Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I reci mi, kako sad gledas na to sto si hteo da rizikujes i malo vozikas po saobracaju bez dozvole?

Pa sad... Nije bilo ni približno to toliko crno kako si ti shvatio. :) Merio sam pre neki dan, i ako mi veruješ najdalje što sam otišao bilo je jedva 500-600m od kuće vazdušnom linijom. Al' jbg, to mi je tada bilo 'al se navozah'. :D

 

Nego, drugari, terate li vi vaše makine? Ja prešao za nekoliko dana oko 400km, i baaaaš mi se sviđa ovo sokoćalo. Može sasvim fino da povuče, upravljivo je sasvim, položaj tela mi sasvim odgovara, a i sipao sam gorivo za 2000 i još teram to. Znači sasvim sam zadovoljan. :)

 

Stiglo mi je i ulje od Đunte - Silikolene Comp 4 15W-50, a sutra treba da preuzmem i Hiflo filter koji mi je Đunta nabavio. Pre vikenda verovatno menjam i to, pa da mogu lepo da se vozim. :) Isplanirao sam dve ture, od 250km i od oko 150km, pa ću u zavisnosti od toga kako se držim da vozim jednu ili drugu. Mada, sve to ako bude suvo vreme. :)

 

Inače, malopre montirah USB utičnicu i zamenih sijalicu na faru. Opet sam se razmišljao da li da pokušavam da rastavim far ili da ga ne diram, i odlučio sam da ga batalim, pa sam samo usisao onaj talk koliko sam mogao ubacio krpicu i prebrisao koliko sam mogao. Svakako je bolje nego što je bilo. :) E da, zamenio sam i prednji desni žmigavac. Izvrnulo se sokoćalo sa ćopave, otišlo na drugu stranu. Bio je to danak neiskustvu, uparkirao ga na kosinu i...prsla je ona crna plastika žmigavca - kućište. Sve ostalo je okej. Žmigavac radi, držač je okej, ali samo zbog te plastike sam pukao 3300 za novi originalni žmigavac. Al' nek ide život. :D Ovaj stari sam ulepio malo izolir trakom i okej je. Ko nema ni takav, ovaj bi mu dobro došao, pa sam spreman da ga prosledim uz neku sitnu nadoknadu... :D Ako ne, ostaće tu za svaki slučaj. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

1200-1300 ler. karb, Nece da pali, trosi puno, trokira (mada sve ovo moze da bude i do nekih drugih stvari)... ako radi normalno samo vozi i ne cackaj nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kvantitet voznje zbog raspolozivog vremena je na zalost na niskom nivou, ali se zato na kvalitetu iste vrlo pedantno radi   :jee:

 

post-11839-0-78604000-1491548252.jpg 

post-11839-0-21021500-1491548287.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Danas izmerih potrošnju. Pun rezervoar do čepa -> prešao 140km -> opet napunjen rezervoar do čepa za 840din, odnosno ~5,7 litara. Dakle negde oko 4l na 100km. Ja sam sasvim zadovoljan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Moze to jos dole, a moze i ohoho navise. Meni je gradski prosek lagano 6, a ume i 7 da bude. Ali na otvorenom smo spustali i na 3.7-3.8.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Cestitam prinovu koleza, sit da se navozas. Ja evo sedmu ili osmu sezonu na mom   :lol3: , i nemam jos nameru da ga menjam jer me, da kucnem u drvo, fenomenalno sluzi. Doduse, nisu mi neke sezone mnogo zestoke sa kilometrazama, ali je motor sipaj gorivo i teraj, uz puno osmeha na licu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Društvo, da li koristi neko od vas tank torbu? Ili je barem uspeo da montira neku na ovaj motor? Ima li gde da se zakači i to? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Društvo, da li koristi neko od vas tank torbu? Ili je barem uspeo da montira neku na ovaj motor? Ima li gde da se zakači i to? :)

Poodavno sam vozio Winda, i tada koristio tank torbu bez magneta, tj. sa trakama. Bile su prilično jeftine u Louisu.

 

Sent from my Sokoćalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Samo trake, pa vezes kako se snadjes. A imaju i da se kupe metalne baze sa trakama, koje posle sluze kao podloga za magnete. Ali samo neka univerzalna, jer sumnjam da postoji tipska za winda

 

http://www.motorcycleplanet.co.uk/images_products/giviSoftLuggage/givi_T460B_tank_fitting_system_L.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

U redu, hvala. Razmišljam i o nekoj torbi sa tanklock mehanizmom (koliko sam skapirao, to je proizvođač Kappa izumeo):

 

 

Mada, sve ovakve su realtivno skupe. Tipa ova sa klipa je u redovnoj ceni 10000 - 11000 dinara, ali ima je trenutno i na akciji za 6500 (a nije ništa posebno za taj novac). No, problem sa ovim mehanizmom je to što mislim da će da smeta volanu prilikom okretanja.

 

Sledeće što sam video je neki tzv. Tanky mehanizam koji je isto Kappin:

 

 

Mada, ovde je problem što se ovo postolje pravi namenski za određene motore, i za Freewind-a ne postoji. Postoji recimo za V-Strom-a. No, na osnovu ovog mehanizma sam dobio ideju da sam nešto sklepam što se tiče postolja, a da kupim torbu kompatibilnu sa ovakvim mehanizmom i da to koristim. To možda ne bi bila loša opcija, pogotovu jer ima sasvim pristojnih torbi za relativno male pare - oko 3000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ljudi pomagajte, danas uzeo da zamijenim ulje i kad sam skinuo donji čep čujem da u kanticu nešto lupilo, kasnije procijedim ulje i nađem ovaj mali dio, zna li neko od čega je?
Ili sam ja nešto utripovao, buni me to što je u toj kantici bilo baš dosta taloga od ulja iz drugih motora.5f2789068e3f7f64f933ff89d19670a5.jpg8cf06c62b8f1205c7ce8ae9d954dd750.jpg

Послато са SM-A700F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 4/19/2017 at 22:47, kosooki said:

Trgovci, jednom recju ;)

Elem, uzeo sam torbu Kappa LH200 od kolege sa foruma. Torbu sam manje više jednostavno pričvrstio, ali moram da priznam da mi je u početku bilo pomalo nezgodno za vožnju tako. Poslaću slike neki dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Evo sam skinuo deklo od kvačila i odmah se vidi od čega je, nekako se otpustio prekidač od neutrala (koji mi nije radio od prošle sezone) ali sam moram nekako naći još dva šrafa koja drže a koja su isto upala negdje po karteru...
P.S: tako je to kad je čovjek lijen za svoj motor...

Послато са SM-A700F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650
Kontaj da imas sreće... Čim neutral ne radi trebalo bi odmah potraziti delice da ne naprave lom...

E ovog puta sam baš imao sreće, nađem oba šrafa, onaj mali pinjon sa slike a opruga što ga gura nije ni ispala sa mjesta, nema ni ograbotina po šrafovima, tako da sam baš super prošao.

Послато са SM-A700F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 4/27/2017 at 8:10 PM, vasa.93 said:

Poslaću slike neki dan.

:D

 

Skinuo sam torbu ubrzo posle postavljanja. Pomalo mi je nezgodno, a i ne naleže lepo na tank. Tj. naleže, ali tako da se iznutra celom površinom napravi planina od tanka ispod, pa ne može da služi za ono što je bila osnovna namena (foto aparat pre svega) A i klizala mi je naniže, prema meni, i to mi je smetalo po malo. Nekako mi je glomazna...

 

Mada, daću joj još jednu šansu sutra, pa ćemo da vidimo već. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Dadony , imao si srece koliko si tezak, jer taj kvar koji se tebi desio je kvar koji obicno pravi papazjaniju od menjaca na Windu i DR-u, i ujedno je i jedini poznati gremlin na ovim agregatima. 

Valjalo bi sad to sve da spakujes lepo i ojacas nekim dobirm lepkom za srafove. 

 

Za sve ostale, onog momenta kad pocnete da priemcujete da lampica neutrala ne radi bas najpedantnije, momentalno rasklapajte desnu deklu i sredjujte ovo sto se dadonyju desilo. Ne bi bilo lose ni preventivno da se proveri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ima li neko  ideju da li bi ovakva sijalica mogla da se napasuje na Freewind-a?

 

https://www.aliexpress.com/item/Oslamp-H4-LED-Car-Headlight-Bulb-Hi-Lo-Beam-Auto-Headlamp-72W-8000LM-COB-Led-Headlights/32698331999.html?shortkey=jyY7Z3Ab&addresstype=600

 

Menjao sam sijalicu iz nužde relativno skoro, ali nisam nešto zadovoljan osvetljenjem noću, a nisam baš obratio pažnju na to da li ima mesta za ovako nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja