Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Drug, nemoj da si sujetan, nemas razloga, ni osnova :), SVE na motoru ti je 97-8 godiste. Boja rama, boja plastika, maska, far, nalepnice, boja felni, SVE :).

Sumnjam da je iko bio bas toliko dokon i specifican da je nov motor pakovao na staro, obicno ljudi rade kontra stvar, da stari motor pakuju na fajslift model, a u tvom slucaju bi to bilo cak 3 revizije dizajna.

Dakle, ili je ovo sto kaze bdada, ili ti je motor prosto stajao u salonu 5 godina, pa onda prodat. Ja sam imao taj slucaj sa bivsim autom. April 95. je datum proizvodnje, a u saobracajnoj se, zbog prve registracije, od starta vodio kao 97.

 

Uostalom, kao da je to i vazno. Bolje ti je motor 97mo godiste a da je presao malo km i da je odlicno ocuvan, a tvoj to rekao bih zaista jeste, nego da ti je pravo 04 a da je odvaljen od zivota.

 

10 hours ago, shoyyka said:

Пардон,предзадњег

 

Predzadnji ti je identican kao moj. A moj je '97 ;).

 

P.S. Sto kaze dmitar, baci ovde VIN broj, znacemo tacno koje je godiste, osim ako to sad neces da krijes. A da smo kupci, nikada ne bi popusili pricu da je 04 :takoje: :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sad sam bas posao da kacim ovaj link. Ukratko to je to. Bilo je tu jos bojnih varijanti u okviru svake generacije, ali sve ono sto je esencija je navedeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Није ми битно које је год. али тако се води,нека он служи добро па нека је и "72,зар не?А и не могу рећи купцу за неку год. да је "99,а пише 2004,рећи ће кога ти зајебаваш...

Елем боље ви мени реците на шта да обратим пажњу,можда,да препознам неке грешке,фалинке и тд.,видим да неки од вас дуго возе "ветропира".,

Ја возио чопере,задњи ми био Savage,big single,и ветропир је сингл али у односу на дивљака миран...још на дивљаку био отворен топ,два км се чује...овог и не чујем,осим ветра,право у кацигу,навићи ћу се...

Да више не давим,отворен сам за сваку сарадњу...и вожњу са вама...позз

20170718_100213.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ko kupuje XF-a, taj će se i raspitati. Ti možeš da kažeš ono što je realno, da je prva registracija 2004, a proizvodnja dosta ranije.

Uostalom, za bajk koji uz korektno održavanje gazi 300k km, a na svakom oglasu piše od 30-60k, kao da je bitno je li 1998. ili 2004..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 4 sati, kosooki je napisao:

 

Ne vide ti se zadnja tri broja na felni, koja su? 69?

Meni su 297

797

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 2 sati, Dmitar je napisao:

Ko kupuje XF-a, taj će se i raspitati. Ti možeš da kažeš ono što je realno, da je prva registracija 2004, a proizvodnja dosta ranije.

Uostalom, za bajk koji uz korektno održavanje gazi 300k km, a na svakom oglasu piše od 30-60k, kao da je bitno je li 1998. ili 2004..?

То је тачно

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
2 hours ago, shoyyka said:

797

Cenim da nam to znaci da su felne proizvedene u februaru, odnosno julu '97me. Sumnjam da su i sa datumom sklapanja motora mnogo kasnili za tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Па где је он стајао 6-7 година,вероватно неки изложбени модел?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako važi ovo za felne, onda ni moj nije 99to, pošto isto ima crne felne. :D A za boju se šalim. Nikada mi estetika nije igrala preterano važnu ulogu, pa ono, svaki mi je lep. :) Inače, na mojim felnama su poslednje tri cifre 697.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ма само нагађамо...ко зна шта је истина...само је битно да служе машине...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nemojte misliti da vas nesto zezam, ja sam prvi svesno kupio najstariji motor i sa najvecom kilometrazom na oglasima u tom momentu. Zato sto je bio najbolji od svih i najvise odavao utisak da je kilometraza prava. Cak i sad nakon 6-7 sezona dobrog teranja i ne preterano pedantnog odrzavanja je bolji od par nekih primeraka koje sam prosle godine gledao kada je ortak jurio da kupi.

Ne treba ni vi da se obazirete na to. Mehanicki su svi identicni, jedino je prednost novijeg modela sto far neuporedivo bolje sija. Ali je i znatno, da kazem, manje lep, da se ne uvrede vlasnici :D:D:D :D.  Najvaznije je da kupite dobar primerak.

 

Ali je nepobitna cinjenica da su crne felne isle samo i iskljucivo na prve 2 godine produkcije.

 

12 hours ago, shoyyka said:

Па где је он стајао 6-7 година,вероватно неки изложбени модел?

Drugar je 2008me godine kupio 7 godina starog Volvoa V40 2.0t koji je presao reda velicina 150 kilometara. Bio izlozen u Italiji u nekom salonu i nikada se nije prodao dok on nije dosao. Probao ga tu i tamo neko i to je to. Cekao je strpljivo da se Sale pojavi.

Izmenjao tecnosti, creva, gume i kajseve i covek dobio nov auto za neke smesne pare.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ako već jurimo da vidimo kad je proizveden, to može da bude pokazatelj. Logično da felne moraju biti napravljene pre motora, ali nije logično da ne znam koliko sede u magacinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
9 minutes ago, DeLarge said:

nego je nepotrebno insistirati  (neki) da je svaki deo na motoru napravljen u okviru iste kalendarske godine i smatrati da se modeli prave od 1.januara neke godine završno sa 31.decembrom neke druge godine.

Slobodno reci imenom i prezimenom, ili pseudonimom :). Ne insistiram na tome, jos jednom VIN motora je jedini merodavni pokazatelj kada je motor izasao iz fabrike i pod kojim se godistem vodi. Ali felna, posebno u crnoj boji, koja je radjena ISKLJUCIVO u prve 2 do 3 godine produkcije, tj do prvog redizajna, sigurno nije montirana na redizajn model jer je eto ostao u magacinu jos neki komad, pa gre'ota da se baci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Опуштено људи...данас ставио свећице,10-у,двокраке и морам рећи да је добио бољи звук,некако дубљи,рескији,без звецкања...додуше бивши власник ми је рекао да није мењао свећице ко зна кад...стигао и спреј за ланац,јуче га опрао бензином,било вазда неке машчине,сад као нов...косооки горе помену фар,ја презадовољан како светли и није почео да жути...још...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Greska :) Ne valja prati benzinom lanac, benzin je dosta agresivan i hoce da nagriza gumice u lancu. 

Po manualu lanac se pere kerozinom, sto nas asocira na avionsko gorivo, ali na engleskom to znaci petrolej. Onaj obicni petrolej za lampe, sto ima u svim farbarama da se kupi :) Nikakve veze sa nasim kerozinom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

I WD je kerozin ;).

Benzin nikako ne valja, kao sto rece markulja.

 

Ja prepicim petrolejom, a posle alu delove i felne odmastim Axel Sgrassom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Јебемлига нисам знао,ваљда му неће ништа фалити,до сад возио чопера,каишар,нисам обраћао пажњу...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Greska  Ne valja prati benzinom lanac, benzin je dosta agresivan i hoce da nagriza gumice u lancu. 
Po manualu lanac se pere kerozinom, sto nas asocira na avionsko gorivo, ali na engleskom to znaci petrolej. Onaj obicni petrolej za lampe, sto ima u svim farbarama da se kupi  Nikakve veze sa nasim kerozinom

Pa petrolej i jeste mlazno gorivo, ako zanemarimo par sitnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nego, na konto guma, koliko je preporučljivo menjati samo jednu gumu? Prednja ima sasvim dobru šaru, i ako se zanemari činjenica da je malo posna, mislim da bi mogla da tera još malo. Zadnja je sad već totalni slik. Možda bih mogao da uzmem nešto ovako:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja