Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Zanimljiva bojna sema, lepo i uredno. Koja je narandzasta u pitanju?

I daj jos neki detalj. Od kad je kod tebe, kako si zadovoljan.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki

Od prošle godine je kod mene. Nisam imao jos nekih ozbiljnijih vožnji... ali mogu reći da sam zadovoljan sa njim! Malo mi mozda smeta sto trese u nizim obrtajima kad prešaltam, mozda mi i malo prednja kocnica losija.. dosta mi je povozan za grad a i brzo sam se navikao na njega... zato sam i uzeo da ga sredjujem... imam jos nekih sitnica da mu resim i onda ce da bude Tip top... pozdrav

IMG_6651.JPG

IMG_6740.JPG

IMG_6743.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Odlično je sređen ovaj Freewind. :) I ja sam pomišljao da sredim svog, mada bih ostavio sve iste boje, da ostane fabrički izgled. No, ne ulaže mi se mnogo u estetiku pošto mi i nije toliko bitna. :)

 

Nego, kakvim uljem mažete/prskate filter vazduha? Kako se to tačno radi? Pretpostavljam da u manual-u stoji nešto o tome, ali nisam stigao da ga prelistam do sada, a i interesuju me iskustva ljudi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Manual kaže da ga potopim u motorno ulje i procedim laganim pritiskanjem nakon toga. Tako ću i uraditi danas. :)

 

Nego, koliko je teško zameniti kočione pločice? Koliko sam uspeo da vidim malopre, zadnje su mi totalno gotove i zrele za zamenu. I gde bih mogao da ih kupim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nađoh video uputsvo za zamenu pločica: 

 

 

Mada, jedino što nisam razumeo zbog čega mu je potrebna ova stega, odnosno šta se tačno dešava sa klipovima kada se skinu pločice.

 

I još jedna stvar, jesu li to zadnje i prednje pločice nešto drugačije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Okej, okej. Nego, rezervoarčić na kormanu je samo za prednju kočnicu, zar ne? Za zadnju postoji sličan ispod sedišta koliko sa video. I on ima neki svoj poklopac ili?

 

Inače, evo uspeo sam da nađem neki shop gde ima pločica za Freewind. Naišao sam na neke pločice sa oznakom LMP214 (što bi bile zadnje pločice) i LMP304 (što bi bile prednje pločice). Pored toga, ove prve postoje u neke tri varijante sa dodatnim oznakama SR, ST ili SM, dok ove druge postoje u neke četiri varijante sa oznakama SR, ST, SF ili SRR. Šta bi trebalo da predstavljaju ove ostale oznake?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Okej, okej, sad sam malo proučio i skontao da postoje neke dve vrste materijala - sinter i organic. Šta bi trebalo da uzmem za napred, a šta za nazad?

 

Inače, pronašao sam i na KupujemProdajem pločice. Ove prve koje sa naveo su marke AP Racing, dok na KP ima EBC i TRW. Šta se dobro pokazalo? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja sam, po nagovoru kawazokija, za pozadi pre 20tak dana uzeo RMS organske plocice, 750din plus postarina. On kaze ja to godinama koristim, a ne volim da bacam pare na brendove. Licno, za zadnju sam vise nego zadovoljan. Instantna, meka pod nogom, za doziranje zadovoljavajuca, ostaje jos da odradim test kocenja po mokrom  i test fejdinga pod opterecenjem. A za prednju bih ipak razmotrio neki sinter, jer je prednja ipak radna kocnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Auh, malo me sramota. :grr: Pregledah danas pločice, i na zadnjim nije ostalo ni malo 'mesa'. Ma ni malo. Maltene je ostao samo onaj metalni držač i on direktno dodiruje disk. :grr: Zapravo, tako sam i posumnjao da nešto nije u redu, jer sam posle jučerašnje vožnje čuo da nešto kao da kači zadnji disk (čuje se struganje kada guram motor), pa jutros pogledao na brzaka samo.

 

Čudno mi je malo, pošto mi je prilikom kupovine prodavac rekao da su i prednje i zadnje pločice relativno skoro (tada pre kupovine, novembra) zamenjene, a i majstor kog sam poveo je rekao da su okej (i jeste bilo 'mesa'). Prednje su i sada dobre, još nisu za zamenu. Jedino što vidim kao objašnjenje je to da su možda zadnje bile organic (a prednje sinter, pa se zato i dalje drže), pa sam ih ja sam potrošio? Prešao sam nešto više od 4000km. Ne vozim agresivno, ali relativno dosta koristim zadnju kočnicu. Koliko obično traju?

 

Kako god, neću voziti motor dok to ne zamenim, da ne bih zeznuo disk (vaaaaljda ću naći neke do subote, planirao sam tad jednu dvodnevnu turu...). Inače sam i premerio diskove, oba su šira od minimalnih 4mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja imam drugu dijagnozu. Prljav klip koji se ne vraca, nego drzi plocice non stop nategnute. Meni se to isto desilo i isto sam jako brzo potrosio plocicu, uz konstantno cesanje kocnice o disk kada guram motor.

Razlog je prost, sve prasine sto motor napravi se akumulira oko zadnjeg tocka. Sam vidis da je zadnja felna i lancanik konstantno prasnjav, a napred sve cisto.

Kad budes menjao plocice, isteraj klip do kraja, ali pazi da ne isteras iz lezista, jer ces onda ispustiti malo ulja i upustiti vazduh. Tako izguran klip naprskaj wdom ili brejk klinerom ili bilo cime sto ce ti lepo ocistiti nakupljenu prasinu i vrati klip u leziste. Mada, sve i da isteras klip napolje greskom, lako se ozracuju klesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ali nije bilo češanja diska sve do juče. Svakako, gledaću da danas/sutra to zamenim (dok stignu pločice), a očistiću usput sve što mogu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nije bilo cesanja jer si imao mesa, sto ne znaci da nije kacilo. Ne kazem da je bilo, ali ako ti sad bez stisnute kocnice cese metal, a pritom kazes da se brzo pojele plocice, meni govori da se ipak klip nije vracao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Zamenio malopre pločice. Očistio sam klip koliko sam mogao, mada je delovao okej. Inače, nisam imao adekvatan alat (falio mi je nasadni ključ 14 da odvrnem drugi šraf sa čeljusti), pa sam otišao do druga koji je takođe bajker (mada ove sezone juri neki novi motor pa je trenutno bez istog) i koji ima odlično opremljenu garažu. Ima ručno pravljen alat za vraćanje klipa u čeljusti, i to radi odlično. Za 5min smo zamenili pločice i sve je prošlo glatko. Kočenje je sada znatno bolje nego u poslednjih nekoliko dana. :)

 

Suzuki je sad spreman za vožnju po Đerdapu, a nakon toga ću i da pređem svojih jubilarnih 5000km na motoru. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I prođosmo mi ~800km u dva dana. Prvog dana sam vozio ~450km, i tek sam posle shvatio da bi možda trebalo s vremena na vreme da odmorim mašinu. Ili tako nešto nije neophodno? :)

 

Inače, desilo mi se i nešto sa motorom. Prednji levi žmigavac - onaj gumeni držač je napukao, i to se vremenom zbog vibracija raširilo i totalno pokidalo. Ostao je žmigavac da visi na kablu. Privremeno sam fiksirao to izolir trakom (a pitao sam se da li da nosim ili ne :D), ali danas treba da pogledam da zalepim to nekako sa unutrađnje strane. Takođe, nekako su mi otpala oba šrafa koja sa desne strane drže štitnik lanca. Jedan sam video kad je otpao, jer sam čuo lupkanje. Tada sam dotegao drugi, ali kada sam stigao u Niš i na semaforu pogledao nazad, sa desne strane nije bilo štitnika. :D Nekako se pokrivio i izdigao unazad. Mada nije polomljen/oštećen, tako da će se i to rešiti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Један цилиндар је то...сет гедора обавезан за затезање шрафова на сваких 300-400 км-а :) Подмажеш ланац и затегнеш шрафове :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne :) ,nema potrebe da se svaki cas dotezu srafovi, nije to KTM, ali problem sa stitnik lanca i blatobran zaista jesu gremlin koji sam ja resio skidanjem kompletnog stitnika :). A i bolje izgleda krampon kada nema taj stitnik. Sreca da nisi izlomio, jer ih u glavnom polome kada im spadne. A srafove ces doteci smo i iskljucivo na 2 nacina.  Ili sigurnosnom navrtkom ili nekim lepkom za navoje.

 

Sto se migavaca tice, ja sam sva 4 slomio tako kako si i ti, i jos uvek ih vozim :).  Na terenu mi je pomogla grancica i selotejp kojima sam odradio imobilizaciju loma, a kuci sam to odradio pedantnije sa parcetom perfor trake i dobrom crnom  keper trakom. Totalno neprimetno dok se ne priblizis, a sada migavac lagano podnosi sve enduro zahteve. Ili kupis druge migavce i ne mucis muku sa fabrickima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Шалим се ја мало. Нису вибрације тако јаке као што сам очекивао. Врло коректно моторче. Лично сам задовољан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Što se štitnika tiče, staviću navoj sa šajbnom i maticom sa unutrašnje strane. To bi trebalo dobro da drži, a opet je mobilno za skidanje kada perem lanac i lančanik. A za migavac, i ja sam sam pokušao neku improvizaciju sa grančicom, ali ni to nije trajalo dugo. Kako god, imam ideju kako da to lepo fiksiram sa unutrašnje strane - izlepiću gumu sa unutrašnje strane, i po potrebi ću da ispunim to nečim. Sa gumom će to opet da ostane koliko toliko fleksibilno. Ako to ne uspem, imam jedan prednji desni (sada je levi stradao) kome je polomljeno plastično kućište, pa ću da probam da zbudžim nešto. Taj polomljeni sam zamenio novim fabričkim (platio nešto manje od 4000 sa sve dostavom), i taj gumeni držač na novom je daleko fleksibilniji i sam žmigavac daleko manje vibrira u vožnji. A šta ćeš, vremenom se ukrutila i ta guma držača, pa zato i pucaju. :) Al' sad kad imam novi koji nije bio nimalo jeftin, jbg, ne isplati se da menjam sve. :D

 

Što se vibracija tiče, da, i ja ponekad primetim da dosta vibrira. Mada, budući da pre ovoga nisam vozio ni jedan motor, ja praktično za bolje i ne znam. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Meni je bio napukao migavac i rešio sam tek kada sam stavio novi, mada je bio jeftiniji stanoviti Vicma, koji izgleda kao original.

 

Što se tiče donjeg blatobrana, mudguard-a ili kako se već zove, ako ne nađeš dobre podloške i sigurnosnu maticu, postoji jednostavno rešenje. Malo loctite-a i sigurno se neće odviti, a ti ćeš opet moći da ga odviješ ključem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja