Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Obicna podloska sa maticom, pa cak  i federsajbna ce se, veruj mi, odviti. A glupo je da zbog neobeznedjenog srafa slomis plastiku, koja je sve redja, jer ih je dosta izlomljeno.

 

Ja mislim da treba da probas ovakvu maticu, ne bi trebalo da se popusti od vibracija

 

208579.jpg&w=165&h=165

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir
6 minutes ago, kosooki said:

Ja mislim da treba da probas ovakvu maticu, ne bi trebalo da se popusti od vibracija

 

208579.jpg&w=165&h=165

 

Ovakva bi trebalo da radi posao, ali ako nije mnogo ispoštena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Zapravo, kada sam jutros pogledao, skontao sam da je otpao i jedan šraf sa leve strane. Dakle, ovo što se drži drži se samo na jednom šrafu. :ups: Malo je oštećen štitnik oko rupa za šrafove, ali jbg. :jok: Danas popodne sređujem to, pa zdravlje Bože za vikend opet neka druža tura. :)

 

Inače, kad kažete loctite mislite na super lepak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Moguce da ce feder podloska da drzi, uostalom, to joj je i namena. Moze se staviti i ona i sigurnosna matica i mirna glava.

A pod loctite misli na super lepak, ali svakako bi bolje bilo da uzmes neki lepak protiv odvijanja navoja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Elem, ne treba praviti frku oko toga kad je nema. Taj problem se iskljucivo javlja kada jedan od 4 sarafa nije lepo pricvrscen. Tada plastika makar i minimalno vibrira, prenosi vibracije na druge sarafove i oni se odvijaju. Kada sva 4 sarafa lepo drze nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Jos je problem sto se vremenom na mestu popustenog srafa pojede i navoj, obzirom da je urezan u aluminijumu, te svako naknadno dugotrajnije zatezanje srafa postaje nemoguca misija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Za sad sam ja to na brzinu ušrafio, i bio da se provozam na kratko. Odradiću već valjano to kad budem imao više vremena.

 

Nego, da li je neko skoro menjao gume? Šta ste uzeli? Sećam se da kosooki vozi neke krampone, ali ja bih ipak nešto ovako kao što je sada. Moje su baš u lošem stanju, i to se sad baš oseća posle ove duže vožnje. Vozio malopre gradom, i maltene je zadnji točak ševrdao pri svakom malo jačem gasu prilikom skretanja. Zadnja je haos, šare skoro i da nema. Prednja ima okej šaru, ali su obe prastare (možda čak i fabričke što je jaaaako zabrinjavajuće).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja vozim krampone i ne sevrda mi :), stavise nista gasa nisam smanjio sa njima, jedino sto se malo brze trosi zadnja. Znaj da nije problem krampon (ovde se ne racunaju bas hard enduro gume), problem je krstenica.

A sta ces uzeti, to zavisi samo od licnog afiniteta i odnosa on/off voznje. Meni je 90 posto voznje na asfaltu, ali tih 10 posto ne zelim da me guma ogranicava, kao sto je to slucaj bio sa bivsim Coni Trial Attack, koje su me da ne gresim dusu takodje po suvom bas daleko odvodile, ali to nije bilo to.

I ponovo cu uzeti krampone kada ove potrosim.

 

Kada iskristalises za sta zelis da namenis motor, tad ces znati koje su gume za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Uh, velika stavka baš. Koliko sam video cene, bez 25-30k neću da prođem. :stabre: A vozim uglavnom po asfaltu, i recimo da sam možda nešto manje od tih 10% van asfalta. Kako god, van asfalta teram vrlo lagano, pa ono, treba mi nešto što najbolje radi na asfaltu. Razgledaću i dalje, pa ću već da vidim.

 

Inaće, sredio sam žmigavac. Vidite li neku razliku? :P

IMAG0794.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Gume baš jesu stavka, ja sam relativno skoro počeo da vozim nove Heidenau K60, a pre njih sam vozio Conti Escape.  Još uvek se nisam navikao na on road voznju, a van asfalta se odmah oseti ogromna razlika.

Sad vidim da su na istom mestu oko 20k din, što može da bude solidan izbor ako ti takve gume odgovaraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 6 sati, vasa.93 je napisao:

Uh, velika stavka baš. Koliko sam video cene, bez 25-30k neću da prođem. :stabre: A vozim uglavnom po asfaltu, i recimo da sam možda nešto manje od tih 10% van asfalta. Kako god, van asfalta teram vrlo lagano, pa ono, treba mi nešto što najbolje radi na asfaltu. Razgledaću i dalje, pa ću već da vidim.

 

Inaće, sredio sam žmigavac. Vidite li neku razliku? :P

IMAG0794.jpg

Ovi njegovi migavci su katastrofa ruzni.Malko truda i moze to mnogo lepse.:takoje:Gume stavljene,i sad je tip top.

FB_IMG_1475957751555.jpg

FB_IMG_1475957711608.jpg

FB_IMG_1475957704894.jpg

image-0-02-05-e8c30dcb0a2a4cbef58bbc0b07f0c13f937ccbaed3afeeed1483d19234ece163-V.jpg

18194885_10212182163219718_6563814861666300152_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@Sashac

Не могу да видим лепо, да ли сте плочу за кофер ставили директно ма његов носач или има нешто између плоче и носача? И колики је кофер?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki FreeWind 650

Pozdrav drugari od nedavno posedujem freewinda 98 godiste - taman ga sredio - ofarbao desi mi se peh da mi zaglavi gas u prvoj  ( verovatno stegnuta  sajla  vezicama  kad su vezani kablovi ) roknem u bedem  i odletim i vis  2-3 m zajedno sa motorom - e  sad jebes plastike  one  se sredjuju - nego mi je  pukla  cizma  prednjeg amortizera - iscureli ulje itd . Za  winda  mogu samo cele  vile  da  nadjem  a  nisu bas jeftine  pa  me interesuje  dal neko  zna  dali slucajno odgovara  cizma - tj donji deo  prednjeg amortizera od  dr-a  , jer  njih ima rasturenih i mogao bih da   prodjem jeftinije . Nisam za to da prodajem motor   mnogo je  dobar  zence i ja  se siti  navozasmo s njim i ko sto rekoh taman sam ga  sredio  , pa  ako neko zna  bio bih vam veoma  zahvalan na informaciji i pomoci- pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kud se ne snadje da kvacilom preduhitris to zakucavanje u bedem, al bese mu ga sad.

Za cizmu nisam siguran da li odgovara. Na DR je kocnica sa druge strane u odnosu na XF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
12 hours ago, Dmitar said:

Sad vidim da su na istom mestu oko 20k din, što može da bude solidan izbor ako ti takve gume odgovaraju.

Pa šta znam. Vuče me nešto ravnije ipak, tipa Michelin Pilot Activ, Avon Roadrider AM26 (nikad nisam čuo za ovog proizvođača) ili možda Mitas MC-50.

 

12 hours ago, sashac said:

Ovi njegovi migavci su katastrofa ruzni.Malko truda i moze to mnogo lepse.:takoje:Gume stavljene,i sad je tip top.

Jesu malo buđavi. Mada, meni ne smetaju toliko, a i skoro sam kupio jedan nov, koji me je iskoštao kao ceo komplet nekih LED, ali Bože moj... :ups: Koje ste gume stavili? :)

 

9 hours ago, Bojan_Jgd said:

@Sashac

Не могу да видим лепо, да ли сте плочу за кофер ставили директно ма његов носач или има нешто између плоче и носача? И колики је кофер?

Kod mene ploča ide direktno na njegov nosač. Između ima samo parče gume koja služi da to lepše nalegne. Tako ga postavio prethodni vlasnik, i to je okej sasvim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da se vratim par strana unazad.

 

IMG_20170402_144132.jpg

 

Iako sve manje vremena imam za bilo kakvo vozikanje sem do posla i nazad, enduro i krampone ne menjam ni za kakvu drugu kombinaciju ni za kakve pare. Samo moze varirati velicina motora.

Ako se ti opredeljujes iskljucivo za turing voznju, onda si promasio klasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ili su klase pogrešno...klasifikovane. :D Iskren da budem, jako mi se sviđaju Yamaha Tracer i Honca NC750X, ali to je već druga i daleka priča. Za sada sam zadovoljan i ovim sokoćalom, i samo mi je bitno da se kotrlja bezbedno, a ne da se kliza. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@kosooki

Па види, и јесте и није тако. Ако неко хоће нижи ендуро мотор због високог и усправног положаја седења којим може преко ивичњака, тротоара и преко неког макадама....ко не вози пуно ауто-пута и коме не смета мало ветра....ко хоће лаган мотор "бициклистичке" управљивости...а уз све то уз заиста нижу набавну цену и коректни цену одржавања, искрено не видим неку велику алтернативу.

Ја сам јако, јако задовољан а возио сам пре њега врло озбиљан туринг мотор. Баш ми прија вожња виндом а не могу да кажем да идем у неки офроуд. 

Е сад, да сам виндом ишао на прошлогодишњи пут уместо претходним мотором, вероватно бих га псовао за све паре. Али за зврјање по околини ван ауто пута је ово измишљен мотор. 

П.С. видим и да си се доста жалио на заштиту од ветра негде на почетку теме...ја имам фабрички "визир" и немам потребу да га повећаван. Сасвим ми је о.к.

 

@vasa.93

Па ја сам гледао да накачим плочу тако али ми се чини да доста клацка јер не стоји на равној површини па сам размишљао да ставим неку равну подлогу између.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pazi, to sto vozim winda vec sedmu sezonu, bez ikakve posebne zelje da ga menjam, dovoljno govori o tome sta mislim o njemu kao univerzalcu :). Sve si u pravu to sto pricas, ali samo velim, da ako se neko strogo drzi asfalta i zeli da pravi velike ture, postoje bolje, brze, udobnije, namenskije varijante, za manje vise iste novce.

A ko trazi motor za po gradu, za ivicnjake, za malo manje ili vise teskog offa, malo lokalnih krivina, po neka duza tura, solo ili u paru... ovo je izmisljen koncept. Na sve to izuzetno niski troskovi i komplikovanost odrzavanja ovu klasu cine vrlo mudrim  izborom.

 

Zastita od vetra cak i sa fabrickim vizirom postoji, i ti sam to pominjes, ali je sa povisenim to ipak druga prica i vrlo je zadovoljavajuce. Ali su kolena neminovno na udaru. Ne kazem da to nije normalno za tu klasu, nego samo da ne bi skodilo da postoji. Ali dobro, staln prisutni grejaci kolena resavaju i taj problem.

Najvecu zamerku imam zastiti nogu od vode sa puta, jer je voznja po mokrom asfaltu sa suvim nogama tehnicki neizvodljiva. Visok blatobran i uzak i odaljen motorni prostor skoro svu vodu sa prednje gume salje na obucu. Moram da osmislim neku varijantu demontaznog produzetka blatobrana, koji bi se nekako uklapao pod sediste ili taj neki fazon. Ako neko ima kakvu ideju, slobodno neka podeli ili proda autorska prava :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
14 hours ago, kosooki said:

Jer za sada ne znas za bolje, ali ako vozis strogo asfalt, ima mnogo srecnijih resenja.

Pa ne vozim strogo asfalt. :P Rekoh da sam otprilike nešto manje od 10% van asfalta. Terao sam po svakojakim vukojebinama i ja, ne mari. :D Iako mi to nije toliko veliko uživanje, svakako ne želim da eliminišem to kao mogućnost. I da, oko toga možda jesi u pravu - slikovima koje sam naveo bi to bilo malo otežano. Svakako ću da razgledam dugo, dugo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pomenuo sam vec, sa Conti Trial Attack sam prilicno daleko stizao po suvoj podlozi. I ide to, dosta lepo, nesto i suve trave moze da se pretaba, ali izvrtanje ili zaglavljivanje visi nad glavom na prvoj tezoj prepreci i ne smes da se mnogo opustas. 

Zapamti, krampon po putu ide, a obrunto jok :)

Ne zelim sugestivno da delujem, ipak je tvoj motor i tvoj novac, ti ces se na tome voziti, samo apelujem da odmeris lepo sta ti je ciniti, jer nisu mali novci u igri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Да...ово за бацање воде на ноге је тачно. До колена буду ноге баш ушљепане. Него добро...мени не смета јер живим у малом граду па не користим мотор као свакодневно превозно средство.

А за гуме...па шта знам. Мени је ово први мотор ове концепције и нисам хтео да будем радикалан са избором и одлучио сам се за К76. Плашио сам се велике неудобности на асфалту са неким крампонима. Можда без разлога. Волео бих да пробам и видим разлику. Мада и са овим гумама има неког "воблинга". Е сад, можда је и фелна крива али сам читао да јр и неки Хрват имао исти проблем са том гумом. У принципу мени не смета...за сада сам задовољан. Плаћене 19.000 + унутрашње.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Zadnja Conti TKC80 ne pravi apsolutno nikakve vibracije, a prednja K60 pravi jedva primetno na malim brzinama. Na vecim brzinama K60 pravi i nesto sitno buke, ali takodje totalno zanemarivo. Prijanjanje na podlogu je takodje daleko iznad ocekivanja i dinamika voznje (a vozim brzo) mi ni najmanje nije narusena. Uistinu, motor ima nesto neprecizniju putanju kroz krivinu uz malo lelujanja i generalno mi je dosta manja maksimalna brzina (nisam do sada uspreo da prebacim 145), ali do te brzine, po suvom, vozim manje vise isto kao i sa starim gumama, uz mirniju glavu kada vidim pesak na putu. Takodje, TKC se primetno brze trosi zbog oblika krampona i DOT smese koja je primenjena u izradi. 

Ubedljivo najvecu zamerku upucujem gripu na mokroj podlozi, i tu svi pneumatici sa kramponima padaju na testu, jer je dosta manja nagazna povrsina.

 

A kakav vobling si primetio?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja