Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Па мислим да сам се ипак непрецизно изразио. Није то вобловање као оно кад пустиш корман на одређеној брзини а он хоће да полуди.

Ово је више непрецизност...просто не иде глатко у обарање. Као да иде по некој шини до одређене тачке па кад морам да скренем, осетно је то скретање са првобитне путање. Осети се тај прелаз. Само да напоменем да у месту нема тога...само у вожњи. 

Мислим ништа страшно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Pre K60 sam terao Continental ContiEscape.  Takva zadnja guma je imala smisla jer je lepo isla po asfaltu i nudila ok grip po nekom manje zahtevnom off-u. Međutim, takva prednja ili slična je meni besmislena jer je bila prilično neupravljiva na off-u, a na asfaltu ne može biti bolja od neke Trial Attack ili slične.  

 

K60 su mi za sada daju čudan osećaj na asfaltu, ali mislim da su dovoljne da mogu da izvuku najveći deo onoga što wind na asfaltu može. S druge strane van asfalta daju mnogo više samopouzdanja, bajk ima mnogo više gripa i mnogo je upravljiviji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Prema onome što je @Vasa 93 napisao, njemu treba Michelin Anakee 2, Metzeller Karoo, Conti Escape i slično... Čak i Metzeller Tourance je bolji izbor za ono što njemu treba od bilo kakvih dual sport guma... Nema smisla kupiti čak ni K60 za vožnju koja se sastoji od 90% asfalta (a K60 je po meni "naj asfaltnija" od guma koje pretenduju da budu u klasi dual sport). Onih 10% van asfalta može i da gura motor ili ide peške, jer na to se svodi... :D:D:D

 

E sad, ako iznenada poludi i odluči da pobegne u šumu kao mnogi od nas, onda mu najtoplije preporučujem kombinaciju Michelin T63 130/80-17 pozadi i Michelin AC 10 100/90-19 napred (to je inače "zadnja" guma). Alternativa za T63 pozadi može da bude TKC80, ali em je značajno skuplja, em je lošija u blatu od T63. Jedino što mislim da bi morao malo da podigne prednji blatobran za AC 10... Ova kombinacija i na asfaltu odlično funkcioniše (mada se na asfaltu T63 dosta brzo troši)... Za bilo koju od ovih "čupavijih" guma treba obratiti pažnju na koliko je naduvana. Ako je naduvate prema fabričkoj specifikaciji za motor dobićete kao rezultat očajnu i nebezbednu vožnju, voblinga kao u priči i klizanje i po suvom a kamoli po mokrom asfaltu... Sve ove gume imaju vrlo debele bočne zidove i predviđene su da se voze na vrlo niskim pritiscima. Na primer, ja ovu AC 10 na terenu vozim na 0.7 bar, a na asfaltu na 1.1 bar. T63 na terenu vozim na 0.9 bar, a na asfaltu na 1.6 bar. To je za masu mog motora i moju masu neki optimum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
17 hours ago, icatenej said:

ako iznenada poludi i odluči da pobegne u šumu kao mnogi od nas

Mislim da si ovim sve rekao :)

 

Nego, stvar koja mene godinama zanima jeste kako se zadnja hard enduro guma ponasa na prednjem tocku, jer je izbor zadnjih kros/hard enduro guma daleko bolji nego prednjih u toj dimenziji?

Kad vec pominjes T63, moras uzeti u obzir i to da ovo nisu hard enduro motori, te ne znam koliko ta michelin ima smisla. Ja pozadi vozim TKC koja je pogodjenija guma za soft enduro, i na asfaltu je zaista fenomenalna, ali u blatu, kao sto si rekao, vrlo brzo staje. I stoji da je cena paprena za gumu kojoj takodje zivotni vek, iako bolji nego na T63, nije bas nesto.

 

Da li si istrazivao, sta jos krampona (prednjih :) ) u ponudi za 100/90 19 ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
On 30/06/2017 at 9:58, Bojan_Jgd je napisao:

@Sashac

Не могу да видим лепо, да ли сте плочу за кофер ставили директно ма његов носач или има нешто између плоче и носача? И колики је кофер?

Direkt,kofer 49 l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, kosooki je napisao:

Manje vise kompletiran :). Jesi generalno zadovoljan bajkom?

Klinac ga dere za sve pare.Ja ga drpim kadkad,i uzivam u lakoci voznje.Igrackica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 8 sati, kosooki je napisao:

Mislim da si ovim sve rekao :)

 

Nego, stvar koja mene godinama zanima jeste kako se zadnja hard enduro guma ponasa na prednjem tocku, jer je izbor zadnjih kros/hard enduro guma daleko bolji nego prednjih u toj dimenziji?

Kad vec pominjes T63, moras uzeti u obzir i to da ovo nisu hard enduro motori, te ne znam koliko ta michelin ima smisla. Ja pozadi vozim TKC koja je pogodjenija guma za soft enduro, i na asfaltu je zaista fenomenalna, ali u blatu, kao sto si rekao, vrlo brzo staje. I stoji da je cena paprena za gumu kojoj takodje zivotni vek, iako bolji nego na T63, nije bas nesto.

 

Da li si istrazivao, sta jos krampona (prednjih :) ) u ponudi za 100/90 19 ima?

 

Ja sam bio vrlo skeptičan kako će se "zadnja" enduro/kros guma u dimenziji 100/90-19 ponašati na prednjem točku. Prelomio sam kad sam video na ADV forumu da mnogi tako teraju i da su vrlo zadovoljni. Takođe, i cena je smešna u odnosu na bilo koju "dual-sport" ili putnu gumu (recimo, cena za AC-10 u toj dimenziji kreće se između 40 i 50 EUR). Što se ponašanja u vožnji tiče, stvarno nema nikakve posebne razlike u odnosu na bilo koju "prednju" gumu. Ako voziš recimo prednju TKC 80, period navikavanja na ovu bi bio reda veličine 10 minuta... Kao što sam prethodno napisao, jedina caka je u tome koliko je naduvati (ili bolje rečeno izduvati :D). Na asfaltu je izražena povećana buka i vibracije ali to je za očekivati. Kočenje na svim podlogama je odlično i predvidljivo, grip na svim podlogama takođe odličan. Ne znam šta bih još mogao da dodam. Ako me put nanese ka Čačku, rado ću ti dati da provozaš Cagivu pa onda možeš i sam da proceniš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja sam i dalje skeptican, obzirom da je zadnja guma znacajno kockastija od bilo koje prednje, posebno varijanta sa kramponima. Kako se to ponasa prilikom upadanja u krivinu, da li ima "klik" ili obara mekano kao bilo koja druga guma? I kako se u krivini ponasa obzirom na znacajno smanjenu povrsinu prijanjanja zbog te kockastosti?

I da li si je testirao na mokroj podlozi. Verujem da ne drzi nista posebno, ali me zanima da li drzi kao bilo sta drugo sa kramponima ili jos losije?

 

A obavezno se javi ako budes u prolazu, nista ja to tebi ne verujem   :cirka1:

 

 

On 7/8/2017 at 9:47 AM, sashac said:

Klinac ga dere za sve pare.Ja ga drpim kadkad,i uzivam u lakoci voznje.Igrackica.

Ja sam stekao utisak da ga cesce corises sinu :). A zaista jeste plastikaner povoziti, sto rece moj drugar iz Sarajeva.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Pozdrav freewindaši...predjoh ovih dana sa čopera na enduro,hteo sam isključivo freewinda ( eventualno bmw-a )...samo da predstavim ljubimca...2004 god.,dobar,lako se vozi,sedište udobno ( široko ),malo smeta vetar,pravo u kacigu,flip-up,sa povišenim vizirom,moram kupiti full face...hteo sam da naručim svećice,jel beše dve idu,jel desetka i sprej za lanac...

20170709_192533.jpg

20170709_192750.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Odličan i lep motor. Probuši tablicu i stavi makar jedan šraf . Posle prvog makadama i malo oštrije vožnje, možda je neće biti ! :confused0068:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Lepa mašina. Šema bojenja skroz ista kao moja - dakle jako lepa. :D Mada je moj 5 godina stariji, al' deluje kao da nije. :P Nego, šta je bilo sa štitnikom lanca? Jel bila nužda da se preseče ili?

 

Inače, ja baš prošlog vikenda farbao korman i (opet) tegiće. Sad sam to odradio kod druga sve po ps-u - vodena šmirgla, pa farbanje kompresorom. Ispalo je odlično. Uz to sam i popravio onaj Pass taster na levoj ručici, pošto je morao baš jako da se pritiska. Malo sam ošmirglao kontakt i to sad radi odlično. Mada ga nisam ni koristio, al' eto, što da se ne sredi. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 55 minuta, vasa.93 je napisao:

Lepa mašina. Šema bojenja skroz ista kao moja - dakle jako lepa. :D Mada je moj 5 godina stariji, al' deluje kao da nije. :P Nego, šta je bilo sa štitnikom lanca? Jel bila nužda da se preseče ili?

 

Inače, ja baš prošlog vikenda farbao korman i (opet) tegiće. Sad sam to odradio kod druga sve po ps-u - vodena šmirgla, pa farbanje kompresorom. Ispalo je odlično. Uz to sam i popravio onaj Pass taster na levoj ručici, pošto je morao baš jako da se pritiska. Malo sam ošmirglao kontakt i to sad radi odlično. Mada ga nisam ni koristio, al' eto, što da se ne sredi. :D

Uzeo ga bez štitnika,ne pitah ga šta je sa njim...ionako u toku sledeće nedelje idem u Lapovo da uradimo ugovor,prenos itd. pa da predje na moje AR table...uvezao mu ga brat iz Švice ( tamo radi ) 2014,gume nove,još se vide rese,continental...ne odgovoriste mi za svećice,dve idu,koje stavljate,10 ili 9,ili je svejedno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne bih da ti surim sneska belica :), ali crne felne su isle samo u prve dve godine produkcije, tj 97 i 98. Vec 99 su bile sive, a od 2001 je iso i redizajn maske, tako da tvoj moze biti samo prvi put registrovan 2004te godine, ali 04 godiste nije.

Sve u svemu svejedno, mehanika je svima identicna, godiste je vezano samo za verziju izgleda. 

 

Svakako na oko jako lep primerak, nadam se da je i mehanika isto.

Savet za tablicu OBAVEZNO ispostuj. Ja sam moj ram zatekao da se drzi na preostalih 1cm plastike, jer je ram od vibracija skroz napukao. Kupio nov ram, vezao na 2 fabricka mesta i dodao dole jos jedan oslonac, sad mogu da okacim motor za tablicu da visi

 

14 hours ago, vasa.93 said:

Lepa mašina. Šema bojenja skroz ista kao moja - dakle jako lepa. :D

ma jok, nisi uopste subjektivan   :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Први пут када сам га отерао на ливаду и макадам, отпала таблица. Некако сам је нашао, сва срећа. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Mašina lepo izgleda i nadam se da će te lepo služiti.

 

Svećice koje ti trebaju možeš naći preko kataloga, preporučuju NGK i Denso u različitim varijantama. Ako misliš na NGK, odgovaraju ti CR10EK i iridijumska CR10EIX (desetka, znači :) ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 11 sati, kosooki je napisao:

Ne bih da ti surim sneska belica :), ali crne felne su isle samo u prve dve godine produkcije, tj 97 i 98. Vec 99 su bile sive, a od 2001 je iso i redizajn maske, tako da tvoj moze biti samo prvi put registrovan 2004te godine, ali 04 godiste nije.

Sve u svemu svejedno, mehanika je svima identicna, godiste je vezano samo za verziju izgleda. 

 

Svakako na oko jako lep primerak, nadam se da je i mehanika isto.

Savet za tablicu OBAVEZNO ispostuj. Ja sam moj ram zatekao da se drzi na preostalih 1cm plastike, jer je ram od vibracija skroz napukao. Kupio nov ram, vezao na 2 fabricka mesta i dodao dole jos jedan oslonac, sad mogu da okacim motor za tablicu da visi

 

ma jok, nisi uopste subjektivan   :lol3:

Не видим разлог да лажем...

20170717_202440.jpg

20170717_202313.jpg

20170717_202018.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ставио сам други рам са два шрафа горе и један пробушио на средини...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne kazu kolege da lazes nego na carini znaju da lupe godinu tj prepisu datum prve reg. Koliko se secam na Austrijskim saobracajnim dozvolama pisu dva datuma pa je golazilo do zabuna.

Imali smo slucaj Golf mk3 1991 god. pa zbog zastupljenosti modela cesto imao problema na granici,za motore niko veze nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Могуће...увезен 2014,у Швици га возио неки полицајац,ко зна,можда му је мењао маску,фелне...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja