobran i time verovatno bitno smanje ili eliminisu prskanje obuce, ali nisam nalazio to za freewind. To bi bio vrlo znacajan apgrejd ako bi se naslo, ili improvizovalo nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja